חפש מאמרים:
שלום אורח
04.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

למה העסק שלי מפסיד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי12/03/2014612 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אני קורא לממשלת ישראל להתחיל לחשוב במונחים שונים בתחום הכלכלה, המסחר, התעשייה בארץ ישראל.

אני טוען כי אם לא ייעצר היבוא המטורף מארצות המזרח או מזון בר קיימא מאירופה ארצות הברית ודרום אמריקה נכון שהמחיר לצרכן הישראלי יהיה זול, אבל גם את המחיר הזול הזה הוא לא יוכל לרכוש כי "לא תהיה לו עבודה" לעסקו לא יגיעו לקוחות, ואז נשאר עם מחיר מוצרים זולים ואנשים מתוסכלים ורעבים. מה שנכון להודו היום יהיה נכון גם לנו.

כ יועץ עסקי ומי שמעורב בפיתוח עסקים בישראל נושא הייבוא והתרת המכסים וההיטלים על יבוא זול מחו"ל הוא מכת המוות של מדינה, בטח מדינה כמו ישראל שהגבול היחידי הפתוח עבורה הוא נמלי הים והאוויר. אני מודע שישראל מחויבת להסכמי סחר חופשיים עם ארצות הניכר ויהיה קשה עליה לסגור את שעריה בפני העולם הגדול אך מה שווה הסכם סחר עם ארצות הניכר שכול המשק העסקי עסוק בייבוא זול שגם עליו מתחרים אלפי עסקים.

יש בישראל אוכלוסייה גדולה שמתפרנסת מבתי מלאכה או תעשייה או מוצרים אחרים אשר הייבוא "רצח" אותם. על אותם אלה חייבת לבוא הממשלה שהיא אחראית כלפי העם ולהגן עליהם, אם בהפחתת היבוא, אם בהטלת מיסים ונכסים לכול הפחות שיוכלו יצרנים ובתי מלאכה בישראל להיות תחרותיים שהרי בצורה כזאת לא נוכל להמשיך לחיות.

כמי שעוסק ב ייעוץ אסטרטגי אני יכול להצביע על רבות מהמדינות אשר הגנו על התעשייה והמלאכה המקומיים תוך מטרה לשמר את מקומות העבודה לאנשים אשר יוכלו לרכוש מוצרים ולא שמוצרים יישארו על המדף מבלי שאף אחד ירכוש אותם הגם שהם זולים מאד.

לדעתי, הגזמנו, אנו כולם הפכנו ליבואנים, שיטת הכניסה שלנו לשוק היא באמצעות מחיר וכך מתחיל הראשון במחיר אחד בא אחר ומוריד לחצי ובא השלישי ומוריד לחצי מהחצי. ואז נאלץ הראשון להוריד לרבע של החצי וכך זה הולך ומסתבך וחשבון הבנק של היבואן הופך להיות מוגבל.

כמי שנותן ייעוץ עסקי נראה לי שהפופוליזם של המושל היא זאת שמעניינת אותו וכאשר כולם מדברים על מחאה חברתית וכ"ד הם למעשה פוגעים בעצמם כי בעלי המחאה החברתית אומנם יקנו בזול אך לא תהיה להם הפרנסה בכדי לרכוש בזול.

אני לא רק מתכוון לשוק התעשייה או בתי המלאכה, סקטורים רבים נמחקים בידי הממשלה כאשר זו מפעילה רגולציה קשה כמו אגרות, היטלים, אגרות עירוניות, מיסים, רישיונות, מיסים כאלה ואחרים המושטים על העסקים ולמעשה אינם מאפשרים להם להתקיים ולייצר פרנסה ועבודה למגוון אוכלוסייה רב.

ממשלה אחראית צריכה להסתכל טובת תושביה ואם לא לטובתם לכול הפחות לאפשרות לקיים חיים, להאכיל ילדים, ולהקל על תעשיה ועסקים מקומיים

בינתיים חוץ מדיבורים אנו לא נחשפים לדברים חדשים ברוח התקופה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14820 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14735 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142820 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14692 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14736 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14663 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14748 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20257 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20116 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20198 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20463 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191142 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18465 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18563 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica