חפש מאמרים:
שלום אורח
22.06.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

 

מנחם רבוי מאמרים אחרונים של הכותב

 
   
   
 
צור קשר: צור קשר

 
     
 
 
   
  מאמרים אחרונים מאת מנחם רבוי  
 

הנזק של "בזק", מחירי הדלק ותעריפי המים

מאת: מנחם רבויבלוגים29/01/111089 צפיות
בהחלטה על מתכונת הפיצוי לצרכנים בעקבות הנזקים שנגרמו על ידי התקלה, מממנת "בזק" את מסע הפרסום שלה באמצעות עלות הפיצוי: נוכח עליית מחירי הדלק ותעריפי המים עולה השאלה האם מחאות הציבור הן "צמחוניות" מידי? או האם "נערי האוצר" אטומים מידי? קשה לדעת האם בישראל תתכן תגובה ציבורית דומה לאירועי תוניס, מצריים וצרפת כמחאה על גזירות קשות ובלתי סבירות בתחומי כלכלה וחברה, אבל החבל די מתוח.
למאמר המלא...

פגישת נתניהו אובמה – מי יוצא חכם בלילה

מאת: מנחם רבויאקטואליה15/11/09993 צפיות
ביקורו של נתניהו בארה"ב ובקשתו לפגוש את הנשיא, , סיפקו הזדמנות לבית הלבן הזדמנות להדגים לראש הממשלה הישראלי את יחסי הכוחות ומה קורה כאשר "רק" מתמהמהים באישור מועד לפגישה. האמריקאים עשו זאת היטב. הצליח להם. אולי יותר מידי. אבל לא בטוח שהמהלך האמריקאי כנגד נתניהו, יניב לבית הלבן את התוצאה שהוא מכוון אליה.כי דומה שמהלכי הבית הלבן בנושא דומים למהלכי "חכם בלילה" שנזקם רב מתועלתם.
למאמר המלא...

רשימה דמגוגית - שהמרצים יוותרו למשרד הביטחון

מאת: מנחם רבוידמוקרטיה ושלטון19/10/091057 צפיות
לקראת פתיחת שנת הלימודים באוניברסיטאות פורסם כי המרצים יוותרו על תוספת שכר שהובטחה. אבל נוכח מה שנחשף בדו"ח מבקר המדינה על הבזבוזים במשרד הביטחון למה המרצים צריכים לוותר? כדי שפקידי משרד הביטחון יתאכסנו במלונות פאר? צרפו יחד את סכומי הבזבוז המצטברים במערכת ותגיעו לסכומים בלתי מבוטלים , אולי תמורתם היה מתאפשר צמצום הקיצוץ בתקציב?
למאמר המלא...

איך הפכתי לפועל לשכה

מאת: מנחם רבוידמוקרטיה ושלטון13/10/091220 צפיות
זה התחיל במכתב מאת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ובו התבשרנו כי משפחתנו נבחרה להשתתף השנה בסקר "הוצאות והכנסות משק הבית". במכתב נאמר כי ההשתתפות הינה חובה על פי חוק . האם אפשר להכריח מישהו לפרט מה קנה, היכן קנה כמה ולמה? ממתי חייב האזרח להרשות לנציג השלטון לתחוב את אפו לתוך המקרר הביתי ?
למאמר המלא...

התרגיל של נערי האוצר

מאת: מנחם רבויפיננסים וכספים - כללי 05/10/09886 צפיות
הקיצוץ הרוחבי בתקציב המשרדים אושר בממשלה. שר הביטחון השיג את שלו. הוא מקבל תוספת של מיליארד וחצי ₪ לתקציב משרד הביטחון ל"צרכים חשובים". אנשי אגף התקציבים לא התווכחו הפעם. הם גם לא הכינו הצעות נקודתיות לסעיפי קיצוץ על מנת לאזן את התוספת כפי שנהגו בעבר. הם נהגו באופן שונה.
למאמר המלא...

במכולת לא קונים עם גאווה לאומית

מאת: מנחם רבוישיווק ואסטרטגיה23/09/09957 צפיות
במטה "כחול לבן" השמיטו את דרישות האיכות, השירות והמחיר התחרותי מהפרסום המטיף להעדיף קניית תוצרת ישראל. אבל הצרכן הישראלי אינו פראייר . כשהוא יוצא לקניות, במיוחד בימים אלה, הוא יוצא עם ארנק מצומק. לא עם גאווה לאומית.
למאמר המלא...

ראש העירייה האחרון בירושלים

מאת: מנחם רבוידמוקרטיה ושלטון26/05/091072 צפיות
בסיום חגיגות "יום ירושלים" אפשר לשאול: מי כאן ראש העירייה ומיהו ראש העיר.. התשובה: לאחר הפסדו של טדי קולק בבחירות לראשות עיריית ירושלים היו מי שחשבו שהתואר "ראש עירייה" אינו מספיק חשוב ואינו משקף נכונה את מעמדו של מי שנבחר לנווט את ההתנהלות בבירת הנצח של עם ישראל . כך נולד השינוי. לא עוד ראש עירייה כי אם ראש העיר ירושלים. קולק נשאר ראש העירייה האחרון בתואר זה.
למאמר המלא...

בנק ישראל נגד בנק הפועלים ולהיפך

מאת: מנחם רבויבנקאות27/04/091196 צפיות
בתוך הקטטה בין הבנק המרכזי לבנק הפועלים עומד ציבור של מאות אלפים, אולי מיליונים בעלי פיקדונות נבוכים. האם למשוך את הכסף ממקום "חולה" זה? עכשיו ברור כי הפעילות העסקית כיום של בנק הפועלים משותקת כתוצאה מצעדיו הפומביים של בנק ישראל כנגדו וכי במהלכיו נטל הבנק המרכזי על עצמו אחריות על הנעשה מעכשיו בבנק הפועלים . חובתו הציבורית של הבנק המרכזי לסיים מייד את המשבר בבנק הפועלים. זה גם האינטרס העסקי של הבנק ובעלת השליטה בו.
למאמר המלא...

על מה שהיפנים לא רוצים לזכור

מאת: מנחם רבויאקטואליה22/04/091098 צפיות
"יד ושם" העניק את התואר לצ'יאונה סוגיהרה (סמפו) קונסול יפן בקובנה בשנת 1940 . משרד החוץ היפני התפתל בהסברים, ובמוזיאון השלום בהירושמה "שכחו" לציין את מעשי הזוועה שביצע הצבא היפני בתושבי הארצות עליהן השתלט במלחמת העולם השניה. על רקע אירועי יום השואה אצלנו, ההתרחשויות בועידת דרבן של האו"מ נגד הגזענות, מתחדדת התחושה שגם עובדות היסטוריות משמשות כלי מניפולטיבי בשירות מדיניות או השקפת עולם.
למאמר המלא...

כסאות הכסף ומצנחי הפרישה מזהב

מאת: מנחם רבויבנקאות02/04/091089 צפיות
בנק הפועלים "הצליח" להפסיד בשנת 2008 כמעט מיליארד וחצי ₪. השאלה איזו חבילת פרישה יקבל המנכ"ל שהתפטר. האם פרישה תחת "מצנח זהב" או אולי רק "מצנח פרישה מכסף"? גם המפקח על הבנקים מתערב. בינתיים מתקוטטים בבנק דיסקונט על השמנת ומצאו פתרון:כולם ירוויחו [בונוס] והבנק יפסיד עוד קצת...
למאמר המלא...

 
     
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica