חפש מאמרים:
שלום אורח
20.06.2018
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הסכם זכיינות

הסכם זכיינות הוא חוזה משפטי שנועד לעגן באופן חוקי ופורמלי את מערכת היחסים בין הרשת המזכה לבין זכייניה. חוזה זה מסדיר את כל הסוגיות הרלוונטיות, הן בתקופת הקמת העסק שמצטרף לרשת והן לאורך כל שנות פעילותו, כך שחשוב להקדיש לו תשומת לב רבה ולא להסתפק בחוזה סטנדרטי. בפרט זהו אינטרס של כל זכיין, שכן לרשת מזכה עשויים להיות גם עשרות זכיינים ומבחינתה החוזה האידיאלי לא בהכרח צריך להשתנות בין זכיין לזכיין – אולם עבור הזכיין הבודד הסכם זכיינות שמשקף את האינטרסים העסקיים החשובים מבחינתו הינו בסיס הכרחי להצלחה עסקית. בהתאם, מומלץ בחום לא לחתום על הסכמי זכיינות ללא ייעוץ משפטי, ורצוי שהייעוץ יגיע מעורך דין שזכיינות הינה תחום התמחותו המרכזי דוגמת עו"ד אודי דנהירש.

הסעיפים המרכזיים של הסכמי זכיינות

ראשית, הסכם זכיינות מפרט באופן חד וברור מה בעצם מקנה הזיכיון ואילו זכויות רוכש לעצמו הזכיין כשהוא חותם על ההסכם עם הרשת המזכה. בפרט חשוב להגדיר את זכויות השימוש במותג, בסימני המסחר, בידע שיועבר מהרשת לזכיין, בשיטות העבודה – הן במסגרת הסניף והן מחוצה לו.

מרכיב מהותי במיוחד במסגרת כל עסקת זיכיון הוא הליווי המקצועי שמעניקה הרשת לזכייניה. אמנם ליווי זה הוא אינטרס גם של הרשת, שהרי הצלחת הזכיינים היא הצלחתה שלה, הן דרך קבלת תמלוגים ואחוזים מהמכירות והן בזכות השבחת המותג/ים, אולם גם כך חשוב כי כל ההתחייבויות של הרשת כלפי הזכיין ינוסחו באופן ברור בחוזה הזכיינות.

סוגיה חשובה נוספת היא שמירת סודיות. באופן טבעי כל זכיין נחשף לסודות מסחריים שמורים היטב של הרשת המזכה ולמידע שרצוי שלא יגיע לעיניים עוינות או למתחרים, ועל כן חשוב להגדיר היטב מה ייחשב כסוד מסחרי, מהו מידע ששייך ממילא לנחלת הכלל ומה דינו של ידע שפותח תוך כדי תקופת הזיכיון.

 תגיות המאמר: הסכם זכיינות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלכסיי קוגן

מאת: אלכסיי קוגןבריאות ורפואה כללי16/05/1891 צפיות
סובלים מכיסא גלגלים אשר לא באמת עושה את העבודה? נמאס לכם מכיסא הגלגלים הכבד שקשה לנוע אתו ממקום למקום ותרצו לשפר את איכות החיים שלכם?

מאת: אלכסיי קוגןבניין ואחזקה - כללי16/05/18112 צפיות
מעוניין להפוך את העסק שלכם לנגיש יותר וחשבתם כיצד ניתן לעשות זאת? שילוב של הגבהות לאסלה זוהי דרך מצוינת לגרום לעסק שלכם להיות מקום הרבה יותר ידידותי בעבור האוכלוסייה הנכה.

מאת: אלכסיי קוגןתחבורה ורכב - כללי15/05/18108 צפיות
טיול באיטליה הינו אירוע מיוחד שיש לתכנן היטב על מנת להפיק ממנו את המרב. רבים אוהבים לטייל במסגרת מצומצמת של זוג אחד, שני זוגות ויותר ולא בטיול מאורגן רב משתתפים.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18152 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

מאת: אלכסיי קוגןחוק ומשפט - כללי29/04/18168 צפיות
עו"ד מומחה לזכיינות מעניק ייעוץ משפטי הן לזכיינים והן לרשתות, גם לקראת התקשרות בין רשת לבין זכיין חדש וגם במהלך הפעילות השוטפת ובפרט כשפורץ סכסוך בין הצדדים. שירותיו של עורך דין זכיינות נדרשים גם כשהזכיין מבקש למכור את הזיכיון לצד שלישי בהתאם לתנאים המפורטים בחוזה הזכיינות, ועוד שירות יקר ערך הוא ליווי משפטי לעסקים שמבקשים להתרחב באמצעות הפיכה לרשת מזכה.

מאת: אלכסיי קוגןפיננסים וכספים - כללי 29/04/18162 צפיות
ישנם שני סוגים של הליכי פירוק חברות מרצון: פירוק חברה ע"י הבעלים שלה ופירוק חברה ע"י הנושים.

מאת: אלכסיי קוגןבריאות ורפואה כללי16/04/18170 צפיות
נכות מולדת או כזו שנגרמה עקב פגיעה ופציעה מביאה עמה אתגרים רבים עבור אלו שלוקים בה, וגם עבור האנשים הקרובים אליהם.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: tiloniחוק ומשפט - כללי20/06/1813 צפיות
מאות טיסות ברחבי הגלובוס ממריאות מדי יום באיחור שאינו אופנתי כלל והסיבות לכך מגוונות למדי. מרבית העיכובים מתרחשים מגורמים שאינם תחת אחריות חברות התעופה. בסופו של דבר, כולם "אוכלים אותה" בגלל העיכובים והאיחורים של טיסות – החופשה מתקצרת, חברות התעופה משלמות פיצויים לנוסעים ולנמל התעופה ועוד. לשם כך יצא חוק טיבי, הקובע כי יינתן פיצוי הולם לנוסעים אשר עוכבו או התאחרה טיסתם באופן חריג.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי30/05/1883 צפיות
הסכמים מעין אלה ימשיכו להיות נדרשים וחשובים עבור אנשים שהם לאו דווקא מהעשירון העליון אלא מגיעים מכל המעמדות

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי30/04/18169 צפיות
מבחינת החוק המעמד הזה יכול להיות בעייתי, וכך נותר לו הסכם ידועים בציבור שדואג לכל הפרטים האחרים.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי30/04/18176 צפיות
מכינים מראש אישור הסכם ממון מול עו"ד שם כל סעיף וסעיף מוסכם מראש על שני הצדדים ולא משאיר יותר מידי מקום לוויכוחים וחילוקי דעות בכל עניין ועניין.

מאת: אלכסיי קוגןחוק ומשפט - כללי29/04/18168 צפיות
עו"ד מומחה לזכיינות מעניק ייעוץ משפטי הן לזכיינים והן לרשתות, גם לקראת התקשרות בין רשת לבין זכיין חדש וגם במהלך הפעילות השוטפת ובפרט כשפורץ סכסוך בין הצדדים. שירותיו של עורך דין זכיינות נדרשים גם כשהזכיין מבקש למכור את הזיכיון לצד שלישי בהתאם לתנאים המפורטים בחוזה הזכיינות, ועוד שירות יקר ערך הוא ליווי משפטי לעסקים שמבקשים להתרחב באמצעות הפיכה לרשת מזכה.

מאת: אלכסיי קוגןחוק ומשפט - כללי03/04/18205 צפיות
עורך דין זכיינות הוא, כמו שאפשר לנחש מההגדרה, עורך דין המתמחה בתחום הזכיינות. בדומה לתחומים משפטיים שונים: פלילים, נדל"ן, ענייני משפחה ועוד, תחום הזכיינות המתפתח הביא לכך שעורכי דין רבים בחרו להתמחות בתחום הזכיינות.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי31/01/18332 צפיות
זה בהחלט לא כזה חריג, אבל זה גם מצריך נוטריון במרכז שיכול לסייע ולהשלים את כל הניירת הנדרשת באותו מעמד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica