חפש מאמרים:
שלום אורח
18.06.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גמילה מהימורים

מאת: ילדונתפסיכולוגיה10/06/201948 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גמילה מהימורים נשמעת כמו משהו נדיר, שרק מתי מעט נאלצים לעבור.

בעבר ניתן היה לשרטט פרופיל של מכור להימורים באופן הבא: גבר, מהשכבות המוחלשות של החברה, בדרך כלל מובטל או עובד בעבודות זמניות, עבריין, לרוב מכור גם לאלכוהול או לסמים.

בשנים האחרונות הפרופיל של המכורים להימורים השתנה לגמרי ופרופיל הנגמלים מהימורים השתנה בהתאם: בין המכורים ניתן למצוא נשים, גברים ובני נוער, בכל הגילאים ומכל שכבות החברה - שמגיעים למצב בו נדרשת עבורם גמילה מהימורים.

ניתן לומר שהצורך בגמילה מהימורים חוצה מגדרים ומגזרים, והמספרים רק הולכים וגדלים.

על אף המצב הקשה, נושא ההתמכרות והגמילה מהימורים אינם נמצאים כמעט על סדר היום הציבורי והתקשורתי.

  • מדוע גמילה מהימורים נדרשת כיום יותר ויותר?
  • מדוע התמכרות להימורים נחשבת לאחת ההתמכרויות המורכבות?
  • מהן ההשפעות הסביבתיות של ההתמכרות להימורים?
  • האם גמילה מהימורים היא אפשרית?

על שאלות אלו ורבות נוספות במאמר להלן.

גמילה מהימורים - מיד אחרי התמכרות בחסות... המדינה

הימור הוא בעצם חיזוי מסוים של תוצאה.

ניתן לומר כי אנשים מהמרים גם כשהם נוהגים בכביש  - בכל רגע נתון כל נהג חוזה מה יעשה הנהג שלפניו. גם אנשים שקופצים בנג'י מהמרים שהקפיצה שלהם תסתיים בהצלחה.

בדומה לכל סוגי ההתמכרות, גם בהימורים זה עניין של מינון: התמכרות להימורים קורית בדרך כלל בקטגוריות של משחקי מזל, ספורט וקזינו - גם באינטרנט.

כיצד ניתן לדעת מתי מדובר במינון סביר של הימורים ומתי בדרגת התמכרות שמחייבת גמילה מהימורים?

האם אדם שמהמר בכל שבוע על תוצאות ב"וינר", יגיע למצב בו הוא יאלץ לעבור גמילה מהימורים?

המאפיינים העיקריים של אדם המכור להימורים הם:

  • צורך בלתי נשלט להמר לעיתים קרובות יותר ויותר
  • הימורים בסכומים הולכים וגדלים תוך הגברת הסיכונים
  • אם יאלץ לוותר על הימור מסיבה כלשהי - יחווה תגובות רגשיות וגופניות קשות

המדינה הגדירה בחוק מהם סוגי ההימורים החוקיים: משחקי מזל כגון טוטו, לוטו, וינר ודומיהם.

תחנות המכירה הנגישות, הפירסומות הבולטות: תחת ההגדרה החוקית והלא מזיקה של "משחקי מזל" מתבצעים הימורים במלוא מובן המילה, ורבים נאלצים לעבור גמילה מהימורים כתוצאה מהתמכרות להם.

מדוע גמילה מהימורים נחשבת למורכבת במיוחד?

על מנת להיכנס לתהליך גמילה מהימורים, המכור נדרש להכיר בהתמכרותו, אך לעיתים קרובות מהמרים כפייתיים משכנעים את עצמם ואת סביבתם שיש להם נתונים שיבטיחו הצלחה בהימור הבא, או שהם יהמרו "רק עוד פעם אחת מוצלחת", ואז יפסיקו להמר.

זה כמובן לא קורה אף פעם.

הקושי העיקרי נובע מכך שמכורים להימורים מסתפקים בהימור עצמו, ללא תלות בתוצאה. כלומר הריגוש שלהם נובע מעצם האקט של ההימור.

הסביבה הקרובה של המכור מתקשה לזהות את ההתמכרות גם בשלב בו כבר נדרשת בדחיפות גמילה מהימורים. למכור להימורים אין סממנים חיצוניים הגלויים לעין, יחסית להתמכרויות לאלכוהול או לסמים.

האם גמילה מהימורים אפשרית?

ניתן לומר שהסיבה העיקרית לעליה החדה במספר המתמכרים שנדרשים לגמילה מהימורים היא הנגישות הקלה של ההימורים על כל סוגיהם, הן באינטרנט והן מחוצה לו, לכל שכבות החברה ולכל הגילאים.

מכור מגיע לגמילה מהימורים בדרך כלל רק לאחר שהשאיר אחריו "אדמה חרוכה" מבחינה כלכלית, חברתית ומשפחתית: כרטיסי אשראי מבוטלים, תביעות משפטיות מהבנק, חסכונות מרוקנים וחשבונות מעוקלים. לעיתים המכור חייב כספים גם לגורמים עבריינים בשוק האפור, שאינם מהססים לתבוע את שלהם.

על אף המורכבות וההשפעה הסביבתית הקשה של ההתמכרות להימורים, גמילה מהימורים בעזרת פסיכיאטר מומחה -  היא אפשרית.

הפסיכיאטר המומחה להתמכרויות יאבחן וייתן מענה נפשי ותרופתי מתאים לכל נגמל מהימורים. שילוב של המטופל הנגמל גם בטיפול קבוצתי ובטיפול משפחתי יחזק את יעילות תהליך הגמילה מהימורים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ילדונת

מאת: ילדונתאימון לקריירה10/06/1954 צפיות
מדוע נדרש להגדיר עבודה לחיילים משוחררים כנושא בפני עצמו, ומה מאפיין את תחום העבודה לחיילים משוחררים?

מאת: ילדונתרפואה15/08/18851 צפיות
ניסויים בבעלי חיים אינם רק נושא מדעי אלא גם טעונים רגשית. למצדדים בניסויים בבעלי חיים וגם למתנגדים יש טיעונים צודקים, מוכחים וכבדי משקל. להלן ננסה להבין ולו במעט את מורכבות נושא הניסויים בבעלי חיים.

מאת: ילדונתצרכנות11/04/15709 צפיות
ערכת כלי עבודה בסיסית איננה דורשת ממכם להחזיק יותר מדי כלים ובמרבית המקרים תוכלו ליהנות ממענה מקיף וכולל לכ-90% מהשיפוצים בבית עם מספר מצומצם של כלי עבודה איכותיים.

מאת: ילדונתתכשיטים07/01/151054 צפיות
טבעות אירוסין הן לא רק טבעות, אלא האופן שבו האישה בוחנת את יחסיכם ואת עתידכם. זכור: אישה אולי תתפשר על הגבר שלה פה ושם כי אין גבר מושלם, אבל אין שום מקום לפשרה כשמדובר בטבעת האירוסין שלה.

מאת: ילדונתבריאות השן15/12/14953 צפיות
אורתודנט יכול לסייע במקרים בהם נסיגת חניכיים נגרמה כתוצאה מסגירת שיניים לא ישרה או כאשר הנסיגה גרמה לכך ששן בעמדה קדמית בולטת מקשת השיניים.

מאת: ילדונתצרכנות19/09/14676 צפיות
בשל תפקודן של הנעליים הצבאיות על תקן של נעלי עבודה הן זוכות לטיפול קפדני הכולל צחצוח במשחת נעליים, ששומרת על הלחות של העור ומסלקת ממנו חומרים העלולים לפגוע בו.

מאת: ילדונתבריאות השן24/08/14607 צפיות
בניגוד להשתלת איברים אחרים, השתלות שיניים היא אולי הפעולה המזכירה ביותר את תהליך השתילה הבוטני.

מאמרים נוספים בנושא פסיכולוגיה

מאת: עידן שלומןפסיכולוגיה02/10/181165 צפיות
אין דבר מרגיז, קשה ומאתגר יותר מחוסר מוטיבציה אשר מובילה אותנו פעם אחר פעם לכורסא, לטלוויזיה או למקום הנוחות של כל אחד מאיתנו. במאמר זה, ד"ר שרית פוני ממרכז טיה, תשתף אותנו עם כמה טיפים שיעזרו לכל אחד להניע את הגלגלים קדימה.

מאת: מקדם אתריםפסיכולוגיה13/02/174469 צפיות
משפטי מפתח בסטטיסטיקה

איך להסביר את עצמך, איך לדעת להסביר, איך תדע שהבנת, איך להסביר לעובדים, איך לגרום למישהו להבין אותך, תקשורת זוגית, מטפל טוב, מאמן אישי: לפעמים בן אדם יש מצב שהוא רוצה לדעת אם הוא הבין משהו או לא, את נגיד לומדת פה משהו את רוצה לדעת אם הבנת או לא איך את יכול לדעת אם הבנת או לא אז יש תיאוריה שאומרת תנסי להסביר למישהו אחר, תכתבי ואז כשתכתבי זה מאלץ אותך לראות מה הבנת כי כשכותבים זה כמו להסביר למישהו ולהסביר למישהו זה לאלץ את עצמך להבין יותר טוב. עכשיו הנרחב יותר של זה אומר תסבירי ...

איך לפתח שיחה זורמת, מיומנויות תקשורת בין אישית, טיפים לניהול שיחה, איך לפתח שיחה נעימה, איך לפתח שיחה טובה, איך ליצור אוירה נעימה, מאמן אישי, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה מבחינת פיתוח שיחה, אוקי אז השאלה היא כזאת איך לפתח שיחה בצורה שתהיה טובה לצד השני אז אולי זה כבר נאמר באיזה הקשר אחר אבל בא נגיד את זה באופן מוגדר יותר, אז קודם כל בגדול איך מפתחים שיחה לוקחים את המשפט שנאמר ומוסיפים עליו. לדוגמא מישהו אומר "אני רוצה לאכול" יש פה שלוש מילים "אני רוצה ולאכול", אפשר לפתח שיחה ...

מערכות יחסים, הכל עניין של הגדרה, מיומנויות תקשורת, ניתוח תהליכים, תקשורת בין אישית, קואצ'ר, מומלץ: מה האמת האם היא פינתה את המקום או לא פינתה את המקום מה האמת? ש: תגדיר פינתה את המקום. אליעד: יפה תגדיר פינתה את המקום ומה האמת שהיא פינתה את המקום או לא? ש: מה ההגדרה של פינתה את המקום אם זה מכונה המקום אז בהגדרה כן. אליעד: אוקי ואיזה הגדרה אתה מעדיף שתוגדר לפינתה את המקום. ש: לא אכפת לי. אליעד: אתה יודע זה אחר כך יופעל גם נגדך. ש: יש כבר היסטוריה שזה יופעל עליה. אליעד: זה כמו ...

טיפים למערכות יחסים, זוגיות במקום העבודה, איך לגרום לבחורה להתאהב בך, להתחיל עם מישהו במקום העבודה, טיפים לזוגיות, איך לגרום למישהו לאהוב אותך, טיפול אישי, פסיכותרפיה הוליסטית: עכשיו הנושא הוא כזה איך לגרום למישהו לאהוב אותך, מה זאת אומרת נניח שאת רוצה לגרום למישהו להתאהב בך יכול להיות כזה מצב? אוקי אז כמובן שיש מיליון ואחד דרכים ועצות ושיטות אבל אני רוצה לתת עוד עצה כללית, הרעיון הוא תביאי את עצמך לסיטואציה שבה הוא מרגיש שהוא קודם כל אומר לך תודה אבל מרגיש רגשות של הודיה. למה ...

לא לאהוב את מה שיש, לא לומר תודה על מה שיש, שיטות לטיפול בחרדה, שיטות טיפול בפחד, איך להתמודד עם חרדה, התמודדות עם חרדה, מאמן עסקי, מאמן עסקי מומלץ: לפעמים בן אדם רע לו בחיים והוא נמצא באיזה חרדה נגיד לאבד את מה שיש לו, אוקי נמצא באיזה חרדה כלשהי מה זה חרדה שהוא יפחד שיהיה לו רע בתכלס ואז אחת העצות אומרת "תקשיב למה אתה מפחד לאבד את מה שיש לך אולי תראה את הטוב אולי תראה מה יש לך, בא תראה את הטוב בא תראה מה יש לך". ש: להסתכל על החצי כוס המלאה. אליעד: כן שיש בזה היגיון נכון, עכשיו ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica