חפש מאמרים:
שלום אורח
30.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בדיקותNIPT (בדיקות טרום לידה- לא פולשניות):

מאת: נינה כהןהריון ולידה15/02/20151741 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהן בדיקות ה-NIPT?

בדיקת דם פשוטה זו יכולה לסייע לרופאים להכיר את מצבו של עוברך, יותר מאשר בעבר והופכת את הסקירות הגנטיות לאמינות יותר.

בדיקות ה-NIPT מערבות בדיקת דם פשוטה, שבוחנת (עפ"י הדנ"א העוברי החופשי בדמך) מהו סיכויו של העובר ללקות בתסמונות גנטיות שונות – גם תסמונת דאון.

בדיקות אלו נחשבות בדיקות סקר, כלומר, הן אינן בדיקות דיאגנוסטיות, מכיוון שמדווחות על הסבירות, שעוברך לוקה בתסמונת. חישוב הסבירות מאד מדוייק ומצביע באופן חד משמעי על נשאות התסמונת.

תוצאות הבדיקה יכולות לעזור לך ולרופא המטפל שלך להחליט על הצעד הבא בטיפול- האם ביצוע בדיקות פולשניות, שאמנם מדוייקות יותר, אך מעלות את הסיכוי להפלה, שווה את הסיכון.

כיצד מתבצעת בדיקת ה-NIPT?

זוהי בדיקת דם פשוטה ומהירה, המתבצעת במרפאה ועל כן מאד בטוחה לך ולעוברך. הדגימה נשלחת למעבדה בחו"ל, שם נבדק הדנ"א העוברי להימצאות הליקויים הגנטיים הנבדקים בבדיקה.

ברגע שהתוצאות מתקבלות חזרה הן מועברות מיידית לרופא, שאצלו ביצעת את הבדיקה, על מנת שיוכל להעביר לך את חוות דעתו המקצועית לגבי המשך הטיפול המומלץ בהתאם לתוצאות שהתקבלו:
במידה והיא חיובית, הרופא ככל הנראה ימליץ על בדיקה פולשנית, כגון, בדיקת מי שפיר או סיסי שלייה ע"מ לאשש את התוצאות ואולי במידת הצורך לבחון תסמונות אחרות, שאינן נבדקות בבדיקת ה-NIPT.

אילו תסמונות נבדקות בבדיקה?

בארץ הבדיקה מוצעת ע"י 5 חברות שונות וכולן בודקות את קיומן של התסמונות הכרומוזומליות השכיחות ביותר: טריזומיה 21 (תסמונת דאון), טריזומיה 18 (תסמונת אדוארדס) וטריזומיה 13 (תסמונת פטאו). חלקן, כמו בדיקת פנורמה, גם בודקות תסמונות חסר מזעריות ותסמונת הנקראת טריפלואידיות.
יתר על כן, בדיקת פנורמה מאפשרת גם לגלות את מין היילוד!

חשוב לציין שבניגוד לבדיקת פנורמה, שאר הבדיקות לא מסוגלות להפריד בין הדנ"א העוברי לדנ"א האמהי (מה שהופך אותן להרבה פחות מדוייקות).

מתי מתבצעת הבדיקה?

את בדיקת פנורמה ניתן לבצע החל מן השבוע ה-9 להריון- מוקדם יותר מכל בדיקת סקר אחרת או הבדיקות הפולשניות. לשם השוואה, בדיקת חלבון עוברי נערכת בין שבועות 11 ל-12, בדיקת סיסי שלייה בין שבועות 10-12 ובדיקת מי שפיר לרוב בין שבועות  15 ל-20.

רמת הדיוק של בדיקות ה-NIPT?

מחקרים הראו כי בדיקות NIPT מפחיתות את התשובות השגויות ביחס לשאר בדיקות הדם הסטנדרטיות המתבצעות בטרימסטר הראשון ובודקות הורמונים וחלבונים ספיציפיים הנמצאים בדמה של האם.
מחקר אחר הראה, כי בדיקות NIPT מדוייקות יותר מאשר בדיקות סקר סטנדרטיות אחרות, בחיזוי הסיכון לחלות בתסמונת דאון (רמת הדיוק של בדיקות ה-NIPT הינה 99%), כמו גם תסמונת אדוארדס.

למי הבדיקות מיועדות?

מכיוון שבדיקות אלו הינן יחסית חדשות, אמנם מומלץ כי נשים שנמצאות בקבוצת סיכון יבצעו אותן, כמו למשל, נשים מעל גיל 35, נשים שילדו בעבר עובר עם תסמונת גנטית כלשהי, נשים שלגביהן קיים חשש לגבי תוצאת בדיקת טרום לידה אחרת שביצעו או נשים שידוע להן שקיימת במשפחתן היסטוריה של תסמונות אלו, אך גם נשים, שאינן נמצאות בקבוצת סיכון ודואגות לעוברן ולשקט הנפשי שלהן יכולות לבצע את הבדיקה ללא חשש.
בדיקות NIPT אינן מומלצות בהריונות מרובי עוברים או כשמדובר בתרומת ביצית.

מה עוד עלי לדעת?

ניתן לקבל החזר על הבדיקה מקופות החולים ומביטוחים פרטיים.

לאחר קבלת התוצאות את מוזמנת להתייעץ עם הרופא או היועץ הגנטי אצלו ביצעת את הבדיקה לגבי המשך הטיפול.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אקנה

אקנה הינה תופעה שכיחה בעיקר בקרב בני הנוער, תופעה הגורמת להם להתעסק עם עור הפנים ולעיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך,חשוב לגעת שאקנה ניתנת לטיפול יעיל ונכון. חשוב להקפיד לבצע את הטיפולים המתאימים אצל מומחים כיוון שטעויות בטיפול נאות עלולות להוביל לסימנים וצלקות בעור הפנים,אקנה עלולה להופיע גם אצל נשים שכבר אינן בגיל התבגרות ,עקב שינוי הורמונים בגוף.

אקנה יכולה להופיע בדרגות שונות, הראשונה שבהן היא הקלה ביותר ומאופיינת בנקודות שחורות ונקודות לבנות שומניות. במקרה זה, מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולעשות פילינג שיפתח את בלוטות החלב. לא מומלץ לשטוף את הפנים יותר מפעמיים ביום ולא לחטט בעור הפנים.

אקנה בדרגה שנייה, מאופיינת בפצעים אדומים ושטוחים ובנקודות שחורות ולבנות. מטרת הטיפול היא להפחית כמות החיידקים בעור ולמנוע החמרת הפצעים. מומלץ לנקות את עור הפנים בסבון עדין ולהשתמש באנטיביוטיקה מקומית שהותאמה על ידי מומחה, כמו כן כדאי להרחיק את השיער מאזור הפנים ולא למרוח בו חומרים שומניים אשר עלולים להגיע לעור הפנים.

אקנה בדרגה שלישית מופיעה על רוב שטח הפנים על ידי פצעים אדומיים ומוגלתיים. הטיפול מחסל חיידקים ומפחית את הדלקות בעור. גם כאן חשוב להשתמש בסבון פנים עדין ובאנטיביוטיקה מעט אגרסיבית. יש להקפיד לשטוף את הפנים במים פושרים ולא חמים מידי.

דרגה חמורה של אקנה תופיע בשילוב ציסטות עמוקות ותצריך טיפול מאסיבי יותר, על מנת להפחית את הדלקתיות בעור והקטנת כמות בלוטות החלב. הטיפול בסוג זה של אקנה יהיה משולב משחות אנטיביוטיות, סטרואידים, וגלולות (כאשר מדובר בנשים). חשוב להמעיט חשיפה לשמש, להרבות בספורט ולהשתמש בפילינג קילוף עור, עפ"י המלצת מומחה.

.

אתר שאפשר למצוא בו קוסמטיקאיות. מומלצות המטפלות באקנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נינה כהן

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182771 צפיות
מחשבים ניידים הפכו בשנים האחרונות לחכמים ומסובכים ביותר. בניגוד למחשבים הנייחים, האנשים אשר מתכננים את המחשבים הניידים צריכים להתחשב במשקל ובגודל של כלל המערכת

מאת: נינה כהןרכב20/05/18797 צפיות
מהי פריקה עמוקה? איך פריקה עמוקה משנה את שיטת הפעולה של מצברים? איך מתחזקים ומנקים את המצבר במהלך ההפעלה?

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182768 צפיות
מחשבים ניידים הפכו לכלי העבודה העיקרי במאה העשרים ואחת ואף על פי שהניידות שלהם נוחה לנו, היא שמה אותם בסכנה. הרכיבים הדחוסים בתוך המחשב

מאת: נינה כהןמחשבים נייחים20/05/182759 צפיות
המטרה העיקרית של ממיר מתח היא להתאים את הזרם החשמלי למוצרי האלקטרוניקה שברשותך.

מאת: נינה כהןמחשבים ניידים20/05/182452 צפיות
מי מספק מטענים חלופיים למחשבים ניידים? מה היא העלות של מטען מקורי למחשב נייד? בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען לטאבלטים ומחשבים ניידים? היכן מומלץ לרכוש מטענים למחשב?

מאת: נינה כהןרכב20/05/18689 צפיות
היכן ניתן למצוא בוסטרים להתנעת הרכב?

מאת: נינה כהןרכב15/01/18546 צפיות
איזה סוגים של מצלמות יכולים להתאים לרכב פרטי? איך בוחרים את המצלמה המושלמת? ממי אפשר לקבל המלצות על מצלמות איכותיות

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: אלעד אוחנההריון ולידה23/11/19717 צפיות
צילומי ניו בורן נערכים על-מנת ליצור עבורכם זיכרונות בלתי נשכחים מהימים בהם הרך הנולד היה עדיין רך, עדין וחמוד. על מנת שרגעים אלו באמת ייזכרו כצבעוניים ויפים, כדאי להתכונן מבעוד מועד.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/181603 צפיות
לכל אחד מאיתנו יש תקופות רבות שיכולות להיות מרגשות מאוד בחיים אך האמת היא שאין עוד תקופה כמו ההיריון. זו תקופה שבה לא רק הגוף משתנה אלא גם הרגשת הפנימיים וזו תקופה שמגיעה תמיד עם הרבה תקווה והתרגשות. לכן ברור מדוע כל אישה תרצה לעשות הכול כדי לזכור את הרגעים האלה ולכן צילומים של היריון זה לא מהדברים שכדאי לוותר עליהם.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/18836 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר נשים אשר נמצאות בתקופת הריון, אשר מבקשות לתעד את עצמן בעזרת צילום הריון. בין אם מדובר בנשים נשואות ובין אם לא, בין אם מדובר בנשים שזה הריונן הראשון או הריון אחר.

מאת: moraleהריון ולידה28/01/18846 צפיות
התפתחות של תינוק היא דבר מופלא שכל הורה נהנה לצפות בה ומתרגש ממנה, לא משנה אם מדובר בתינוק ראשון או חמישי. השלבים אותם הוא עובר, בין אם זה עד למצב בו הוא יכול לדבר בצורה חופשית, ללכת, לשבת, ולעשות דברים נוספים אשר עבורנו כאנשים בוגרים הם ברורים מאליהם, אך אנו יודעים שגם אנחנו עברנו את אותו תהליך בדיוק כשהיינו תינוקות וגם ההורים שלנו הסתכלו עלינו בהתרגשות ובציפייה, בשביל לראות את תהליך ההתפתחות שלנו.

מאת: moraleהריון ולידה16/11/171551 צפיות
אחת הבעיות המוכרות ביותר אצל תינוקות היא בעיית גזים. אומנם אין הסבר מדעי מדוע זה קורה, חוקרים רבים בוחנים את הנושא ולא תמיד יודעים להסביר למה הבעיה קיימת אצל תינוקות יותר מאשר אצל אנשים מבוגרים, למרות שהערכה היא,

מאת: רונןהריון ולידה20/06/172485 צפיות
נשים רבות סובלות מתופעה של בחילות בשליש הראשון של ההריון. יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להפחית את התופעה

מאת: moraleהריון ולידה13/06/173411 צפיות
אחת הבחירות שעומדות בפני נשים אשר מעוניינות לעשות בוק הריון היא, האם לערוך צילומים בסטודיו של הצלמת או להעביר את הצילומים לטבע. לא מעט צלמות ממליצות על צילומי הריון בטבע, שכן יש לצילומים שכאלה יתרונות רבים אשר באים לידי ביטוי בכל תמונה ותמונה. במאמר זה נדון ביתרונות של צילום הריון בטבע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica