חפש מאמרים:
שלום אורח
13.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי צביעה אלקטרוסטטית?

מאת: יוני שוורץ אדריכלות02/07/2015925 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

צביעה אלקטרוסטטית מבוססת על שימוש בחשמל סטטי ומיועדת לצביעה של חלקים מתכתיים באמצעות אבקה או צבע נוזלי. זהו סוג מסוים של צביעה תעשייתית ונהוג לנצל את היתרונות שלו במגוון רחב של ענפים. בתהליך היישום של צביעה אלקטרוסטטית מקפידים על מספר כללי מפתח.

ראשית, אבקת הציפוי או הנוזל בהם משתמשים מכילים מרכיבי מתכת. שנית, מרכיבי המתכת טעונים במטען חשמלי על ידי אלקטרודה. שלישית, המוצר שרוצים לצבוע או לחפות מחובר להארקה על מנת ליצור שדה חשמלי. לבסוף חלקיקי הצבע הטעונים מרוססים לתוך השדה החשמלי ונמשכים באופן אוטומטי לעבר המוצר. חלקיקי הצבע עוטפים אותו, נצמדים אליו ומאפשרים ציפוי בתנור עד התקשות מלאה.

היתרונות של צביעה תעשייתית

כפי שניתן לראות, צביעה אלקטרוסטטית נשענת רובה ככולה על חשיבות היחס בין הכוח החשמלי לבין האנרגיה הקינטית של החומר וכוח הכבידה. יחד עם זאת, מבחינת לקוחות המזמינים צביעה תעשייתית מן הסוג הזה יש יתרונות נוספים שאותם היא מביאה לידי ביטוי:

א. מהירות היישום – צביעה אלקטרוסטטית מאפשרת יישום של חלקיקי הצבע על משטחים גדולים בתוך זמן קצר. מהירות היישום חוסכת זמן ולכן גם הוצאות עבור לקוחות במגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי או הציבורי. מהירות היישום לא באה על חשבון האיכות והיא משנה לחלוטין את האופי של הצביעה התעשייתית המסורתית.

ב. פיזור אחיד – צביעה אלקטרוסטטית מבטיח פיזור אחיד ברמת דיוק מרשימה. הסיבה לכך היא האופן בו חלקיקי הצבע נצמדים למשטח. הפיזור האחיד הוא למעשה חלק מתכונות היחס בין הכוח החשמלי לבין האנרגיה הקינטית. במילים אחרות, קשה להפר את הפיזור האחיד גם אם מאוד מתאמצים לעשות זאת.

ג. עמידות – צביעה אלקטרוסטטית מציעה עמידות בפני כל תנאי מזג האוויר, לרבות חשיפה לשמש, גשמים, לחות ועוד. העמידות מייעלת את האפקט של הצביעה והופכת אותה לתהליך מבוקש בקרב התעשייה בארץ ובעולם.

לסיכום, צביעה תעשייתית מתבצעת בין היתר באמצעות ציפוי אלקטרוסטטי. זהו תהליך הנפוץ המשמש את התעשייה לטובת צביעה של חלקים שונים ובעיקר מתכת. יתרונותיו הם מהירות, פיזור אחיד ועמידות לאורך שנים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוני שוורץ

מאת: יוני שוורץ נזיקין02/07/151913 צפיות
פתח בהגדרה חוקית קצרה של מה שמוגדר כ"תאונת עבודה". תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. בדרך כלל, תאונת עבודה היא.........

מאת: יוני שוורץ אבטחת מידע02/07/151556 צפיות
תגי קרבה פועלים בטכנולוגיית RFID. זו טכנולוגיה ותיקה יחסית לזיהוי באמצעות תדרי רדיו, אך בשנים האחרונות היא חוזרת למרכז הבמה. הסיבה העיקרית לכך היא מידת ההתאמה של הטכנולוגיה לשימוש בתוך כרטיסי עובד. בנוסף, בעזרת הטכנולוגיה ניתן לאתר פריטים ולזהות חפצים בצורה אלחוטית וללא צורך בשדה ראייה או מגע ישיר

מאת: יוני שוורץ אדריכלות02/07/15687 צפיות
בניה טרומית מבוססת על הרכבה מהירה של רכיבים מוכנים המיוצרים במפעל ולאחר מכן מובאים לאתר. השיטה נפוצה בכל רחבי העולם ולאחרונה היא משמשת בישראל גם לטובת בניית צימרים. מי שרוצה להשתמש בשיטה ולנצל את היתרונות שלה יכול לבצע זאת במספר שלבים

מאת: יוני שוורץ צרכנות25/06/15638 צפיות
מוצרי מיזוג אוויר צורכים כמות גבוהה של אנרגיה. רוב המוצרים המודרניים מקבלים את אישור גופי הבטיחות ואת תווי התקן הרלוונטיים. המטרה של תקני אנרגיה היא לעזור ללקוח לבחור מוצר המתאים לדרישות ולצרכים שלו. מעבר לכך, תקני אנרגיה מאפשרים השוואה יעילה ביו מוצרי מיזוג. החוק מחייב את היצרניות לעמוד בתקני אנרגיה מסוימים ולפרסם את הנתונים באופן ברור.

מאת: יוני שוורץ צרכנות25/06/15658 צפיות
כאשר הגעתם למסקנה, שאתם זקוקים לשירותי אחסון תכולת דירה, יש כמובן מספר דברים שחובה לבדוק, לפני שחותמים על עסקה מול מחסן שנותן את השירות

מאת: יוני שוורץ ריהוט 24/06/15687 צפיות
ילון הוא פתרון הצללה המשמש לאורך ההיסטוריה לטובת שורה ארוכה של צרכים. בעבר נהוג היה לייצר וילונות רק מבד או חומר דומה שניתן לפתיחה ולסגירה, אך כיום אפשר לעשות זאת גם מחומרים נוספים. השימוש הנפוץ בוילונות הוא בבתי מגורים ובמשרדים

מאת: יוני שוורץ אבטחת הבית24/06/15760 צפיות
ישנם המון סוגי מתזים במערכות גילוי אש, וגם מתזים אלה בעלי מנגנוני הפעלה שונים

מאמרים נוספים בנושא אדריכלות

מאת: בנימין קלינגראדריכלות14/04/20311 צפיות
מהו היתר בנייה? היתר בניה הינו רישיון לבניה שניתן על ידי וועדה מקומית לתכנון ולבניה או על ידי רשות הרישוי. נדרש להוציא היתר בבניית בית/בניין חדש או בשינויים המבוצעים בבית/בבניין קיים. היתרי בניה מגישים כיום בצורה מקוונת דרך המערכות הממוחשבות. שימוש חורג בנכס גם דורש היתר.

מאת: אבי דוידיאדריכלות14/08/191333 צפיות
בקצרה על ציפוי רצפות כפתרון ריצוף עמיד ומרשים למשרד המודרני.

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/182282 צפיות
קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

מאת: בנימין קלינגראדריכלות16/05/181015 צפיות
אנו נמצאים בפתחו של הקיץ. קייץ חם מהרגיל,חודשי הקיץ החמים והחופש הגדול הם זמן מצוין להינות בבריכה. מנוי לבריכה עירונית, קאנטרי או פארקים למיניהם עלולים לעלות למשפחה מאות ואף אלפי שקלים בשנה וההתארגנות לאירועים שכאלו לעיתים כרוכה בטרחה רבה. לאחרונה ניכר כי רבים מעדיפים להציב בריכה ביתית, שמהווה פתרון מעולה לבעיות שתוארו לעיל- היא זולה יחסית, נוחה, נגישה ולא מצריכה התארגנות מיוחדת. בין אם אתם מתקינים בריכה בחצר או במרפסת בבנין משותף ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לכם לבדוק !

מאת: ירון כהןאדריכלות15/02/181150 צפיות
לדלתות האוטומטיות יש יתרונות רבים מעבר ליוקרה והחדשנות שהן משדרות, סיוע למוגבלויות, תחושה ואווירה נעימים יותר ובטיחות.

מאת: רוןאדריכלות05/03/172615 צפיות
לבחירת שרות אמין לעבודות זכוכית יש חשיבות מכיוון שלהכנה ולהתקנה של עבודות הזכוכית יש צורך באיש מקצוע שמכיר היטב את סוגי הזכוכית ואת אופן החיתוך וההתקנה

מאת: בנימין קלינגראדריכלות29/01/172259 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על ניתוק חשמל לנכס בשל ביצוע עבירות בנייה -הוראות סעיף 157 א' (ו) לחוק התכנון והבנייה ‎ בניה ללא היתר, סמכות מפקח על הבניה, דירה מפוצלת, ליגליזציה, הכשרת חריגות בניה .

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica