חפש מאמרים:
שלום אורח
22.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הרפורמה ברישוי עסקים כבר כאן-ניתן לקבל רישיון עסק בזריזות!

במסגרת ניסיונות האוצר להגברת הצמיחה במשק, כולל חוק ההסדרים רפורמה לביטול אישור כבאות אש לעסקים מסויימים, והחלפתה בהתחייבות עצמית. עלות המהלך נאמדת ב-100 מיליון שקל, שאמנם ייחסך מהעסקים הקטנים, אך יועבר לרשות הכבאות וההצלה כפיצוי על אובדן ההכנסה.

בין הרפורמות בחוק ההסדרים שבתקציב המדינה, שנועדו להגביר את הצמיחה במשק, ישנה הקלת הרגולציה ועשיית עסקים באמצעות הסמכת מכוני בקרה פרטיים לרישוי עסקים. במסגרת זו תבוטל חובת אישור כבאות אש מסוגים מסויימים של עסקים, ותוחלף כאמור בהצהרה עצמאית של העסק בדבר בטיחות האש במבנה בו פועל העסק.

הרפורמה נובעת מיוזמת משרד האוצר והשר משה כחלון להקל על העסקים הקטנים, שמהווים חלק משמעותי בצמיחת המשק. כיום, אחד השלבים לקבלת רישיון עסק הוא בדיקה ואישור של כבאות אש שהעסק אכן עומד בדרישות הכבאות. הרפורמה מציעה שעסקים שהוגדרו על ידי כבאות אש כבעלי סיכון נמוך, לא ימתינו לאישור הכבאות - שלב שלרוב אורך זמן ממושך ועולה לא מעט כסף - אלא יצהירו בעצמם בדבר בטיחות האש במבנה העסק. זאת על מנת להקל את נטל הבירוקרטיה ולייעל את הרגולציה, בעיקר על עסקים קטנים.

פעמים רבות, בדיקת ואישור הכבאות מהווה חסם במתן רישיון עסק, מאחר שעד שמגיעה כבאות האש לבדוק את המקום, יכול לחלוף זמן רב. בנוסף, אגרת בדיקת כיבוי אש יכולה להגיע למאות עד אלפי שקלים, תלוי בגודל העסק. כיום, לפחות 30% מהעסקים תקועים ומעוכבים בשלב הכבאות שבתוך הליך הרישוי.

הרפורמה המוצעת צפויה לבטל את אותה המתנה לבדיקות טכניות בעסקים שהוגדרו על ידי שירותי הכבאות, בשיתוף האוצר, ככאלה שנמצאים בחלק הנמוך של סקאלת הסיכון. ובמקום בדיקת הכבאות, כל עסק בעל סיכון נמוך יצהיר בעצמו על כך שעמד בכל דרישות הכבאות שיפורסמו.

עלות המהלך - 100 מיליון שקל

לפי הרשימה שהגיעה לידי ynet, וגובשה על ידי הרשות הארצית לכבאות והצלה עבור האוצר, סוגי העסקים הפטורים כוללים בין היתר בתי מרקחת בשטח של עד 300 מ"ר, מפעלים לייצור קוסמטיקה ותמרוקים בשטח של עד 500 מ"ר, ייצור תכשירים ומכשירים רפואיים שטח של עד 500 מ"ר, מכוני קוסמטיקה כולל פדיקור, מניקור ומכוני שיזוף בשטח של עד 300 מ"ר, מספרות בשטח של עד 300 מ"ר, מכוני קעקועים בשטח של עד 300 מ"ר ומכוני פירסינג בשטח ש עד 300 מ"ר.

כמו כן, כוללת הרשימה חדרי מתים ללא הגבלת שטח, מעבדות לא רפואיות לבדיקת דגימות בעלי חיים ומוצרים מן החי בשטח של עד 300 מ"ר, מעבדות שיניים בשטח של עד 300 מ"ר, מכירת גז, שינועו ותיקונו ותחנות משנה לחשמל בשטח של עד 500 מ"ר.

עלות המהלך נאמדת בכ-100 מיליון שקל - סכום שנחסך מהעסקים הקטנים, אך ישולם לרשות לכבאות והצלה כפיצוי על אובדן הכנסה בעקבות ביטול הבדיקות והאגרות שנלוות אליהן.

מקוואות, מכוני כושר ומקומות למכירה ותיקון של כלי נשק ותחמושת

בנוסף נכללים ברשימה בתי מטבחיים, בתי נחירה (על פי הגדרות משרד החקלאות זהו מקום לנחירת חזירים, שהינה המתה לשם שחיטה לאכילה) ובתי שחיטה בשטח עד 500 מ"ר, ומקומות לגידול וטיפול בבעלי חיים, עסקים להצגת בעלי חיים, חניטתם, הזרעתם המלאכותית ושירותי חיטויים.

עוד כוללת הרשימה עסקים בשטח של עד 300 מ"ר, ביניהם מספרות לבעלי חיים, מזנונים, קיוסקים, עסקי אביזרי מין, מכבסות, עסקי מכשירי אלקטרוניקה, עסקי מוצרי טבק לסוגיו, מקוואות, מכוני כושר, מוסכים ומקומות למכירה ותיקון של כלי נשק ותחמושת.

בהמשך מפורטים העסקים שבשטח של עד 500 מ"ר עליהם תוחל הרפורמה, וביניהם מדגרות, קייטרינג, פנצ'ריות, ייצור כלי נשק ותחמושת, תעשיית טקסטיל, גזירה ותפירה ומסגריות.

עסקים נוספים הכלולים ברשימה: מטווחי ירי בשטח פתוח, מסעדות ובתי קפה כולל הגשת משקאות אלכוהוליים בשטח עד 50 מ"ר, בתי קירור לדגים, עופות וביצים עד 200 מ"ר, בתי מלון ואכסניות עד 16 מיטות ועד 2 קומות, צימרים עד 6 חדרים, גן חיות, ספארי ופינת חי עד 10,000 מ"ר, גני משחקים בשטח פתוח, כלי שיט לעינוג ציבורי, מתקני שעשועים, הסעת נוסעים, תחנות מוניות, ייצור ותיקון כלי טייס, עסקי פרחים וצמחי נוי עד 1,500 מ"ר ואטליז ללא הגבלת שטח.

על פי מסמך הכבאות, הפטור לא יחול על סוגי עסקים שמופיעים ברשימה אך נמצאים מתחת לפני הקרקע, בתוך קניון או במבנה משולב מגורים ועסקים, בו יש סכנה למתגוררים ולשוהים בקומות שמעל העסק.

כדאי לדעת כי משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה במתן ייעוץ וסיוע לעסקים פרטיים ולרשתות בפריסה ארצית במגוון נושאים, כולל תכנון בתי עסק על פי דרישת הרשויות - משרד הבריאות, כיבוי אש, משטרת ישראל, המשרד להגנת הסביבה, מחלקת ההנדסה ושאר הגורמים הרלוונטיים.

הליך קבלת רישיון העסק מהרשויות הינו מורכב ורצוף חוקים ודרישות רבות ברמת התכנון והביצוע וההתאמות הנדרשות לבינוי בפועל. ההליך גורם לבעלי עסק קושי רב בהתמודדות מול הרשויות, בניסיון לעמוד בדרישות הרבות. התהליך מלווה בהשקעת זמן יקר, כסף ולעתים אף הליכים משפטיים לא נעימים, שעלולים אף להסתיים בסגירת העסק, הריסתו, הטלת קנסות כבדים ואף מאסר.

במטרה למנוע את כל הסחבת ועוגמת הנפש, מציע המשרד מגוון שירותים המקלים על תהליך רישוי העסק:

 • ייעוץ וטיפול בכל סוגי רישיונות העסק.
 • בדיקת תיק רישוי ואפשרויות רישוי הנכס לפני או אחרי קנייתו או שכירתו.
 • הכנת תוכנית אדריכלית (גרמושקה) לרישיון עסק, בהתאם לדרישות הרשויות וכל הגורמים המאשרים.
 • טיפול בשינוי בעלות בעסק.
 • טיפול בבקשות לשימוש חורג.
 • רישוי לכל סוגי העסקים - גנים ואולמות אירועים, מועדוני לילה, מסעדות,מלונות,מלוניות,אכסניות,בתי מרקחת,מפעלים,עיכוב צווי סגירה, הריסה והפסקת עבודה.ביטול צווים במקרים רבים.
 • היתרים מיוחדים, כגון: היתר זמני להפעלת עסק חדש,היתרי לילה, כיסאות ושולחנות על מדרכה, קירוי חורף, פרגודים.
 • רשיונות למערכות סולאריות ליצור חשמל ביתי
 • ייצוג בכל הארץ.
 • זירוז וקידום הליכים בירוקרטים
 • הכשרת חריגות בניה
 • ייעוץ סטטוטורי לחברות בניה ויזמים
 • שירותי בעלי מקצוע ויועצים מוסמכים.
 • דו"ח יציבות מבנה על ידי קונסטרוקטור מוסמך.
 • רישיונות למוסדות חינוך וגני ילדים
 • דו"ח יועץ בטיחות,תרשים בטיחות לכבוי אש.
 • דו"ח חשמלאי בודק מוסמך.
 • בדיקת מערכות כריזה, ספרינקלרים,גלאים, שלטי חירום.
 • רישיונות שילוט.
 • רישיונות יצרן.
 • תיאום ביקורות וליווי מפקחי המחלקות השונות: משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משטרה, הג"א, תברואה, הנדסה, השירות הווטרינרי, כיבוי אש וכו'.
 • ליווי מקיף עד לקבלת הרישיונות, תוך זירוז ההליכים וצמצום בעלויות.
 • טיפול בבקשות "תקועות",פתרונות יצירתיים לבעיות סבוכות!
 • ליווי, פקוח תאום וזרוז בקשות של מגישים אחרים!

רישוי אירועים המוניים ורשיונות זמניים.
 • ליווי וסיוע למפיקי אירועים ברישוי פסטיבלים ואירועים המוניים תחת כיפת השמיים
 • ייעוץ בנושאי בטיחות וקונסטרוקציות באירועים
 • הפקת תוכניות בטיחות לאירוע, וכן מפות ועזרים שונים המוגשים לרשויות השונות
 • הגשה וליווי בביקורות הנעשות על ידי הגורמים המאשרים
 • שירותים נלווים, כגון אישורים מטעם משטרת ישראל, מהנדס, בודק חשמל מוסמך, טכנאי גז,משרד הבריאות,המשרד לאכות הסביבה,כיבוי אש ,מנהל מקרקעי ישראל ועוד.
 • בדיקות יציבות מבנה ודו"ח קונסטרוקטור
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי
בית שמאי 7, רמת גן
טל': 3888813 - 052
פקס: 6990134 - 03
דוא"ל: klinger_b@bezeqint.net

|  כניסה לאתר  רישוי וייצוג מול הרשויות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בנימין קלינגר

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/19464 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: בנימין קלינגרמוסדות שלטון05/02/19459 צפיות
מבנה, שבמזרח ירושלים, עמד על תילו שנים רבות מבלי שננקטו הליכים להריסתו, עד שבעליו החליט לשפצו ונאלץ להתמודד מול צו מנהלי להריסת המבנה במיידי. הצו אומנם בוטל !

מאת: בנימין קלינגראדריכלות16/05/18818 צפיות
אנו נמצאים בפתחו של הקיץ. קייץ חם מהרגיל,חודשי הקיץ החמים והחופש הגדול הם זמן מצוין להינות בבריכה. מנוי לבריכה עירונית, קאנטרי או פארקים למיניהם עלולים לעלות למשפחה מאות ואף אלפי שקלים בשנה וההתארגנות לאירועים שכאלו לעיתים כרוכה בטרחה רבה. לאחרונה ניכר כי רבים מעדיפים להציב בריכה ביתית, שמהווה פתרון מעולה לבעיות שתוארו לעיל- היא זולה יחסית, נוחה, נגישה ולא מצריכה התארגנות מיוחדת. בין אם אתם מתקינים בריכה בחצר או במרפסת בבנין משותף ישנם מספר דברים חשובים שכדאי לכם לבדוק !

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין13/04/18548 צפיות
היתר בנייה הוא רישיון לעשות שינוי /בניה בנכס, שניתן בהתאם לחוק התכנון והבנייה, ובהתאם לזכויות הבנייה שנקבעו בתכנית הבנייה.אם אתם רוצים לעשות שינוי בבית/ בדירה שכרוך בשינוי שדורש היתר בנייה – לדוגמה, אתם רוצים לבנות על הגג, אזי אתם צריכים לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה (לרוב פונים עם תוכנית שמאושרת על ידי אדריכל) ואז מחכים לאישורה. האישור ניתן בהסתמך על החוק, על הבקשה הספציפית, ועל האזור בכלל (לרבות התחשבות במתנגדים). היתר הבנייה הוא מסמך פורמלי שאליו מצורפים תכניות המבנה ורשימת דרישות.

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט20/06/171347 צפיות
כל בנייה מחייבת אישור של הרשות המקומית וועדות התכנון והבנייה, והתאמה לתכניות העירוניות. חריגת בנייה נחשבת בנייה שמתבצעת ללא היתר בנייה או תוך סטיה מהיתר. בנייה ללא היתר מהווה עבירה פלילית, והסמכות השיפוטית לניהול ההליך הפלילי נתונה לבית-המשפט לעניינים מקומיים.   דרך המלך - קבלת היתר ו/או אישור לשימוש חורג מראש לפני כל תוספת בנייה, יש לבדוק באמצעות איש מקצוע - מהנדס או אדריכל, האם הבנייה המתוכננת מצריכה אישור, כאשר באופן כללי, שינוי פנימי בבית ברוב המקרים אינו מצריך אישור, ואילו כל שינוי או תוספת חיצוניים מחייבים היתר בנייה בטרם ביצוע התוספת.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין30/04/17727 צפיות
א. חוק סדר הדין הפלילי (מס') (הסדר מותנה - תשלום לוועדות מקומיות), התשע"ג-2013 ב. מטרת החוק ביום 2 באוגוסט 2012 פורסם ברשומות חוק סדר הפלילי (תיקון מס' 66), התשע"ב-2012, אשר עניינו סגירת תיק בהסדר (להלן – חוק הסדר מותנה או החוק). תחילתו של חוק הסדר מותנה הוא תשעה חודשים מיום פרסומו, ב - 2 במאי 2013. חוק הסדר מותנה מסמיך תובע לערוך, בתנאים מסוימים, הסדר עם חשוד, במסגרתו מודה חשוד בעובדות, ומסכים לקיים תנאים מתוך רשימה של תנאים המנויים בחוק.

מאת: בנימין קלינגרשיפוצים30/04/17468 צפיות
תהליכי בלייה בבטון בארכיטקטורה המודרנית לבטון החשוף חלק נכבד בגימור חזיתות בניינים. פני הבטון החשוף נחשפים לאטמוספירה החיצונית ולמרכיבים הפועלים בה. כתוצאה מכך עובר מרקם הפנים של הבטון החשוף שינויים עם הזמן, המתבטאים בד"כ בשלב הראשוני בשינוי צבע ולאחר מכן אף לבליה.

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן ומקרקעין

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין13/04/18548 צפיות
היתר בנייה הוא רישיון לעשות שינוי /בניה בנכס, שניתן בהתאם לחוק התכנון והבנייה, ובהתאם לזכויות הבנייה שנקבעו בתכנית הבנייה.אם אתם רוצים לעשות שינוי בבית/ בדירה שכרוך בשינוי שדורש היתר בנייה – לדוגמה, אתם רוצים לבנות על הגג, אזי אתם צריכים לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה (לרוב פונים עם תוכנית שמאושרת על ידי אדריכל) ואז מחכים לאישורה. האישור ניתן בהסתמך על החוק, על הבקשה הספציפית, ועל האזור בכלל (לרבות התחשבות במתנגדים). היתר הבנייה הוא מסמך פורמלי שאליו מצורפים תכניות המבנה ורשימת דרישות.

מאת: orya peryנדל"ן ומקרקעין22/01/18480 צפיות
תל אביב הינה העיר המבוקשת ביותר בארץ לרכישת או שכירות נדל"ן. אם הסטודנטים שמעוניינים ללמוד ולעבוד בעיר המרכזית ביותר בארץ, או זוגות צעירים שמעוניינים לגור בעיר בגלל הקרבה למקום עבודתם. גם משקיעים בנדל"ן מעוניינים למצוא דירות ישנות שתכנית תמ"א 38 חלה עליהן. מי שמוצא עסקה מסוג זה, יצא מורווח, היות ומדובר על עסקה שתהיה שווה בעשרות אחוזים יותר, כאשר מדובר על פינוי בינוי והערך של הדירה יהיה שווה הרבה יותר, כשהיא חדשה לחלוטין וגדולה הרבה ממה שהייתה בעת רכישתה לפני הבנייה.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין18/12/16896 צפיות
האם כאשר לא ניתן להרשיע אדם בביצוע עבודות בנייה ללא היתר בשל התיישנות, ניתן להרשיעו בעבירה נמשכת של שימוש בנכס שנבנה ללא היתר? ביהמ"ש לעניינים מקומיים משיב על כך בשלילה. כנגד קטן שושנה ויוסף (להלן: "הנאשמים") הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של ביצוע עבודות ושימוש במקרקעין ללא היתר כדין ביחס למבנים מסוימים. כתב האישום הוגש לביהמ"ש לעניינים מקומיים בחולון, ונדון בפני השופטת ריבי צוק.

בעלי דירות להשקעה פנו למשרד המשפטים בטענה כי היוזמה למיסוי דירה שלישית ומעלה היא לא חוקית ■ בתשובה, הבהירו במשרד כי היוזמה כבר נבחנה על ידי היועץ המשפטי לממשלה ואושרה

מאת: מנחם כהןנדל"ן ומקרקעין26/10/161365 צפיות
מכירת זכות במקרקעין בישראל חייבת במס שבח, מכוח סעיף 6 לחוק מיסוי מקרקעין. חובה זו אינה חלה על קבלן המוכר מקרקעין שהם מלאי עסקי, הנתון לשומה על פי פקודת מס הכנסה[1], שכן, מכירה כזו היא הכנסה פירותית. לעניין זה, סעיף 16(א)(2) לחוק מיסוי מקרקעין קובע, כי הרישום בפנקס המקרקעין (בטאבו) ייעשה רק אם אישר המנהל שהמכירה פטורה ממס שבח. כדי למנוע עיכוב הרישום בפנקס המקרקעין, אם טרם הוצאה שומה על ידי המנהל, או שהמס ששולם הוא פחות מ-20% משווי התמורה, תירשם המכירה רק אם ניתנה ערבות בנקאית או ערובה אחרת לדעת המנהל לגבי ההפרש בין 20% משווי התמורה לבין המס ששולם, להבטחת המס שיגיע על פי השומה. עולה מן האמור, כי קבלן לא יוכל לרשום את הנכס בפנקס המקרקעין על שם הרוכש, באם הוא לא יקבל אישור משלטונות מס שבח, כאמור בסעיף 16(א)(2) לחוק מיסוי מקרקעין.

מאת: מנחם כהןנדל"ן ומקרקעין26/10/16767 צפיות
מכירת זכות במקרקעין בישראל חייבת במס שבח, מכוח סעיף 6 לחוק מיסוי מקרקעין. חובה זו אינה חלה על קבלן המוכר מקרקעין שהם מלאי עסקי, הנתון לשומה על פי פקודת מס הכנסה[1], שכן, מכירה כזו היא הכנסה פירותית. לעניין זה, סעיף 16(א)(2) לחוק מיסוי מקרקעין קובע, כי הרישום בפנקס המקרקעין (בטאבו) ייעשה רק אם אישר המנהל שהמכירה פטורה ממס שבח. כדי למנוע עיכוב הרישום בפנקס המקרקעין, אם טרם הוצאה שומה על ידי המנהל, או שהמס ששולם הוא פחות מ-20% משווי התמורה, תירשם המכירה רק אם ניתנה ערבות בנקאית או ערובה אחרת לדעת המנהל לגבי ההפרש בין 20% משווי התמורה לבין המס ששולם, להבטחת המס שיגיע על פי השומה. עולה מן האמור, כי קבלן לא יוכל לרשום את הנכס בפנקס המקרקעין על שם הרוכש, באם הוא לא יקבל אישור משלטונות מס שבח, כאמור בסעיף 16(א)(2) לחוק מיסוי מקרקעין.

מאת: אביב יועציםנדל"ן ומקרקעין10/01/161099 צפיות
כל מי שמכר או קנה פעם דירה יודע כי זהו תהליך לא קל. מעבר לנושא מציאת הקונה, דבר שלכשלעצמו יכול לקחת חודשים מספר, כל נושא סגירת החוזה, הבירוקרטיה, כן מנהל מקרקעי ישראל, לא מנהל, כן טאבו, לא טאבו, גרירה של משכנתא או פרעון… בקיצור, הסיפור לא קל בכלל. העניין הוא, שלעיתים מכירה של דירה יכולה להיות אפילו מסובכת קצת יותר במידה ואתה גר בחו"ל והדירה שאתה מוכר נמצאת בארץ. לשם כך ריכזנו חמישה טיפים עבורכם כדי שהתהליך יהיה פשוט וקל יותר:

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica