חפש מאמרים:
שלום אורח
29.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נסיגת חניכיים - איך מטפלים?

מאת: ילדונתבריאות השן15/12/20141512 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

נסיגת חניכיים

נסיגת חניכיים היא לא רק בעיה אסתטית, מדובר גם בבעיה רפואית. התופעה עלולה להיגרם כתוצאה מסיבות שונות אשר המרכזית שבהן היא מחלת חניכיים. עם זאת, לעיתים, נסיגת חניכיים יכולה להתפתח גם ללא דלקת חניכיים כרונית. למשל, בגין צחצוח שיניים אגרסיבי, טיפול אורתודנטי, גורמים גנטיים, גירויים חיצוניים על החניכיים ועוד.

בשלביה הראשוניים, נסיגת חניכיים איננה דורשת טיפול מיידי. אולם, הזנחת חניכיים נסוגות עלולה לגרום להחמרת המצב. כפי שצוין לעיל, לא מדובר בעניין אסתטי בלבד. למעשה, נסיגת חניכיים עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לרבות אובדן שיניים.

הקדמה תרופה למכה
נשאלת השאלה, איך לטפל בחניכיים נסוגות. ובכן, בראש ובראשונה, מומלץ למנוע כמה שניתן את הופעתה של הנסיגה מלכתחילה. מבחינת נסיגת חניכיים, דרכי המניעה הטובות ביותר הן כמובן שמירה קונסיסטנטית על היגיינת הפה מפני דלקות ומחלות חניכיים שונות. ניתן לעשות זאת על ידי הקפדה יומיומית על כללי הצחצוח הנכונים.

לדוגמה – שימוש במברשת שיניים עדינה, צחצוח המקיף את כל אזור החניכיים, ניקוי עם חוט דנטלי באופן קבוע, הסתייעות באביזרים נוספים לניקוי השיניים (למשל – קיסם שיניים רפואי), וביקורים קבועים ויזומים לביקורת אצל רופא השיניים. כמו כן, אחת לכמה חודשים, יש להקפיד על טיפול שיננית לניקוי אבנית בחניכיים.

רופא שיניים בוחר את הטיפול המתאים
נסיגת חניכיים איננה מתרפאת מעצמה. הטיפול בתופעה זו דורש מרופא השיניים לשחזר את החניכיים שאבדו. שימו לב, ככל שתקדימו את הטיפול, כך תוכלו לעצור את הנסיגה מבעוד מועד.
כפועל יוצא מכך, תוכלו לחסוך טיפולים מורכבים ומסובכים. ישנן כמה דרכים לטיפול בחניכיים נסוגות. ראשית, טיפול אורתודנט יכול לסייע במקרים בהם נסיגת חניכיים נגרמה כתוצאה מסגירת שיניים לא ישרה או כאשר הנסיגה גרמה לכך ששן בעמדה קדמית בולטת מקשת השיניים.

טיפול נוסף הוא באמצעות חיתוך הרקמה אשר מושכת את החניכיים. מדובר בפרוצדורה פשוטה יחסית אשר מטרתה לעצור את הנסיגה ולהקל על תיקונה. בכל הטיפולים השונים, תכשירים להורדת הרגישות יכולים לסייע בהתמודדות עם הכאב וחוסר הנוחות. אם אין כל ברירה, רופא השיניים יפנה אתכם לטיפול כירורגי של ניתוח השתלת חניכיים.

ניתוח השתלת חניכיים
על פי רוב, ניתוח השתלת חניכיים מבוצע במקרים בהם נסיגת חניכיים גורמת לכאב בגין רגישות יתר או יוצרת הפרעה אסתטית חמורה. כמו כן, הפרוצדורה הכירורגית מתאימה גם למטופלים עם נטייה לעששת בשורשים. מטרתו של ההליך הכירורגי להשתלת חניכיים היא לשחזר את החניכיים שאבדו.

במהלך הטיפול, פני השטח של השורש החשוף מכוסים ברקמה מושתלת. הרקמה המושתלת עוברת בפה תהליך של "קליטה ביולוגית", ולאחר כמה שבועות המטופל זוכה ל"חיוך חדש, טבעי ונקי".

הרקמה בניתוח השתלת חניכיים יכולה להגיע ממספר מקורות. ראשית, המנתח יכול לקחת אותה מהמטופל עצמו (זוהי רקמה הנלקחת מהחך והיא נחשבת לאופציה הטובה ביותר). שנית, ישנו "בנק רקמות" ממנו מנתחי שייניים יכולים לקחת רקמה מתאימה.

אפשרות שלישית היא השתלת מטריצת קלוגן תלת מימדית. זהו מקור חי אשר יכול לחקות באופן מרשים את שתל החניכיים האנושי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ילדונת

מאת: ילדונתאימון לקריירה10/06/193463 צפיות
מדוע נדרש להגדיר עבודה לחיילים משוחררים כנושא בפני עצמו, ומה מאפיין את תחום העבודה לחיילים משוחררים?

מאת: ילדונתפסיכולוגיה10/06/194351 צפיות
האם גמילה מהימורים אפשרית? ניתן לומר שהסיבה העיקרית לעליה החדה במספר המתמכרים שנדרשים לגמילה מהימורים היא הנגישות הקלה של ההימורים על כל סוגיהם, הן באינטרנט והן מחוצה לו, לכל שכבות החברה ולכל הגילאים.

מאת: ילדונתרפואה15/08/181615 צפיות
ניסויים בבעלי חיים אינם רק נושא מדעי אלא גם טעונים רגשית. למצדדים בניסויים בבעלי חיים וגם למתנגדים יש טיעונים צודקים, מוכחים וכבדי משקל. להלן ננסה להבין ולו במעט את מורכבות נושא הניסויים בבעלי חיים.

מאת: ילדונתצרכנות11/04/151173 צפיות
ערכת כלי עבודה בסיסית איננה דורשת ממכם להחזיק יותר מדי כלים ובמרבית המקרים תוכלו ליהנות ממענה מקיף וכולל לכ-90% מהשיפוצים בבית עם מספר מצומצם של כלי עבודה איכותיים.

מאת: ילדונתתכשיטים07/01/151533 צפיות
טבעות אירוסין הן לא רק טבעות, אלא האופן שבו האישה בוחנת את יחסיכם ואת עתידכם. זכור: אישה אולי תתפשר על הגבר שלה פה ושם כי אין גבר מושלם, אבל אין שום מקום לפשרה כשמדובר בטבעת האירוסין שלה.

מאת: ילדונתצרכנות19/09/141126 צפיות
בשל תפקודן של הנעליים הצבאיות על תקן של נעלי עבודה הן זוכות לטיפול קפדני הכולל צחצוח במשחת נעליים, ששומרת על הלחות של העור ומסלקת ממנו חומרים העלולים לפגוע בו.

מאת: ילדונתבריאות השן24/08/141022 צפיות
בניגוד להשתלת איברים אחרים, השתלות שיניים היא אולי הפעולה המזכירה ביותר את תהליך השתילה הבוטני.

מאמרים נוספים בנושא בריאות השן

מאת: דניאל מלמדבריאות השן11/02/201201 צפיות
טיפים מעולים וחשובים. איך לבחור נכון את הרופא שיניים שלי? במאמר הבא יגלו לכם. קריאה נעימה

מאת: ליאורבריאות השן04/10/181347 צפיות
יישור שיניים בעזרת מומחה בעל ניסיון, יכול להתקיים בכל גיל. יישור של השיניים, מבוצע בגילאים שונים (מבוגרים, נוער, וילדים). יישור השיניים, משפר את הדימוי העצמי, של המטופלים. יישור השיניים, מבוצע בעזרת מכשירי יישור שונים.

מאת: ליאורבריאות השן13/08/181445 צפיות
יישור שיניים בעזרת מכשירים שונים, מתבצע כל העת. מכשירים ליישור השיניים, יכולים להיות למשל: סמכים פנימיים, גשר שקוף, פלטה רגילה, פלטה שקופה, רסן, גשר רגיל ועוד. יישור השיניים מבוצע על ידי מומחים ליישור שיניים, שעברו הכשרה מתאימה.

מאת: ליאורבריאות השן01/05/181247 צפיות
אורתודנט בארץ, מטפל באנשים שרוצים ליישר את השיניים. אורתודנט הוא רופא שיניים, שהוא גם מומחה ליישור השיניים. בארץ רק כשני אחוז, מרופאי השיניים, הם מומחים ליישור שיניים.

מאת: ליאורבריאות השן17/12/171144 צפיות
יישור שיניים למבוגרים במבצע מיוחד, מספק הזדמנות נוספת ליישר שיניים. יישור שיניים עבור מבוגרים, יכול להתאים למי שעברו טיפול לא מוצלח, או למי שלא עברו טיפול מעולם.

מאת: נינה כהןבריאות השן29/11/171158 צפיות
מטופלים רבים מעוניינים לבצע את שיקום הפה על גבי שתלים, הצלחת הטיפול, והשיקום בשנה הראשונה מוכרת ב-95% הצלחה,

מאת: נינה כהןבריאות השן29/11/171059 צפיות
השתלת שיניים, מתבצעת תוך ניצול תהליכים טבעיים, הדומים לאלה שקיימים בפה לאחר עקירה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica