חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך לתחזק זוגיות לטווח ארוך

מאת: דויד מנשהזוגיות ואהבה10/08/2014900 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המשפט הנפלא והכל כך נאיבי של התחייבות זוגות מתחת לחופה, בסרטים שאנו רואים,  "עד שהמוות יפריד ביננו", היא אכן מרגשת וקל להאמין לה, עד שהסרט נגמר ואנו חוזרים למציאות. אכן, זוגות מגיעים לחופה מתוך כוונה מלאה  להיות יחד לתמיד. אלא שאנו בני-אדם והמציאות של בני-האדם היא שמעבר לתקוות ההדדיות, בני הזוג לא תמיד רואים עין בעין, או יותר נכון, נדיר למצוא בני זוג שרואים עין בעין - בעיקר מפני שאנו איננו שיכפול של בן או בת הזוג.

יחד עם זאת, למרבה השמחה, גם אם לוקחים בחשבון שישנם הזוגות שנשארים יחד מתוך חוסר ברירה, ישנם לא מעט זוגות שבכל זאת מצליחים לשמור על זוגיות יציבה, תוך כבוד הדדי והרמוניה בתוך הקשר.

הזן הנדיר הזה מחייב התייחסות מיוחדת, איך הם עושים את זה? מדוע הם מצליחים לממש את הכוונות המקוריות והאידיאליסטיות של ההתקשרות הראשונית ואילו אצל זוגות אחרים, רבים מדי,  הופכים הנישואים לכלא, או כלוב שבו תיסכולים, מצוקות וחוסר כבוד, שלא לדבר על מימוש עצמי והגשמת חלומות?

התשובה טמונה בבשלות של בני הזוג וביכולת שלהם להבין את המסגרת, במובן העמוק שלה. ברוב המקרים, הכניסה לקשר איננה עם ההבנה לאן הולכים יחד, אלא רק החלטה להיות יחד ולבנות חיים משותפים. מתחילים בהתאהבות סוחפת שמפילה מן הרגליים וטורפת את החושים, כולל חוש הביקורת ומי יודע, מן הסתם התאהבות היא תחבולה ערמומית של הטבע שמשבשת  את יכולת השיפוט הלוגית שלנו. אחר כך מגיעה אהבה עמוקה יותר כאשר אנו מכירים בערך ובתכונות של בן או בת הזוג.

אולם, כמובן, אהבה לא יכולה להיות ניצחית אם אין לה קרקע נכונה לצמוח ולהתפתח עליה. כאשר פגה ההתאהבות, או ההתלהבות הראשונית, במקום אהבה עלולים לצמוח תיסכולים, מריבות צצות ועולות והתנאים הריגשיים הראשוניים שהבטיחו יחסי אהבה, מתחלפים בהתרחקות, פנקסנות של "הוא עשה כך וכך" או "היא לא מבינה אותי והיא... והיא... והיא..." - ואט אט מבלי משים מגיעים אל קשר של נישואים פורמליים בלבד, מלאי משברים, מריבות ובמקרים לא מעטים (שהולכים ומתרבים בשנים האחרונות) גם  גירושין.

אם כך,  אהבה היא זו שמביאה אותנו לכלל זוגיות - אבל אין בה די. לא פחות ממנה צריך שתהיה לה קרקע מוצקה של בשלות נפשית שכוללת הבנה שכל אחד מאיתנו הוא אינדיבידואל בעל חשיבה משל עצמו ובעל נקודות השקפה שונות על נושאים שונים בחיים, לרבות בחיים הזוגיים.

לכן, יש חשיבות אדירה לכך שלכל אחד מבני הזוג תהיה יכולת הכלה של שונותו של הצד השני. כמובן, שגם כאן תהיה שונות ביכולות לגלות הבנה ופתיחות, אבל צריכה להיות יכולת כזו ברמה מספקת.

כדי ליצור הבנה וקבלה של השונות, גורם המפתח הוא תקשורת בינאישית טובה. ללא תקשורת כזו תהיה היכולת להגיע להבנות, קטנה מאד, אם בכלל.  חשוב מאד, בהקשר זה שכל אחד מבני הזוג ימנע מיצירת בועה אישית, שלתוכה הוא מתכנס, משום שכך היכולת לנהל את התקשורת הבינאישית נעשה מצומצם מאד והוא מסכן את ההבנה והפתיחות המתחייבת בניהול הקשר הזוגי וסכנה מוחשית של התפתחות תא משפחתי המתאפיין לא בזוגיות, אלא בשני אינדיבידואלים החולקים אחריות כלכלית ואחריות הורית תחת קורת-גג משותפת.

עם כל זאת, ומבלי לסתור את מה שנאמר עד כה, חשוב מאד לשמר את המרכיב של אינדיבידואליות בריאה של כל אחד מבני הזוג. מדובר בצמיחה אישית של כל אחד מבני הזוג, התפתחות אישית ועולם אישי של העדפות ועיסוקים, בהתאם לאישיותו. זאת, כמובן באופן מאוזן ומבלי להגיע לקיצוניות של התבדלות מוחלטת עד כדי חיים בבועה אישית.

האינדיבידואליזם הבריא מותנה כמובן, שוב, בבגרות הרגשית והנפשית של שני בני הזוג גם יחד - בגרות הבטוחה בחוזק של הקשר והנשענת על אמון הדדי. מכאן, שיחסי אמון בין שני בני הזוג הוא עוד תנאי יסוד לחוזק של הקשר. לא מיותר להדגיש שוב נקודה זו ואת החשיבות העצומה של שמירה קנאית על האמון, שכן בלעדיו כל היסודות של הקשר מתערערים והקשר הופך לביצה של חשדות, ספקנות, כעסים ושיברון.

טיפ אחרון ביחס לשמירת חוזקו של הקשר: נטרלו את השיעמום, האויב הקשה של יחסים מסוגים שונים, שגם במקרה של קשר זוגי הוא אויב ערמומי הזוחל לאט אך בצורה בטוחה ומשתלט על הקשר. קשר זוגי הוא צמח הזקוק לטיפוח מתמיד ואסור להזניח את תחזוקתו הקבועה. לא צריך הרבה מדי, אבל צריך התמדה. מגע אוהב, ליטוף (גם של הנפש), הפתעה קטנה מדי פעם, הזמנה לבית-קפה ואפילו צפיה משותפת בטלויזיה ויציאה משותפת למסעדה או סרט ישמרו את האהבה ויחזקו את הקשר. ועוד טיפ אחד, אל תשכחו לגוון, כדי שגם ה"תחזוקה" לא תהפוך לשיגרה משעממת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דויד מנשה www.wordsuit.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דויד מנשה

מאת: דויד מנשהקידום אתרים02/02/15906 צפיות
העידכון האחרון באלגוריתם של גוגל, Hummingbird, מפנה זרקור חזק עוד יותר למגמה ההולכת של התמקדות בתוכן והנגשתו. החידוש הגדול שלו, הוא שהפניות הגולשים לתוכן רלוונטי נעשית ע"י מענה לשאילתות מורכבות ו"טבעיות", בלשון בני אדם, בהתבסס על תוכן העמודים שמנוע החיפוש סרק ולאו דווקא בעל בסיס עמודים שעברו אינדוקס ושל מילות חיפוש.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים24/01/15956 צפיות
אתרים סמכותיים רבים נפגעו באופן חמור עד כדי אובדן של 90% מנפח החיפוש האורגני, כתוצאה מגניבת תכנים - ויחד איתם ה-authorship, כלומר הקרדיט למחבר התוכן. עידכון פנדה האחרון סיים את חגיגת השודדים הנהנים מעמלם של האחרים, או לפחות צימצם אותה מאד. נציג כאן את האופן שבו מטפל האלגוריתם העדכני בבעיית הסמכותיות האבודה.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים18/12/14848 צפיות
בניית אתרים כוללת שימוש בכלים שונים, שאינם גלויים לעין. אחדים מן הכלים הללו, שלכאורה אינם בעלי חשיבות, הם חיוניים מאד, שכן בלעדיהם יכול האתר להחשף לבעיות לא רצויות, כמו למשל פירסום של האתר מנועי החיפוש עוד לפני שבנייתם הושלמה ואף חשיפת מידע שבעלי האתר אינם חפצים לחשוף. הפעם נעסוק בשני כלים קטנים אבל חשובים מאד. אחד מהם הוא קובץ robots.txt שתפקידו לא תמיד ברור לבעלי אתרים ואפילו, לא תאמינו, גם לבוני-אתרים רבים. הכלי השני הוא תג המטא noindex.

מאת: דויד מנשהבניית אתרים30/11/14936 צפיות
אופטימיזציה טובה היא כזו המוודאת שמבנה האתר לא יכלול שגיאות תיכנות בקוד האתר המפריעות (ובמקרים קיצוניים אף מונעות) לסרוק אותו. זאת, מאחר שגוגל, לדוגמה, לא תסרוק דפים שונים באתר, אם מבנה האתר מקשה על הסריקה. זאת, למרות שהאלוגריתמים המתוחכמים מאד של גוגל ומנועי החיפוש האחרים, יודעים, מן הסתם, כיצד להתגבר על בעיות טכניות - אבל אין להם שום עניין לעשות זאת, מאחר שאם בעלי האתרים לא עשו שום מאמץ בכיוון זה, מדוע הם צריכים להתאמץ עבורם.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים22/10/14831 צפיות
פעמים רבות אנו נמנעים מתגובות בבלוגים, או במאמרים באתרי תוכן שונים, כחלק מקידום האתר שלנו, בגלל שאתרים רבים מצמידים להן תג nofollow. תג זה נועד, אכן, למנוע שהאתר המקודם יהנה מזרימת "מיץ" קידומי מן האתר שבו פורסמה התגובה. אולם, גם אם לכאורה המצב הזה מונע תועלת קידומית ישירה, כדוגמת קישור שהוא dofollow, עדיין יש בו תועלת רבה ופוטנציאל ענק לטווח ארוך (בעיקר) ולא פעם גם בטווח המיידי.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים22/09/14794 צפיות
בניית אתר אינטרנט היא הכרח שכל בעל עסק, או נותן שירות, מודע לו. ואכן, כיום, הנגישות אל בית עסק או שירות, היא לא פעם דרך האתר - עוד לפני שפונים אל החנות הפיזית. יתרה מכך, אנו עדים לכך שעסקים רבים מתבססים באופן הולך וגובר על אתר האינטרנט. עם זאת, כדי להשיג את התוצאות הרצויות, כלומר משיכת גולשים והפיכתם ללקוחות או לצרכנים של האתר, חשוב מאד להקפיד על בניה נכונה של האתר.

מאת: דויד מנשהניהול תוכן18/09/142647 צפיות
שני מרכיבים חשובים בקידום אתרים, שלא רבים נוטים להתייחס אליהם במלוא החשיבות הראויה להם הם שני אלמנטים בכתובת האתר, URL, שהגולשים מקלידים בדפדפן : שם הדומיין והסיומת. במאמר זה נתייחס לשני מרכיבים אלה ונעמוד על חשיבותם.

מאמרים נוספים בנושא זוגיות ואהבה

מאת: אמורזוגיות ואהבה14/12/202367 צפיות
כולם אוהבים סקס. זה מהנה, זה מענג וזה עושה נעים בגוף ובנפש. אך האם ידעתם שבקרב הציבור הדתי קיום יחסי מין הוא בגדר חובה?

מאת: משה סויסהזוגיות ואהבה07/11/201805 צפיות
במגזר החילוני מה עדיף להירשם למשרד שידוכים לחילונים או לאתר הכרויות? רבים מהחילונים מחפשים בת זוג והאופציה הראשונה הינה אתר הכרויות! הבעיה מתחילה בהצא וביקוש בתחום זה וגם בתחום של שידוכים לחילונים!

מאת: אבי דוידיזוגיות ואהבה17/10/201861 צפיות
איך לרגש את בני הזוג עם ארוחה רומנטית בתקופת הקורונה. ארוחה טעימה ורומנטית אצלכם בבית.

מאת: אמורזוגיות ואהבה14/09/191981 צפיות
הפעם מנקודת מבט של מארחת בשם ענבר, בת 36 מאזור המרכז, העובדת כחדרנית במתחם צימרים וחדרים לפי שעה. ענבר שיתפה אותנו לאחרונה בחוויות משעשעות מעבודתה, כחדרנית היא מוצאת לא פעם "מציאות" בחדרים, למשל כסף, משקפי שמש, מפתחות, תכשיטים וכמובן לא מעט

מאת: אמורזוגיות ואהבה13/06/181766 צפיות
הזמנה דיסקרטית- בעבר אנשים היו צריכים ללכת לחנות סקס באזורים נידחים ומפוקפקים בשולי הערים ולכן חוויה זו הייתה מלווה במבוכה רבה עד כדי הימנעות כוללת. חוסר הדיסקרטיות, המפגש עם המוכרים, רכישה של מוצרים שונים והתעניינות בהם, הייתה דבר שקשה מאוד לרוב האוכלוסייה לעשות

מאת: אמורזוגיות ואהבה05/06/181997 צפיות
אמור חנות אביזרי מין דיסקרטיים הינה יבואנית של אביזרי מין גדולה ומקצועית ולה ניסיון רב שנים. כתוצאה מכך ניתן למצוא בחנות מגוון רחב של אביזרי מין ומוצרי סקס, כאלו שלא ניתן למצוא בחנויות סקס אחרות וכן מוצרים ייחודיים שונים כמו הלבשה סקסית

מאת: אמורזוגיות ואהבה26/03/181328 צפיות
ויברטורים חיצוניים לאישה ( רוקט פוקט , מסג'ר ) הם מוצרי סקס פופולריים לצורך אוננות בקרב נשים רבות ה-ויברטורים חיצוניים עוצבו כדי להעניק גירוי לדגדגן ועוזרים לנשים רבות להגיע

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica