חפש מאמרים:
שלום אורח
22.09.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

למה העסק שלי מפסיד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי12/03/2014522 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אני קורא לממשלת ישראל להתחיל לחשוב במונחים שונים בתחום הכלכלה, המסחר, התעשייה בארץ ישראל.

אני טוען כי אם לא ייעצר היבוא המטורף מארצות המזרח או מזון בר קיימא מאירופה ארצות הברית ודרום אמריקה נכון שהמחיר לצרכן הישראלי יהיה זול, אבל גם את המחיר הזול הזה הוא לא יוכל לרכוש כי "לא תהיה לו עבודה" לעסקו לא יגיעו לקוחות, ואז נשאר עם מחיר מוצרים זולים ואנשים מתוסכלים ורעבים. מה שנכון להודו היום יהיה נכון גם לנו.

כ יועץ עסקי ומי שמעורב בפיתוח עסקים בישראל נושא הייבוא והתרת המכסים וההיטלים על יבוא זול מחו"ל הוא מכת המוות של מדינה, בטח מדינה כמו ישראל שהגבול היחידי הפתוח עבורה הוא נמלי הים והאוויר. אני מודע שישראל מחויבת להסכמי סחר חופשיים עם ארצות הניכר ויהיה קשה עליה לסגור את שעריה בפני העולם הגדול אך מה שווה הסכם סחר עם ארצות הניכר שכול המשק העסקי עסוק בייבוא זול שגם עליו מתחרים אלפי עסקים.

יש בישראל אוכלוסייה גדולה שמתפרנסת מבתי מלאכה או תעשייה או מוצרים אחרים אשר הייבוא "רצח" אותם. על אותם אלה חייבת לבוא הממשלה שהיא אחראית כלפי העם ולהגן עליהם, אם בהפחתת היבוא, אם בהטלת מיסים ונכסים לכול הפחות שיוכלו יצרנים ובתי מלאכה בישראל להיות תחרותיים שהרי בצורה כזאת לא נוכל להמשיך לחיות.

כמי שעוסק ב ייעוץ אסטרטגי אני יכול להצביע על רבות מהמדינות אשר הגנו על התעשייה והמלאכה המקומיים תוך מטרה לשמר את מקומות העבודה לאנשים אשר יוכלו לרכוש מוצרים ולא שמוצרים יישארו על המדף מבלי שאף אחד ירכוש אותם הגם שהם זולים מאד.

לדעתי, הגזמנו, אנו כולם הפכנו ליבואנים, שיטת הכניסה שלנו לשוק היא באמצעות מחיר וכך מתחיל הראשון במחיר אחד בא אחר ומוריד לחצי ובא השלישי ומוריד לחצי מהחצי. ואז נאלץ הראשון להוריד לרבע של החצי וכך זה הולך ומסתבך וחשבון הבנק של היבואן הופך להיות מוגבל.

כמי שנותן ייעוץ עסקי נראה לי שהפופוליזם של המושל היא זאת שמעניינת אותו וכאשר כולם מדברים על מחאה חברתית וכ"ד הם למעשה פוגעים בעצמם כי בעלי המחאה החברתית אומנם יקנו בזול אך לא תהיה להם הפרנסה בכדי לרכוש בזול.

אני לא רק מתכוון לשוק התעשייה או בתי המלאכה, סקטורים רבים נמחקים בידי הממשלה כאשר זו מפעילה רגולציה קשה כמו אגרות, היטלים, אגרות עירוניות, מיסים, רישיונות, מיסים כאלה ואחרים המושטים על העסקים ולמעשה אינם מאפשרים להם להתקיים ולייצר פרנסה ועבודה למגוון אוכלוסייה רב.

ממשלה אחראית צריכה להסתכל טובת תושביה ואם לא לטובתם לכול הפחות לאפשרות לקיים חיים, להאכיל ילדים, ולהקל על תעשיה ועסקים מקומיים

בינתיים חוץ מדיבורים אנו לא נחשפים לדברים חדשים ברוח התקופה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14663 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14634 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142706 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14581 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14630 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14564 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14638 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/19708 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18290 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18385 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

מאת: מאירייעוץ עסקי08/01/18457 צפיות
תחום המשא ומתן הינו תחום יותר מורכב ממה שבעלי עסקים נוטים לחשוב. כאשר ישנו הידע כיצד להתכונן, לנהל ולבצע משא ומתן יעיל, הסיכוי להגדלת התוצאות העסקיות גדל באופן משמעותי. נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם יעדים ספציפיים ומאתגרים השיגו תוצאות טובות יותר לעומת נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם רמות אחרות של יעדים או ללא יעדים מוגדרים. להלן מספר נקודות להתייחסות כשמתחילים במשא ומתן:

מאת: ליאורייעוץ עסקי07/11/17682 צפיות
מכונות שרינק מעולות במיוחד, מסייעות לשפר תוצאות של עסקים שונים. מכונת שרינק, היא סוג של מכונת אריזה. כדאי לרכוש מכונת שרינק, מחברה בעלת מוניטין בתחום מכונות האריזה.

מאת: מאירייעוץ עסקי29/09/17500 צפיות
חוכמת ההמונים – על מנת לפתור בעיה באופן המדויק ביותר נשתמש בממוצע של אוסף הדעות של ההמון, אשר יניב את הפתרון המלא, המקיף והמדויק ביותר ביחס לקבוצה של מומחים. מיקור המונים - עקרון של ביצוע שירותים, העלאת רעיונות או כתיבת תוכן על ידי קבוצה גדולה של אנשים (ההמון) בעלי מוטיבציה כלשהי וזאת במקום שהיחיד יבצע את אותה המשימה.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי20/08/171041 צפיות
אוגוסט, חם, כולם בחופש. זמן מצוין להשתעשע בחידון "בחן את עצמך", בנושא חווית לקוח.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica