חפש מאמרים:
שלום אורח
22.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טריפלואידיות - מידע כללי על הנושא בפירוט רחב

מאת: נינה כהןהריון ולידה11/05/2014527 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


טריפואידיות הינה בעיית כרומוזומים נדירה: העוברים הנושאים אותה ירשו סט נוסף של כרומוזומים מאחד מהוריהם, ועל כן נושאים שלושה עותקים מכל כרומוזום ובסה"כ 69 כרומוזומים בכל תא.

מדובר במצב לטאלי, כלומר, עוברים הנושאים את הפגם לרוב לא ישרדו עד הלידה. רובם אובדים בשלב מוקדם של ההריון- הפלה ספונטנית במהלך הטרימסטר הראשון או לידת ולד מת טרם הגיעו לבגרות מלאה.

מעט התינוקות שכן שורדים עד ללידה, יוולדו עם פגמים מרובים חמורים הכוללים הפרעות גדילה, בעיות לב ופגמים בהתפתחות התעלה העצבית. וולדים אלו לא יחיו יותר ממספר ימים לאחר הלידה, למרות שתוארו מספר מקרים בהם תינוקות שרדו עד גיל 10.5 חודשים. במקרים אלו, חוץ מאשר טיפול מקל המתמקד בסימפטומים של המחלה, לא מוצע טיפול תרופתי או ניתוחי ע"י הצוות הרפואי עקב אופיו הלטאלי המובהק של המצב.
ידועים מקרים של תינוקות החולים בתסמונת, שכן שורדים וזאת לרוב עקב מוזאיקה, כלומר, בחלק מתאיהם ישנם 46 כרומוזומים ובאחרים 69 כרומוזומים. ידועים מס' מקרים של נשאי מוזאיקה בוגרים ששרדו עד גיל 30.

טריפלואידיות יכולה להיווצר בעקבות אחד משני מצבים, כתוצאה מ-2 תאי זרע שהפרו תא ביצית נורמלי אחד, או שתא זרע נורמלי הפרה תא ביצית בעל סט כרומוזומים כפול.

מצב טריפלואידי הוא מאד נדיר וקורה רק בקרב 1-2% מההריונות. לא ידועים גורמי סיכון המעלים את הסיכויים לטריפלואידיות:

גיל האם: טריפלואידיות לא נפוצה יותר בקרב אמהות מבוגרות, כמו אברציות כרומוזומליות מוכרות אחרות.

שכיחות: הריון טריפלואידי אחד לא מעלה את השכיחות להריון נוסף שכזה בעתיד.

תורשה: טריפלואידיות לא נמצאה תורשתית.

ניתן לגלות טריפלואידיות עוד לפני הלידה. אבחון וגילוי מקרה הנחשד כטריפלואידי, מתבצע על ידי בדיקת כרומוזומים (קריוטיפ), בה סופרים את מספר הכרומוזומים הקיימים בתאי העובר.  לצורך ביצועה נדרשת דגימה עוברית, בין אם דרך דגימת דם הנלקחת מהאם (במטרה לבדוק את הדנ"א העוברי החופשי שנמצא בדמה) או דרך הליכים רפואיים פולשניים, שהם דיקור מי שפיר או בדיקת סיסי שלייה. בשלב הבא, עורכים לדגימה אנליזה למציאת אברציות כרומוזומליות.

ניתן לגלות טריפלואידיות גם באמצעות בדיקת על-קול/אולטרסאונד.

במידה ורופאים מגלים מקרה של טריפלואידיות כשהאישה עודנה בהריון, ניתנת לה האפשרות לבחור בפתרון שהכי מתאים לה: ביצוע הפסקת הריון, המתנה ללידה תקינה או לחכות להפלה טבעית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקנה

אקנה הינה תופעה שכיחה בעיקר בקרב בני הנוער, תופעה הגורמת להם להתעסק עם עור הפנים ולעיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך,חשוב לגעת שאקנה ניתנת לטיפול יעיל ונכון. חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים המתאימים אצל מומחים כיוון שטעויות בטיפול נאות עלולות להוביל לסימנים וצלקות בעור הפנים,אקנה עלולה להופיע גם אצל נשים שכבר אינן בגיל התבגרות ,עקב שינוי הורמונים בגוף.

אקנה יכולה להופיע בדרגות שונות, הראשונה שבהן היא הקלה ביותר ומאופיינת בנקודות שחורות ונקודות לבנות שומניות. במקרה זה, מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולעשות פילינג שיפתח את בלוטות החלב. לא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מפעמיים ביום ולא לחטט בעור הפנים.

אקנה בדרגה שנייה, מאופיינת בפצעים אדומים ושטוחים ובנקודות שחורות ולבנות. מטרת הטיפול היא להפחית כמות החיידקים בעור ולמנוע החמרת הפצעים. מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולהשתמש באנטיביוטיקה מקומית שהותאמה על ידי מומחה, כמו כן כדאי להרחיק את השיער מאזור הפנים ולא למרוח בו חומרים שומניים אשר עלולים להגיע לעור הפנים.

אקנה בדרגה שלישית מופיעה על רוב שטח הפנים על ידי פצעים אדומיים ומוגלתיים. הטיפול מחסל חיידקים ומפחית את הדלקות בעור. גם כאן חשוב להשתמש בסבון פנים עדין ובאנטיביוטיקה מעט אגרסיבית. יש להקפיד לשטוף את הפנים במים פושרים ולא חמים מידי.

דרגה חמורה של אקנה תופיע בשילוב ציסטות עמוקות ותצריך טיפול מאסיבי יותר, על מנת להפחית את הדלקתיות בעור והקטנת כמות בלוטות החלב. הטיפול בסוג זה של אקנה יהיה משולב משחות אנטיביוטיות, סטרואידים, וגלולות (כאשר מדובר בנשים). חשוב להמעיט חשיפה לשמש, להרבות בספורט ולהשתמש בפילינג קילוף עור, עפ"י המלצת מומחה.

.

אתר שאפשר למצוא בו קוסמטיקאיות. מומלצות המטפלות באקנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נינה כהן

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182060 צפיות
מחשבים ניידים הפכו בשנים האחרונות לחכמים ומסובכים ביותר. בניגוד למחשבים הנייחים, האנשים אשר מתכננים את המחשבים הניידים צריכים להתחשב במשקל ובגודל של כלל המערכת

מאת: נינה כהןרכב20/05/18703 צפיות
מהי פריקה עמוקה? איך פריקה עמוקה משנה את שיטת הפעולה של מצברים? איך מתחזקים ומנקים את המצבר במהלך ההפעלה?

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182063 צפיות
מחשבים ניידים הפכו לכלי העבודה העיקרי במאה העשרים ואחת ואף על פי שהניידות שלהם נוחה לנו, היא שמה אותם בסכנה. הרכיבים הדחוסים בתוך המחשב

מאת: נינה כהןמחשבים נייחים20/05/182043 צפיות
המטרה העיקרית של ממיר מתח היא להתאים את הזרם החשמלי למוצרי האלקטרוניקה שברשותך.

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182074 צפיות
מי מספק מטענים חלופיים למחשבים ניידים? מה היא העלות של מטען מקורי למחשב נייד? בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען לטאבלטים ומחשבים ניידים? היכן מומלץ לרכוש מטענים למחשב?

מאת: נינה כהןרכב20/05/18589 צפיות
היכן ניתן למצוא בוסטרים להתנעת הרכב?

מאת: נינה כהןרכב15/01/18446 צפיות
איזה סוגים של מצלמות יכולים להתאים לרכב פרטי? איך בוחרים את המצלמה המושלמת? ממי אפשר לקבל המלצות על מצלמות איכותיות

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: moraleהריון ולידה08/04/181495 צפיות
לכל אחד מאיתנו יש תקופות רבות שיכולות להיות מרגשות מאוד בחיים אך האמת היא שאין עוד תקופה כמו ההיריון. זו תקופה שבה לא רק הגוף משתנה אלא גם הרגשת הפנימיים וזו תקופה שמגיעה תמיד עם הרבה תקווה והתרגשות. לכן ברור מדוע כל אישה תרצה לעשות הכול כדי לזכור את הרגעים האלה ולכן צילומים של היריון זה לא מהדברים שכדאי לוותר עליהם.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/18735 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר נשים אשר נמצאות בתקופת הריון, אשר מבקשות לתעד את עצמן בעזרת צילום הריון. בין אם מדובר בנשים נשואות ובין אם לא, בין אם מדובר בנשים שזה הריונן הראשון או הריון אחר.

מאת: moraleהריון ולידה28/01/18744 צפיות
התפתחות של תינוק היא דבר מופלא שכל הורה נהנה לצפות בה ומתרגש ממנה, לא משנה אם מדובר בתינוק ראשון או חמישי. השלבים אותם הוא עובר, בין אם זה עד למצב בו הוא יכול לדבר בצורה חופשית, ללכת, לשבת, ולעשות דברים נוספים אשר עבורנו כאנשים בוגרים הם ברורים מאליהם, אך אנו יודעים שגם אנחנו עברנו את אותו תהליך בדיוק כשהיינו תינוקות וגם ההורים שלנו הסתכלו עלינו בהתרגשות ובציפייה, בשביל לראות את תהליך ההתפתחות שלנו.

מאת: moraleהריון ולידה16/11/171457 צפיות
אחת הבעיות המוכרות ביותר אצל תינוקות היא בעיית גזים. אומנם אין הסבר מדעי מדוע זה קורה, חוקרים רבים בוחנים את הנושא ולא תמיד יודעים להסביר למה הבעיה קיימת אצל תינוקות יותר מאשר אצל אנשים מבוגרים, למרות שהערכה היא,

מאת: רונןהריון ולידה20/06/172391 צפיות
נשים רבות סובלות מתופעה של בחילות בשליש הראשון של ההריון. יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להפחית את התופעה

מאת: moraleהריון ולידה13/06/173308 צפיות
אחת הבחירות שעומדות בפני נשים אשר מעוניינות לעשות בוק הריון היא, האם לערוך צילומים בסטודיו של הצלמת או להעביר את הצילומים לטבע. לא מעט צלמות ממליצות על צילומי הריון בטבע, שכן יש לצילומים שכאלה יתרונות רבים אשר באים לידי ביטוי בכל תמונה ותמונה. במאמר זה נדון ביתרונות של צילום הריון בטבע.

מאת: amirdadon90הריון ולידה25/01/171356 צפיות
כאשר מגיע לו הרך הנולד, נשאלת השאלה היכן המקום המומלץ ביותר לקנות עבורו את המוצרים שהוא כה צריך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica