חפש מאמרים:
שלום אורח
18.02.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך עורך דין מנהלי יכול להשיג הקלות במיסוי המוניציפאלי?

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/2019269 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת?

סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מיסוי מוניציפאלי, אשר חיוב ארנונה הוא רק דוגמא אחת שלו, כולל בתוכו אי דיוקים, טעויות אנוש והתנהלות שאיננה חוקית במקרים רבים, ולנו האזרחים יש את האפשרות לעתור נגד הרשות המוניציפאלית כדי שזו תבטל, תשנה או תפחית את דרישת החיוב או התנאים ששלחה לנו בנושא זה או אחר.

התמודדות עם גופים גדולים וחזקים כמו משרדי ממשלה בכלל ועיריות בפרט בנושאים של מיסוי מוניציפאלי והרבה אחרים, חייבת להיעשות לאחר התייעצות עם עורך דין מנהלי אשר מתמחה בענף זה ומבין את כל האותיות הקטנות שקיימות בחוק, על מנת שיוכל לנצל אותם לטובת העותר אותו הוא מייצג.

עתירות מנהליות ניתן להגיש כאמור לא רק בענייני ארנונה אלא בקשת רחבה של נושאים שונים הנוגעות לנו האזרחים, ובין השאר:

היטלי פיתוח ואגרות – שילוט לעסק, רישוי עסק, פינוי אשפה, הטמנה של אשפה...

אגרות והיטלי תכנון ובניה – היטל השבחה, דמי חכירה, אגרת בניה...

שרותי מים וביוב – טיהור מים, טיהור שפכים, היטלי מים וביוב...

הרשויות הממשלתיות בכלל והרשות המוניציפאלית בפרט מכבידות על האזרח הקטן שלא תמיד יודע את הזכויות העומדות לרשותו ומרשות לעצמן לדרוש עוד ועוד חיובים, אגרות והיטלים שמקשים את החיים על כולנו גם ברמה של זמן מבוזבז לשווא וגם מבחינה פיננסית.

מה שעלינו לעשות הוא להבין ראשית כל שהחוק עומד "גם" לטובתנו ולא רק עבור הרשויות השונות. מעבר לכך, ניתן לומר שאפילו מרבית החוקים עומדים "רק" לצדנו האזרחים, ובעיקר חוק כבוד האדם וחירותו וחוק חופש העיסוק, ולכן חשוב שנדע שאפשר להתנהל על פיהם ולחפש איפה נקודות החוזק שלנו מול רשות כזו או אחרת.

כאשר אנו חשים שפגעו בזכויות הכה בסיסיות שלנו, רצוי לפנות לשירותי עורך דין מנהלי אשר יש לו ניסיון בתחום בגינו פנינו אליו, ובעזרת עורך דין עתירות מנהליות יוגשו כנגד אותן רשויות ובמרבית המקרים נקבל מענה מהם ודיון מהירים שיביאו לפתרון הסוגיה במהירות.

במקרה ואתם מרגישים שאתם בסיטואציה שכזאת ואתם בטוחים שאתם נפגעים בזכויות שלכם על ידי רשות עירונית כלשהי, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עו"ד אשר מתמחה בהגשת עתירות מנהליות בקשת רחבה של נושאים ועם אחוזי הצלחה גבוהים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/1931 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/19271 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/19382 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/18283 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/18432 צפיות
קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/18305 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

מאת: עידן שלומןאירועים וחתונות – כללי21/12/18431 צפיות
בני עדות המזרח יודעים לעשות שמח. זו לא אמירה "גזענית" אלא כזו שכל בן עדות המזרח יאשר בשמחה ובגאווה. שיא השמחה בקרב בני עדות אלו הוא ללא ספק בשני אירועים בעלי קשר משותף – מסיבת החינה ומסיבת החתונה.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומנהל

מאת: אדיר בנימיניחוק ומנהל14/08/18580 צפיות
ראשי עיר בישראל עושים שימוש במופעי בידור על מנת לקדם את מועמדותם סמוך מאוד למועד הבחירות. כמות האירועים הולכת וגוברת ככל שמתקרב מועד הבחירות. שופטי בית המשפט העליון שעמדו בראש ועדת הבחירות המרכזית ביקרו קשות תופעה זו.

מאת: אופירחוק ומנהל07/06/16768 צפיות
תחום המשפטים הוא תחום מורכב וכולל לא רק עורכי דין שמייצגים לקוחות בבתי משפט או בתי דין, אלא גם בעלי תפקידים נוספים שעבודתם נגזרת מכוח החוק. אחד מבעלי התפקידים הללו הוא נוטריון בתל אביב. עבודתו של הנוטריון נוגעת בעיקר לאישורים ולאימות של מסמכים בעלי תוקף משפטי כמו צוואות או הסכמי ממון וגם לתחומים נוספים כמו מקרקעין, אימוץ, תרגום ועוד.

מאת: אופירחוק ומנהל23/02/16905 צפיות
המושג נוטריון הוא מושג שאדם במשך חייו הבוגרים נתקל לא לפעם ואפילו נדרש במהלך חייו הבוגרים. מה זה אומר?

מאת: אופירחוק ומנהל31/01/16808 צפיות
מיהו הנוטריון שניתן לעבוד מולו בראש שקט במדינת ישראל פועלים לא מעט נוטריונים שמספקים שירותים משפטיים שונים בערים רבות בארץ.

מאת: אופירחוק ומנהל18/10/151429 צפיות
אם בדיוק סיימתם את השירות הצבאי שלכם או שהחלטתם לעשות שינו באמצע החיים, יש לכם לא מעט אפשרויות. האפשרויות הללו נעות בין לימודים אקדמאיים לכאלו שאינם אקדמאיים אך מקצועיים ויכולים להביא לא פחות פרנסה, ואחת האפשרויות שיעלו על השולחן מן הסתם יהיו לימודי משפטים.

מאת: אדיר בנימיניחוק ומנהל18/04/151125 צפיות
לרשות מנהלית מובהקת הפועלת בשם הרשות המבצעת, יכולה להיות עמדה אחת בלבד המחייבת אותה מבחינה משפטית (בדבר הדין הקיים); זו העמדה של היועץ המשפטי שלה. עובד הרשות ו/או נבחר ציבור מטעמה יכולים להיות להם עמדה נוגדת או שונה (בין אם משפטית ובין אם פוליטית), אך זו אינה משקפת את עמדת הרשות כלפי גוף שיפוטי או מעין-שיפוטי.

מאת: ירון כהןחוק ומנהל30/11/141102 צפיות
עבודת בית המשפט היא עבודה לא פשוטה, הצגת ראיות, הבאת עדים, חקירתם והגעה למסקנה כלשהיא אשר היא תהיה בסופו של דבר הכרעת בית המשפט.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica