חפש מאמרים:
שלום אורח
30.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חייבים, נושים והחוק החדש של חדלות פירעון

נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב?

אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

הגעתם למסקנה שאין לכם ברירה ותביעות הוצאה לפועל ועיקולים נערמות כנגדכם?

זה הזמן לפנות לייעוץ אצל עורך דין פשיטת רגל בקריות, בתל אביב או בכל מקום אחר אשר יוציא עבורכם צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אלא אם אחד הנושים שלכם כבר עשה זאת קודם לכן.

על מה בדיוק מדובר?

צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשר לכל חייב במצבכם (גם אם זה כרגע היפותטי בלבד) לעצור את אל התהליכים המתנהלים מולו מצד נושים שונים ולרכז אותם לתיק אחד בלבד בניהולו של הממונה מטעם בית המשפט.

מרגע זה יש הקפאת הליכים כנגד החייב ואין יותר מכתבי התראה, צווים מאיימים או פניות להוצאה לפועל בעניינו כחייב. כל החובות שלו מרוכזים ומתחילה חקירה לעומק בכל הנוגע לרכוש, נכסים והון שאולי ויש ברשותו ויוכלו לאפשר לו להחזיר את חובותיו לנושים השונים.

לאחר שמסתיימת החקירה הזאת ומגיעים לריכוז של כל החובות מול כל ההכנסות וההון שברשותו, הרי שמוגשת לבית המשפט הצעה של הסדר חובות בין החייב לנושים בפריסה לאורך מספר חודשים ועד 3 שנים.

החייב אמור לאשר את יכולתו לעמוד בתשלומים הללו והחייבים יותר נאלצים להסכים עם בית המשפט לעובדה שאלו היכולות של החייב לשלם להם את חלקם היחסי בחוב שלו כלפיהם (אף פעם לא יוחזר כל החוב כמובן).

במידה ויש הסכמה ולאחר אישור בית המשפט להצעת הממונה מתחיל החייב לשלם חובותיו ועומד בכל התשלומים לנושים הרי שהוא יזכה לקבל הפטר חוב מבית המשפט, כלומר יוכל לצאת לדרך חדשה בארץ ישראל ללא חובות, עיקולים ומגבלות שונות שהיו לו בתקופה בה היה חייב ו/או היה בפריסת החוב.

מה טוב או רע בתהליך הזה?

כל תיק של חייב ונושה הוא עולם בפני עצמו ואיננו דומה לתיק אחר כמובן, כך גם זווית הראייה האם הסדר חוב כזה או אחר טובים או רעים עבור החייב או הנושים שלו.

הטוב בתהליך הזה הוא שהחייב מחזיר את מה שהוא יכול תוך כדי המשך תקציב העומד לרשותו למחייה מכובדת ואילו הנושים מקבלים את המקסימום שמצא בית המשפט שהחייב יוכל להחזיר להם.

הפחות טוב הוא שהנושים לא מקבלים את כל כספם ולעתים מדובר על סכום של מחצית או רבע מהסכום כולו. כמו כן החייב עובר תקופה לא קלה של הגבלות שונות ומסגרת חיים מתוקצבת למינימום ההכרחי עבורו וכמובן עדיין דבק בו כתם של אדם המצוי בחוב וזה לא נעים במסגרת חברתית או משפחתית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20130 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20209 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/20542 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20513 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/20856 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19526 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191453 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20181 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20227 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2070 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2046 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2050 צפיות
חנינה היא צעד שבו הגוף המוסמך רשאי לבטל את העונש שנקבע. הגוף המוסמך מוחל לאדם שנאשם או הורשע בדין בפלילים או ממתיק את עונשו (קיצור העונש). צעד החנינה מבטל כל הליך משפטי רלוונטי בין של חקירה, משפט או מאסר.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2059 צפיות
"מפקח מס הכנסה" הינו מי שעבר קורס מפקחים ומונה על-ידי שר האוצר להיות "מפקח מס". מפקחי המס הוכשרו לבצע ביקורות, בדיקות ספרים, בדיקות מסמכים ודוחות ולהמליץ לפקיד השומה, על הוצאת שומות בהתאם לממצאים ולהוראות החוק השונות.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2047 צפיות
תצהיר עדות ראשית הינו תצהיר המוגש לבית המשפט בהליך אזרחי כהוראה של השופט המהווה תחליף לעדות ראשית מטעם עד. כך שביום הדיון לא תתנהל חקירה ראשית מול העד, אלא חקירה נגדית וחקירה חוזרת בלבד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica