חפש מאמרים:
שלום אורח
04.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה חשוב לדעת על ייעוץ לפרישה?

מאת: kinneret ovיעוץ פנסיוני16/11/20142823 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מה חשוב לדעת על ייעוץ לפרישה?

דאגות הפרנסה היומיומיות, יוקר המחייה והמרדף אחר השקט והביטחון הכלכלי לחודשים הקרובים אינם מאפשרים לנו בדרך כלל לחשוב על התקופה שלאחר הפרישה שלנו משוק העבודה. בדומה, קשה לנו גם להעלות אפשרות שנאלץ להפסיק  את עבודתנו מוקדם מגיל הפרישה המקובל במשק.

ייעוץ לפרישה מתייחס לתוכניות החיסכון לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה, לרבות חיסכון פנסיוני. ההיגיון העומד מאחורי תכניות אלו הנו הבטחת המשך הזרמת ההכנסות לאדם ולתלויים בו במקרה של הפסקת עבודה כתוצאה מפרישה, מוות או נכות. שירותי ייעוץ לפרישה מקצועיים ניתנים היום על ידי יועץ פנסיוני.

ייעוץ לפרישה והביטוח הפנסיוני שלך

החל משנת 2008, לפי צו הרחבה של הסכם קיבוצי שנחתם בין ההסתדרות הכללית ומשרד התעשייה המסחר והתעסוקה חובה על כל מעסיק לבטח את העובדים שלו, מחודש העבודה השביעי שלהם בביטוח פנסיוני. הצו קובע כי חובה על המעסיק לבטח כל עובד החל מגיל 21 ועובדת החל מגיל 20. סעיף 3 לצו ההרחבה קובע שהעובד יהיה רשאי לבחור את ההסדר הפנסיוני המועדף עליו לרבות בין קופת גמל לקרן פנסיה.

לאור ההבדלים השונים בין ההסדרים והחשיבות שלהם להשתכרות העובד בעתיד כדאי בטרם הבחירה להיעזר בשירותים של יועץ פנסיוני בשביל ייעוץ לפרישה.

המצבים המכוסים בהפרשות לקרן פנסיה על ידי העובד הם נכות, מוות וזקנה. לרוב גיל הזכאות לפנסיית זקנה הוא 62 לנשים ו-67 לגברים אולם בחלק מהתוכניות ניתן להגדיר גם גילאי פרישה אחרים, להקדים או לדחות את התשלום.

חישוב התשלומים יכול להיות מבוסס על שיטות שונות לרבות כפונקציה של מאפייני תוחלת החיים של המבוטח, מספר הנהנים והסכומים שהוא צבר בקרן הפנסיה. שיטה אחרת היא חישוב הסכום כפונקציה של יחס בין השכר הממוצע לבין השכר של העובד בכל אחת מהשנים בהן היה מבוטח בקרן. חובה לדעת שמעסיק שאינו מקפיד על הפרשות לביטוח פנסיוני של העובד חושף את עצמו לתביעה משפטית.

לקבלת מידע נוסף על ייעוץ לפרישה, בקרו באתר "אובייקטיבי - ייעוץ פנסיוני"

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אחרת - אדריכלות, עיצוב פנים ובנייה ירוקה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת kinneret ov

מאת: kinneret ovגינון30/04/141087 צפיות
תכנון גינה חסכונית במים לא יחייב אתכם לייבש את השטח אלא יגרום לחיסכון משמעותי בעלויות האחזקה. תכנון גינה באופן שיוביל לחיסכון במים רצוי שיעשה על ידי בעל מקצוע מתחום אדריכלות הנוף או הנדסת המים.

מאת: kinneret ovהשקעות20/03/141377 צפיות
השקעות בנדל"ן בארה"ב עדיין צריכות להיעשות בצורה הנכונה על מנת להפיק מהם את המרב ולא למצוא את עצמכם דווקא מול הוצאות וסיכונים מיותרים. לכן לפני שבוחרים נכסים בשביל השקעות נדל"ן בארה"ב כדאי לזכור שארה"ב היא מדינה גדולה המורכבת ממספר מדינות שלכל אחת מהן יכולה להיות המיקרו כלכלה שלה.

מאת: kinneret ovלימודים בחו"ל19/03/147741 צפיות
לימודי רפואת שיניים אפשריים ברומניה, הונגריה, בולגריה, סרביה, מולדובה, לטביה, צ'כיה, פולין ועוד. תנאי הקבלה ללימודי רפואת שיניים בחו"ל כוללים בדרך כלל : אנגלית ברמת ארבע יחידות לימוד לפחות, בגרות בכימיה, פיזיקה וביולוגיה, מבחני כניסה אינדיבידואליים לפקולטה וראיון קבלה.

מאת: kinneret ovעיצוב גינות27/02/141027 צפיות
בחזית הבית, או מאחוריו, יש לכם שטח קטן ואתם חולמים ליצור בו גינה יפה, מקום נעים וצבעוני, בו תוכלו לשבת וליהנות מקפה של בוקר, או מאחר הצהריים שמשי עם הילדים. אז מאיפה מתחילים? קודם כל, מתכננים! עיצוב גינות קטנות, מצריך תכנון מדויק, על מנת שניתן יהיה לשלב בגינה את כל האלמנטים הרצויים, אך בצורה הרמונית ולא מעמיסה. כמו כן, תרצו לתכנן גינה אשר יהיה קל לתחזק אותה ולשמר את המראה הנעים שלה.

מאת: kinneret ovניהול30/12/13966 צפיות
רואה חשבון ירושלים מסייע רבות גם בכל הנוגע להתנהלות יעילה ואיכותית מול גופי הממשלה השונים, כגון ביטוח לאומי, מע"מ ועוד. בצורה זו, ניתן לחסוך זמן וכסף, ולדעת באופן בטוח כי עניינים חשובים אלו מתנהלים כהלכה, ואינם נדחים או גורפים חובות וקנסות מיותרים.

מאת: kinneret ovאדריכלות נוף 26/12/131366 צפיות
עיצוב גינות באופן כללי הוא האומנות, התהליך ותכנון הצמחייה והנוף. הוא יכול להיעשות אומנם על ידי בעלי הגינה בעצמם אך על מנת לקבל תוצאה איכותית ומשביעת רצון כדאי להיעזר באנשי מקצוע מתחום הגינון והנדסאי או אדריכל נוף בעלי ניסיון בתכנון של גינות עם שטח קטן יחסית.

מאת: kinneret ovגינון13/11/131014 צפיות
גינה יפה ומעוצבת יכולה להיות מקום טוב לנוח בו אחרי יום עבודה קשה, וגם לשמש כריפוי בעיסוק. יש הרבה סיבות טובות לגינה מעוצבת, וגם הרבה דרכים להשיג אותה.

מאמרים נוספים בנושא יעוץ פנסיוני

מאת: yoni romיעוץ פנסיוני25/06/182081 צפיות
מלגזה נחשבת לאחד מהכלים המשמעותיים ביותר איתה אנחנו יכולים לעבוד. זהו כלי רכב המהווה כלי עבודה חשוב ביותר.

מאת: articlestbdיעוץ פנסיוני20/08/172758 צפיות
מה המרכיבים העיקריים של כל עסק ולמה צריך לשמור על כולם.

מאת: שלום כהןיעוץ פנסיוני22/11/161611 צפיות
הבחירה באם להיענות להצעת משרד האוצר לנתב חלק מהכנסתכם השנתית להשקעה בקופת גמל להשקעה תישען מן הסתם במידה רבה על רמת הכדאיות הכלכלית בצעד זה. באופן לא מפתיע אותה רמת כדאיות כלכלית מושפעת באופן ניכר מקיומן או אי קיומן...

מאת: אבי דוידייעוץ פנסיוני20/09/161656 צפיות
מתי כדאי לבצע איתור כספים על שמי ומהם אותם חשבונות אבודים.

מאת: עשהאל דרייריעוץ פנסיוני07/08/161770 צפיות
הערכת משרד האוצר: 2.2 מיליארדי שקלים נמצאים בקופות הקטנות של חברות הגמל וממשיכים להניב להן רווחים רבים ללא מאמץ. כדאי לכם לפדות את כספכם כי אם לא תעשו זאת בקרוב תחויבו במס. הפעולה הקטנה שיכולה לחסוך לכם אלפי שקלים. לפני זמן מסוים משרד האוצר בדק ומצא ששלושה מיליונים של חשבונות קטנים ולא פעילים, השייכים לאנשים שמסיבות שונות לא פדו אותם, נמצאים בקופות הגמל.

מאת: ליאוריעוץ פנסיוני10/06/144626 צפיות
לקראת פרישה לפנסיה, יש לבדוק דברים שונים אשר קשורים ליכולת לשמור על רמת החיים הנוכחית, בתקופה שלאחר הפנסיה.

מאת: אסף יהלומייעוץ פנסיוני03/03/132023 צפיות
הכלכלה הישראלית חוותה בשנים האחרונות שינויים רבים, אשר הפכו אותה לתחרותית ופתוחה יותר. אחד השינויים שחלו בה, הוא בתחום של ייעוץ פנסיוני לשכירים. תחום אשר קרוב לליבם של מאות אלפי אנשים ומשפיע עליהם באופן ישיר, בשלב כזה או אחר של חייו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica