חפש מאמרים:
שלום אורח
22.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הרפורמה ברישוי עסקים כבר כאן-ניתן לקבל רישיון עסק בזריזות!

במסגרת ניסיונות האוצר להגברת הצמיחה במשק, כולל חוק ההסדרים רפורמה לביטול אישור כבאות אש לעסקים מסויימים, והחלפתה בהתחייבות עצמית. עלות המהלך נאמדת ב-100 מיליון שקל, שאמנם ייחסך מהעסקים הקטנים, אך יועבר לרשות הכבאות וההצלה כפיצוי על אובדן ההכנסה.

בין הרפורמות בחוק ההסדרים שבתקציב המדינה, שנועדו להגביר את הצמיחה במשק, ישנה הקלת הרגולציה ועשיית עסקים באמצעות הסמכת מכוני בקרה פרטיים לרישוי עסקים. במסגרת זו תבוטל חובת אישור כבאות אש מסוגים מסויימים של עסקים, ותוחלף כאמור בהצהרה עצמאית של העסק בדבר בטיחות האש במבנה בו פועל העסק.

הרפורמה נובעת מיוזמת משרד האוצר והשר משה כחלון להקל על העסקים הקטנים, שמהווים חלק משמעותי בצמיחת המשק. כיום, אחד השלבים לקבלת רישיון עסק הוא בדיקה ואישור של כבאות אש שהעסק אכן עומד בדרישות הכבאות. הרפורמה מציעה שעסקים שהוגדרו על ידי כבאות אש כבעלי סיכון נמוך, לא ימתינו לאישור הכבאות - שלב שלרוב אורך זמן ממושך ועולה לא מעט כסף - אלא יצהירו בעצמם בדבר בטיחות האש במבנה העסק. זאת על מנת להקל את נטל הבירוקרטיה ולייעל את הרגולציה, בעיקר על עסקים קטנים.

פעמים רבות, בדיקת ואישור הכבאות מהווה חסם במתן רישיון עסק, מאחר שעד שמגיעה כבאות האש לבדוק את המקום, יכול לחלוף זמן רב. בנוסף, אגרת בדיקת כיבוי אש יכולה להגיע למאות עד אלפי שקלים, תלוי בגודל העסק. כיום, לפחות 30% מהעסקים תקועים ומעוכבים בשלב הכבאות שבתוך הליך הרישוי.

הרפורמה המוצעת צפויה לבטל את אותה המתנה לבדיקות טכניות בעסקים שהוגדרו על ידי שירותי הכבאות, בשיתוף האוצר, ככאלה שנמצאים בחלק הנמוך של סקאלת הסיכון. ובמקום בדיקת הכבאות, כל עסק בעל סיכון נמוך יצהיר בעצמו על כך שעמד בכל דרישות הכבאות שיפורסמו.

עלות המהלך - 100 מיליון שקל

לפי הרשימה שהגיעה לידי ynet, וגובשה על ידי הרשות הארצית לכבאות והצלה עבור האוצר, סוגי העסקים הפטורים כוללים בין היתר בתי מרקחת בשטח של עד 300 מ"ר, מפעלים לייצור קוסמטיקה ותמרוקים בשטח של עד 500 מ"ר, ייצור תכשירים ומכשירים רפואיים שטח של עד 500 מ"ר, מכוני קוסמטיקה כולל פדיקור, מניקור ומכוני שיזוף בשטח של עד 300 מ"ר, מספרות בשטח של עד 300 מ"ר, מכוני קעקועים בשטח של עד 300 מ"ר ומכוני פירסינג בשטח ש עד 300 מ"ר.

כמו כן, כוללת הרשימה חדרי מתים ללא הגבלת שטח, מעבדות לא רפואיות לבדיקת דגימות בעלי חיים ומוצרים מן החי בשטח של עד 300 מ"ר, מעבדות שיניים בשטח של עד 300 מ"ר, מכירת גז, שינועו ותיקונו ותחנות משנה לחשמל בשטח של עד 500 מ"ר.

עלות המהלך נאמדת בכ-100 מיליון שקל - סכום שנחסך מהעסקים הקטנים, אך ישולם לרשות לכבאות והצלה כפיצוי על אובדן הכנסה בעקבות ביטול הבדיקות והאגרות שנלוות אליהן.

מקוואות, מכוני כושר ומקומות למכירה ותיקון של כלי נשק ותחמושת

בנוסף נכללים ברשימה בתי מטבחיים, בתי נחירה (על פי הגדרות משרד החקלאות זהו מקום לנחירת חזירים, שהינה המתה לשם שחיטה לאכילה) ובתי שחיטה בשטח עד 500 מ"ר, ומקומות לגידול וטיפול בבעלי חיים, עסקים להצגת בעלי חיים, חניטתם, הזרעתם המלאכותית ושירותי חיטויים.

עוד כוללת הרשימה עסקים בשטח של עד 300 מ"ר, ביניהם מספרות לבעלי חיים, מזנונים, קיוסקים, עסקי אביזרי מין, מכבסות, עסקי מכשירי אלקטרוניקה, עסקי מוצרי טבק לסוגיו, מקוואות, מכוני כושר, מוסכים ומקומות למכירה ותיקון של כלי נשק ותחמושת.

בהמשך מפורטים העסקים שבשטח של עד 500 מ"ר עליהם תוחל הרפורמה, וביניהם מדגרות, קייטרינג, פנצ'ריות, ייצור כלי נשק ותחמושת, תעשיית טקסטיל, גזירה ותפירה ומסגריות.

עסקים נוספים הכלולים ברשימה: מטווחי ירי בשטח פתוח, מסעדות ובתי קפה כולל הגשת משקאות אלכוהוליים בשטח עד 50 מ"ר, בתי קירור לדגים, עופות וביצים עד 200 מ"ר, בתי מלון ואכסניות עד 16 מיטות ועד 2 קומות, צימרים עד 6 חדרים, גן חיות, ספארי ופינת חי עד 10,000 מ"ר, גני משחקים בשטח פתוח, כלי שיט לעינוג ציבורי, מתקני שעשועים, הסעת נוסעים, תחנות מוניות, ייצור ותיקון כלי טייס, עסקי פרחים וצמחי נוי עד 1,500 מ"ר ואטליז ללא הגבלת שטח.

על פי מסמך הכבאות, הפטור לא יחול על סוגי עסקים שמופיעים ברשימה אך נמצאים מתחת לפני הקרקע, בתוך קניון או במבנה משולב מגורים ועסקים, בו יש סכנה למתגוררים ולשוהים בקומות שמעל העסק.

כדאי לדעת כי משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה במתן ייעוץ וסיוע לעסקים פרטיים ולרשתות בפריסה ארצית במגוון נושאים, כולל תכנון בתי עסק על פי דרישת הרשויות - משרד הבריאות, כיבוי אש, משטרת ישראל, המשרד להגנת הסביבה, מחלקת ההנדסה ושאר הגורמים הרלוונטיים.

הליך קבלת רישיון העסק מהרשויות הינו מורכב ורצוף חוקים ודרישות רבות ברמת התכנון והביצוע וההתאמות הנדרשות לבינוי בפועל. ההליך גורם לבעלי עסק קושי רב בהתמודדות מול הרשויות, בניסיון לעמוד בדרישות הרבות. התהליך מלווה בהשקעת זמן יקר, כסף ולעתים אף הליכים משפטיים לא נעימים, שעלולים אף להסתיים בסגירת העסק, הריסתו, הטלת קנסות כבדים ואף מאסר.

במטרה למנוע את כל הסחבת ועוגמת הנפש, מציע המשרד מגוון שירותים המקלים על תהליך רישוי העסק:

 • ייעוץ וטיפול בכל סוגי רישיונות העסק.
 • בדיקת תיק רישוי ואפשרויות רישוי הנכס לפני או אחרי קנייתו או שכירתו.
 • הכנת תוכנית אדריכלית (גרמושקה) לרישיון עסק, בהתאם לדרישות הרשויות וכל הגורמים המאשרים.
 • טיפול בשינוי בעלות בעסק.
 • טיפול בבקשות לשימוש חורג.
 • רישוי לכל סוגי העסקים - גנים ואולמות אירועים, מועדוני לילה, מסעדות,מלונות,מלוניות,אכסניות,בתי מרקחת,מפעלים,עיכוב צווי סגירה, הריסה והפסקת עבודה.ביטול צווים במקרים רבים.
 • היתרים מיוחדים, כגון: היתר זמני להפעלת עסק חדש,היתרי לילה, כיסאות ושולחנות על מדרכה, קירוי חורף, פרגודים.
 • רשיונות למערכות סולאריות ליצור חשמל ביתי
 • ייצוג בכל הארץ.
 • זירוז וקידום הליכים בירוקרטים
 • הכשרת חריגות בניה
 • ייעוץ סטטוטורי לחברות בניה ויזמים
 • שירותי בעלי מקצוע ויועצים מוסמכים.
 • דו"ח יציבות מבנה על ידי קונסטרוקטור מוסמך.
 • רישיונות למוסדות חינוך וגני ילדים
 • דו"ח יועץ בטיחות,תרשים בטיחות לכבוי אש.
 • דו"ח חשמלאי בודק מוסמך.
 • בדיקת מערכות כריזה, ספרינקלרים,גלאים, שלטי חירום.
 • רישיונות שילוט.
 • רישיונות יצרן.
 • תיאום ביקורות וליווי מפקחי המחלקות השונות: משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משטרה, הג"א, תברואה, הנדסה, השירות הווטרינרי, כיבוי אש וכו'.
 • ליווי מקיף עד לקבלת הרישיונות, תוך זירוז ההליכים וצמצום בעלויות.
 • טיפול בבקשות "תקועות",פתרונות יצירתיים לבעיות סבוכות!
 • ליווי, פקוח תאום וזרוז בקשות של מגישים אחרים!

רישוי אירועים המוניים ורשיונות זמניים.
 • ליווי וסיוע למפיקי אירועים ברישוי פסטיבלים ואירועים המוניים תחת כיפת השמיים
 • ייעוץ בנושאי בטיחות וקונסטרוקציות באירועים
 • הפקת תוכניות בטיחות לאירוע, וכן מפות ועזרים שונים המוגשים לרשויות השונות
 • הגשה וליווי בביקורות הנעשות על ידי הגורמים המאשרים
 • שירותים נלווים, כגון אישורים מטעם משטרת ישראל, מהנדס, בודק חשמל מוסמך, טכנאי גז,משרד הבריאות,המשרד לאכות הסביבה,כיבוי אש ,מנהל מקרקעי ישראל ועוד.
 • בדיקות יציבות מבנה ודו"ח קונסטרוקטור
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי
בית שמאי 7, רמת גן
טל': 3888813 - 052
פקס: 6990134 - 03
דוא"ל: klinger_b@bezeqint.net

|  כניסה לאתר  רישוי וייצוג מול הרשויות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בנימין קלינגר

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון11/01/20202 צפיות
מה הוא רישיון עסק? עסקים הפועלים בתחומים שונים נדרשים בהוצאת רישיון עסק – היתר מכוח חוק רישוי עסקים הניתן על ידי משרד הרישוי ברשות המקומית ומהווה אישור לפעילותו התקינה של העסק. הרישיון מעיד כי בעסק מסוים ננקטו כל האמצעים הנדרשים לשמירה על בריאותו, ביטחונו, בטיחותו ואיכות חייו של הציבור. בהתאם, קבלת הרישיון מותנית בעמידה בכל התנאים שהציבו הרשויות, בהם סידורי כיבוי אש, תנאי תברואה נאותים, בטיחות מבנים ועוד. משרד הרישוי הוא גם זה שאחראי על אכיפת החוק ורשאי להטיל סנקציות על עסקים שאינם עומדים בתנאיו

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20203 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט31/12/19290 צפיות
. ,תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה מתקן למעשה את פרק האכיפה והעונשין בחוק התכנון והבנייה עצמו, ומבצע תיקונים במספר חוקים נוספים, באופן שיביא להגברת האכיפה בעבירות תכנון ובנייה. נדבך מרכזי בחוק הוא הגברת הסנקציות שניתן להטיל על המפר את הוראות חוק התכנון והבניה, בעיקר בדרך של החמרת הענישה והחמרה ניכרת של עונשים.

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט14/09/19381 צפיות
קיבלת צו הריסה או צו הפסקת עבודה? יש לנו פתרון בשבילך! קלינגר היתרי בניה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי פתרונות יצירתיים לבעיות מורכבות מומחים בהכשרת חריגות בניה

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19462 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: בנימין קלינגרפסקי דין05/09/19408 צפיות
ההתיישנות גברה על השימוש בהעדרו של היתר אין שימוש שלא הותר על-פי ההיתר, קרי - אין שימוש חורג, ומשכך לא מתקיימת עבירת השימוש על-פי סעיף 204 לחוק. האם כאשר לא ניתן להרשיע אדם בביצוע עבודות בנייה ללא היתר בשל התיישנות, ניתן להרשיעו בעבירה נמשכת של שימוש בנכס שנבנה ללא היתר? ביהמ"ש לעניינים מקומיים משיב על כך בשלילה.

מאת: בנימין קלינגרשלטון מקומי03/09/19408 צפיות
בירות על חוק התכנון והבנייה הן עבירות חמורות שעשויות להוביל לסנקציות קשות כנגד העבריין. משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בטיפול בעבירות אלו ומעסיק אדריכלים ומהנדסים שיוכלו לסייע לך להתמודד מול המערכת. נתפסת בעבירת בניה? הפתרון בהישג יד. צור קשר ונשמח לעזור לך לצאת מזה… " אם ביצעתם עבירת בנייה כלשהי, יכול מאוד להיות שתוכלו להכשיר אותה בדיעבד. באמצעות טיפול מקיף במספר חזיתות נשיג עבורכם את האישורים שיאפשרו לכם להמנע מצווי הריסה, קנסות ואפילו רישום פלילי".

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן ומקרקעין

מאת: דניאל מלמדנדל"ן ומקרקעין16/02/2042 צפיות
מרבית תושבי מדינת ישראל רוכשים דירות למטרת מגורים. לכן חשוב שיהיה לכם עורך דין צמוד מקצועי ושמבין את התחום. עו״ד עמית ורד מתמחה בנדל"ן ומקרקעין.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19338 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: yoni romנדל"ן ומקרקעין04/08/19551 צפיות
התחום המשפטי בכלל - והתחום המשפטי בנושאי משפחה בפרט - הוא מרתק ומעניין, אך במידה ואינכם מבינים בו לעומק רצוי מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה ומקצועי.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין13/04/18696 צפיות
היתר בנייה הוא רישיון לעשות שינוי /בניה בנכס, שניתן בהתאם לחוק התכנון והבנייה, ובהתאם לזכויות הבנייה שנקבעו בתכנית הבנייה.אם אתם רוצים לעשות שינוי בבית/ בדירה שכרוך בשינוי שדורש היתר בנייה – לדוגמה, אתם רוצים לבנות על הגג, אזי אתם צריכים לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה (לרוב פונים עם תוכנית שמאושרת על ידי אדריכל) ואז מחכים לאישורה. האישור ניתן בהסתמך על החוק, על הבקשה הספציפית, ועל האזור בכלל (לרבות התחשבות במתנגדים). היתר הבנייה הוא מסמך פורמלי שאליו מצורפים תכניות המבנה ורשימת דרישות.

מאת: orya peryנדל"ן ומקרקעין22/01/18581 צפיות
תל אביב הינה העיר המבוקשת ביותר בארץ לרכישת או שכירות נדל"ן. אם הסטודנטים שמעוניינים ללמוד ולעבוד בעיר המרכזית ביותר בארץ, או זוגות צעירים שמעוניינים לגור בעיר בגלל הקרבה למקום עבודתם. גם משקיעים בנדל"ן מעוניינים למצוא דירות ישנות שתכנית תמ"א 38 חלה עליהן. מי שמוצא עסקה מסוג זה, יצא מורווח, היות ומדובר על עסקה שתהיה שווה בעשרות אחוזים יותר, כאשר מדובר על פינוי בינוי והערך של הדירה יהיה שווה הרבה יותר, כשהיא חדשה לחלוטין וגדולה הרבה ממה שהייתה בעת רכישתה לפני הבנייה.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין18/12/161035 צפיות
האם כאשר לא ניתן להרשיע אדם בביצוע עבודות בנייה ללא היתר בשל התיישנות, ניתן להרשיעו בעבירה נמשכת של שימוש בנכס שנבנה ללא היתר? ביהמ"ש לעניינים מקומיים משיב על כך בשלילה. כנגד קטן שושנה ויוסף (להלן: "הנאשמים") הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של ביצוע עבודות ושימוש במקרקעין ללא היתר כדין ביחס למבנים מסוימים. כתב האישום הוגש לביהמ"ש לעניינים מקומיים בחולון, ונדון בפני השופטת ריבי צוק.

בעלי דירות להשקעה פנו למשרד המשפטים בטענה כי היוזמה למיסוי דירה שלישית ומעלה היא לא חוקית ■ בתשובה, הבהירו במשרד כי היוזמה כבר נבחנה על ידי היועץ המשפטי לממשלה ואושרה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica