חפש מאמרים:
שלום אורח
28.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מחולל מהפיכה של ממש!

אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

אף אחד לא רוצה להגיע למצב של פשיטת רגל, בטח לא אנשים שמתנהלים בתום לב היישר אל "הר של חובות" שאין להם שליטה עליו ולא יכולים לצאת ממנו עכב התנהלות כלכלית כושלת או טעות עסקית כזו או אחרת ובעיקר מתקשים להתמודד עם המצב כיוון שיש נגדם גבייה של הוצאה לפועל, עיקולים או הגבלות בבנקים וגופים שונים.

החוק החדש שנקרא חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נועד לעצור את מחול השדים ולאפשר לחייב ולנושים שלו להגיע לפתרון הוגן (עד כמה שניתן) עבור שניהם כדי לסגור את החובות הללו ולאפשר לחייב לשוב לחיים נורמטיביים כפי שהיה בעבר וללא כתם של "פשוט רגל" על כל המשתמע מכך.

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

החוק החדש מאפשר לפנות לבית המשפט, בין אם החייב פונה או אחד מהנושים שלו, באמצעות עורך דין חדלות פירעון בחיפה, בתל אביב או בכל מקום אחר ולבקש להכניס אותו להגדרה של חדל יכולת פירעון חובותיו וככזה הזקוק לשיקום כלכלי (פירוש החוק).

התנאי לקבלת צו חדלות פירעון ושיקום כלכלי הוא חובות מעל 150 אלף שח ובעיקר ההוכחה שמדובר בתום לב שהוביל לחובות ולא מעשה פלילי עם כוונת זדון כלשהי.

במידה ויש צו כזה אז מתחילים הקפאת הליכים מול החייב כדי שלא יתנהלו נגדו תהליכי גבייה או עיקולים כפי שציינו קודם לכן ובמקביל איתור וריכוז כל הנכסים וההון שברשותו, בין אם בארץ ישראל או מחוצה לה, על מנת שאפשר יהיה לאמוד את היכולת שלו להחזיר את חובותיו לנושים השונים.

ברגע שיש את כל המידע הנדרש מועבר הכול לבית המשפט המטפל בתיק זה ומוגשת הצעה של בית המשפט להסדרי חוב בין החייב והנושים על סמך היכולת שלו להחזיר את החוב בתשלומים, לעתים עד 36 תשלומים, וזאת תוך כדי חישוב דמי מחייה שיוותרו לו ולמשפחתו במהלך התקופה של החזר החובות.

אם ההצעה לא עוברת ערעורים או התניות אחרות הרי שמתחיל תהליך של החזרת החוב לנושים (חלק מהחוב בד"כ) עד לסיום ההחזר. בגמר התהליך מקבל החייב הפטר חוב שאומר למעשה שהוא נקי מחובות וחוזר למעגל החיים "הרגיל".

מדוע יש התחשבות כה רבה בחייב על ידי בית המשפט?

בית המשפט מבין כיום שמריבת המקרים של צבירת חובות היא עכב התנהלות כלכלית כושלת ולאו דווקא מטרה פלילית. על כן חשוב לאפשר לחייבים להחזיר את חובם כמה שניתן מבלי לגרום להם לקריסה כלכלית כוללת שפוגעת לא רק בהם אלא פעמים רבות גם בבני המשפחה והסביבה החברתית שלהם.

כאשר מאפשרים לחייב לנקות חובותיו ולהשתקם כלכלית, הרי שהוא חוזר לתרום לחברה גם במישור הכלכלי וגם הנושים עצמם נהנים לקבל לפחות חלק מכספם בזמן סביר ולא כמו בעבר בתהליכים שנמשכו שנים ארוכות מאוד ובמקרים רבים עם מצב בו החייב כלל לא מסוגל להחזיר חובותיו ואפילו לא חלק מהם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20125 צפיות
נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב? אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20209 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/20532 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20513 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/20856 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19525 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191452 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20173 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20226 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2070 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2046 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2050 צפיות
חנינה היא צעד שבו הגוף המוסמך רשאי לבטל את העונש שנקבע. הגוף המוסמך מוחל לאדם שנאשם או הורשע בדין בפלילים או ממתיק את עונשו (קיצור העונש). צעד החנינה מבטל כל הליך משפטי רלוונטי בין של חקירה, משפט או מאסר.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2058 צפיות
"מפקח מס הכנסה" הינו מי שעבר קורס מפקחים ומונה על-ידי שר האוצר להיות "מפקח מס". מפקחי המס הוכשרו לבצע ביקורות, בדיקות ספרים, בדיקות מסמכים ודוחות ולהמליץ לפקיד השומה, על הוצאת שומות בהתאם לממצאים ולהוראות החוק השונות.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2047 צפיות
תצהיר עדות ראשית הינו תצהיר המוגש לבית המשפט בהליך אזרחי כהוראה של השופט המהווה תחליף לעדות ראשית מטעם עד. כך שביום הדיון לא תתנהל חקירה ראשית מול העד, אלא חקירה נגדית וחקירה חוזרת בלבד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica