חפש מאמרים:
שלום אורח
16.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חייבים, נושים והחוק החדש של חדלות פירעון

נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב?

אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

הגעתם למסקנה שאין לכם ברירה ותביעות הוצאה לפועל ועיקולים נערמות כנגדכם?

זה הזמן לפנות לייעוץ אצל עורך דין פשיטת רגל בקריות, בתל אביב או בכל מקום אחר אשר יוציא עבורכם צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אלא אם אחד הנושים שלכם כבר עשה זאת קודם לכן.

על מה בדיוק מדובר?

צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשר לכל חייב במצבכם (גם אם זה כרגע היפותטי בלבד) לעצור את אל התהליכים המתנהלים מולו מצד נושים שונים ולרכז אותם לתיק אחד בלבד בניהולו של הממונה מטעם בית המשפט.

מרגע זה יש הקפאת הליכים כנגד החייב ואין יותר מכתבי התראה, צווים מאיימים או פניות להוצאה לפועל בעניינו כחייב. כל החובות שלו מרוכזים ומתחילה חקירה לעומק בכל הנוגע לרכוש, נכסים והון שאולי ויש ברשותו ויוכלו לאפשר לו להחזיר את חובותיו לנושים השונים.

לאחר שמסתיימת החקירה הזאת ומגיעים לריכוז של כל החובות מול כל ההכנסות וההון שברשותו, הרי שמוגשת לבית המשפט הצעה של הסדר חובות בין החייב לנושים בפריסה לאורך מספר חודשים ועד 3 שנים.

החייב אמור לאשר את יכולתו לעמוד בתשלומים הללו והחייבים יותר נאלצים להסכים עם בית המשפט לעובדה שאלו היכולות של החייב לשלם להם את חלקם היחסי בחוב שלו כלפיהם (אף פעם לא יוחזר כל החוב כמובן).

במידה ויש הסכמה ולאחר אישור בית המשפט להצעת הממונה מתחיל החייב לשלם חובותיו ועומד בכל התשלומים לנושים הרי שהוא יזכה לקבל הפטר חוב מבית המשפט, כלומר יוכל לצאת לדרך חדשה בארץ ישראל ללא חובות, עיקולים ומגבלות שונות שהיו לו בתקופה בה היה חייב ו/או היה בפריסת החוב.

מה טוב או רע בתהליך הזה?

כל תיק של חייב ונושה הוא עולם בפני עצמו ואיננו דומה לתיק אחר כמובן, כך גם זווית הראייה האם הסדר חוב כזה או אחר טובים או רעים עבור החייב או הנושים שלו.

הטוב בתהליך הזה הוא שהחייב מחזיר את מה שהוא יכול תוך כדי המשך תקציב העומד לרשותו למחייה מכובדת ואילו הנושים מקבלים את המקסימום שמצא בית המשפט שהחייב יוכל להחזיר להם.

הפחות טוב הוא שהנושים לא מקבלים את כל כספם ולעתים מדובר על סכום של מחצית או רבע מהסכום כולו. כמו כן החייב עובר תקופה לא קלה של הגבלות שונות ומסגרת חיים מתוקצבת למינימום ההכרחי עבורו וכמובן עדיין דבק בו כתם של אדם המצוי בחוב וזה לא נעים במסגרת חברתית או משפחתית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןקניות 25/07/213699 צפיות
תושבי המדינה נהנים לאחרונה משפע של אפשרויות חדשות לרכישת מתנות מיוחדות. הטכנולוגיה החדשה של עולם הצילום הגיעה בסערה לישראל ומאפשרת פיתוח תמונות והדפסה שלהן כמעט על גבי כל מוצר שתעלו בראשכם. על כך במאמר שלפניכם.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20637 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/201052 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/205059 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/201183 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/201625 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/191092 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: אדיר בנימיניחוק ומשפט - כללי25/06/231566 צפיות
ההנחה שבדרך כלל החזקים הם אלו שגוברים על החלשים מהם, גורמת לכך שכאשר הגורם החלש יותר זוכה למעט צדק, הדבר מעניק לנו תחושה של עדנה מסוימת. לכן נדמה ששמענו לא מעט סיפורים בהם הודות להתערבות חיצונית זוכה הגורם הנפגע לצדק מסוים, או לכל הפחות מסופר כי הגורם שעשה את מעשה העוולה נענש על כך.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/08/212057 צפיות
https://www.tel-aviv.gov.il/Residents/Construction/DocLib1/%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA%20%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D.pdf

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/06/211911 צפיות
מדיניות אכיפת עבירות תכנון ובניה – הרשות לאכיפה במקרקעין מדיניות אכיפה הינה כלי מרכזי הנתון בתחום האכיפה באמצעותו מבטיח הגוף האוכף למקד את משאביו המוגבלים בעבירות המשמעותיות ביותר ובאופן האפקטיבי ביותר. מיקוד משאבי האכיפה לפי סדרי עדיפות קבועים מראש מאפשר הגברת אפקטיביות האכיפה באמצעות פעילות יזומה, צמצום המשאבים המופנים כלפי עבירות בעלות ערך נמוך יותר, והבטחת השוויון באכיפה. יובהר, כי מדיניות אכיפה היא מסמך המתווה את הדרך אך אינו מסמך מחייב, שלא מאפשר בחינה מחודשת, עדכון וסטייה ממנו במקרים שיש לכך הצדקה.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי28/01/211561 צפיות
על מנת להבין מדוע אדם ניגש על מנת לבצע תרגום של תעודות ומסמכים רשמיים מסוימים צריכים להבין את התהליכים שאותם עוברים אנשים ברחבי העולם כולו.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/211240 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/201785 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/201513 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica