חפש מאמרים:
שלום אורח
08.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

החזרי מס לשכירים בישראל

מאת: עידן שלומןמיסים - כללי05/03/20151408 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחת הדרכים המשמחות ביותר לקבל כסף הוא כזה הבא מרשויות המס. כל מי שרגילים לשלם מיסים רבים כל חייהם תמיד שמחים לגלות שהמדינה חייבת להם כסף ולקבל העברה בנקאית של אלפי שקלים לחשבון הבנק. איך וכיצד במאמר הבא.

יש מספר דרכים לקבל כסף משמח ובהפתעה: שיחה מאריאלה ממפעל הפיס, מכתב המודיע על פטירתו של דוד שאינכם מכירים מעבר לים וירושה שהותיר, זכיה בטוטו או החזרי מס מהמדינה.

בעוד כל האחרים מבוססי מזל נטו ורובם אינם קיימים כאופציה ריאלית עבור רוב האזרחים במדינה, הרי שהאופציה של החזרי מס לשכירים שרירה וקיימת ואלפים מקבלים מדי שנה החזרים שכאלו אל חשבון הבנק שלהם.

מדוע ישנם החזרי מס?

שכירים אינם מתנהלים על בסיס קבוע מול רשויות המס כמו עצמאיים ובעלי חברות. בשל כך הם לא תמיד מודעים לזכויות שלהם להטבות מס, לא מבצעים תכנון מס לשכירים וגם המעסיקים שלהם אינם תמיד מודעים לכך או מציינים זאת נכון בעת רישום העובד אצל רואה החשבון של העסק.

מסיבה זו אין מקבלים החזר מס בסוף השנה כראוי ולעתים מדובר בשנים רבות הצוברות אלפי שקלים או עשרות אלפי שקלים המגיעים לכם כחוק ואתם אינכם מודעים לקיומם או עושים דבר כדי לקבל אותם חזרה.

על סמך מה מגיעים החזרי מס?

החזרי מס לשכירים מגיעים ממגוון סיבות שונות ולכל אחד ואחת יש אפשרות למצוא זכאות:

  • חיילים משוחררים
  • אימהות חד הוריות
  • מגורים ביישוב ספר
  • ילד פגוע במוסד מיוחד
  • אבטלה במהלך חלק מהשנה
  • השלמת תעודה מקצועית
  • עליה במהלך 8 השנים האחרונות
  • עבודה או שהייה בחו"ל בשנה האחרונה
  • תשלום דמי מזונות
  • חופשת מחלה ארוכה מהרגיל

על כל אלו יש סיבות נוספות שניתן לברר אודותן במוסד לביטוח לאומי וברשויות המס השונות.

כיצד מבקשים החזר מס כשכיר?

אם אתם שכירים שמוצאים את עצמם בעלי זכאות עקב אחד הסעיפים שזה עתה ציינו, אתם רשאים לפנות אל רואה חשבון בחיפה, בקריות או כל אזור שאתם גרים בו ואשר מספק שירות שכזה על מנת לשכור שירותיו. מומלץ לבקש ממנו גם לערוך עבורכם תכנון מס לשכירים על מנת להתמודד עם בעיות עתידיות שכאלו ואפשרות לקבל כספים המגיעים אליכם בצורה שוטפת.

 

אופציה נוספת היא לבצע זאת עצמאית מול רשויות המס בדרך קשה ומורכבת הרבה יותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/20309 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19368 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191304 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191378 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191361 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191417 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןשיער08/04/192455 צפיות
תחום היופי והטיפוח עובר טרנדים רבים משנה לשנה, חלקם חולפים להם וחלקם נשארים עמנו לשנים רבות. אחד הטרנדים החזקים במאה הנוכחית בתחום עיצוב השיער, כזה שלמעשה קיים מאות שנים אבל עבר ריענון משמעותי והתקדמות טכנולוגית הוא זה של (חבישת) פאות.

מאמרים נוספים בנושא מיסים - כללי

מאת: שלום כהןמיסים - כללי09/11/17874 צפיות
לאימהות צעירות קשה לפעמים לשלב בין המשפחה וגידול הילדים לבין קריירה. כל אם שרוצה לצאת לשוק העבודה ולפרנס את עצמה ואת המשפחה שלה יכולה לעשות זאת על ידי לימודים של מקצוע מעשי. לימודי הנהלת חשבונות הם דוגמא ללימודי מקצוע מעשיים שיכולים לאפשר לאימהות רבות לרכוש מקצוע שיהיה להם נוח לעבוד גם לצד גידול וטיפול בילדים שלהן. השעות שבהן מנהלות חשבונות עבודות הן נוחות מאוד והן פעמים רבות כוללות משרת אם – כלומר משרה בה עובדים עד השעה 15:00 בצהריים – בדיוק בזמן לאסוף את הילדים מהצהרון והגן שלהם.

מאת: רוני הכהןמיסים - כללי22/09/161918 צפיות
חשוב מאוד טרם חתימה על הסכם העסקה שכזה לבדוק את התנאים עבור קבלת האופציות, המימוש, תנאי המיסוי והכמות של האופציות שמקבל העובד לרשותו

מאת: אבי דוידימיסים - כללי31/08/161791 צפיות
בקצרה על ייעוץ מס לגיל הפרישה, מה עליכם לדעת?

מאת: אבי דוידימיסים - כללי21/06/161861 צפיות
בקצרה בעד ונגד החוק לעידוד השקעות הון בישראל - מה אתם חושבים בנושא?

מאת: מנחם כהןמיסים - כללי30/12/151741 צפיות
תיקון 206 לפקודת מס הכנסה[1] הינו תיקון עקיף לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל)(תיקון מס' 13 והוראת שעה), התשע"ו-2015. תחילתו של התיקון מיום פרסומו ב-5.11.15.

מאת: מנחם כהןמיסים - כללי07/09/152159 צפיות
חוקי המס מעודדים צבירת חסכונות בקופות גמל במשך שנות העבודה והפעילות, כך שישמשו בעתיד, בעת הפרישה, למקור הכנסה ומחיה. קיימים סוגים שונים של קופות גמל: קופת גמל לקצבה, לפיצויים, לחופשה, קרן השתלמות או קופת גמל לכל מטרה אחרת דומה.

מאת: מנחם כהןמיסים - כללי28/07/151651 צפיות
דחיית היוון קצבה משנת 2015 לשנת 2016 בשל הגדלת הפטור על הקצבה משיעור 43.5% ל‑49% כידוע, סעיף 9א(ב) לפקודה קובע פטור לגבי קצבה מזכה שמקבל יחיד שהגיע לגיל פרישה, עד לסכום שלא יעלה על 43.5% מתקרת הקצבה המזכה בכל הנוגע לשנות המס 2012 עד 2015, ובסכום שלא יעלה על 49% מתקרת הקצבה המזכה בכל הנוגע לשנות המס 2016 עד 2019 ועוד כמפורט בסעיף 9א(ז) לפקודה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica