חפש מאמרים:
שלום אורח
27.02.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חייבים, נושים והחוק החדש של חדלות פירעון

נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב?

אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

הגעתם למסקנה שאין לכם ברירה ותביעות הוצאה לפועל ועיקולים נערמות כנגדכם?

זה הזמן לפנות לייעוץ אצל עורך דין פשיטת רגל בקריות, בתל אביב או בכל מקום אחר אשר יוציא עבורכם צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי, אלא אם אחד הנושים שלכם כבר עשה זאת קודם לכן.

על מה בדיוק מדובר?

צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשר לכל חייב במצבכם (גם אם זה כרגע היפותטי בלבד) לעצור את אל התהליכים המתנהלים מולו מצד נושים שונים ולרכז אותם לתיק אחד בלבד בניהולו של הממונה מטעם בית המשפט.

מרגע זה יש הקפאת הליכים כנגד החייב ואין יותר מכתבי התראה, צווים מאיימים או פניות להוצאה לפועל בעניינו כחייב. כל החובות שלו מרוכזים ומתחילה חקירה לעומק בכל הנוגע לרכוש, נכסים והון שאולי ויש ברשותו ויוכלו לאפשר לו להחזיר את חובותיו לנושים השונים.

לאחר שמסתיימת החקירה הזאת ומגיעים לריכוז של כל החובות מול כל ההכנסות וההון שברשותו, הרי שמוגשת לבית המשפט הצעה של הסדר חובות בין החייב לנושים בפריסה לאורך מספר חודשים ועד 3 שנים.

החייב אמור לאשר את יכולתו לעמוד בתשלומים הללו והחייבים יותר נאלצים להסכים עם בית המשפט לעובדה שאלו היכולות של החייב לשלם להם את חלקם היחסי בחוב שלו כלפיהם (אף פעם לא יוחזר כל החוב כמובן).

במידה ויש הסכמה ולאחר אישור בית המשפט להצעת הממונה מתחיל החייב לשלם חובותיו ועומד בכל התשלומים לנושים הרי שהוא יזכה לקבל הפטר חוב מבית המשפט, כלומר יוכל לצאת לדרך חדשה בארץ ישראל ללא חובות, עיקולים ומגבלות שונות שהיו לו בתקופה בה היה חייב ו/או היה בפריסת החוב.

מה טוב או רע בתהליך הזה?

כל תיק של חייב ונושה הוא עולם בפני עצמו ואיננו דומה לתיק אחר כמובן, כך גם זווית הראייה האם הסדר חוב כזה או אחר טובים או רעים עבור החייב או הנושים שלו.

הטוב בתהליך הזה הוא שהחייב מחזיר את מה שהוא יכול תוך כדי המשך תקציב העומד לרשותו למחייה מכובדת ואילו הנושים מקבלים את המקסימום שמצא בית המשפט שהחייב יוכל להחזיר להם.

הפחות טוב הוא שהנושים לא מקבלים את כל כספם ולעתים מדובר על סכום של מחצית או רבע מהסכום כולו. כמו כן החייב עובר תקופה לא קלה של הגבלות שונות ומסגרת חיים מתוקצבת למינימום ההכרחי עבורו וכמובן עדיין דבק בו כתם של אדם המצוי בחוב וזה לא נעים במסגרת חברתית או משפחתית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20162 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20416 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/20916 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20699 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/201030 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19637 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191673 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי28/01/21105 צפיות
על מנת להבין מדוע אדם ניגש על מנת לבצע תרגום של תעודות ומסמכים רשמיים מסוימים צריכים להבין את התהליכים שאותם עוברים אנשים ברחבי העולם כולו.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/21150 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/20587 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20609 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20442 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20285 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20261 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica