חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אופטימיזציה: איך מביאים את האתר למצב הטוב ביותר מבחינת גוגל

מאת: דויד מנשהבניית אתרים30/11/2014935 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אופטימיזציה של אתר היא הבאתו למצב האופטימלי, כלומר הטוב ביותר מבחינת מנועי החיפוש, כך שסריקת האתר ע"י ה"זחלנים", של מנועי החיפוש תהיה שוטפת, קלה והגיונית (כלומר בהתאם לאופן הלוגי שמכתיבים האלוגריתמים שלהם).

יתרה מכך, אופטימיזציה טובה היא כזו המוודאת שמבנה האתר לא יכלול שגיאות תיכנות בקוד האתר המפריעות (ובמקרים קיצוניים אף מונעות) לסרוק אותו. זאת, מאחר שגוגל, לדוגמה, לא תסרוק דפים שונים באתר, אם מבנה האתר מקשה על הסריקה. זאת, למרות שהאלוגריתמים המתוחכמים מאד של גוגל ומנועי החיפוש האחרים, יודעים, מן הסתם, כיצד להתגבר על בעיות טכניות - אבל אין להם שום עניין לעשות זאת, מאחר שאם בעלי האתרים לא עשו שום מאמץ בכיוון זה, מדוע הם צריכים להתאמץ עבורם.

סיבה נוספת, הגיונית לחלוטין אף היא, שאם מנוע החיפוש מתקשה לעקוב אחר דפי האתר, יתקשו גם הגולשים לעשות זאת - דבר שמנועי החיפוש מאד לא אוהבים - שכן שסיבת הקיום של מנועי החיפוש היא בדיוק זו, טובת הגולשים והנגשה טובה של התכנים עבורם (אם נשכח לרגע את הסיבה הגדולה, הכסף).

האופטימיזציה כוללת טיפול במספר מרכיבים שונים:

קידוד העמודים, כלומר האופן שבו מתוכנת כל עמוד. במידה וקוד העמוד לא יהיה תקין, יפגע הדבר במהירות הטעינה שלו וביכולת של מנועי החיפוש לסרוק אותו - ובסופו של דבר להעניק לו דירוג גבוה ולהציג אותו בין התוצאות הראשונות בדף תוצאות החיפוש - דבר המעניק לו יתרון על פני המתחרים.

מיטוב של ההגדרות השונות, כגון תיאור התוכן בקוד (Meta Descriptioon), קוד תגיות כותרת העמוד  (Meta Titles) והכותרות שבתוך העמוד (H1, H2...), ביטויי מילות-חיפוש   (Meta Keywords)ועוד.

אופטימיזציה של כל עמוד. האופטימיזציה חשובה בכל אחד מן העמודים שבאתר, כדי לסייע למנועי החיפוש להגיע אליהם באופן לוגי נכון  ולהעניק לו את ציון האיכות שאנו שואפים אליו, או במילים אחרות לקדם אותו ואת הביטויים שאנו מעוניינים לקדם בו.

מרכיב חשוב מאד בקידום האתר הוא הקישורים, הנחלקים לשניים:

הקישורים הפנימיים: כלומר האופן שבו עמודים בתוך העמוד מקושרים בינהם. בכל אתר יש היררכיה של עמודים, כאשר במעלה ההירכיה ממוקמים העמודים החשובים ביותר ותחתיהם עמודים אחרים בסדר חשיבות יורד. בין העמודים הללו אנו יוצרים קישורים, במבנה אופטימלי, המחזק את העמודים השונים ומפנה אליהם תנועה - ובמקביל מקדם את האתר במנועי החיפוש.

קישורים חיצוניים. אלה הם הקישורים המפנים מאתרים אחרים אל האתר המקודם (האתר שלכם). ככל שישנם קישורים רבים יותר מאתרים בעלי דירוג גבוה בגוגל ושאר מנועי החיפוש, כך תגדל ההערכה של מנועי החיפוש לאתר שלכם - ותזכה אותו בדירוג טוב יותר ובמיקום גבוה יותר בדף תוצאות החיפוש.

לסיכום, תהליך האופטימיזציה הוא חלק חשוב מאד ומרכיב יסודי של קידום האתר והפיכתו ליעד מועדף של הגולשים המחפשים את הנושאים שבהם מתמקד האתר שלכם. תהליך זה צריך להעשות באמצעות אנשי מקצוע יסודיים ומקצועיים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דויד מנשה www.wordsuit.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דויד מנשה

מאת: דויד מנשהקידום אתרים02/02/15906 צפיות
העידכון האחרון באלגוריתם של גוגל, Hummingbird, מפנה זרקור חזק עוד יותר למגמה ההולכת של התמקדות בתוכן והנגשתו. החידוש הגדול שלו, הוא שהפניות הגולשים לתוכן רלוונטי נעשית ע"י מענה לשאילתות מורכבות ו"טבעיות", בלשון בני אדם, בהתבסס על תוכן העמודים שמנוע החיפוש סרק ולאו דווקא בעל בסיס עמודים שעברו אינדוקס ושל מילות חיפוש.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים24/01/15955 צפיות
אתרים סמכותיים רבים נפגעו באופן חמור עד כדי אובדן של 90% מנפח החיפוש האורגני, כתוצאה מגניבת תכנים - ויחד איתם ה-authorship, כלומר הקרדיט למחבר התוכן. עידכון פנדה האחרון סיים את חגיגת השודדים הנהנים מעמלם של האחרים, או לפחות צימצם אותה מאד. נציג כאן את האופן שבו מטפל האלגוריתם העדכני בבעיית הסמכותיות האבודה.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים18/12/14847 צפיות
בניית אתרים כוללת שימוש בכלים שונים, שאינם גלויים לעין. אחדים מן הכלים הללו, שלכאורה אינם בעלי חשיבות, הם חיוניים מאד, שכן בלעדיהם יכול האתר להחשף לבעיות לא רצויות, כמו למשל פירסום של האתר מנועי החיפוש עוד לפני שבנייתם הושלמה ואף חשיפת מידע שבעלי האתר אינם חפצים לחשוף. הפעם נעסוק בשני כלים קטנים אבל חשובים מאד. אחד מהם הוא קובץ robots.txt שתפקידו לא תמיד ברור לבעלי אתרים ואפילו, לא תאמינו, גם לבוני-אתרים רבים. הכלי השני הוא תג המטא noindex.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים22/10/14830 צפיות
פעמים רבות אנו נמנעים מתגובות בבלוגים, או במאמרים באתרי תוכן שונים, כחלק מקידום האתר שלנו, בגלל שאתרים רבים מצמידים להן תג nofollow. תג זה נועד, אכן, למנוע שהאתר המקודם יהנה מזרימת "מיץ" קידומי מן האתר שבו פורסמה התגובה. אולם, גם אם לכאורה המצב הזה מונע תועלת קידומית ישירה, כדוגמת קישור שהוא dofollow, עדיין יש בו תועלת רבה ופוטנציאל ענק לטווח ארוך (בעיקר) ולא פעם גם בטווח המיידי.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים22/09/14793 צפיות
בניית אתר אינטרנט היא הכרח שכל בעל עסק, או נותן שירות, מודע לו. ואכן, כיום, הנגישות אל בית עסק או שירות, היא לא פעם דרך האתר - עוד לפני שפונים אל החנות הפיזית. יתרה מכך, אנו עדים לכך שעסקים רבים מתבססים באופן הולך וגובר על אתר האינטרנט. עם זאת, כדי להשיג את התוצאות הרצויות, כלומר משיכת גולשים והפיכתם ללקוחות או לצרכנים של האתר, חשוב מאד להקפיד על בניה נכונה של האתר.

מאת: דויד מנשהניהול תוכן18/09/142646 צפיות
שני מרכיבים חשובים בקידום אתרים, שלא רבים נוטים להתייחס אליהם במלוא החשיבות הראויה להם הם שני אלמנטים בכתובת האתר, URL, שהגולשים מקלידים בדפדפן : שם הדומיין והסיומת. במאמר זה נתייחס לשני מרכיבים אלה ונעמוד על חשיבותם.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים10/09/14818 צפיות
רבים אינם מייחסים מספיק חשיבות לשמו של האתר ולסיומת כתובת האתר (URL). זוהי הטעות הראשונה שנעשית בעת בניית אתר. שני אלמנטים אלה חשובים מאד ומשפיעים מאד הן מבחינת קידום האתר, כלומר מבחינת מנועי החיפוש, שבגלל שם לא מספיק טוב (התואם את הנושא שבו הוא עוסק) ייחסו לו פחות חשיבות מבחינת הגולשים ולכן לא "יציפו" אותו גבוה בדף תוצאות החיפוש והן מבחינת ההתייחסות של הגולשים כלפיו, גם כאשר יראו אותו בדף תוצאות החיפוש - משום שיחשבו שהוא פחות רלוונטי לשאילתה שכתבו. סיומת לא-ישראלית, בעייתית אף היא...

מאמרים נוספים בנושא בניית אתרים

מאת: דוד כהןבניית אתרים18/11/21259 צפיות
סוג נפוץ של אתרים הוא חנות וירטואלית שמציעה לגולשים מגוון מוצרים לרכישה מקוונת. קיראו מה ניתן למכור בחנות הווירטואלית וכיצד לעשות זאת נכון.

מאת: יאירבניית אתרים18/06/193511 צפיות
לא ניתן להפריז בתיאורים לגבי חשיבותו של אתר מקצועי וטוב לתמהיל המיתוג של כל עסק וחברה. האתר מהווה את "חלון הראווה" של העסק, את אמצעי הקשר הישיר שלו אתכם, ולא בכדי הוא נחשב למהותי ביצירת מותג מנצח.

מאת: עידן שלומןבניית אתרים22/08/175138 צפיות
החלטתם לבנות אתר חדש וכעת אתם בשלב הראשוני של התהליך, אך זהו שלב שללא ספק אחד החשובים ביותר – רכישת דומיין (שם מתחם) לאתר שלכם.

מאת: עידן שלומןבניית אתרים05/06/174221 צפיות
לפני שאתם שואלים את עצמכם איך להשיג לקוחות חדשים לעסק, אולי כדאי לדבר על אתר האינטרנט שלכם ועל תרומתו. אם השקעתם לא מעט על האתר הקודם והלקוחות סרבו להגיע, אולי כדאי שתבדקו את הבעיה לעומקה. ייתכן מאוד שיש לכם בעיה בבחירה של דומיין. מה זה דומיין ואיך הוא יכול לעזור לכם להשיג יותר לקוחות ובפרט לקוחות שאתם באמת צריכים לבית העסק?

מאת: vodplaceבניית אתרים22/03/172079 צפיות
בניית אתרים, על וורדפרס או לא?

מאת: Droxitבניית אתרים26/01/171590 צפיות
כאשר אנו משווקים אם מוצר או שירות, באמצעות האינטרנט, דף הנחיתה, הינו דף שמתוכנן למטרה אחת והיא יצירת לידים.. בדף הנחיתה, אין ניווט שקושר את הגולש לאתר, אך הסיבה המרכזית לכך היא צמצום אפשרויות שעומדות בפני הגולש...

מאת: vodplaceבניית אתרים20/12/161596 צפיות
מחיר יכול להטעות - הנה הסיבה למה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica