חפש מאמרים:
שלום אורח
26.02.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הקשר בין לחץ לאושר ולתחושת ה-well being

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי01/09/20161111 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הקשר בין לחץ לאושר ולתחושת ה-well being

בשבוע שעבר הצגנו בפניכם הוכחות מחקריות כי עובדים מאושרים:

פרודוקטיביים יותר ב-31%

המכירות שלהם גבוהות ב-37%

והיצירתיות שלהם גדולה פי 3 לעומת עובדים לא מאושרים.

כמו כן, הצגנו בפניכם 5 תרגילים פשוטים באמצעותם עובדיכם  יכולים לפתח  את תחושת ה- well-being שלהם ולמקם את עצמם (ואת ארגונכם) בדרך להצלחה.

במאמר האחרון שלנו בסדרת המאמרים בנושא "יצירת תרבות אושר ארגוני" בחרנו להציג בפניכם אסטרטגיה נוספת להגברת אושר:

רוצים להיות מאושרים יותר ? שנו את היחס שלכם ללחץ.

שנו את מערכת היחסים שלכם עם לחץ:

לחץ הוא גורם המשפיע על אושר בעבודה. ארגונים וחברות רבות מציעים תכניות להפחתת לחץ מתוך הבנה שלחץ פוגע ביכולת התפקודית.

אולם, הדבר אינו פשוטו כל כך, שכן, בבואנו לנתח התנהגות אנושית ועל אחת כמה וכמה התנהגות ארגונית חשוב לזכור שללחץ יש גם השפעה חיובית.

להלן מחקר בתחום:

שון אקור, חוקר מוביל בתחום האושר הארגוני,  עבד עם פייזר בפברואר 2011 וביקש ממנהלים בכירים למנות 5 חוויות שעיצבו את מי שהם היום. כמעט כל החוויות שמנו המנהלים כללו אירועים שהייתה בהם רמת לחץ גבוהה.

אחרי הכל, מעט אנשים צומחים ברגיעה. קראו כל ביוגרפיה תסיקו מסקנה זהה כי פעמים רבות, לחץ אינו מכשול לצמיחה, אלא הוא מהווה גם דלק לכך.

אז מה כן מהווה מכשול??

הנה הבשורה: מסתבר ,כי העמדה שלכם כלפי לחץ יכולה לשנות באופן דרמטי את הדרך שבו לחץ משפיע עליכם. (ראו סרטון בסוף המאמר).

במחקר שאליה קרום, פיטר סלוויי ושון אקור ערכו בבנק -UBS במהלך משבר הבנקים בארה"ב, ביקשו ממנהלים לצפות בווידאו 1 מתוך 2. הווידאו הראשון הציג לחץ כפוגע בביצועים והווידאו השני הציג  את הדרכים בהן לחץ משפר את המוח והגוף. כשהעריכו את הנבדקים 6 שבועות לאחר הצפייה, נמצא כי אלו שצפו בסרטון "לחץ משפר", קיבלו ציונים גבוהים יותר בשאלון הבודק את דפוס החשיבה של נבדקים לגבי לחץ. כלומר, הם ראו לחץ כמשפר לעומת פוגע בביצועיהם. נבדקים אלו חוו גם ירידה משמעותית בבעיות רפואיות ועליה משמעותית באושר שלהם בעבודה. לחץ הוא חלק בלתי נמנע מהעבודה. בפעם הבאה שאתם מרגישים עמוסים נסו את התרגיל הבא: הכינו רשימה של גורמי הלחץ איתם אתם מתמודדים. חלקו אותם ל-2 קבוצות- אלו שיש לכם שליטה לגביהם (כמו האינבוקס שלכם או פרויקט) ואלו שלא (הבורסה או מחירי הדיור). בחרו גורם לחץ אחד שיש לכם שליטה לגביו וחשבו על  צעד מוחשי שאתם יכולים לקחת כדי להפחית אותו. בדרך זו אתם יכולים לדחוף את המוח שלכם בחזרה לדפוס חשיבה חיובי ופרודוקטיבי.

מוכח שהגברת האושר שלכם משפרת את סיכויכם להצלחה. פיתוח הרגלים חדשים, תמיכה בעמיתיכם ועמדה חיובית לגבי לחץ הם דרכים טובות להתחיל בהן.

רוצים להטמיע בארגונכם תכנית להגברת האושר הארגוני?

פנו אלינו ונשמח לסייע.

חברתCoachvision מתמחה באסטרטגיה ופיתוח ארגוני ואישי בחברות וארגונים מובילים במשק. השיטות והכלים החדשניים שפיתחנו עבורכם מבוססים על מחקרים ממדעי המוח, הפסיכולוגיה וההתנהגות הארגונית.

לחצו כאן למעבר לסרטון

נשמח לסייע לכם להוביל את ארגונכם למצוינות באמצעים חדשניים.

בברכת שבת שלום,

איילה פינקוייס וצוות היועצים של Coachvision
אסטרטגיה, יעוץ, פיתוח אישי וארגוני (.P.M.A)

מייל: Cvorg1@gmail.com

לקבלת מאמרים הירשמו באתר שלנו:

www.coachu.org

טלפון 09-7655592:

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילה פינקוייס

מאת: אילה פינקוייסאימון מנהלים05/01/172223 צפיות
כתבנו בעבר על כך שאושר ארגוני מהווה מרכיב קריטי להצלחתו של הארגון. ארגון מאושר הינו ארגון שיש בו עובדים יצירתיים יותר, בריאים יותר, הישגיים ומצליחים י

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי04/08/16886 צפיות
עבור ארגונים, עובדים מאושרים משמעותם תוצאות טובות יותר בשורה התחתונה! אז, איך יוצרים עובדים מאושרים? בסדרת המאמרים הבאה נציג בפניכם 3 דרכים פשוטות ליצירת עובדים מאושרים אשר יגדילו את הרווחים. השבוע: הגברת תמיכה חברתית.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161911 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי25/02/162644 צפיות
אם אתה אדם מן השורה, כמו רוב האנשים, שלא פיתח אסטרטגיה מתי הוא הזמן הטוב ביותר כדי להתמודד עם כל משימה . הנה התשובה לשאלה למה אתה צריך!

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי14/02/16809 צפיות
אם חשבתם שהיותנו מחוברים כל הזמן לסמארטפון מביא תועלת, חשבו שנית. ההשלכה הגדולה ביותר של המהירות החדשה שלנו היא ההשפעה על חיינו, ויותר מכך על מוחנו. להלן כמה דרכים שיאפשרו לכם לשמור על מוח בריא ופרודוקטיבי בעבודה. הצעצועים החדשים המהירים של היום, הסמארטפונים והטאבלטים , עוזרים לאנשים לעבוד מתי, היכן ואיך שהם רוצים. נרגשים מן החירות שזה עתה זכו, אנשים נשארים מחוברים 24/7 , ועובדים מהר ככל האפשר.

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי14/02/16928 צפיות
אף התערבות טכנית לא תספק, אלא אם כן אנחנו מוכנים לעבוד על עצמנו. רגשות הם בלב הדינמיקה הזאת, ההתרגשות והחרדה הנוצרות על ידי מידע חדש הם הדלק שמניע אותנו לקטוע את עצמנו שוב ושוב, וכל שינוי שאנו מבקשים לעשות יהיה תלוי ביכולת שלנו לגשת, להבין ולמנף רגשות אלה ולא להיות מונעים על ידם באימפולסיביות. אין מרשם פשוט לניהול רגש, אבל יש צעדים שאנו יכולים לנקוט : פעילות גופנית סדירה ושינה מספקת הן קריטיות. הרהורים על החוויות שלנו דרך כתיבה ביומן או אימון אישי או קבוצתי יכול לעזור לנו להבין את התגובות הרגשיו

מאת: אילה פינקוייסייעוץ עסקי14/02/16741 צפיות
6 שינויים פשוטים שיגרמו למוח שלכם לעבוד ביעילות רבה יותר ב-2016 אם תקיימו המלצותינו בכתבה זו- תקבלו תוצאות מדהימות! בחמש השנים האחרונות, תחום הנוירוסיינס צבר תאוצה משמעותית ונכנס לתחום הניהול החדשני. חברת Coachvision מביאה ללקוחותיה את החידושים האחרונים ומשלבת אותם בפיתוח אישי וארגוני. במאמר זה אנו ממליצים על שינויים קלים באורח חייכם על מנת שתוכלו לקצור הצלחות בשנה הקרובה ואנו מקווים שתהיה זו שנה יצירתית ומוצלחת במיוחד. האיבר השוקל קילו וחצי בין אוזנינו שולט בכל דבר שאנו עושים. אנו תלויים בו לג

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: מיכה קורייעוץ עסקי15/02/2150 צפיות
כולם מכירים את האמרה "ידע הוא כח" וכל בעל עסק ניצב בפני שאלה מה נכון יותר לעשות למכור ידע או לחלק אותו בחינם.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי30/12/20248 צפיות
לאחרונה, במספר מקרים, בתיקים פליליים הנוגעים לעבירות בניה, בתי המשפט (בית המשפט לעניינים מקומיים ובית המשפט המחוזי) קבעו סטנדרט מחמיר ביותר לקבלת ההגנה היחידה שהיתה לאדריכלים ולמהנדסים. בשורה של פסקי דין, נקבע על ידי בתי המשפט, שהאדריכל והמהנדס הינם "אחד מסוכניו החשובים של החוק לתכנון ובנייה" שאם הם יודעים על עבירת בנייה הם צריכים לדווח על כך לפיקוח העירוני וכי גם פיקוח עליון צריך להתבצע באופן הרבה יותר צמוד מאשר היה מקובל. בתי המשפט קבעו שביקור באתר הבנייה על בסיס "קריאה" או על בסיס של פעם ב –

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20545 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20256 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20329 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20604 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191304 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica