חפש מאמרים:
שלום אורח
28.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

וורקוהוליזם - התמכרות לעבודה - איך להתמודד ?

וורקוהוליזם - התמכרות לעבודה - איך להתמודד ?

וורקוהוליזם - התמכרות לעבודה - איך להתמודד ?

וורקוהוליזם זה מצב שבו האדם מכור לעבודה שלו, מצב שבו האדם בורח אל העבודה שלו, מצב שבו האדם יותר מידי עסוק בעניין העבודה שלו על חשבון דברים אחרים. והשאלה הנשאלת היא, איך נגמלים ואיך אפשר לצאת ממצב כזה ?

ובטרם נשיב לשאלה של איך יוצאים ממצב של התמכרות לעבודה, נבהיר כי זכותו של האדם להיות מכור לעבודה. לאדם יש בחירה חופשית וזכותו המלאה להיות מכור לכל דבר שהוא רוצה, כל זמן כמובן שהוא לא פוגע באף אחד אחר. כך שלהיות מכור לעבודה זה לא פשע או דבר אסור, ואנחנו כאן רק רוצים לתת נקודת מבט למי שכן מעוניין להיגמל מההתמכרות לעבודה.

אז איך בעצם נגמלים מההתמכרות לעבודה ? תשובה: כדי להיגמל מההתמכרות לעבודה, לשם כך על האדם לנסות לגלות את השורש ואת הסיבה שבגללה הוא מכור לעבודה. אף אחד לא נולד מכור לעבודה. אדרבה, בד"כ האדם מטבעו לא ממש אוהב לעבוד. אז כיצד יתכן הדבר שאדם מכור לעבודה שלו ? תשובה: האדם מכור ללהרגיש טוב, וזוהי כמובן התמכרות טובה, כי אין רע בלרצות להרגיש טוב. כמו כן האדם עושה כל הזמן כל דבר שלדעתו יגרום לו להרגיש את הטוב ביותר שאותו הוא יכול להשיג.

וזה בעצם אומר שהסיבה האמיתית שבגללה האדם מכור לעבודה שלו, היא לא בגלל שבאמת בא לו לעבוד, אלא בגלל שהעבודה שלו גורמת לו להרגיש טוב. לדוגמא אדם שיש לו בעיות כלשהן וההתעסקות שלו בעבודה מסיחה את דעתו מהבעיות ועל ידי זה הוא מרגיש יותר טוב, כי בזמן העבודה הבעיות לא מטרידות אותו. דבר כזה לדוגמא יוצר התמכרות לעבודה. העבודה מספקת לאדם תעסוקה יותר טובה מאשר המציאות שאיתה הוא צריך להתמודד אם הוא לא יעבוד.

גם בחיי זוגיות ומשפחה, לפעמים האדם מרגיש טוב יותר לעבוד ולהתעסק בענייני העבודה מאשר להשקיע בחיי הזוגיות והמשפחה שלו. וכן הלאה בכל דבר ועניין שבו העבודה באה על חשבון משהו אחר, בד"כ זה בגלל שהעבודה מאפשרת לאדם לא להתמודד עם דברים אחרים שלא בא לו להתמודד, כי הוא עסוק עם העבודה.

בנוסף יש לזכור, כי העבודה מספקת לאדם גם סוג של משמעות לחיים. העבודה מגדירה עבור האדם מסגרת כלשהי עם מטרות ויעדים שעליו להשיג אותם, מה שבעצם יוצר עבור האדם סוג של משמעות לחיים. כמו כן עבודה לפעמים מספקת לאדם גם את יצר האגו שלו, כי לפעמים העבודה גורמת לאדם להרגיש טוב יותר עם הערך העצמי שלו וכיו"ב.

וכפי שאמרנו, זכותו המלאה של האדם להיות מכור לעבודה, משום שזכותו של האדם לבחור למה הוא רוצה להיות מכור, כל זמן שזה לא פוגע באף אחד. אך יחד עם זאת, אנחנו כאן נותנים עצה טובה למי שרוצה לנסות לחשוב על האפשרות של לא להיות מכור לעבודה. והעצה היא בעצם, שכדי לא להיות מכור לעבודה, על האדם לנסות בשלב הראשון לגלות את השורש ואת הסיבה המרכזית שבגללה הוא מכור לעבודה.

על האדם לנסות להבין מדוע בעצם הוא מכור לעבודה, מה העבודה מספקת לו, איזה צרכים רגשיים העבודה ממלאת אצלו, איך בדיוק העבודה גורמת לו להרגיש טוב, ומה בדיוק העבודה נותנת לו שאין לו מחוץ לעבודה. לאחר מכן, ברגע שהאדם מבין את הסיבה שבגללה הוא מכור לעבודה שלו, עכשיו יש לאדם מספר אפשרויות. אפשרות אחת היא כמובן להישאר מכור לעבודה. אפשרות נוספת היא לוותר בצורה מודעת על הדברים שהעבודה נותנת לאדם, בעבור ערכים אחרים שאותם מעדיף האדם.

לדוגמא, נניח שהעבודה של האדם נותנת לו תחושה של ריגוש והתחדשות. אך מהצד השני יש לאדם גם מחויבויות אחרות שעליהן הוא לא יכול לוותר. במקרה כזה באפשרותו של האדם לוותר בצורה מודעת על הדברים שאותם נותנת לו העבודה בשביל לעמוד בהתחייבויות האחרות שלו. כמו שאפשר להיות מכור לעבודה, אפשר גם לוותר על דברים שהעבודה נותנת, בשביל דברים אחרים שצריך לעשות.

וכמובן קיימת גם האפשרות השלישית והאידיאלית שבה באפשרותו של האדם לנסות למצוא תחליפים שונים לעבודה, דהיינו לענות על הצרכים הרגשיים שהעבודה נותנת לו, בדרכים אחרות שהן אינן העבודה. לדוגמא, נניח שהעבודה נותנת לאדם תחושה של משמעות לחייו, באפשרותו של האדם לאזן את העבודה שלו עם דבר או דברים אחרים שיתנו משמעות לחייו.

לפעמים האדם צריך למצוא תחליפים שונים לעבודה, דהיינו למצוא עיסוקים אחרים שיתנו לו מענה לאותם הצרכים הרגשיים שהעבודה נותנת לו, ולפעמים באפשרותו של האדם פשוט להגדיר מחדש את הצרכים הרגשיים שלו ולהיגמל פשוט מהצורך הרגשי שגורם לו לעבוד.

לדוגמא, אם העבודה נותנת לאדם תחושה של סיפוק ומשמעות, באפשרותו של האדם להבין לדוגמא כי להיות לדוגמא עם המשפחה וכיו"ב, זה עצמו בעל משמעות וכולי. ואז ממילא שינוי נקודת המבט של האדם על המציאות ועל עצמו, זה עצמו יאפשר לו להפסיק להיות מכור לעבודה, גם בלי למצוא שום עיסוק אחר.

ז"א, לפעמים צריך למצוא תחליפים אחרים לעבודה. ולפעמים בסך הכל צריך לשדרג את נקודת המבט על החיים, ואז ממילא כבר אין צורך בלהיות מכור לעבודה. וכמובן שהבחירה ביד האדם לעשות כרצונו, רק שרצוי להיות מודע לכל האפשרויות.

ראה גם:

* וורקוהוליזם. עבודה כפייתית. כיצד להתמודד ?.

המאמר וורקוהוליזם - התמכרות לעבודה - איך להתמודד ? - מהאתר EIP.co.il
הכנס לאתר ותהנה ללא הגבלה מעוד מאמרים על: גמילה, לזכור, רצון, רגשות, מודעות, אמת, בעיות ועוד ...

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאת: אליעד כהן - היחיד בעולם שמתחייב - 100% אושר אמיתי בשלמות מוחלטת בכל תחומי החיים - נסו ותראו! 

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אישי / אימון אישי / חרדה / פחד / הפרעת חרדה / טיפול בחרדה / פחדים / דיכאון - EIP.co.il ועוד...

ידע - להצליח

תכנסו ותהנו ...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאמן אישי אליעד כהן אימון אישי Eip.co.il

איך לחנך ילדים, איך לשכנע אנשים, איך לגרום למישהו לחשוב כמוך, איך לגרום למישהו להסכים איתך, כושר שכנוע, איך להסביר משהו, טיפול הוליסטי, מאמן אישי: עכשיו העניין הוא כזה למה לפעמים בן אדם רוצה להסביר משהו למישהו והוא לא מצליח להסביר לו, אתה רוצה להסביר משהו למישהו ואתה לא מצליח להסביר לו. עכשיו יש תיאוריה שאומרת אם אתה רוצה לדעת אם הבנת לך תסביר למישהו ואנחנו נשדרג את זה ותבקש ממנו גם להסביר מה הוא הבין ותראה שהוא באמת הבין ואפילו תסביר למישהו מפגר וככל שהוא יותר מפגר והצלחת להסביר ...

הכשרת עובדים, ניהול מנהלים בארגון, איך להכשיר עובדים, איך לנהל מנהלים, איך לנהל עובדים, פיתוח עובדים, קואצ'ר מומלץ, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה אחת הטעויות שעושים מנהלים, יש בעיקרון בארגון שני סוגי עובדים יש עובדים שיש להם מטרה מאוד מוגדרת וספציפית שהם בעצם התחליף הכי זול לרובוט כאילו זאת אומרת יש איזה עבודה מסוימת שהם צריכים לעשות עושים אותה רק פשוט במקום להביא רובוט כי אין רובוט שיעשה את זה אז הם עושים את זה, עכשיו זה עובדים שאין צורך שיהיה להם שכל אפילו יש צורך שלא יהיה ...

הערכה עצמית רעה, עודף ערך עצמי, דימוי עצמי גבוה מידי, חוסר ביטחון עצמי, הסרט הסוד, מפחד להתחיל עם בחורה, אימון אישי לחיים, אימון אישי מומלץ: עכשיו הנושא הוא כזה לפעמים דימוי עצמי גבוהה וערך עצמי גבוהה דופק את הבן אדם, עכשיו מראש בא נגיד שאם היה לו לבן אדם דימוי עצמי באמת גבוהה זה לא היה דופק אותו בסדר אבל בא נדבר על דימוי עצמי כאילו גבוהה, גבוהה אבל דופק את הבן אדם. מה לדוגמא נגיד בן אדם בוא ניתן דוגמא קלאסית נגיד בן אדם מפחד להתחיל עם בחורה כי יש לו דימוי עצמי מאוד גבוהה שהוא ...

אימון אישי, ממי ללמוד, איך לבחור מטפל, איך לבחור מאמן, איך לבחור יועץ, אימון עסקי, מורה רוחני, מאמן אישי לחיים: אז עשו כדלקמן יש את הנושא שאומר שיש בן אדם שיביא לך דגים ויש בן אדם שילמד אותך לדוג, מכירים את הנושא אם מישהו רוצה לשלוט בך הוא יעדיף לתת לך דגים ככה אתה צריך לחזור מחר לקחת עוד דגים, אם הוא רוצה להיפטר ממך כי נמאס לו לראות אותך אז הוא לא ייתן לך לא דגים ולא ילמד אותך לדוג כדי שתמות ברעב והוא לא יראה אותך יותר. אבל אם הוא יודע שזה בלתי אפשרי, סתם פשוט ניסיתי להפוך כאילו ...

לא רוצה לפחד מהמוות, ניסיונות התאבדות, מחשבות אובדניות, התגרות במוות, חרדה מהמוות, מחשבה טורדנית, מטפל רגשי, יועץ טיפולי: עכשיו השאלה היא כזאת יש מישהי נגיד לצורך העניין, מישהי מישהו לצורך העניין זאת מישהי שהתופעה המתוארת היא כדלקמן נניח היא ראתה בטלוויזיה משהו בחדשות "מישהי התאבדה, התאבדה עם צעיף", אוקי היא עכשיו נכנסה למחשבה טורדנית היא צריכה לבדוק אם אפשר להתאבד עם צעיף או לא היא הולכת נגיד עכשיו לא היה לה צעיף אז נגיד היה לה בבית כבל של טלפון סלולרי, היא לקחה את הכבל קשרה ...

הססנות, מה זה fomo, חשש מהחמצה, תחושת החמצה בחיים, התמודדות עם תחושת החמצה, fear of missing out, אימון אישי לחיים, מטפל אישי: עכשיו יש תופעה שנקראת FOMO. ש: מה זה FOMO? אליעד: FOMO זה ראשי תיבות fear of missing out אתה מפחד להחמיץ דברים. ש: פחד מלהחמיץ דברים. אליעד: כן. ש: מוכר לי. אליעד: אתה אומר לבן אדם "אולי תצא עם זאתי, לא אני מפחד להחמיץ את האחרות, אולי תעשה ככה למה שלא תהנה בסרט, אני מפחד להחמיץ סרט אחר". ש: אוקי החמצה כלשהי. אליעד: נכון, מה עושים עם זה אתה בא לעשות תרגיל ...

שיפור הישגים, פתרון בעיות, התפתחות אישית, כמה לתרגל, תרגול מיומנות, פיתוח מיומנות, מטפל רוחני, הכוונה אישית: מה אתה אומר? ש: אוקי הבנתי אז בסופו של דבר מתי באמת התרגול עובד? אליעד: התרגול עובד כשהבעיה מלכתחילה הייתה פונקציה של חוסר תרגול זאת התשובה, אם מלכתחילה הבעיה המקורית נבעה מכך שאתה לא מתרגל מספיק אז אם תתרגל זה יעבוד ואם הבעיה לא נבעה מזה זה לא יעבוד. ש: אז אם כך אז נשאלת השאלה אז מה הייתה הבעיה מלכתחילה זה מובן מאליו. אליעד: לא מובן מאליו יש אנשים שחושבים שתרגול יפתור ...

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי - כללי13/08/20291 צפיות
קנסות מינהליים עיריית תל אביב-יפו מפעילה צעדי אכיפה מינהליים ומשפטיים כנגד עבירות על חוק התכנון והבנייה ובכלל זה עבודה אסורה או שימוש אסור בנכס. ב-20 בדצמבר 2018 נכנסו לתקפן תקנות העבירות המינהליות [קנס מינהלי - תכנון ובנייה] תשע"ח 2018. על פי תקנות אלו, ניתן יהיה להטיל קנסות מינהליים על עבודה אסורה, שימוש אסור ועל אי קיום צווים מינהליים להפסקת עבודות או להפסקת שימוש.

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/191038 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/192023 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172106 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172085 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161559 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161239 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica