חפש מאמרים:
שלום אורח
22.02.2018
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הסכם זכיינות

הסכם זכיינות הוא חוזה משפטי שנועד לעגן באופן חוקי ופורמלי את מערכת היחסים בין הרשת המזכה לבין זכייניה. חוזה זה מסדיר את כל הסוגיות הרלוונטיות, הן בתקופת הקמת העסק שמצטרף לרשת והן לאורך כל שנות פעילותו, כך שחשוב להקדיש לו תשומת לב רבה ולא להסתפק בחוזה סטנדרטי. בפרט זהו אינטרס של כל זכיין, שכן לרשת מזכה עשויים להיות גם עשרות זכיינים ומבחינתה החוזה האידיאלי לא בהכרח צריך להשתנות בין זכיין לזכיין – אולם עבור הזכיין הבודד הסכם זכיינות שמשקף את האינטרסים העסקיים החשובים מבחינתו הינו בסיס הכרחי להצלחה עסקית. בהתאם, מומלץ בחום לא לחתום על הסכמי זכיינות ללא ייעוץ משפטי, ורצוי שהייעוץ יגיע מעורך דין שזכיינות הינה תחום התמחותו המרכזי דוגמת עו"ד אודי דנהירש.

הסעיפים המרכזיים של הסכמי זכיינות

ראשית, הסכם זכיינות מפרט באופן חד וברור מה בעצם מקנה הזיכיון ואילו זכויות רוכש לעצמו הזכיין כשהוא חותם על ההסכם עם הרשת המזכה. בפרט חשוב להגדיר את זכויות השימוש במותג, בסימני המסחר, בידע שיועבר מהרשת לזכיין, בשיטות העבודה – הן במסגרת הסניף והן מחוצה לו.

מרכיב מהותי במיוחד במסגרת כל עסקת זיכיון הוא הליווי המקצועי שמעניקה הרשת לזכייניה. אמנם ליווי זה הוא אינטרס גם של הרשת, שהרי הצלחת הזכיינים היא הצלחתה שלה, הן דרך קבלת תמלוגים ואחוזים מהמכירות והן בזכות השבחת המותג/ים, אולם גם כך חשוב כי כל ההתחייבויות של הרשת כלפי הזכיין ינוסחו באופן ברור בחוזה הזכיינות.

סוגיה חשובה נוספת היא שמירת סודיות. באופן טבעי כל זכיין נחשף לסודות מסחריים שמורים היטב של הרשת המזכה ולמידע שרצוי שלא יגיע לעיניים עוינות או למתחרים, ועל כן חשוב להגדיר היטב מה ייחשב כסוד מסחרי, מהו מידע ששייך ממילא לנחלת הכלל ומה דינו של ידע שפותח תוך כדי תקופת הזיכיון.

 תגיות המאמר: הסכם זכיינות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלכסיי קוגן

מאת: אלכסיי קוגןתחבורה ורכב - כללי11/02/1858 צפיות
אם אתם לא מחזיקים במספיק כסף בכדי לרכוש משאית חדשה לחברה שלכם, יהיה כדאי לכם לשקול ברצינות את האפשרות של ליסינג משאית.

מאת: אלכסיי קוגןרכב11/02/1856 צפיות
ישנם סוגים רבים של משאית אשר מוצעות להשכרה, ואתם צריכים לשים לב שאם אתם אכן בוחרים לשכור משאית מסוכנות רכב, שאתם אכן בוחרים בזו שהכי מתאימה לצרכי החברה שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןתחבורה ורכב - כללי11/02/1859 צפיות
אם אתם מתכוונים למכור משאית, יהיה עליכם לוודא שאתם עושים זאת כמו שצריך, כלומר עם ההסכמים הנדרשים ובעזרתם של אנשי מקצוע שיבטיחו שהעסקה מתבצעת כשורה.

מאת: אלכסיי קוגןהפקות אירועים01/01/18104 צפיות
כתובת אש היא דרך מקורית לבקש את ידה על חוף הים. בשילוב מספר פרטי עיצוב, ניתן להפוך את החוויה למרגשת במיוחד.

מאת: אלכסיי קוגןהפקות אירועים01/01/1882 צפיות
הצעת נישואין בכותל המערבי כוללת הרבה מאוד אלמנטים, בדרך לשלב מיסוד הדרך הזוגית.

מאת: אלכסיי קוגןהפקות אירועים01/12/17377 צפיות
אחד מהאירועים המרגשים ביותר בחיים הוא רגע הצעת הנישואין. הפקה מתרחשת בהתאם לבחירה אישית, ועשויה להיערך באופן אינטימי או המוני. על חוף הים, באוויר, מתחת למים ועל כדור פורח, ניתן לרגש אותה בהרכב של שניכם לבד.

מאת: אלכסיי קוגןהפקות אירועים21/11/17480 צפיות
הצעת נישואין היא אירוע המתרחש פעם אחת בחיים. על מנת להפוך אותו לחד פעמי נדרש שיתוף פעולה של מספר אנשי צוות, שהעבודה בתחום האירועים היא חלק מהדי אן איי שלהם. חברת הפקה תדאג לספק מענה מקצועי ותוצאות שישאירו אותה פעורת פה ברגע המרגש.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי31/01/18100 צפיות
זה בהחלט לא כזה חריג, אבל זה גם מצריך נוטריון במרכז שיכול לסייע ולהשלים את כל הניירת הנדרשת באותו מעמד.

מאת: orya peryחוק ומשפט - כללי17/01/18150 צפיות
נפתח נגדכם תיק הוצאה לפועל או אפילו מס' תיקים, אסור לכם לוותר. זהו תהליך, אשר מצריך איזון והמטרה החשובה בתיקים מסוג אלה היא להגיע לפירעון חובות. יש לדעת, כי קיימות הגנות רבות אשר עומדות לרשות החייב בכדי לא לפגוע בו בפגיעה כלכלית מוגזמת אם נגדו או אם נגד בני משפחתו. חשוב לנהל את התיק בדרך יעילה באמצעות עורך דין הוצאה לפועל.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי28/12/17201 צפיות
פרופ' גרוס, מאיר את תשומת ליבם של כל המבקשים לכהן בתפקיד הדירקטור כי המגמה היא לראות בכך מקצוע הדורש סטנדרט מסוים – יותר לא מדובר בסטנדרט התנהגות של "אדם סביר", אלא בסטנדרט התנהגות של "מקצוען סביר".

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי28/12/17202 צפיות
מה כבר יכול להיות דבר אשר עבורו עדיין צריכים להיכנס אל מסמכים משפטיים ולזנוח את המחשבה כי אמון וכבוד הדדי מספיקים לחיים משותפים יחדיו? קראו את הדברים החשובים הבאים.

בשיטת המשפט הישראלית, קיומה של חקירה אינה מהווה עונש, כמו גם שמעצר במסגרת חקירה או מעצר בית כלל אינם מהווים עונש, לבתי המשפט גם אין סמכות להטיל מעצר בית כעונש, אלא שמעצר בית הנו כלי חקירתי, אשר באמצעותו מחייבים חשוד שעדיין נמצא תחת חזקת חף מפשע בהגבלות של אי יציאה מהבית למשל, ללא אישור של החוקרים במשטרה, לפרק זמן מוגבל- ובדרך כלל לצורך ביצוע חקירה מוגדרת מראש על ידי המשטרה, אשר יציאתו של אותו אדם מביתו- עלולה אולי לסכן.

בית המשפט העליון קבע עוד, כי הגב' מירה חלה, אשר לטענת המערערים היא היורשת הבלעדית והיא החתומה על שתי התגובות שהוגשו בהמשך להחלטה מיום 14.8.2017, תישא בהוצאות המשיבים, אשר הגישו מספר בקשות בשל התנהלותם הדיונית המוקשית של המערערים, בסך של 5,000 ש"ח

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי23/11/17411 צפיות
חוק המקרקעין, התשכ"ט-1969 מכיר במשכנתא כאחת מבין הזכויות הקנייניות בישראל. בהתאם לסעיף 4 לחוק, משכנתא היא "מישכון של מקרקעין". הגדרת "מישכון" קבועה בסעיף 1 (א) לחוק המישכון, התשכ"ז-1967, ולפיה, מישכון הינו "שעבוד נכס כערובה לחיוב; הוא מזכה את הנושה להיפרע מהמשכון אם לא סולק החיוב".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica