חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם הבנק יתן לנו עוד אשראי

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי06/03/2014547 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לאט לאט הולכים ומצטמצמים הסקטורים אותם הבנקים או המערכת הבנקאית מחשיבה כמסוכנים.

לפני שאפרט אספר כי גם בחו"ל נמצאים הבנקים במצב של חובות מסוכנים אם לא סף של חובות אבודים, זו מן תחושה כי המערכת הבנקאית בחו"ל בולעת פנימה לתוך הבטן שלה "צפרדעים" קשים ולמעשה לא מציפה זאת כול כך מטעמים השמורים עימם שהרי גם בארצות הניכר יש פיקוח על בנקים והלימות ההון ותחזיות של ניפוח החובות שהולכים ונהיים מסוכנים מענף לענף יכולים לגרום שוב להפרשות גדולות לחובות אבודים מה שיקטין את המרווחים המחויבים של הבנקים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ולרוב נפגש עם נציגי בנקים עולה התמונה כי הבנקים בישראל הולכים ומצמצמים את הסקטורים להם הם מוכנים להעניק אשראי או הלוואות מה שאומר שסקטורים רבים במערכת העסקית בישראל מנועים מלקבל מינוף או הלוואות מהבנק ללא בטחונות סבירים למימוש במקרה של אם וכאשר.

אם כן היכן יתפרנסו הבנקים

"החנות" שלהם מוכרת "כסף" ואם מסרבים למכור כסף למגזרים רחבים במשק אזי הבנק לא ירוויח מצד אחד ומהצד השני יזדקק להעביר חובות לסעיף חובות מסופקים מה שיעלה להם ביוקר משתי צדי המתרס הווה אומר ההפסדים והקטנה של הרווחים תוך פגיעה בהלימות ההון וקנסות שיצטרכו לשלם לרגולטור.

כ יועץ עסקי אני חש כי הבנקים בפניקה!

הבנקים הגדולים קצת פחות אבל הבנקים הקטנים הרבה יותר.

האמת שיש הצדקה מסוימת במדיניות הבנקים לאי הענקת האשראי וזאת לאור טונות התוכניות העסקיות שהוגשו לבנקים רק ע"י עסקים וחברות שנזקקו לכסף לצורך הון חוזר או החזר חובות או תשלום ממסרים ומצאו את המזור בהלוואות בערבות מדינה או הלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות שלא מחזיקות מים ושולחות שוב את הבנקים ואת המדינה להכריז על חובות אלה "חובות מסופקים"

כ יועץ אסטרטגי הבעיה למרות שהיא כלל עולמית מכאיבה מיוחד כאן בישראל מאחר וכלל המשק נשען על הלוואות או מימון בנקאי והאנדרלמוסיה המתחוללת במגזר העסקי ובמערכת הבנקאית לא נראה שתשכך בשנים הקרובות.

אם כך למעשה אין כאן פתרון מהותי שניתן ליישם אותו במערכת הבנקאית או במערכת העסקי כי החובות כבר נוצרו, ההלוואות כבר נלקחו, ואילו עכשיו המאבק הופך להיות לעסקים מאבק הישרדות בלי יכולת לקבל אשראי נוסף ולבנקים זה יהיה הרבה פחות מכירה של כסף מה שיקטין את הרווחים וביחד עם החובות המסופקים לא ברור לאן פני הבנקים.

האמת שלא צריך להיבהל מהבנקים מאחר והבנקים בישראל די מבוססים וחזקים דיים, מרושתים בחברות אם, אחות, ובנות, שותפים בפרויקטים בארץ ובחו"ל, ואת כספם הם עושים גם מעיסוקים ועסקים המסונפים להם. זאת הרי למדנו ממה שקורה בבנקים בשנים האחרונות מול חברות הענק והטיקונים.

אני חושב שכול איש עסקים במדינת ישראל צריך להתחיל ולסמוך פחות על הבנק או כמו שאנו נוהגים להגיד "מנהל הבנק חבר והוא ייתן לי". ויתחיל במהלכים של שיפור תוצאות העסקים שלו במגזר העסקי, עסקים מחויבים להטמיע כי הרגולטור והפסדי הבנקים לחובות מסופקים לא יאפשרו להעניק אשראי כזה או אחר לעסקים ברמת סיכון שנקבעה ע"י הבנקים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14779 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14697 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142784 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14649 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14703 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14626 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14709 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/2051 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20375 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191066 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18391 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18488 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

מאת: מאירייעוץ עסקי08/01/18556 צפיות
תחום המשא ומתן הינו תחום יותר מורכב ממה שבעלי עסקים נוטים לחשוב. כאשר ישנו הידע כיצד להתכונן, לנהל ולבצע משא ומתן יעיל, הסיכוי להגדלת התוצאות העסקיות גדל באופן משמעותי. נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם יעדים ספציפיים ומאתגרים השיגו תוצאות טובות יותר לעומת נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם רמות אחרות של יעדים או ללא יעדים מוגדרים. להלן מספר נקודות להתייחסות כשמתחילים במשא ומתן:

מאת: ליאורייעוץ עסקי07/11/17794 צפיות
מכונות שרינק מעולות במיוחד, מסייעות לשפר תוצאות של עסקים שונים. מכונת שרינק, היא סוג של מכונת אריזה. כדאי לרכוש מכונת שרינק, מחברה בעלת מוניטין בתחום מכונות האריזה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica