חפש מאמרים:
שלום אורח
20.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פגישת נתניהו אובמה – מי יוצא חכם בלילה

מאת: מנחם רבויאקטואליה15/11/2009965 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הדי "פגישתם הלילית" של ראש הממשלה ונשיא ארה"ב הברית ממשיכים לפרנס את הפרשנים המדיניים בתקשורת, אף שאין להם מושג ברור מה בדיוק היה שם. כמה מילים כבר נשפכו על ההשפלה שספג ביבי מאובמה. סליחה מפקידיו הבכירים. איך לא קבעו לראש הממשלה הישראלי מועד לפגישה ,עד לרגע האחרון. איך תוזמן המפגש לשעת "אישון לילה" [בארץ], איך לא התירו לפרסם אפילו תמונה בודדת מהפגישה, איך נאלץ ראש הממשלה להגיע לבית הלבן במכונית פשוטה ולא במכונית השרד, ואיך לא ליווה המארח את אורחו ליציאה והניח לו לעשות את הדרך לבד.[טוב, בטח היה מישהו שהראה לו את הדרך החוצה לראש ממשלתנו..] .

אין ספק. מטרת הממשל הושגה, ועל פי דיווחי התקשורת הישראלית הוא גם לא הסתיר את כוונתו "ללמד לקח" את ראש הממשלה הישראלי. למה ? כי ראש הממשלה ופמלייתו  "לא התנהגו יפה" בפגישות קודמות עם הנשיא. הם הדליפו כיצד הצליחו "לכופף" את הממשל במחלוקת סביב הקפאת הבנייה בהתנחלויות. אנחנו לא יודעים מה נכון ומה לא במחלוקת הזו, אבל אפשר בהחלט להבין את חוסר הנחת של הבית הלבן נוכח פרסומים, חלקם בהשראה ישראלית, לפיהם האמריקאים לא השיגו הרבה כתוצאה מדרישתם ממשלת ישראל להודיע על הקפאת הבניה בהתנחלויות. אם "השיגו" משהו הרי זה קיפאון בתהליך המדיני.

עד עכשיו העובדות בשטח מצביעות על כך שלדרישות האמריקאיות אין ביטוי בשטח. מה נשאר? הכעס של הבית הלבן , ואולי בצדק, על ראש הממשלה ואנשיו ש"עשו סיבוב ניצחון" בנושא ועוד שילבו בחגיגה את הפגישות של נתניהו עם אובמה.

ביקורו של נתניהו בארה"ב ובקשתו לפגוש את הנשיא, כנהוג במקרים של  ביקור ראש ממשלה ישראלי, סיפקו לבית הלבן הזדמנות להדגים  לראש הממשלה הישראלי  את יחסי הכוחות ומה קורה כאשר "רק" מתמהמהים באישור מועד לפגישה. האמריקאים עשו זאת היטב, הם לא הניחו לשום מקריות או פרשנות לטשטש את כוונתם להשפיל ולעלוב בראש הממשלה.

זה הצליח. על פי הכותרות בתקשורת, זה הצליח כנראה יותר מידי. פקידי הבית הלבן ובראשם ראש הסגל נשלחו להנמיך את "גובה הלהבות". פקיד בכיר בבית הלבן התקשר ביזמתו לכתבים ישראליים בפמליית ראש הממשלה בפאריס  על מנת להדגיש שהשיחה עם הנשיא הייתה מועילה וחשובה.

לא בטוח שהמהלך האמריקאי כנגד  נתניהו בביקורו האחרון, יניב לבית הלבן את התוצאה שהוא מכוון אליה, פרט לסיפוק הנקודתי  של היצר "ללמד לקח". נתניהו יצא אמנם חבול ומושפל, אבל הוא גם ראש ממשלת ישראל. הימין יאמץ אותו עכשיו עוד יותר. גסות הרוח שהממשל הפגין כלפי ראש ממשלת ישראל תחייב אותו להתאמץ ולהוכיח שלא סטה ממדיניותה המסורתית של ארה"ב בנושא הקשר הקרוב והידידותי עם ישראל, ושההתנהגות כלפי נתניהו אינה מאפיינת באמת יחסים בין בעלי ברית.המהלך להשפלת ראש ממשלת ישראל לא יוסיף לפופולאריות של נשיא ארה"ב  בציבור הישראלי, שתמיכת לפחות חלק ממנו בעמדות שארה"ב מנסה להוביל, חיונית להתקדמות.

קיצורו של דבר - דומה שמהלכי הבית הלבן בנושא דומים למהלכי "חכם בלילה"  שנזקם רב מתועלתם.  [וכבר היו דברים מעולם]

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מנחם רבוי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מנחם רבוי

מאת: מנחם רבויבלוגים29/01/111060 צפיות
בהחלטה על מתכונת הפיצוי לצרכנים בעקבות הנזקים שנגרמו על ידי התקלה, מממנת "בזק" את מסע הפרסום שלה באמצעות עלות הפיצוי: נוכח עליית מחירי הדלק ותעריפי המים עולה השאלה האם מחאות הציבור הן "צמחוניות" מידי? או האם "נערי האוצר" אטומים מידי? קשה לדעת האם בישראל תתכן תגובה ציבורית דומה לאירועי תוניס, מצריים וצרפת כמחאה על גזירות קשות ובלתי סבירות בתחומי כלכלה וחברה, אבל החבל די מתוח.

מאת: מנחם רבוידמוקרטיה ושלטון19/10/091030 צפיות
לקראת פתיחת שנת הלימודים באוניברסיטאות פורסם כי המרצים יוותרו על תוספת שכר שהובטחה. אבל נוכח מה שנחשף בדו"ח מבקר המדינה על הבזבוזים במשרד הביטחון למה המרצים צריכים לוותר? כדי שפקידי משרד הביטחון יתאכסנו במלונות פאר? צרפו יחד את סכומי הבזבוז המצטברים במערכת ותגיעו לסכומים בלתי מבוטלים , אולי תמורתם היה מתאפשר צמצום הקיצוץ בתקציב?

מאת: מנחם רבוידמוקרטיה ושלטון13/10/091197 צפיות
זה התחיל במכתב מאת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ובו התבשרנו כי משפחתנו נבחרה להשתתף השנה בסקר "הוצאות והכנסות משק הבית". במכתב נאמר כי ההשתתפות הינה חובה על פי חוק . האם אפשר להכריח מישהו לפרט מה קנה, היכן קנה כמה ולמה? ממתי חייב האזרח להרשות לנציג השלטון לתחוב את אפו לתוך המקרר הביתי ?

מאת: מנחם רבויפיננסים וכספים - כללי 05/10/09867 צפיות
הקיצוץ הרוחבי בתקציב המשרדים אושר בממשלה. שר הביטחון השיג את שלו. הוא מקבל תוספת של מיליארד וחצי ₪ לתקציב משרד הביטחון ל"צרכים חשובים". אנשי אגף התקציבים לא התווכחו הפעם. הם גם לא הכינו הצעות נקודתיות לסעיפי קיצוץ על מנת לאזן את התוספת כפי שנהגו בעבר. הם נהגו באופן שונה.

מאת: מנחם רבוישיווק ואסטרטגיה23/09/09934 צפיות
במטה "כחול לבן" השמיטו את דרישות האיכות, השירות והמחיר התחרותי מהפרסום המטיף להעדיף קניית תוצרת ישראל. אבל הצרכן הישראלי אינו פראייר . כשהוא יוצא לקניות, במיוחד בימים אלה, הוא יוצא עם ארנק מצומק. לא עם גאווה לאומית.

מאת: מנחם רבוידמוקרטיה ושלטון26/05/091047 צפיות
בסיום חגיגות "יום ירושלים" אפשר לשאול: מי כאן ראש העירייה ומיהו ראש העיר.. התשובה: לאחר הפסדו של טדי קולק בבחירות לראשות עיריית ירושלים היו מי שחשבו שהתואר "ראש עירייה" אינו מספיק חשוב ואינו משקף נכונה את מעמדו של מי שנבחר לנווט את ההתנהלות בבירת הנצח של עם ישראל . כך נולד השינוי. לא עוד ראש עירייה כי אם ראש העיר ירושלים. קולק נשאר ראש העירייה האחרון בתואר זה.

מאת: מנחם רבויבנקאות27/04/091166 צפיות
בתוך הקטטה בין הבנק המרכזי לבנק הפועלים עומד ציבור של מאות אלפים, אולי מיליונים בעלי פיקדונות נבוכים. האם למשוך את הכסף ממקום "חולה" זה? עכשיו ברור כי הפעילות העסקית כיום של בנק הפועלים משותקת כתוצאה מצעדיו הפומביים של בנק ישראל כנגדו וכי במהלכיו נטל הבנק המרכזי על עצמו אחריות על הנעשה מעכשיו בבנק הפועלים . חובתו הציבורית של הבנק המרכזי לסיים מייד את המשבר בבנק הפועלים. זה גם האינטרס העסקי של הבנק ובעלת השליטה בו.

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה18/01/2134 צפיות
רבים בתקשורת – שדרנים, פרשנים, פוליטיקאים (במיוחד בתקופת בחירות), מופיעים מעל כל במה ותחת כל עץ רענן עם מיקרופון, כדי לירות חיצי רעל בלי להניד עפעף, בלי לעשות חשבון נפש אישי. קחו לדוגמא אחרונה: אביב גפן נפגש עם נתניהו ומקבל 70 מיליון ₪ לקרן האומנים לעזרה. התגובה – התנפלות על אביב גפן, שסתה מהמסלול והאיש שהשמיץ את נתניהו ויותר מזה, פתאום נפגש איתו ומקבל עזרה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה27/12/20223 צפיות
נוהרים לבחירות – נוהרים לסגר שלישי, נוהרים לקלפיות, להתפלגויות, להרכבים פוליטיים חדשים, בקיצור מוטציות פוליטיות. למרות כל הבלגן בחיסונים – עם ישראל נוהר בהמוניו להתחסן וכבר יש יותר מ-250,000 מחוסנים, ועוד הכתף נטויה. לאמור: לקלפיות נוכל לנהור – בלי מסכות, בלי רווחים ולשים פתקים כאוות נפשינו. כמו בכל תקופת בחירות צצות מפלגות חדשות עם מסרים והבטחות שווא עד לשמיים, הבעיה מתחילה אחרי...

מאת: אברהם פכטראקטואליה12/12/20461 צפיות
גדעון סער – מורד בקפטן של "אוניית הבאונטי", בטענה שהקפטן לא כשיר להמשיך לפקד ולנווט את האונייה. כמו בכל מרד – מצטרפים אליו מספר ספנים ובתחילה הנצחון נראה להם בהישג יד, אך בסופה של הסאגה הם מתפזרים באיים סביב טהיטי ונעלמים מדפי ההיסטוריה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה11/12/20465 צפיות
גדעון סער – מורד בקפטן של "אוניית הבאונטי", בטענה שהקפטן לא כשיר להמשיך לפקד ולנווט את האונייה. כמו בכל מרד – מצטרפים אליו מספר ספנים ובתחילה הנצחון נראה להם בהישג יד, אך בסופה של הסאגה הם מתפזרים באיים סביב טהיטי ונעלמים מדפי ההיסטוריה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה28/11/20523 צפיות
מי שמאמין לסיסמה השחוקה: "ישראל לפני הכל", חי בעולם אלטרנטיבי, עם מנהיגות שחוקה והישגים חסרי חשיבות מדינית פוליטית. כשאני שומע את "החליפי" – טוען בלהט שהוא יתמודד בראש "כחול לבן", ובעיקר שהוא "האלטרנטיבה" היחידה היום בישראל, אני מתלבט בין צחוק ודמע וחייב לצבוט עצמי כדי להאמין. כשאני מסכם את הישגי "כחול לבן", עד עתה, זה יותר כושל מניהול "המדד החמישי" ע"י גנץ או חברת "שמן" ע"י אשכנזי.

מאת: אברהם פכטראקטואליה15/11/20565 צפיות
כשאני מאזין לפרשנים בתקשורת, טלויזיה, רדיו, אתרי רשתות חברתיות, אני מאבד משקל והמערכת החיסונית הפוליטית שלי יורדת פלאים. איך הממשלה הזאת, לא יודעת להחליט כן סגר מלא או חלקי או עוצר לילי, לפי הפרשנים והעיתונים – יש כאוס, חוסר ניווט, בקיצור צריך להחליף את כולם ואלה שיבואו במקומם, יביאו לשינוי מרענן ומידי ואנחנו נרד מתחת לאחוזי ההדבקה, אם אתם באמת מאמינים לכך אשריכם וטוב לכם.

מאת: אברהם פכטראקטואליה30/10/20611 צפיות
"רצח מעולם לא שינה את ההיסטוריה של העולם". (בנג'מין ד'יזראלי) "כל בעל החיים הורגים, אין יוצא מהכלל, אבל מכל הרשימה האדם הוא היחיד שהורג למען השעשוע, היחיד שהורג מתוך שנאה, היחיד שהורג מתוך נקמה". (מארק טוויין)

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica