חפש מאמרים:
שלום אורח
06.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

זכרון ושינון במבחני תיאוריה

דרך השינון אינה טובה! היא מייגעת ובמידה רבה אף אינה מביאה אתכם לתוצאה הרצויה!

מדוע? ניתן להצביע  על שתי סיבות עיקריות לכך:

סיבה ראשונה - תאוריה מורכבת מהמון פרטים קטנים. צריך להפריד בין זיכרון לטווח קצר וזיכרון לטווח ארוך. נכון שאפשר באמצעות שינון ותרגול רבים להצליח ולשפר את הזיכרון לטווח קצר ואולי לעבור תאוריה  אבל יש להבין כי לטווח ארוך לא תצליחו לזכור את מה שלמדתם. הכל יישכח בשניה שתצאו ממבחן התאוריה לאור העולם,  אני יודעת שעכשיו תשאלו: ולמה זה רע??? הרי סבבה, העיקר שעברנו... ובכן  לא תאמינו אבל זה בכלל לא העיקר שעברתם תאוריה. אתם אמורים להשתמש במה שלמדתם על הכביש כאשר תהיו נהגים.

כשמדובר בסכנת חיים זה בכלל לא צחוק... כולנו זוכרים שלמדנו למבחן תאוריה והיה עלינו לזכור: גורמים, מהלכים, תוצאות והשלכות - ואת כל זה למדנו בעל פה ושיננו כמו תוכי... ומה קרה אחרי שיצאנו מהמבחן? שכחנו מיד את כל מה שלמדנו ! כאילו אף פעם הנתונים האלה לא היו אצלנו בראש! את זה אסור שזה יקרה  לגבי מבחן תאוריה! מבחן התיאוריה הוא אומנם נשמע תאורטי אבל יהיה עליכם ליישם את מה שתלמדו באופן מעשי!!! לכן צריך לבחור בשיטה שתסייע לכם לזכור את מה שלמדתם ולא רק לצורך מבחן תאוריה בלבד!!

סיבה שניה - הסיכויים שתקבלו שאלות במבחן שלא הכרתם הינן גדולות במיוחד שכן המערכת בוחרת באופן אקראי 30 שאלות מתוך 1800 ולכן מן הסתם בכל פעם מדובר בשאלות שונות.

אז מה הסיכוי לקבל במבחן תאוריה את השאלות שתירגלתם קודם בבית?מדובר על אחוזים קטנים במיוחד, לכן לא כדאי להמר על טכניקת לימוד של שינון ותרגול - עשו טובה לעצמכם ובחרו טכניקה אחרת. 

אז מה כן?

 קיימות שתי טכניקות שיכולות לסייע לכם לעבור מבחן תאוריה וקיימות באתר לילך תיאוריה.

האחת - מכוונת אתכם ללמוד את החומר לקראת תאוריה לפי חלוקה לנושאים קצרים וממוקדים מאוד.

כאשר לומדים בנושא שהינו ממוקד ומתמקדים ובו ומיד מתרגלים את כל השאלות במאגר באותו נושא - הדבר משפר את הזיכרון גם לטווח קצר וגם לטווח ארוך. הסיכויים שלכם להצליח גדלים כאשר אתם לומדים בדרך זו של התמקדות בכל פעם בנושא קצר וממוקד.

השנייה - רעיון אומנם פשוט אבל חכם: זו שיטת הרמזים!!! להתחיל מייד בתרגול מבחנים כמו שאתם אוהבים אבל בכל שאלה בתוך מבחן תאוריה לפני שעונים יש לעצור רגע ולקחת רמז. ברמז הראשון תגיעו לחומר הלימוד באותו נושא שבו עוסקת השאלה ואם תלחצו על רמז מדויק - תגיעו לפיסקה המדויקת שבה נמצאת התשובה.

הפטנט הוא לקרוא את כל הפסקה, לאתר את התשובה הנכונה ורק אז לחזור לשאלה ולענות עליה מתוך ידיעה ולא מתוך ניחוש סתם כך. 

השימוש בשתי הטכניקות שפורטו לעיל הוא למעשה זה שיביא אתכם להצלחה במבחן תאוריה. אתם מוזמנים להיכנס לאתר לילך תיאוריה ולקרוא את מה שכתבו אנשים אחרים מניסיונם על לימוד תאוריה בשיטה זו. אתם תראו שזה עובד ואפילו בפעם הראשונה!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טובה שטייג

מאת: טובה שטייג תחבורה ורכב - כללי01/07/141021 צפיות
במאמר זה נסביר מהי אסטרטגיית למידה, כיצד שימוש נכון באסטרטגיית למידה מסייע להצלחה בלימודים. ניתן דוגמאות, נסביר מהי חשיבותה של אסטרטגיית למידה בלימודים בכלל ובלימודי תאוריה בפרט. נראה כיצד השימוש בכלי למידה יעיל מסייע לעבור מבחן תאוריה בקלות

מאת: טובה שטייג תחבורה ורכב - כללי29/05/141075 צפיות
במאמר זה נלמד איך לענות על שאלות מבחן תאוריה שאינכם יודעים מה התשובה הנכונה עליהן. ניתן גם טיפים חשובים ללימוד תאוריה שיסייעו לכם להתמודד עם שאלות שאינכם בטוחים כיצד לענות עליהן

מאת: טובה שטייג רכב19/05/142754 צפיות
במאמר זה נבהיר מי הם הזכאים למבחני תאוריה בעל פה. איך משיגים אישורי למבחני תאוריה בעל פה: ונענה על השאלה האם באמת קל יותר ליבחן במבחני תאוריה בעל פה.

מאת: טובה שטייג תחבורה ורכב - כללי13/05/141087 צפיות
למעשה לימוד תאוריה למשאית אינו שונה בעיקרון מדרך לימוד תאוריה לרכב פרטי (ולעניין זה אין זה משנה אם מדובר ברכב משא קל עד 12 טון או ברכב משא כבד מעל 12 טון)אלא שישנם כללים המיוחדים במבחן תאוריה למשאית ועליהם נבחנים רק כאשר מבקשים לרכוש רישיון נהיגה למשאית.

מאת: טובה שטייג רכב18/03/14572 צפיות
במאמר זה נסביר מדוע גם לנו שאיננו מוגדרים כסובלים מליקויי קשב וריכוז חשים קושי בלהתרכז בלימוד תאוריה? לפני כן ננסה להבין מה קשיי קשב וריכוז כוללים כך שכל אחד מאיתנו יוכל להצביע על המקומות בהם הוא מתקשה להתמקד.

מאת: טובה שטייג תחבורה ורכב - כללי17/03/14818 צפיות
כל שצריך לדעת על רשיון נהיגה ועל לימוד תיאוריה תוכלו תמצאו במאמר זה: איפה ניתן להוציא טופס ירוק? - אילו בדיקות רפואיות צריך נהג לעבור? - איפה עושים מבחן תיאוריה? איך משיגים אישור למבחן תיאוריה בעל פה? - מה צריך לדעת בטסט? - מהו רישיון נהיגה בהיתר ולמי הוא מיועד? עד מתי יקראו לכם "נהג חדש"? - מתי תקבלו רישיון קבע ולכמה זמן? - מאמר חובה לכל מי שרוצה רישיון נהיגה בהקדם - אסור להחמיץ ! המאמר מופיע גם באתר לילך תאוריה

מאמרים נוספים בנושא תחבורה ורכב - כללי

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/20169 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: SEONET קידום אתריםתחבורה ורכב - כללי07/03/191707 צפיות
רכישת רכב יד 2 היא הוצאה גדולה שרובנו חוסכים כסף לקנית הרכב. כיום סוכנות הרכב אוטוקאר מאפשרים לכם לבחור בין צבחר של דגמי רכבים וכל זאת במימון מלא של הקניה. לא תבואו?

מאת: רוני הכהןתחבורה ורכב - כללי18/11/18599 צפיות
רכבים שמגיעים כמו קיה הקוריאנית עם מחיר בהישג יד, כאשר מעבר לכך מדובר ברכב שקורא נכון את השוק ומביא את הפתרון בכל שנה מחדש.

מאת: עופר שלותחבורה ורכב - כללי28/09/18646 צפיות
חלפים לרכב

מאת: עופר שלותחבורה ורכב - כללי27/08/18722 צפיות
חלפים לרכב לא בכל מקום

מאת: orya peryתחבורה ורכב - כללי06/08/18766 צפיות
קשה לחוות את הסיטואציה שבה אתם נמצאים מחוץ לדלת המשרד או הבית, או שאתם נעולים ואינכם יכולים לפתוח את הדלת בשל צילינדר תקוע. במקרים אלה, כדאי לא להיכנס ללחץ ולהזמין את מי שמתמחה עם פריצת מנעולים. יש למצוא מנעולן זמין ומקצועי, שיש לו שם ומוניטין וכזה שידוע שהוא אמין. כולנו מעוניינים לחזור לשגרת סדר היום שלנו מהר ככל שניתן ולכן, מנעולן שיפגין זמינות גבוהה ומקצוענות, הוא זה שיוכל לספק לנו שירות יעיל.

מאת: נטלי הרוש תחבורה ורכב - כללי31/07/18755 צפיות
מתי תצטרכו להיעזר בשירותם של מגרשי הפירוק השונים? האם כל אחד יכול לפנות אליהם? בואו ננסה להבין קצת מתי האדם הפרטי יוכל להיעזר בשירותים מסוג זה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica