חפש מאמרים:
שלום אורח
29.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

למה צריך לשים לב בבואנו לרכוש מחשב?

לא אחת הופנתה אלי השאלה איזה מחשב לקנות? שאלה שמעסיקה צעירים, סטודנטים, מבוגרים, משתמשים ותיקים ומשתמשים חדשים. שאלה שמעסיקה בעצם קהל רב.

בעבר שאלנו בעיקר נייד או נייח? התשובה לשאלה היתה די ברורה שכן המחשב הנייד שימש לעבודה מחוץ למשרד או לבית וכן אנשים אחרים שיכלו להרשות לעצמם, ואילו כל היתר המשיכו להשתמש במחשב הנייחאשר ענה על צרכיהם.
היום כשמחירי המחשבים ירדו באופן יחסי אנו נוטים להשתמש גם בבית במחשב נייד. השאלה היא בעצם למה צריך לשים לב בבואנו לרכוש מחשב.

קיימים מספר דגשים שצריך לקחת בחשבון ואין הכוונה להיכנס למפרט טכני או להסברים טכניים.

לאיזה שימוש נועד המחשב

מה הצורך ומה השימוש שיהיה למחשב. הצורך משפיע על ההחלטה לאיזה מחשב אנו זקוקים מבחינת עוצמת המעבד ומהירותו ומקום האחסון שיש לנו על גבי המחשב. כמו כן מהן התוכנות העיקריות שאנו משתמשים. כשמדובר בגלישה באינטרנט, שימוש בדואר אלקטרוני וכתיבה של מסמכים. אין צורך במעבד ובזיכרון עוצמתי. לעומת זאת ,שימוש בתוכנות גראפיות, עריכת וידאו או משחקים בעלי גרפיקה כבדה או אף תלת מימד דורשים מעבד וזיכרון עוצמתי וכן רכיבים נוספים כגון כרטיס מסך עם יכולות גראפיות גבוהות. כמו כן מומלץ לבדוק האם יש למחשב כונן / צורב.DVDלא בכל המחשבים הניידים קיים כונן זה.

גודל וסוג מסך

גודל המסך במחשב נייד מוגבל ויכול להגיע למקסימום 17 אינטש בעוד למחשב נייח באפשרותנו לבחור מסך גדול יותר.

משקל

בהתייחס למחשבים ניידים יש לקחת בחשבון את משקל המחשב וכן את משקל האביזרים הנלווים שאנו זקוקים להם, ולבחון באם נשיאת משקל לאורך זמן מתאימה לנו ומשרתת את צרכינו. אביזרים נלווים כוללים מלבד המטען גם עכבר, דיסק און קי ולעיתים אף חוט מאריך ופריטים נוספים.

משך זמן הסוללה

יש לבדוק לכמה זמן עבודת המחשב מספיקה הסוללה לפני שיהיה צורך לטעון אותה מחדש וכמה זמן אורכת הטעינה.

אפשרות לשדרוג

אפשרויות השדרוג במחשב נייד די מוגבלות לעומת מחשב נייח והן יכולות לכלול תוספת זיכרון או החלפת הכונן הקשיח.

נוחות השימוש

מותנית בגודל המחשב שכן היא משפיעה על סוג וגודל המקלדת. במחשב נייח המקלדת בדרך כלל נוחה יותר לשימוש מהמקלדת שבנייד, ובנוסף יש מגוון רחב של מקלדות לבחירה. לעומת זאת מקלדת במחשב נייד לעיתים קטנה יותר ופחות נוחה לשימוש, בנוסף במקום עכבר יש משטח הצבעה ולכן. רבים מחברים למחשב הנייד עכבר רגיל.

מומלץ אף לבדוק כמה יציאות USB יש למחשב במיוחד לאור העובדה שבמידה ואנו משמשים בעכבר רגיל חוטי או אלחוטי אנו "תופסים" יציאה אחת באופן קבוע.

מחיר

נמצא קשת רחבה של מחירים בהתאם לסוג המחשב ועוצמתו וסוג הרכיבים שהוא מכיל. כמו כן המחיר מושפע מהיות המחשב מותג או לא.

אמינות אחריות ושרות תיקונים

יש לבדוק זמן האחריות המינימלית על כל המחשב. חשוב לבדוק היכן ניתן השרות במקרה שיש צורך בתיקונים. בדרך כלל ניתן לתקן את המחשב בחנות שבה נרכש בהנחה שלחנות גם שרותי מעבדה. יש המספקים שרות בבית הלקוח או אוספים את המחשב לתיקון מבית הלקוח ומחזירים אותו בתום התיקון.

לסיכום בעת רכישת מחשב יש לקחת בחשבון בראש ובראשונה את הצרכים שלנו כמשתמשים, גודל וסוג המסך, משקל, משך זמן הסוללה, אפשרות לשדרוג, נוחות השימוש, מחיר, אמינות אחריות ושרות תיקונים. אם גיבשת מה הצורך שלך ונכנסת לקנות מחשב שים למה לשאלות של המוכר. האם הוא בודק מהם הצרכים שלך או מנסה למכור לך מה שאתה לא צריך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליאורה  מרום

הדרכת מחשבים עם ליאורה - ההדרכה שעושה את ההבדל
עוזרת לאנשים להתגבר על הפחד ממחשבים ומטכנולוגיה. מדריכה מתחילים ומתקדמים בתוכנות האופיס השונות, גלישה ומידענות, שימושי מחשב, ארגון המחשב ועוד…תוך התאמת תכני הלימוד ללומדים בסבלנות רבה ובקצב שלכם.

מרצה ומדריכה ליישומי מחשב, גרפיקה ממוחשבת במכללות, ברשויות מקומיות ובארגונים שונים. מלמדת מבוגרים וגמלאים (וגם ילדים ונוער) במסגרות השונות וגם באופן פרטי. בעלת תואר שני בחינוך במגמת תקשוב ולמידה.

לקבלת טיפים וטריקים לשימוש במחשב

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאורה מרום

מאת: ליאורה מרוםחינוך ולימודים - כללי08/09/15930 צפיות
ספרי הלימוד הדיגיטליים מתבססים על תכנית הלימודים הפורמאלית של משרד החינוך. הספרים מהווים פוטנציאל לשינוי דרכי ההוראה-למידה-הערכה.ספרים דיגיטליים איכותיים מכילים את כל חומר הלימוד הנדרש ורצפי הלמידה ומשלבים פדגוגיה החדשנית השואפת לטפח מיומנויות של חשיבה מסדר גבוה, למידה שיתופית ואישית, טיפול במידע דיגיטאלי.

מאת: ליאורה מרוםטכנולוגיות מיקרוסופט24/08/151565 צפיות
טיפים להכנת מצגת איכותית וטובה. הכנות מוקדמות, כיצד תראה המצגת בפועל, בניית המצגת, עיצוב המצגת שימוש בגרפיקה הפעלה ותיקון.

מאת: ליאורה מרוםמסחר אלקטרוני03/08/152214 צפיות
האינטרנט מוצף בדברים למכירה. מוצרים אלו יכולים להיות מוצרים חדשים או משומשים, קנייה מחברות, חנויות אינטרנטיות או אנשים פרטיים. האם בטוח לקנות באינטרנט? שאלה שנשאלת על ידי רבים והתשובה עליה אינה חד משמעית.

מאת: ליאורה מרוםאינטרנט - כללי30/06/151082 צפיות
מחשוב בענן משמעותו שירותי מחשוב הניתנים למשתמש באמצעות מחשב מרוחק, אליו הוא מתחבר דרך רשת האינטרנט. בענן המחשוב נמצאים המידע והתוכנות המאפשרות שימוש בו בשרתים, ומופעלים מיחידות קצה מרוחקות. כתוצאה מכך אין המשתמשים צריכים לרכוש ולנהל משאבים ומערכות מחשוב.

מאמרים נוספים בנושא מחשבים וטכנולגיה - כללי

מאת: yoni romמחשבים וטכנולגיה - כללי14/11/19786 צפיות
מה הם שירותי IT - ולמי הם מתאימים? איך מנהלים מידע עסקי במאה ה-21?

מאת: nirמחשבים וטכנולגיה - כללי28/10/183744 צפיות
מה הם החסרונות והיתרונות של טכנאי מחשבים, האם כדי בכלל להתחיל להתעסק בזה?, כל התשובות בפנים

מאת: אשר אלבזמחשבים וטכנולגיה - כללי11/05/182174 צפיות
כיום קשה מאד לתאר את החיים שלנו ללא מחשב- המחשב הפך לחלק מאיתנו- החל מהעבודה ועד לחיים האישיים שלנו. אותן תקלות המתרחשות במחשב מזמינות איש מקצוע כגון טכנאי מחשבים לצורך תיקון המחשב- בין אם מדובר בירושלים או בין אם מדובר באזור אחר.

מאת: נריה שמואלימחשבים וטכנולגיה - כללי25/02/181026 צפיות
מידע על ספקי כוח

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17782 צפיות
בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען למחשב נייד? היכן מומלץ לרכוש מטענים לא מקוריים למחשבים ניידים? מי מוכר מטען למחשב נייד בזול? כיצד מומלץ לבחור מטען למחשב נייד?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17789 צפיות
האם מומלץ לרכוש מטענים אשר לא מיוצרים על ידי החברה של המחשב הנייד שלך? היכן ניתן לרכוש מטענים למחשבים ניידים במחירים טובים? כיצד ניתן למצוא ספק איכותי ואמין של מטענים למחשבים ניידים?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17770 צפיות
מהי טכנולוגיית ג'ל בהקשר של ייצור מצברים לרכב? איזה יתרונות יש למצברים החדשים? מה אפשר לעשות עם המצברים השונים?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica