חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהו תג קרבה וסוגיו השונים

מאת: יוני שוורץ אבטחת מידע02/07/20152065 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תגי קרבה פועלים בטכנולוגיית RFID. זו טכנולוגיה ותיקה יחסית לזיהוי באמצעות תדרי רדיו, אך בשנים האחרונות היא חוזרת למרכז הבמה. הסיבה העיקרית לכך היא מידת ההתאמה של הטכנולוגיה לשימוש בתוך כרטיסי עובד. בנוסף, בעזרת הטכנולוגיה ניתן לאתר פריטים ולזהות חפצים בצורה אלחוטית וללא צורך בשדה ראייה או מגע ישיר. היישומים המעשיים של

הטכנולוגיה באים לידי ביטוי בשורה ארוכה של ענפים ותחומים:

· לוגיסטיקה

· ניהול מלאי

· מיחשוב מחסנים

· רפואה

הטכנולוגיה מיושמת גם בתוך תגי עובדים והיא משתמשת בשדה אלקטרומגנטי הנוצר על ידי הקורא. בעזרת האנרגיה מסוגלים התגים לפעול ללא מקור חיצוני. התגים משדרים לקורא הקרבה את תוכן הזיכרון הצרוב בתוכם וכך מאפשרים עיבוד וניטור של פריטי מידע רבים.

סוגי תגים שכדאי להכיר

אלו סוגי התגים הפועלים בטכנולוגיית RFID ואותם כדאי להכיר:

א. תג פאסיבי - תגי קרבה מן הסוג הזה הם הנפוצים ביותר. עלותם נמוכה ואין להם מקור כוח פנימי. האנרגיה הדרושה להפעלתם מגיעה משדה אלקטרומגנטי הנוצר על ידי קורא קרבה, אך לכן גם מרחק הקריאה שלהם מוגבל יחסית.

ב. תג אקטיבי – אלו תגים בעלי מקור כוח פנימי שהוא בדרך כלל סוללה. תג אקטיבי מאפשר מרחקי קריאה גדולים של עד מאות מטרים. תגי הקרבה האקטיביים משדרים גם כשאין קורא קרבה בסביבה שלהם, הם מתוכנתים לשדר בכל פרק זמן קבוע כדי לחסוך בסוללה והאם אינם תלויים בגודל האנטנה המוצבת על גבי הקורא. חלק מהתגים האקטיביים משמשים כחיישנים אלחוטיים למדידת לחות, טמפרטורה וכן הלאה.

ג. תג סמי-אקטיבי – אלו תגי קרבה המשלבים בין היתרונות של תג פאסיבי ותג אקטיבי. לתגים אלו יש מאפיינים של תג פאסיבי, אך הם בעלי מקור כוח פנימי. לתג יש סוללה המספקת אנרגיה לשבב והוא צריך את השדה האלקטרומגנטי של הקורא כדי לשדר את הנתונים.

לסיכום, היתרונות של תגי קרבה הם שאין צורך בקשר עין בין הקורא והתגים, יש אפשרות קריאה וזיהוי של עצמים בתנועה וניתן להיעזר בהם כדי לצמצם עלויות והוצאות.

 תגיות המאמר: תג קרבה, תגי קרבה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוני שוורץ

מאת: יוני שוורץ נזיקין02/07/152414 צפיות
פתח בהגדרה חוקית קצרה של מה שמוגדר כ"תאונת עבודה". תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. בדרך כלל, תאונת עבודה היא.........

מאת: יוני שוורץ אדריכלות02/07/151182 צפיות
צביעה אלקטרוסטטית מבוססת על שימוש בחשמל סטטי ומיועדת לצביעה של חלקים מתכתיים באמצעות אבקה או צבע נוזלי. זהו סוג מסוים של צביעה תעשייתית ונהוג לנצל את היתרונות שלו במגוון רחב של ענפים. בתהליך היישום של צביעה אלקטרוסטטית מקפידים על מספר כללי מפתח.

מאת: יוני שוורץ אדריכלות02/07/15898 צפיות
בניה טרומית מבוססת על הרכבה מהירה של רכיבים מוכנים המיוצרים במפעל ולאחר מכן מובאים לאתר. השיטה נפוצה בכל רחבי העולם ולאחרונה היא משמשת בישראל גם לטובת בניית צימרים. מי שרוצה להשתמש בשיטה ולנצל את היתרונות שלה יכול לבצע זאת במספר שלבים

מאת: יוני שוורץ צרכנות25/06/15864 צפיות
מוצרי מיזוג אוויר צורכים כמות גבוהה של אנרגיה. רוב המוצרים המודרניים מקבלים את אישור גופי הבטיחות ואת תווי התקן הרלוונטיים. המטרה של תקני אנרגיה היא לעזור ללקוח לבחור מוצר המתאים לדרישות ולצרכים שלו. מעבר לכך, תקני אנרגיה מאפשרים השוואה יעילה ביו מוצרי מיזוג. החוק מחייב את היצרניות לעמוד בתקני אנרגיה מסוימים ולפרסם את הנתונים באופן ברור.

מאת: יוני שוורץ צרכנות25/06/15945 צפיות
כאשר הגעתם למסקנה, שאתם זקוקים לשירותי אחסון תכולת דירה, יש כמובן מספר דברים שחובה לבדוק, לפני שחותמים על עסקה מול מחסן שנותן את השירות

מאת: יוני שוורץ ריהוט 24/06/15920 צפיות
ילון הוא פתרון הצללה המשמש לאורך ההיסטוריה לטובת שורה ארוכה של צרכים. בעבר נהוג היה לייצר וילונות רק מבד או חומר דומה שניתן לפתיחה ולסגירה, אך כיום אפשר לעשות זאת גם מחומרים נוספים. השימוש הנפוץ בוילונות הוא בבתי מגורים ובמשרדים

מאת: יוני שוורץ אבטחת הבית24/06/15991 צפיות
ישנם המון סוגי מתזים במערכות גילוי אש, וגם מתזים אלה בעלי מנגנוני הפעלה שונים

מאמרים נוספים בנושא אבטחת מידע

מאת: אלעד סאעת אבטחת מידע31/07/161562 צפיות
במאמר הבא נסביר קצת על אבטחת מידע אישי ופרטי שלך ברשת. כיצד נגן על פרטיותינו באמצעות מספר צעדים פשוטים.

מאת: ליאור מזוראבטחת מידע14/02/161407 צפיות
תפקיד מנהל אבטחת מידע (CISO) שונה מארגון לארגון ואופי התפקיד משתנה בהתאם לסוג הארגון, גודלו, תחום עיסוקו, הרגולציה שאליה כפוף ומאפייני הנהלתו. אך יותר מכל משפיע מנהל אבטחת מידע עצמו על התפקיד אותו הוא ממלא. כישוריו האישיים, יכולותיו המקצועיות והניהוליות ואופן התנהלותו בארגון בונים את תפקיד מנהל אבטחת מידע בארגון ואת מידת השפעתו על התהליכים, על העובדים ועל ההנהלה.

מאת: ליאור מזוראבטחת מידע14/03/156776 צפיות
עובדים בארגון מתוקף תפקידם נחשפים למידע מסווג כגון: מידע רפואי, מידע מסווג אישי ומידע עסקי ארגוני, נתוני כרטיסי אשראי, תשלומי לקוחות ועוד. בין אם ניתן להם אישור לגשת למידע או שמדובר בגישה לא מורשית, הדבר עלול להוות בסיס להוצאת המידע מתוך מערכות הארגון השונות למקורות שאינם מורשים. לחלופין, עובד עלול להעתיק תוכן מסמך מסווג למסמך אחר מבלי להיות מודע לכך שהתוכן מסווג ולהוצאת המידע מחוץ לארגון ביודעין או בעקיפין.

מאת: אלכסייאבטחת מידע18/01/152933 צפיות
מה זה אבטחת מידע? מי אחראי על אבטחת מידע? ATTGM Consulting חברת אבטחת מידע. www.attgm.com

מאת: אלכסייאבטחת מידע18/01/152973 צפיות
טיפים ליצירת סיסמאות חזקות, להגברת מודעות אבטחת מידע ומניעת זליגת מידע אישי ורגיש. ATTGM Consulting www.attgm.com חברת אבטחת מידע

מאת: ליאור מזוראבטחת מידע19/07/143394 צפיות
לוחמת סייבר היא פעולה מלחמתית, הננקטת על ידי מדינה, ארגון טרור וכדומה, על מנת לחדור ולהסב נזק למערכת המחשוב של היריב או למערכות אחרות המסתמכות עליה. לאור הלחימה באזור הדרום במבצע "צוק איתן", בימים האחרונים מתקיימות מתקפות סייבר על ארגונים וחברות שונות במדינת ישראל. בין המתקפות ניתן לראות מתקפות כגון: DOS (Denial Of Service), Defacement (השחתת אתרים) ופישינג (דיוג).

מאת: אמיר פטיטואבטחת מידע14/08/131834 צפיות
קיימות כל כך הרבה סיבות לקנות באתר הקניות "עסקה נוחה", אנחנו שמחים לפרט אותן לפניכם: ü חיסכון בכסף! - "עסקה נוחה" מתחייבת למחירים הזולים בישראל!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica