חפש מאמרים:
שלום אורח
22.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לימודי רפואת שיניים

מאת: kinneret ovלימודים בחו"ל19/03/20147787 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לימודי רפואת שיניים

רפואת שיניים היא התחום ברפואה שעוסק בפגיעות, אנטומיה ומחלות הקשורות למערכת הפה, השיניים והלסת. לימודי רפואת שיניים נלמדים בנפרד מלימודי הרפואה הכללית הקונבנציונלית אך נחשבים ליוקרתיים לא פחות ממנה.

התחום נלמד במוסדות האקדמיים בארץ לרבות קמפוס בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת תל אביב. הלימודים בארץ נמשכים שש שנים ולאחר מכן יש צורך בשנת סטאז' והגשה של עבודת גמר כחלק מהדרישות לקבלת תואר הדוקטור ברפואה. תנאי הקבלה בארץ כוללים תעודת בגרות מלאה וציון בבחינה הפסיכומטרית. במקביל קיימת גם האפשרות של לימודי רפואת שיניים בחו"ל.

איפה אפשר ללמוד לימודי רפואת שיניים בחו"ל?

לימודי רפואת שיניים אפשריים ברומניה, הונגריה, בולגריה, סרביה, מולדובה, לטביה, צ'כיה, פולין ועוד. תנאי הקבלה ללימודי רפואת שיניים בחו"ל כוללים בדרך כלל : אנגלית ברמת ארבע יחידות לימוד לפחות,  בגרות בכימיה, פיזיקה וביולוגיה, מבחני כניסה אינדיבידואליים לפקולטה וראיון קבלה.

במוסדות מסוימים קיימת האופציה להגיש מועמדות  על סמך ציונים מלימודים אקדמיים קודמים.  חלק מהמוסדות מציעים מכינה אקדמית אשר מסייעת להעלות את הסיכויים לקבלה לתכניות השונות.

מכינות אלו מתאימות גם למועמדים שאין להם רקע קודם במקצועות המדעיים הנדרשים. בחלק מהמקומות תיתכן גם דרישה לראיון אישי עם חבר מועדת הקבלה של המוסד, אישור על מצב בריאותי תקין ותעודת יושר מהמשטרה.

משך הלימודים בחו"ל נע בין חמש לשש שנים. שלושת שנות הלימוד הראשונות מוקדשות ללימודים הפרה קליניים בכל המוסדות השונים והשנתיים האחרונות הן שנים קליניות בהן מתנסים הסטודנטים בטיפול במרפאות ובבתי החולים.

באוניברסיטת קלוז' שברומניה שלושת השנים הראשונות נלמדות באנגלית בעוד שלושת השנים האחרונות נלמדות בשפה הרומנית . באוניברסיטאות בגרמניה מתקיימת התכנית כולה בשפה הגרמנית ולכן דרישות הקבלה כוללות גם מבחני שפה. בגרמניה קיימת אופציה ללימודים בחינם עבור סטודנטים ישראליים בעלי אזרחות גרמנית.

חברת IMS  מציעה מסלול לימודי רפואת שיניים בסלבוקיה.  הלימודים מתקיימים באוניברסיטת UPJS בעיר קושיצה, ומוכרים בארץ ע"י משרד הבריאות.

בפקולטה לרפואת השיניים בקושיצה מוצע מסלול לימודים בן 6 שנים. בעלי תואר ראשון (או 4 סמסטרים לפחות) במדעי הטבע/מדעי הרפואה/פרמדיקים (מסלול אקדמאי) יכולים לקבל פטורים מקורסים שונים ולקצר את משך הלימודים בכפוף לאישור האוניברסיטה ולאחר קבלת סילבוס מפורט באנגלית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אחרת - אדריכלות, עיצוב פנים ובנייה ירוקה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת kinneret ov

מאת: kinneret ovיעוץ פנסיוני16/11/142867 צפיות
ייעוץ לפרישה מתייחס לתוכניות החיסכון לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה, לרבות חיסכון פנסיוני. ההיגיון העומד מאחורי תכניות אלו הנו הבטחת המשך הזרמת ההכנסות לאדם ולתלויים בו במקרה של הפסקת עבודה כתוצאה מפרישה, מוות או נכות. שירותי ייעוץ לפרישה מקצועיים ניתנים היום על ידי יועץ פנסיוני.

מאת: kinneret ovגינון30/04/141117 צפיות
תכנון גינה חסכונית במים לא יחייב אתכם לייבש את השטח אלא יגרום לחיסכון משמעותי בעלויות האחזקה. תכנון גינה באופן שיוביל לחיסכון במים רצוי שיעשה על ידי בעל מקצוע מתחום אדריכלות הנוף או הנדסת המים.

מאת: kinneret ovהשקעות20/03/141410 צפיות
השקעות בנדל"ן בארה"ב עדיין צריכות להיעשות בצורה הנכונה על מנת להפיק מהם את המרב ולא למצוא את עצמכם דווקא מול הוצאות וסיכונים מיותרים. לכן לפני שבוחרים נכסים בשביל השקעות נדל"ן בארה"ב כדאי לזכור שארה"ב היא מדינה גדולה המורכבת ממספר מדינות שלכל אחת מהן יכולה להיות המיקרו כלכלה שלה.

מאת: kinneret ovעיצוב גינות27/02/141061 צפיות
בחזית הבית, או מאחוריו, יש לכם שטח קטן ואתם חולמים ליצור בו גינה יפה, מקום נעים וצבעוני, בו תוכלו לשבת וליהנות מקפה של בוקר, או מאחר הצהריים שמשי עם הילדים. אז מאיפה מתחילים? קודם כל, מתכננים! עיצוב גינות קטנות, מצריך תכנון מדויק, על מנת שניתן יהיה לשלב בגינה את כל האלמנטים הרצויים, אך בצורה הרמונית ולא מעמיסה. כמו כן, תרצו לתכנן גינה אשר יהיה קל לתחזק אותה ולשמר את המראה הנעים שלה.

מאת: kinneret ovניהול30/12/13997 צפיות
רואה חשבון ירושלים מסייע רבות גם בכל הנוגע להתנהלות יעילה ואיכותית מול גופי הממשלה השונים, כגון ביטוח לאומי, מע"מ ועוד. בצורה זו, ניתן לחסוך זמן וכסף, ולדעת באופן בטוח כי עניינים חשובים אלו מתנהלים כהלכה, ואינם נדחים או גורפים חובות וקנסות מיותרים.

מאת: kinneret ovאדריכלות נוף 26/12/131403 צפיות
עיצוב גינות באופן כללי הוא האומנות, התהליך ותכנון הצמחייה והנוף. הוא יכול להיעשות אומנם על ידי בעלי הגינה בעצמם אך על מנת לקבל תוצאה איכותית ומשביעת רצון כדאי להיעזר באנשי מקצוע מתחום הגינון והנדסאי או אדריכל נוף בעלי ניסיון בתכנון של גינות עם שטח קטן יחסית.

מאת: kinneret ovגינון13/11/131042 צפיות
גינה יפה ומעוצבת יכולה להיות מקום טוב לנוח בו אחרי יום עבודה קשה, וגם לשמש כריפוי בעיסוק. יש הרבה סיבות טובות לגינה מעוצבת, וגם הרבה דרכים להשיג אותה.

מאמרים נוספים בנושא לימודים בחו"ל

מאת: Daniel.Bלימודים בחו"ל15/04/182284 צפיות
יש שמעדיפים לבלות את הקיץ לא בסאמר קאמפ עם חברים וחוויות מתחרויות ופעילויות ספורטיביות, אלא בסאמר סקול, וזה במטרה לשפר את האנגלית שלהם לפני תחילת שנת הלימודים.

מאת: sharondan80לימודים בחו"ל26/04/162014 צפיות
אם אתם רוצים להעניק לילדים שלכם חוויה של פעם בחיים, ולהפוך את חופשת הקיץ להרבה יותר מעשירה והרבה יותר מיוחדת עבורם, סאמר סקול בלונדון יעניק לכם את הפתרון הטוב ביותר לכך.

מאת: Alon Meninלימודים בחו"ל23/08/152787 צפיות
Abstract: In those recent years we have witnessed the phenomenon that grew and her name is - the brain drain. This are a university-educated families who decide to move to another country. This phenomenon is growing every year mainly because of the implications of globalization worldwide. We see the movement of migration of families (mostly academic) to developed countries. In Israel the phenomenon is becoming more difficult and large. The Israeli government, only recently foreclosed on dealing with the phenomenon. Is it late to make the change? This article will attempt to review, with a view of the researchers, in short, the most significant reasons why the phenomenon is so widespread. And I will try to give reasons and mapping of advice to resolve the short term.

מאת: מיכאל רומנסקילימודים בחו"ל31/03/147133 צפיות
עולם ההדרכה מציע, במסגרתו, מגוון רחב מאד של שיטות, המביאות לידי ביטוי רעיונות שונים הקשורים בהדרכה וגם מבחר של כלים, שבהם ניתן להשתמש. עולם זה עבר לא מעט תהפוכות לאורך השנים וניתן לראות בו שינויים רבים, הבאים לידי ביטוי באופן שבו מיושמות ההדרכות עצמן.

מאת: שירה דרורילימודים בחו"ל31/03/147336 צפיות
למרות שמחקרים כבר מראים שסינית הופכת לשפת האם המדוברת ביותר בעולם, אין ספק שמדובר בשפה מורכבת ומאתגרת ללמידה. אז איך בכל זאת מייעלים את הלימוד? שילוב בין מחקר של המדינה המרתקת, למידת השפה ומימושה אפשרי באמצעות לימודי סינית בסין.

מאת: נינה כהןלימודים בחו"ל11/09/132995 צפיות
לימודים הם דבר חשוב עבור כל אדם רציני במדינת ישראל. לכן אנו רואים כיצד בתחומים רבים אף אחד לא מהסס ומגייס את הכסף הנדרש על מנת לרכוש מקצוע איכותי לעתיד.

מאת: נינה כהןלימודים בחו"ל11/09/133113 צפיות
אלו שלא מכירים את תחום האופנה לעומק יכולים לחשוב שהמקצועות שקשורים אליו הם כאלו שכל עניינם בעיצוב ותו לא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica