חפש מאמרים:
שלום אורח
08.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טבק - הכוכב של הסרט שירד מגדולתו

מאת: גיא אלוןהפסקת עישון 13/03/2010811 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל מי שמבקר בקובה לא מפסיד ביקור בבית חרושת לסיגרים. בתי חרושת כאלה קיימים כמעט בכל עיר גדולה ולעיתים יש מספר בתי חרושת כאלה. בבתי חרושת אלו מועסקים אלפי נערים ונערות, אשר כל אחד מהם יושב במחלקה שונה שאחראית על פעולה מסוימת, בסוף יום עבודה מוצאים אותם נערים ונערות אלפי סיגרים תחת ידיהם אשר נמכרים בכל העולם.

 החיבה לסיגרים בפרט ואל טבק בכלל, היא חיבה שמעלה לא פעם תהיות. כיצד אנשים חשים חיבה לחומר שמסוכן להם מבחינה בריאותית. אך החיבה הזאת היא רבת שנים. עישון סיגריות הוא דבר שנחשב עד שנות התשעים לאחד התחביבים האהובים ביותר על גברים ונשים כאחד. סיגריות נתפסו כאמצעי ליצירת קשר עם זה בין חיילים בשדה קרב, גברים ונשים במקומות שונים, או אפילו אמצעי שבא להמחיש הרהור, מחשבה, תהייה, פחד. תחושות אלו באו לידי ביטוי בסרטים רבים שהפכו את הסיגריה לאחד האמצעים שתמיד דאגו להכניס אותם לעלילה. זאת כאמור עד שנות התשעים אז הפכו החוקים נגד סיגריות לנוקשים יותר.

 לעומת סיגריות, סיגרים נתפסו כמשהו אליטיסטי יותר. בעוד סיגריות היו של העם אזי שסיגרים היו של המעמד הגבוה. גם היום סיגרים נתפסים יותר כמשהו של האליטות הגבוהות, אם זה בפוליטיקה, עסקים או ספרות. בישראל השימוש בסיגרים הפך שם קוד לניתוק מהעם, זאת אחרי שמספר ראשי ממשלה התגלו כמעשני סיגרים בשווי אלפי שקלים. אגב בקובה עישון סיגרים הוא דבר נפוץ מאוד אצל העם, לא פחות מסיגריות.

הסכנה בעישון 

עם זאת לא ניתן לשכוח את הבעיות הבריאותיות שיוצר טבק בכלל ובפרט עישון סיגריות, הערכה היא ש30 אחוז ממקרי המוות של גברים נובעים מעישון סיגריות ו10 אחוז ממקרי המוות של נשים. על כן החלו ממשלות רבות ועיריות שונות בעולם לחוקק חוקים נגד עישון בציבור. כיום אסור לעשן בבתי קפה, מסעדות ושטחי ציבור בכל מדינות המערב, אסורה המכירה של סיגריות לבני 18 ומטה, המס על סיגריות עלה מתוך רצון לגרום לאנשים להפסיק לעשן, כמו כן נאסרו פרסומות של סיגריות בשעות מסוימות על מנת שבני נוער לא ייחשפו אליהם.

הסכנה בעישון אקטיבי

עישון טבק בכלל ועישון סיגריות בפרט משפיע קשות על המעשנים ועל מי שנמצא בסביבתם בעת העישון. עישון גורם להופעת סרטן ריאות (ככל שמעשנים יותר לא רק הסיכון להופעת הסרטן עולה אלא גם חומרתו עולה), הוא פוגע במערכת הנשימה, הוא גורם להזדקנות מהירה של העור, גורם להיווצרות מחלות לב וכלי דם, וכן משפיעה על פוריות הגבר. מחקרים הראו שעישון סיגריות של נשים בהריון משפיע גם על העובר.

 הסכנה בעישון פאסיבי

עישון פאסיבי גם הוא גורם תמותה רציני מאוד. יותר מ1000 ישראלים מתים כל שנה עקב עישון פאסיבי. עישון פאסיבי גורם גם למחלות לב, סרטן ריאות, קשיי נשימה, כאבי ראש ודלקות ריאות.

אתר תגובות הוא מדריך עסקים שמביא לכם בנוסף למאגר עסקים מלא ומעודכן גם תגובות שכתבו גולשים על העסקים המופיעים בו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא אלון

מאת: גיא אלוןהחזרי מס28/07/112944 צפיות
מרביתכם בוודאי לא מודעים לעובדה כי עד 80% מהעובדים במדינה זכאים להחזר מס, כל שכן כשאותם עובדים מקבלים הכנסה משני מקומות שונים. אם בעבר החזר מס היה כרוך בבירוקרטיה ארוכה ומפרכת, הרי שהיום אפשר לבצע בדיקת החזר מס אונליין האורכת בסך הכל כמה שניות. הזדמנות נוספת לבדוק האם הנכם זכאים להחזר מס תתרחש בזמן הגשת טופס תיאום המס השנתי, פרוצדורה שאפשר כיום לבצע אונליין גם כן.

מאת: גיא אלוןמשכנתא14/04/111093 צפיות
כפי שכולנו שומעים בלא הרף, משכנתא היא ההשקעה הגדולה ביותר שרוב רובם של משקי הבית יעשו בימי חייהם, ולכן יעוץ משכנתאות מקצועי הוא כמעט בגדר הכרח. יעוץ משכנתאות יכול לא רק לעזור לכם לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר, או לתפור לכם משכנתא מותאמת להעדפות האישיות שלכם מבחינת גובה תשלום, תקופת ההתחייבות וכו'.

מאת: גיא אלוןהפקות אירועים14/04/111208 צפיות
מעצבי אירועים יכולים לא רק לתרום להצלחת אירוע מסויים אלא גם לחסוך בהוצאות. עם זאת, מהתרשמות אישי של כותב שורות אלה, רבים מאיתנו לא מודעים הייטב לסוג ההתקשרות עם מעצבי אירועים, מה נכלל תחת החוזה שלהם, ומה עושים במידה ומתגלים חילוקי דעות. על נושאים אלו, ואספקטים אחרים של חוזה עם מעצבי אירועים, בשורות הבאות.

מאת: גיא אלוןפרסום14/04/111648 צפיות
מזל טוב! אתם חוגגים חתונה / בר מצווה / יום הולדת / ברית / בריתה או אירוע אחר. לא משנה איזה אירוע אתם חוגגים, אתם רוצים ליהנות ורוצים שהאורחים שלכם ייהנו ויזכרו את האירוע שלכם כאחד האירועים המוצלחים והמהנים היותר שהיו בהם. על מנת שהאורחים יזכרו דווקא את האירוע שלכם עליכם להשקיע באירוע, בעיצוב, באוכל, במוסיקה ובאטרקציות מיוחדות, אך יותר מכל על מנת שהאורחים יזכרו את האירוע צריך להעניק להם מתנה קטנה שכל פעם שיביטו בה יזכרו באירוע המיוחד שלכם, בשביל זה הומצאו סוגים שונים של מזכרות לאירועים.

מאת: גיא אלוןתכשיטים01/11/101824 צפיות
צורפות הוא מקצוע עתיק מאוד, תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כמו זהב, פלטינה וכסף במטרה ליצור מהם תכשיטים. הצורף מעבד את המתכות לתכשיט ומשלב עליהם אבנים יקרות.

מאת: גיא אלוןבריאות ורפואה כללי01/11/1011830 צפיות
רופא תעסוקתי תפקידו לבדוק את בריאותם של אנשים שאינם נמצאים בקו הבריאות ובשל כך לא יכולים לצאת לעבוד. הרופא התעסוקתי יכול לאשר היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות מחלה ולקבוע אובדן כושר עבודה.

מאת: גיא אלוןבניין ואחזקה - כללי01/11/101855 צפיות
כמה פעמים חיכיתם ימים או שבועות לחשמלאי שיבוא לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל לכם בבית? התקשרתם אליו כמה פעמים והוא דחה אתכם שוב ושוב בינתיים התחלתם לכבס במכבסה, התחלתם לבשל מאכלים שלא דורשים אפייה או חימום בתנור ועוד. לפעמים מספיק שמוצר חשמל אחד לא יעבוד כדי שנבין עד כמה אנחנו תלויים בחשמל. במקרים כאלו או שאנחנו מנסים את החוש הטכני שלנו או שאנחנו קוראים לאיש מקצוע המתעכב - חשמלאי.

מאמרים נוספים בנושא הפסקת עישון

מאת: דודישהפסקת עישון 25/04/171660 צפיות
היתרונות הטמונים במכשירי האידוי (הוופורייזרים) הם גדולים ובולטים ואפילו יש לכך הוכחות מתועדות. כך שבין אם אתם סטלנים בשעות הפנאי או חולים שצורכים קנאביס רפואי ובין אם אתם צרכני קנאביס מזדמנים.

מה שמעכב מלהגיע למימוש הרצון הם אותם הזיכרונות שבראש שמפריעים הזיכרונות האלה דורשים הסתכלות חדשה, עיבוד, ונקודת מבט חדשה "מחוץ לקופסא". בנוסף להקשבה לזיכרונות נדרש להקשיב גם לתגובה של הגוף בעקבות המסר שקיבל מהמחשבה. דופק מהיר? יובש בגרון? מחנק? כאב בטן? התכווצות שרירים? גזים? זאת הקשבה מלאה של 100%. אתם יודעים מה המתווך של כל אלא וקובע את איכות המחשבה ואת איכות התגובה ? החמצן. החמצן שניכנס לגוף עם פעולת הנשימה. זה מה שניקרא החיים בגוף.

גמילה מעישון- מתי זה נשאר לכל החיים ? איך יוצא שאחרי שנה של גמילה מעישון חזרתם שוב לעשן ? מתי הגמילה כן נשארת לתמיד את התשובות לשאלות תוכל לקרוא במאמר שלי .

מאת: אביב מנוהפסקת עישון 11/09/131118 צפיות
היופי בסיגריה אלקטרונית, האפקט הפסיכולוגי של הסיגריה אלקטרונית הכל כאן

מאת: גולאסוהפסקת עישון 13/08/131178 צפיות
עישון כידוע הוא לא הרגל טוב. לא לבריאותנו ולא לכיסנו. הפסקת עישון היא חלק בלתי נפרד ממהלך חייו של מעשו. כל מעשן עובר תהליך במהלך השנים בו הוא מגיע לנקודות בהם הוא רוצה להפסיק לעשן, לפעמים לוקח את ההחלטה ומןציא אותה לפועל וברוב המקרים ההפסקה נגמרת תוך זמן קצר לפעמים עוד בטרם ירדה לביצוע בפועל. אז איך בכל זאת מפסיקים לעשן?

מאת: pablo reznikהפסקת עישון 17/01/138229 צפיות
פורסם ב-17 בנובמבר 2009, news-medical.net בחודש יולי השנה מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) הודיע על מחקר, שגינה את השימוש בסיגריות האלקטרוניות כחלופה לא בטוחה למעשנים. אבל לא כל הרופאים משוכנעים שהמחקר היה קפדני או אפילו מובן למשלמי המסים שמימנו אותו.

מאת: pablo reznikהפסקת עישון 17/01/138180 צפיות
למה סיגריות אלקטרוניות הופכות להיות פופולריות? פורסם ב -27 ביולי, 2011, הטלגרף (בריטניה) הנתונים הסטטיסטיים האחרונים מראים כי העישון הפך לסיבה לדאגה בבריטניה. בשנת 2009, כ-15% מהמעשנים בבריטניה התחילו את הבוקר מסיגריה. 81% מהם הרגישו שהם לא יכולים לשרוד אפילו יום אחד בלי סיגריה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica