חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קניית ומכירת דירות עם עו״ד עמית ורד

מאת: דניאל מלמדנדל"ן ומקרקעין16/02/2020212 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מרבית תושבי מדינת ישראל רוכשים דירות למטרת מגורים. בגלל רפורמת המס שנקבעה בשנת 2014 התמעטו כמויות רכישות  דירות למטרת השכרה בגלל מיסי שבח גבוהים שנקבעו על דירות נוספות בבעלות אדם אחד. כל רכישה/קנייה שלדירה כזאת נחשבת למורכבת. מדובר בנכסים הנמצאים בבעלות אנשים וחייבים לזהותם היטב. לרוב, מחירי הדירות גבוהים. לאדם ממוצע אין יכולת לרכוש דירה בקלות. במקרים רבים, הוא עובד שנים רבות רק לצורך הרכישה ואף נעזר בהלוואות ומשכנתאות לצורך מימוש המטרה החשובה של מציאת קורת גג לו ולמשפחתו המתרחבת. בנוסף, יש צורך בתשלום מיסים, בהכנת חוזים וכדומה. יש צורך לבצע בדיקות לגבי המיסוי, וכן, משפטיות מקדימות נוספות ועוד.

בדיקות מקדימות ראשוניות

יש חשיבות רבה לניהול כל התהליך מראשיתו ומומלץ מאוד להיעזר בעורך דין מנוסה בתחום כבר בראשית הדרך. כל רוכש חייב לבצע בדיקות מקדימות, ובראש וראשונה, לבדוק את היכולת הכספית לעמוד במטלה הזאת. כן, יש צורך לבדוק את נושא המיסוי, וכמובן, לבחור את הדירה ומיקומה. עורך דין יכול לייעץ לגבי המיסוי, לבדוק את מצב הדירה מבחינה משפטית וכדומה. מרבית הדירות רשומות בטאבו. נסח טאבו הוא מעין תעודת הזהות של הדירה ובו מפורטים  גוש וחלקה, גודל, בעלויות, שעבודים, עיקולים ופרטים רלוונטיים אחרים. כך, כבר בשלב הראשון ניתן לבדוק את מצבה. דירות אחרות רשומות במנהל או בחברה משכנת, וגם שם ניתן למצוא את הפרטים הללו.

בדיקות מצב הנכס ברשות המקומית

עורך דין חייב, בנוסף, לבצע בדיקות נוספות ברשות המקומית או בוועדה לתכנון ובניה. אלו עלולות לשפוך אור על אלמנטים אחרים שאולי קיימים לגבי הנכס, ובין היתר, חריגות בניה, צווי הריסה, היטלי השבחה קיימים שלא שולמו, קיום חובות על היטלים בגין תשתיות שהוקמו בסביבה ועוד.  כל המידע הזה חשוב והוא חייב להיכלל במסגרת המשא ומתן. במקרים רבים, מתברר כי הנכס הוא בעייתי ואז יכול הרוכש לסגת מהעסקה או לשערך מחדש את המחיר הנדרש.

הכנת הסכם

גולת הכותרת של כל עסקה כזאת היא הכנת חוזה לעסקה החייב להתבצע על פי החוקים הקיימים. המחוקק רואה בנושא חשיבות רבה, ומשום כך, רק עורך דין יכול לבצע אותו. כל צד יכול להיות מיוצג על ידי עורך דין מטעמו, אבל בהחלט, קיימים מקרים של ייצוג משותף. כל הסכם הוא מובנה וחייב לכלול מספר סעיפי חובה שתפקידם הוא להבטיח את זכויות שני הצדדים, ובנוסף, לציין את אמצעי ההגנה עליהם. יירשמו סעיפים שונים הכוללים בין היתר אלמנטים כמו: הסכום לעסקה, מועדי תשלום, הפרות חמורות, תהליך המסירה ועוד. במרבית המקרים יופקדו סכומי כסף מטעם הרוכש בנאמנות אצל עורך הדין עד להשלמת כל התחייבויותיו בעסקה. צריך לציין, כי ההסכם הינו מסמך משפטי שניתן לתקוף אותו ולערער עליו בבית משפט. במקרים קיצוניים, יכול בית משפט לבטל עסקה אם יתברר שהיא נוגדת את החוק.

יישום ההסכם

עורך דין אף דואג ליישום ההסכם עד למסירת הנכס לרוכש. מיד לאחר החתימה עליו שנעשית, לרוב, בנוכחות כל הצדדים והעברת תשלום ראשון, ירשום עורך הדין הערת אזהרה בטאבו לזכות הרוכש. בנוסף, הוא חייב לדווח תוך 30 יום לרשויות על העסקה ואף יבצע את חישובי המיסים הקיימים וביניהם: מס שבח ומס רכישה. בסוף התהליך יציג המוכר אישורים על הסדרת תשלומי  הארנונה, המים, החשמל וכדומה. לאחר תשלום הסכום האחרון תתבצע העברת הנכס בטאבו. מומלץ לשכור שירותי עורך דין בעל מוניטין אשר יכול לסייע רבות בייעוץ וטיפול במכירת ורכישת דירות.

פרטים נוספים:

כתובת: רוטשילד 15 ראשון-לציון 7526601

טלפון: 03-9499555

פקס: 03-9588555

אתר: https://www.amitvered.co.il/

עורך דין מקרקעין עמית ורד

מס רכישה על קניית דירה עו"ד עמית ורד


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דניאל מלמד

מאת: דניאל מלמדעסקי מזון16/02/20232 צפיות
מסעדת NG נווה צדק הינה מסעדת בשרים הותיקה והאיכותית מאז שנת 2003. הבשרים הכי איכותיים. קראו מה הלקוחות ממליצים על המסעדה.

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20242 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20224 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20225 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: דניאל מלמדאילוף בעלי חיים11/02/20234 צפיות
10 טיפים מעולים לכיצד לאלף את הכלב שלך לשבת, לתת יד ועוד. קריאה נעימה

מאת: דניאל מלמדבריאות השן11/02/20237 צפיות
טיפים מעולים וחשובים. איך לבחור נכון את הרופא שיניים שלי? במאמר הבא יגלו לכם. קריאה נעימה

מאת: דניאל מלמדספורט וכושר גופני - כללי11/02/20235 צפיות
כולם היום קונים בגדי ספורט באינטרנט, חברה שמספקת מבחר גדול של בגדי ספורט אונליין לגברים ונשים. בגדי ספורט איכותיים מאוד, נושמים והכי נמכרים בעולם בכל ענף הספורט. המאמר הבא יסביר לכם כיצד נכון לקנון בגדי ספורט אונליין. קריאה נעימה

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן ומקרקעין

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19366 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: yoni romנדל"ן ומקרקעין04/08/19580 צפיות
התחום המשפטי בכלל - והתחום המשפטי בנושאי משפחה בפרט - הוא מרתק ומעניין, אך במידה ואינכם מבינים בו לעומק רצוי מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה ומקצועי.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין13/04/18724 צפיות
היתר בנייה הוא רישיון לעשות שינוי /בניה בנכס, שניתן בהתאם לחוק התכנון והבנייה, ובהתאם לזכויות הבנייה שנקבעו בתכנית הבנייה.אם אתם רוצים לעשות שינוי בבית/ בדירה שכרוך בשינוי שדורש היתר בנייה – לדוגמה, אתם רוצים לבנות על הגג, אזי אתם צריכים לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה (לרוב פונים עם תוכנית שמאושרת על ידי אדריכל) ואז מחכים לאישורה. האישור ניתן בהסתמך על החוק, על הבקשה הספציפית, ועל האזור בכלל (לרבות התחשבות במתנגדים). היתר הבנייה הוא מסמך פורמלי שאליו מצורפים תכניות המבנה ורשימת דרישות.

מאת: orya peryנדל"ן ומקרקעין22/01/18605 צפיות
תל אביב הינה העיר המבוקשת ביותר בארץ לרכישת או שכירות נדל"ן. אם הסטודנטים שמעוניינים ללמוד ולעבוד בעיר המרכזית ביותר בארץ, או זוגות צעירים שמעוניינים לגור בעיר בגלל הקרבה למקום עבודתם. גם משקיעים בנדל"ן מעוניינים למצוא דירות ישנות שתכנית תמ"א 38 חלה עליהן. מי שמוצא עסקה מסוג זה, יצא מורווח, היות ומדובר על עסקה שתהיה שווה בעשרות אחוזים יותר, כאשר מדובר על פינוי בינוי והערך של הדירה יהיה שווה הרבה יותר, כשהיא חדשה לחלוטין וגדולה הרבה ממה שהייתה בעת רכישתה לפני הבנייה.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין18/12/161053 צפיות
האם כאשר לא ניתן להרשיע אדם בביצוע עבודות בנייה ללא היתר בשל התיישנות, ניתן להרשיעו בעבירה נמשכת של שימוש בנכס שנבנה ללא היתר? ביהמ"ש לעניינים מקומיים משיב על כך בשלילה. כנגד קטן שושנה ויוסף (להלן: "הנאשמים") הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של ביצוע עבודות ושימוש במקרקעין ללא היתר כדין ביחס למבנים מסוימים. כתב האישום הוגש לביהמ"ש לעניינים מקומיים בחולון, ונדון בפני השופטת ריבי צוק.

מאת: בנימין קלינגרנדל"ן ומקרקעין22/11/16784 צפיות
יש לכם מסעדה קטנה, מכבסה, מספרה, מכון קעקועים ופירסינג, אטליז או חדר כושר? אתם צפויים לקבל הקלות ברישוי פתיחת העסק. במסגרת רפורמה של האוצר בחוק ההסדרים תבוטל חובת אישור כבאות האש לסוגי עסק מסויימים והיא תוחלף בהתחייבות עצמית. לידי ynet הגיעה רשימת 120 סוגי העסקים שיהיו פטורים מהאישור המדובר בדרך לרישיון העסק.

בעלי דירות להשקעה פנו למשרד המשפטים בטענה כי היוזמה למיסוי דירה שלישית ומעלה היא לא חוקית ■ בתשובה, הבהירו במשרד כי היוזמה כבר נבחנה על ידי היועץ המשפטי לממשלה ואושרה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica