חפש מאמרים:
שלום אורח
31.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך עורך דין מנהלי יכול להשיג הקלות במיסוי המוניציפאלי?

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/20191337 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת?

סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מיסוי מוניציפאלי, אשר חיוב ארנונה הוא רק דוגמא אחת שלו, כולל בתוכו אי דיוקים, טעויות אנוש והתנהלות שאיננה חוקית במקרים רבים, ולנו האזרחים יש את האפשרות לעתור נגד הרשות המוניציפאלית כדי שזו תבטל, תשנה או תפחית את דרישת החיוב או התנאים ששלחה לנו בנושא זה או אחר.

התמודדות עם גופים גדולים וחזקים כמו משרדי ממשלה בכלל ועיריות בפרט בנושאים של מיסוי מוניציפאלי והרבה אחרים, חייבת להיעשות לאחר התייעצות עם עורך דין מנהלי אשר מתמחה בענף זה ומבין את כל האותיות הקטנות שקיימות בחוק, על מנת שיוכל לנצל אותם לטובת העותר אותו הוא מייצג.

עתירות מנהליות ניתן להגיש כאמור לא רק בענייני ארנונה אלא בקשת רחבה של נושאים שונים הנוגעות לנו האזרחים, ובין השאר:

היטלי פיתוח ואגרות – שילוט לעסק, רישוי עסק, פינוי אשפה, הטמנה של אשפה...

אגרות והיטלי תכנון ובניה – היטל השבחה, דמי חכירה, אגרת בניה...

שרותי מים וביוב – טיהור מים, טיהור שפכים, היטלי מים וביוב...

הרשויות הממשלתיות בכלל והרשות המוניציפאלית בפרט מכבידות על האזרח הקטן שלא תמיד יודע את הזכויות העומדות לרשותו ומרשות לעצמן לדרוש עוד ועוד חיובים, אגרות והיטלים שמקשים את החיים על כולנו גם ברמה של זמן מבוזבז לשווא וגם מבחינה פיננסית.

מה שעלינו לעשות הוא להבין ראשית כל שהחוק עומד "גם" לטובתנו ולא רק עבור הרשויות השונות. מעבר לכך, ניתן לומר שאפילו מרבית החוקים עומדים "רק" לצדנו האזרחים, ובעיקר חוק כבוד האדם וחירותו וחוק חופש העיסוק, ולכן חשוב שנדע שאפשר להתנהל על פיהם ולחפש איפה נקודות החוזק שלנו מול רשות כזו או אחרת.

כאשר אנו חשים שפגעו בזכויות הכה בסיסיות שלנו, רצוי לפנות לשירותי עורך דין מנהלי אשר יש לו ניסיון בתחום בגינו פנינו אליו, ובעזרת עורך דין עתירות מנהליות יוגשו כנגד אותן רשויות ובמרבית המקרים נקבל מענה מהם ודיון מהירים שיביאו לפתרון הסוגיה במהירות.

במקרה ואתם מרגישים שאתם בסיטואציה שכזאת ואתם בטוחים שאתם נפגעים בזכויות שלכם על ידי רשות עירונית כלשהי, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עו"ד אשר מתמחה בהגשת עתירות מנהליות בקשת רחבה של נושאים ועם אחוזי הצלחה גבוהים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20119 צפיות
נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב? אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20121 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20200 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/20467 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20474 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/20842 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19521 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומנהל

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל07/08/20138 צפיות
תקנות התכנון והבניה (סדרי דין בבקשות לעניין צו הריסה מינהלי), תש"ע-2010 רשויות ומשפט מנהלי – תכנון ובניה – צווים רשויות ומשפט מנהלי – תכנון ובניה – סדרי דין תוכן ענינים סעיף 1 הגדרות Go 2 סעיף 2 הגשת הבקשה ומועדה Go 2 סעיף 3 דיון בבקשה לביטול צו או לעיכוב ביצוע צו Go 2 סעיף 4 דיון בבקשה להארכת מועד לביצוע צו Go 2 סעיף 5 הודעת החלטה Go 3 סעיף 6 אי עמידה בתקנות Go 3 סעיף 7 בקשה להארכת מועד במסגרת הליכי ערעור Go 3 סעיף 8 תחילה Go 3

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל20/07/20166 צפיות
גם אם קיבלת צו הריסה או צו הפסקת עבודה, יש פתרון לבעיה צו הריסה מנהלי וחוק התכנון והבנייה תכליתו של סעיף 238א לחוק התכנון והבנייה, שמכוחו מוצאים צווי הריסה מינהליים על-ידי ראשי ועדות התכנון והבנייה, הנה מתן מענה מידי ויעיל למיגורה של תופעת הבנייה הבלתי חוקית, תוך שמירה על שלטון החוק – בכלל, ועל דיני התכנון והבנייה – בפרט. צווי ההריסה המנהליים נועדו לסלק על-אתר בנייה בלתי חוקית, בעודה בחיתוליה, כדי למנוע קביעת עובדות מוגמרות בשטח. השופטים מתייחסים לצו ההריסה כאחד מהאמצעים האפקטיביים ביותר

מאת: אדיר בנימיניחוק ומנהל14/08/18880 צפיות
ראשי עיר בישראל עושים שימוש במופעי בידור על מנת לקדם את מועמדותם סמוך מאוד למועד הבחירות. כמות האירועים הולכת וגוברת ככל שמתקרב מועד הבחירות. שופטי בית המשפט העליון שעמדו בראש ועדת הבחירות המרכזית ביקרו קשות תופעה זו.

מאת: אופירחוק ומנהל07/06/161046 צפיות
תחום המשפטים הוא תחום מורכב וכולל לא רק עורכי דין שמייצגים לקוחות בבתי משפט או בתי דין, אלא גם בעלי תפקידים נוספים שעבודתם נגזרת מכוח החוק. אחד מבעלי התפקידים הללו הוא נוטריון בתל אביב. עבודתו של הנוטריון נוגעת בעיקר לאישורים ולאימות של מסמכים בעלי תוקף משפטי כמו צוואות או הסכמי ממון וגם לתחומים נוספים כמו מקרקעין, אימוץ, תרגום ועוד.

מאת: אופירחוק ומנהל23/02/161127 צפיות
המושג נוטריון הוא מושג שאדם במשך חייו הבוגרים נתקל לא לפעם ואפילו נדרש במהלך חייו הבוגרים. מה זה אומר?

מאת: אופירחוק ומנהל31/01/161049 צפיות
מיהו הנוטריון שניתן לעבוד מולו בראש שקט במדינת ישראל פועלים לא מעט נוטריונים שמספקים שירותים משפטיים שונים בערים רבות בארץ.

מאת: אופירחוק ומנהל18/10/151672 צפיות
אם בדיוק סיימתם את השירות הצבאי שלכם או שהחלטתם לעשות שינו באמצע החיים, יש לכם לא מעט אפשרויות. האפשרויות הללו נעות בין לימודים אקדמאיים לכאלו שאינם אקדמאיים אך מקצועיים ויכולים להביא לא פחות פרנסה, ואחת האפשרויות שיעלו על השולחן מן הסתם יהיו לימודי משפטים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica