חפש מאמרים:
שלום אורח
26.02.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם הבנק יתן לנו עוד אשראי

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי06/03/2014626 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לאט לאט הולכים ומצטמצמים הסקטורים אותם הבנקים או המערכת הבנקאית מחשיבה כמסוכנים.

לפני שאפרט אספר כי גם בחו"ל נמצאים הבנקים במצב של חובות מסוכנים אם לא סף של חובות אבודים, זו מן תחושה כי המערכת הבנקאית בחו"ל בולעת פנימה לתוך הבטן שלה "צפרדעים" קשים ולמעשה לא מציפה זאת כול כך מטעמים השמורים עימם שהרי גם בארצות הניכר יש פיקוח על בנקים והלימות ההון ותחזיות של ניפוח החובות שהולכים ונהיים מסוכנים מענף לענף יכולים לגרום שוב להפרשות גדולות לחובות אבודים מה שיקטין את המרווחים המחויבים של הבנקים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ולרוב נפגש עם נציגי בנקים עולה התמונה כי הבנקים בישראל הולכים ומצמצמים את הסקטורים להם הם מוכנים להעניק אשראי או הלוואות מה שאומר שסקטורים רבים במערכת העסקית בישראל מנועים מלקבל מינוף או הלוואות מהבנק ללא בטחונות סבירים למימוש במקרה של אם וכאשר.

אם כן היכן יתפרנסו הבנקים

"החנות" שלהם מוכרת "כסף" ואם מסרבים למכור כסף למגזרים רחבים במשק אזי הבנק לא ירוויח מצד אחד ומהצד השני יזדקק להעביר חובות לסעיף חובות מסופקים מה שיעלה להם ביוקר משתי צדי המתרס הווה אומר ההפסדים והקטנה של הרווחים תוך פגיעה בהלימות ההון וקנסות שיצטרכו לשלם לרגולטור.

כ יועץ עסקי אני חש כי הבנקים בפניקה!

הבנקים הגדולים קצת פחות אבל הבנקים הקטנים הרבה יותר.

האמת שיש הצדקה מסוימת במדיניות הבנקים לאי הענקת האשראי וזאת לאור טונות התוכניות העסקיות שהוגשו לבנקים רק ע"י עסקים וחברות שנזקקו לכסף לצורך הון חוזר או החזר חובות או תשלום ממסרים ומצאו את המזור בהלוואות בערבות מדינה או הלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות שלא מחזיקות מים ושולחות שוב את הבנקים ואת המדינה להכריז על חובות אלה "חובות מסופקים"

כ יועץ אסטרטגי הבעיה למרות שהיא כלל עולמית מכאיבה מיוחד כאן בישראל מאחר וכלל המשק נשען על הלוואות או מימון בנקאי והאנדרלמוסיה המתחוללת במגזר העסקי ובמערכת הבנקאית לא נראה שתשכך בשנים הקרובות.

אם כך למעשה אין כאן פתרון מהותי שניתן ליישם אותו במערכת הבנקאית או במערכת העסקי כי החובות כבר נוצרו, ההלוואות כבר נלקחו, ואילו עכשיו המאבק הופך להיות לעסקים מאבק הישרדות בלי יכולת לקבל אשראי נוסף ולבנקים זה יהיה הרבה פחות מכירה של כסף מה שיקטין את הרווחים וביחד עם החובות המסופקים לא ברור לאן פני הבנקים.

האמת שלא צריך להיבהל מהבנקים מאחר והבנקים בישראל די מבוססים וחזקים דיים, מרושתים בחברות אם, אחות, ובנות, שותפים בפרויקטים בארץ ובחו"ל, ואת כספם הם עושים גם מעיסוקים ועסקים המסונפים להם. זאת הרי למדנו ממה שקורה בבנקים בשנים האחרונות מול חברות הענק והטיקונים.

אני חושב שכול איש עסקים במדינת ישראל צריך להתחיל ולסמוך פחות על הבנק או כמו שאנו נוהגים להגיד "מנהל הבנק חבר והוא ייתן לי". ויתחיל במהלכים של שיפור תוצאות העסקים שלו במגזר העסקי, עסקים מחויבים להטמיע כי הרגולטור והפסדי הבנקים לחובות מסופקים לא יאפשרו להעניק אשראי כזה או אחר לעסקים ברמת סיכון שנקבעה ע"י הבנקים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14890 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14791 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142881 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14747 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14791 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14718 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14803 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: מיכה קורייעוץ עסקי15/02/2149 צפיות
כולם מכירים את האמרה "ידע הוא כח" וכל בעל עסק ניצב בפני שאלה מה נכון יותר לעשות למכור ידע או לחלק אותו בחינם.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי30/12/20248 צפיות
לאחרונה, במספר מקרים, בתיקים פליליים הנוגעים לעבירות בניה, בתי המשפט (בית המשפט לעניינים מקומיים ובית המשפט המחוזי) קבעו סטנדרט מחמיר ביותר לקבלת ההגנה היחידה שהיתה לאדריכלים ולמהנדסים. בשורה של פסקי דין, נקבע על ידי בתי המשפט, שהאדריכל והמהנדס הינם "אחד מסוכניו החשובים של החוק לתכנון ובנייה" שאם הם יודעים על עבירת בנייה הם צריכים לדווח על כך לפיקוח העירוני וכי גם פיקוח עליון צריך להתבצע באופן הרבה יותר צמוד מאשר היה מקובל. בתי המשפט קבעו שביקור באתר הבנייה על בסיס "קריאה" או על בסיס של פעם ב –

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20545 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20255 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20329 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20604 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191304 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica