חפש מאמרים:
שלום אורח
10.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התועלות שיש בבדיקת הדם במקום בדיקת מי שפיר

מאת: נינה כהןהריון ולידה11/05/2014506 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

תועלות הבדיקה:

1) ריצוף ממוקד

בשיטה זו מגבירים ומרצפים בגנום, באופן סלקטיבי, אתרים מעניינים, במקום אתרים רנדומליים בכלל הכרומוזומים.

כמעט כל הרצפים יהיו שימושיים בגילוי מס' עותקי הכרומוזומים העובריים, מה שמוריד באופן משמעותי את מספרי הקריאות והאנליזות הכלליים ומעלה את רמת היעילות.
בסופו של דבר, ריצוף סלקטיבי זה מאפשר למקד את אנליזת כרומוזומים חשובים, כגון 13, 18, 21, X ו-Y.

2) דיוקה של בדיקת פנורמה גבוה יותר משל כל בדיקה אחרת

במבחני ולידציה העלו, כי בדיקת פנורמה מציגה רגישויות וייחודיות של מעל 99% עבור הכרומוזומים האוטוזומליים (13, 18, 21) ומין העובר ו-91.7% רגישות בשילוב 99% ייחודיות עבור תסמונת טרנר (X,0). זו תוצאה ישירה של הפקת מידע איכותי יותר בהשוואה לשיטות אחרות, המגיע מאנליזת SNPs.

בנוסף, האלגוריתם הייחודי שפיתחה חברת NATERA, NATUS, כולל מידע גנוטיפי שהגיע מההורים, שבזכותו יכולה פנורמה להבחין בין הדנ"א העוברי לדנ"א האימהי ובכך מתאפשרת יכולת זיהוי מדויקת של סיגנלים עובריים.

3) פנורמה הינה הבדיקה היחידה שיכולה לזהות טריפלואידיות

שיטות הדור הראשון, דהיינו ספירות כרומוזומים המבוססות על אנליזת אתרים לא-פולימורפיים, מצריכות שימוש בכרומוזום התייחסות כדי לזהות את מספר עותקי הכרומוזומים בעובר, מה שמונע זיהוי טריפלואידיות.

מנגד, טכנולוגיית בדיקת פנורמה, המבוססת אנליזת SNPs, מבטלת את הצורך בכרומוזום התייחסות ומכאן ייחודיותה בזיהוי טריפלואידיות.

4) בדיקת פנורמה מדויקת גם כשנבדקים ערכי דנ"א עוברי נמוכים

ערך הדנ"א העוברי התחתון, שבדיקת NIPT מסוגלת לזהות כרגע, עומד על 4%. יחד עם זאת, קריאת מספר עותקי הכרומוזומים באופן מדויק, מהווה אתגר, כשריכוז הדנ"א העוברי עומד על 4%-8%.

מכיוון שלא ניתן להפריד פיסית בין הדנ"א העוברי לדנ"א האמהי, תוצאות מדוייקות של בדיקת ה-NIPTתלויות ביכולת להבחין בשינויים בדנ"א העוברי ביחס לסיגנאל העיקרי, שמגיע מהדנ"א האימהי.

אנליזת ה-SNPSs בבדיקת פנורמה, הווה אומר שילוב מידע אודות הגנוטיפ ההורי וגישה ביואינפורמטית ייחודית, מאפשרים לסיגנאל העוברי להיות מזוהה במדוייק גם בנוכחות סיגנאל אמהי, שעלול למסך על התוצאות. ולכן, ביצועי הבדיקה לא מושפעים ע"י ריכוזי דנ"א עוברי נמוכים.

5) אנליזת ה-SNPs מאפשרת לפנורמה להשתמש בשיטות בקרת איכות רבות, ובכך להימנע מקריאות שווא במקרים של אנומליות

אנליזת ה-SNPs גורפת אינפורמציה רבה יותר מאשר בשיטות הדור ראשון ועל-כן מסוגלת לכלול מספר גבוה של שיטות בקרת איכות. שיטות אלו כוללות את היכולת הייחודית לזיהוי תאום נעלם ואנומליות אחרות שעלולות להעלות תשובה שגויה, במידה ומדובר בשיטת ספירת כרומוזומים. בנוסף, בבדיקת פנורמה מתקבל דיוק ספיציפי לדגימה, הקובע את מהימנות התוצאות. שילוב זה מבטיח שבדיקת פנורמה תהיה מדויקת, גם בטווח נרחב של ריכוז דנ"א עוברי- בין 4%-8% וגם בערך נמוך עד כדי 3.8%. זהו אם כך שיפור משמעותי על פני שיטות ספירת הכרומוזומים, הסובלות מרגישות נמוכה בריכוזי דנ"א נמוכים מ-8%, שתקפותן נפגעת בריכוזי דנ"א עוברי נמוכים יותר.

דיוקה של בדיקת פנורמה בריכוזים נמוכים אלו, מאפשר את ביצוע הבדיקה החל מן השבוע ה-9 להריון, כשריכוזי הדנ"א העוברי עדיין נמוכים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקנה

אקנה הינה תופעה שכיחה בעיקר בקרב בני הנוער, תופעה הגורמת להם להתעסק עם עור הפנים ולעיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך,חשוב לגעת שאקנה ניתנת לטיפול יעיל ונכון. חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים המתאימים אצל מומחים כיוון שטעויות בטיפול נאות עלולות להוביל לסימנים וצלקות בעור הפנים,אקנה עלולה להופיע גם אצל נשים שכבר אינן בגיל התבגרות ,עקב שינוי הורמונים בגוף.

אקנה יכולה להופיע בדרגות שונות, הראשונה שבהן היא הקלה ביותר ומאופיינת בנקודות שחורות ונקודות לבנות שומניות. במקרה זה, מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולעשות פילינג שיפתח את בלוטות החלב. לא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מפעמיים ביום ולא לחטט בעור הפנים.

אקנה בדרגה שנייה, מאופיינת בפצעים אדומים ושטוחים ובנקודות שחורות ולבנות. מטרת הטיפול היא להפחית כמות החיידקים בעור ולמנוע החמרת הפצעים. מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולהשתמש באנטיביוטיקה מקומית שהותאמה על ידי מומחה, כמו כן כדאי להרחיק את השיער מאזור הפנים ולא למרוח בו חומרים שומניים אשר עלולים להגיע לעור הפנים.

אקנה בדרגה שלישית מופיעה על רוב שטח הפנים על ידי פצעים אדומיים ומוגלתיים. הטיפול מחסל חיידקים ומפחית את הדלקות בעור. גם כאן חשוב להשתמש בסבון פנים עדין ובאנטיביוטיקה מעט אגרסיבית. יש להקפיד לשטוף את הפנים במים פושרים ולא חמים מידי.

דרגה חמורה של אקנה תופיע בשילוב ציסטות עמוקות ותצריך טיפול מאסיבי יותר, על מנת להפחית את הדלקתיות בעור והקטנת כמות בלוטות החלב. הטיפול בסוג זה של אקנה יהיה משולב משחות אנטיביוטיות, סטרואידים, וגלולות (כאשר מדובר בנשים). חשוב להמעיט חשיפה לשמש, להרבות בספורט ולהשתמש בפילינג קילוף עור, עפ"י המלצת מומחה.

.

אתר שאפשר למצוא בו קוסמטיקאיות. מומלצות המטפלות באקנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נינה כהן

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182128 צפיות
מחשבים ניידים הפכו בשנים האחרונות לחכמים ומסובכים ביותר. בניגוד למחשבים הנייחים, האנשים אשר מתכננים את המחשבים הניידים צריכים להתחשב במשקל ובגודל של כלל המערכת

מאת: נינה כהןרכב20/05/18713 צפיות
מהי פריקה עמוקה? איך פריקה עמוקה משנה את שיטת הפעולה של מצברים? איך מתחזקים ומנקים את המצבר במהלך ההפעלה?

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182131 צפיות
מחשבים ניידים הפכו לכלי העבודה העיקרי במאה העשרים ואחת ואף על פי שהניידות שלהם נוחה לנו, היא שמה אותם בסכנה. הרכיבים הדחוסים בתוך המחשב

מאת: נינה כהןמחשבים נייחים20/05/182111 צפיות
המטרה העיקרית של ממיר מתח היא להתאים את הזרם החשמלי למוצרי האלקטרוניקה שברשותך.

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182144 צפיות
מי מספק מטענים חלופיים למחשבים ניידים? מה היא העלות של מטען מקורי למחשב נייד? בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען לטאבלטים ומחשבים ניידים? היכן מומלץ לרכוש מטענים למחשב?

מאת: נינה כהןרכב20/05/18598 צפיות
היכן ניתן למצוא בוסטרים להתנעת הרכב?

מאת: נינה כהןרכב15/01/18454 צפיות
איזה סוגים של מצלמות יכולים להתאים לרכב פרטי? איך בוחרים את המצלמה המושלמת? ממי אפשר לקבל המלצות על מצלמות איכותיות

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: אלעד אוחנההריון ולידה23/11/1981 צפיות
צילומי ניו בורן נערכים על-מנת ליצור עבורכם זיכרונות בלתי נשכחים מהימים בהם הרך הנולד היה עדיין רך, עדין וחמוד. על מנת שרגעים אלו באמת ייזכרו כצבעוניים ויפים, כדאי להתכונן מבעוד מועד.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/181503 צפיות
לכל אחד מאיתנו יש תקופות רבות שיכולות להיות מרגשות מאוד בחיים אך האמת היא שאין עוד תקופה כמו ההיריון. זו תקופה שבה לא רק הגוף משתנה אלא גם הרגשת הפנימיים וזו תקופה שמגיעה תמיד עם הרבה תקווה והתרגשות. לכן ברור מדוע כל אישה תרצה לעשות הכול כדי לזכור את הרגעים האלה ולכן צילומים של היריון זה לא מהדברים שכדאי לוותר עליהם.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/18745 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר נשים אשר נמצאות בתקופת הריון, אשר מבקשות לתעד את עצמן בעזרת צילום הריון. בין אם מדובר בנשים נשואות ובין אם לא, בין אם מדובר בנשים שזה הריונן הראשון או הריון אחר.

מאת: moraleהריון ולידה28/01/18751 צפיות
התפתחות של תינוק היא דבר מופלא שכל הורה נהנה לצפות בה ומתרגש ממנה, לא משנה אם מדובר בתינוק ראשון או חמישי. השלבים אותם הוא עובר, בין אם זה עד למצב בו הוא יכול לדבר בצורה חופשית, ללכת, לשבת, ולעשות דברים נוספים אשר עבורנו כאנשים בוגרים הם ברורים מאליהם, אך אנו יודעים שגם אנחנו עברנו את אותו תהליך בדיוק כשהיינו תינוקות וגם ההורים שלנו הסתכלו עלינו בהתרגשות ובציפייה, בשביל לראות את תהליך ההתפתחות שלנו.

מאת: moraleהריון ולידה16/11/171463 צפיות
אחת הבעיות המוכרות ביותר אצל תינוקות היא בעיית גזים. אומנם אין הסבר מדעי מדוע זה קורה, חוקרים רבים בוחנים את הנושא ולא תמיד יודעים להסביר למה הבעיה קיימת אצל תינוקות יותר מאשר אצל אנשים מבוגרים, למרות שהערכה היא,

מאת: רונןהריון ולידה20/06/172399 צפיות
נשים רבות סובלות מתופעה של בחילות בשליש הראשון של ההריון. יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להפחית את התופעה

מאת: moraleהריון ולידה13/06/173319 צפיות
אחת הבחירות שעומדות בפני נשים אשר מעוניינות לעשות בוק הריון היא, האם לערוך צילומים בסטודיו של הצלמת או להעביר את הצילומים לטבע. לא מעט צלמות ממליצות על צילומי הריון בטבע, שכן יש לצילומים שכאלה יתרונות רבים אשר באים לידי ביטוי בכל תמונה ותמונה. במאמר זה נדון ביתרונות של צילום הריון בטבע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica