חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הולילנד - עגל הזהב מודל 2010

מאת: Doron Herzlichדמוקרטיה ושלטון17/04/2010908 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הולילנד - עגל הזהב מודל 2010

כשמשה היה עוד על ההר וקבל את לוחות הברית, שלח אותו אלוהים למטה מן ההר: "לֶךְ-רֵד - כִּי שִׁחֵת עַמְּךָ" (שמות ל"ב, ז). וכשירד, הוא מוצא את העם חוגג ועובד לעגל הזהב. בזעמו הוא משבר את לוחות הברית בתחתית ההר, שורף את העגל, טוחן אותו, מפזר אותו על פני המים ומשקה את בני ישראל במים אלו. לאחר מכן הוא אוסף אליו את בני לוי, אנשי שבטו, ומורה להם להרוג את כל אלו שעבדו לעגל, ומספר הנהרגים נמנה - 3,000 איש.

כפי שהעם איבד את אמונתו כשמשה בושש לרדת מהר סיני כך איבדו כל המעורבים בהקמת פרויקט הולילנד את אמונתם בעצמם ויצרו להם עגל זהב מודל 2010. עגל הזהב מודל 2010 הוא האמונה ב- "כסף וזהב" וכשמתעסקים בשקר נגררים לעומק פרשיות שוחד, שחיתות ורמאויות. עגל הזהב מודל 2010 נבנה בירושלים ועוד נקרא הולי לנד כשגם רבנים הם בין מקבלי השוחד. בגלל ההתמכרות ל- "כסף וזהב" יצרו המעורבים בפרוייקט מפלצת נדל"ן ומפלצת של נותני שוחד, מתווכי שוחד ומקבלי שוחד הפוגעת בתושבי ירושלים וזה אלוהיהם האמיתי גם של הרבנים המעורבים.

מדוע בונים עגל זהב, משתחווים וסוגדים לו? בגלל חוסר אמונה עצמית ונפילה להתמכרויות במבחן הפיתוי, וכשמאבדים אמונה עצמית בונים אמונה שקרית בעגל של זהב. איבוד האמונה של המעורבים בהקמת הפרוייקט הוא איבוד אמונתם בעצמם וביכולתם לפתור בעיות, בתבונה ללא שימוש בכוחנות.

אם תלמדו להיות תלויים בעצמכם ובאמונתכם בעצמכם תהיו חופשיים מכל תלות והתמכרות חיצונית. רוב בני האדם מאמינים באמונה שלמה שהם מכוערים, שהם קופים, ציפורים ופוסלים את עצמם ולכן בחירתם אינה נקייה. ההתמכרות סוחפת אותם לכל מיני גורמים חיצוניים מסוכנים.

הגישה בהתמודדות עם קשיים צריכה להיות של אדם הלומד ומציע רק את מה שכבר יודע ולא יותר מזה. מי שמעוניין ברוך הבא ומי שלא מעוניין תודה ושלום. יש כל כך הרבה אנשים המציעים שטויות שאינן נכונות ועליכם להציע רק את האמת שלכם מתוך אמונה בעצמכם. הבחירה באמונה בעצמנו צריכה להיות חזקה ללא פשרות בייחוד ברגעים הקשים כי האמונה בעצמנו היא אמונה באלוהים שמצלמו נוצרנו. כל הקשיים בחייו של כל אדם בנויים לרמת יכולתו לפתור אותם ואין מעמידים אדם בניסיון שאינו יכול לפותרו. כל המנהיגים שבתורה כמשה רבנו, כדוד המלך, כשלמה המלך הצליחו כשפעלו מאמונתם בעצמם ונפלו רק ברגעים של הפיתוי לדבר חיצוני.

בני האדם שואפים כל כך לייצר כסף עד שנכנסים לחובות התחייבויות והלוואות מחוסר סבלנות להמתין לכסף המיוחל. הרצון להגדיל את הבית, את גודל העסק, את גודל המכונית או לקיחת הלוואה למימוש רצונם וכו', מצביע על חוסר אמונה בעצמם וביכולתם לעשות כסף וכאשר התמכרות זו גדלה, ניתנים לסחיטה בקלות, כי אינם שומרים על עצמם מחוסר אהבה עצמית. אדם האוהב את עצמו, דואג לעצמו, מדבר יפה, דואג להוציא יופי מעצמו בכל התנהגות ומעשה, אינו חושש משום דבר וחי ברמת חיים המתאימה להכנסתו בלי לקחת הלוואות וחובות. נתינתו פנימה לעצמו גדולה מנתינתו החוצה לאחרים ולכסף וזה מה שחשוב.

האמונה של כל אדם בעצמו תימדד ותיבדק בכל שלב ושלב מול מדידת התמכרויותיו לכל מה שקורה בסביבתו. עליכם להיות חזקים באמונתכם בעצמכם, אינכם צריכים חרקים ויתושים שישתו לכם את הדם. תאמינו בעצמכם, זה לא מסובך, זה קל ופשוט. הפסיקו לחשוב שאינכם יכולים לעבור זאת, זה לא קשה לבחור זאת. זה לא כזה קשה.

התורה מכילה דוגמאות רבות בחיי מנהיגים של מבחנים והשתלשלויות של מצבים שונים שמטרתם היתה לחזק את האמונה בעצמם. הניסים והנפלאות שבסיפור יציאת מצרים למשל, קרו כאשר העם נכנע ושחרר את האחיזה בדברים שלא היה טעם לאחוז בהם. הניסים קרו והסימנים הופיעו בדרכם ככל שאמונתם בעצמם התחזקה. חיי השקר קצרים ורק האמת חייה לנצח ולכן מי שבוחר בשקר בוחר להיתפס ולהענש.

מיהו אדם המאמין בעצמו?  אדם המאמין בעצמו אינו מתפשר על אמונתו בתגובתו באירועים, מבחין בהזדמנויות להגיב ממידותיו הטובות בצורה יפה ונלחם בהתמכרויותיו כדי לנצח את עצמו. הוא מאמין שהוא מיוחד, אוהב לעזור לאחרים, מבין שהכאב הוא חלק מהשיעור, מכבד בחירתו של כל אדם, מאמין בקב"ה, מאמין שחשוב ללמוד להתמודד במצבים קשים ולא להכנע לסחטנות או לקבל שוחד, מפתח את עצמו, מתמודד ואינו בוכה על מצבו, יודע להפריד בין מציאות לאשליה, בין מושפלות לכבוד, בין חמלה לאהבה ושופט את עצמו לטובה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון הרצליך - יזם סידרתי,  מנטור לשינויי קריירה, לסטארטאפים וליזמים

www.orientation4success.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Doron Herzlich

מאת: Doron Herzlichדת ומדינה21/06/10865 צפיות
האם נתנו הרבנים את דעתם להכשר להתפרצות שנאת אחים שיצרו ? האם נתנו הרבנים את דעתם שיתכן ולא את הכל הם מבינים ? האם נתנו הרבנים את דעתם שיד הקב"ה בדבר והם נלחמים נגדו ? האם נתנו הרבנים את דעתם למצווה "ואהבת לרעיך כמוך" שמאה אלף מפגינים אינם מקיימים אותה. מאה אלף מפגינים מתלהמים בכוחניות מכוערת עטופה בשירים וריקודים ועוד טוענים שזה בשם התורה. את שנאתם הפנימית הם נלחמים לעגן בחינוך החרדי לילדיהם

מאת: Doron Herzlichדמוקרטיה ושלטון28/03/101009 צפיות
ביבי נתניהו מנהל עסק דמוקרטי, שעובדיו הם חברי הממשלה, הדירקטוריון הם חברי הכנסת ולקוחותיו הם העם היהודי. לעסק של ביבי קוראים מדינת ישראל ומטרתו של העסק היא לפתח את היצירתיות של העם היהודי בפתרון בעיותיו.

מאת: Doron Herzlichפוליטיקה 20/03/101112 צפיות
עם ישראל ומדינת ישראל חיו תמיד בצל הסכנה מול החושך, הטרור והרוע שהוציאו כלפינו גדולי אומות העולם, מהם למדנו כעם שאין לנו על מי לסמוך אלא רק על עצמנו וכשהתחלנו לפעול לטובתנו, פיתחנו את אהבת עם ישראל לפרי יצירותיו והמצאותיו בכל התחומים עד שהתהפכנו והאסונות הגיעו.

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי30/01/10869 צפיות
הסדר נועד לסדר והבלאגן לבלאגן וכשהם נפגשים צריכה להיות בחירה. בכדי לסדר את הפרק הכלכלי שלכם ולהיות לוחמים, עליכם לבחור בסדר שמתחיל בבחירה בדברים הקטנים

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי23/10/09808 צפיות
אדם צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו בסיכומו של כל יום ולא רק ביום כיפור כדי לבחון האם במהלך היום התעסק בלקיחה מאחרים או בנתינה לעצמו. הלקיחה מאחרים מתרחבת עם הזמן והופכת למחלות כי אינה משביעה רצון ואילו הנתינה לעצמנו מייצרת בריאות, הצלחה בהתאם ליכולתנו ואושר

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי13/10/09900 צפיות
קריאת מאמר אינה מספקת אם מרגישים טוב עם תוכנו. צריכים להבין שצריך לעשות משהו עם המאמר ולא מספיק לקרוא אותו, כי אם אתה מרגיש טוב מקריאת המאמר אזי זו האמת שלך שהתרחבה ונוצר פער שצריך לסגור בין האמת הישנה לחדשה

מאמרים נוספים בנושא דמוקרטיה ושלטון

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון27/03/20266 צפיות
תיקון 116 לחוק התכנון והבניה מהווה מהפכה בחוק התכנון והבניה. הוא מחמיר מאד, מטיל צווי הריסה בסיטונות וקנסות של מאות אלפי שקלים, ומצמצם את סמכויות השופטים בבתי המשפט.

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון11/01/20527 צפיות
מה הוא רישיון עסק? עסקים הפועלים בתחומים שונים נדרשים בהוצאת רישיון עסק – היתר מכוח חוק רישוי עסקים הניתן על ידי משרד הרישוי ברשות המקומית ומהווה אישור לפעילותו התקינה של העסק. הרישיון מעיד כי בעסק מסוים ננקטו כל האמצעים הנדרשים לשמירה על בריאותו, ביטחונו, בטיחותו ואיכות חייו של הציבור. בהתאם, קבלת הרישיון מותנית בעמידה בכל התנאים שהציבו הרשויות, בהם סידורי כיבוי אש, תנאי תברואה נאותים, בטיחות מבנים ועוד. משרד הרישוי הוא גם זה שאחראי על אכיפת החוק ורשאי להטיל סנקציות על עסקים שאינם עומדים בתנאיו

מאת: אבי דוידידמוקרטיה ושלטון07/04/19416 צפיות
מדריך למתחילים אודות הגשת עתירות לבג"צ.

מאת: אבי בכרדמוקרטיה ושלטון24/07/18995 צפיות
האם מדינת ישראל הופכת להיות אל מול עיננו לדיקטטורה ו/או למדינת אפרטהייד עם סימני פאשיזם?? אודה, מכיוון שחשש כבד החל להתגנב לליבי כי אכן המציאות התקשורתית המדווחת אמת היא... החלטתי לעשות מעשה ולבצע מחקר קצרצר, מאמר מחקרי, אשר נשען על עובדות בלבד, עובדות ונתונים מחקריים, זאת תוך הבאת ציטטות ומובאות מדויקות. אני למעשה בדקתי את שתי התיאוריות הבאות: מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. או שאולי, מדינת ישראל היא מדינה פאשיסטית, גזענית ודיקטטורה חשוכה.

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון22/11/16931 צפיות
קבינט הדיור במשרד האוצר אישר בתאריך 21.1.16  מספר הצעות שאמורות לסייע לפתרון מצוקת הדיור. תחילה אישר הקבינט את הצעתו של שר האוצר, משה כחלון, להאריך את התוכנית לתמרוץ רשויות מקומיות למתן היתרי בנייה בדגש על מיזמי התחדשות עירונית ותוכנית מחיר למשתכן. כמו כן הוחלט להגדיל את תקציב התוכנית, שקודמה בשיתוף עם שר הפנים, אריה מכלוף דרעי, ומטרתה לסייע לרשויות בקליטת תושבים חדשים ובפיתוח תשתיות מתאימות.

מאת: אבינועםדמוקרטיה ושלטון17/10/151984 צפיות
ב''ה שיר לשלום ודרור פה . זהו שיר שלום שחוצה הרים וגבעות לתת מקום טוב לכולם בעולם17/10/15 קובץ וידאו למאמר: https://www.youtube.com/watch?v=tuswerryKCE

מאת: ירון כהןדמוקרטיה ושלטון01/06/151488 צפיות
לא אחת נדרשת תרגום נוטריון אשר קבלתם וקבילותם מותנית בחתימתו. אישורים שונים כגון: ציוני תעודות של מוסד לימודי בארץ שצריכים להישלח לאוניברסיטה בחו"ל, מסמך משפטי שכל מלה בו עשויה או עלולה לקבוע את עתידם של נכסים ואולי אף לחרוץ גורלות. אישור נוטריוני על העתק נאמן למקור, ייפויי כוח, אישור נכונותו של תרגום ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica