חפש מאמרים:
שלום אורח
06.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אז מה שינינו אחרי יום כיפור

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי13/10/2009921 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אז מה שינינו אחרי יום הכיפורים

עם התקרב יום הכיפורים או תוך כדי ישנה נטיה לקרוא מאמרים, אך אנשים מתקשים להבין שקריאת מאמר אינה מספקת אם מרגישים טוב עם תוכנו. צריכים להבין שצריך לעשות משהו עם המאמר ולא מספיק לקרוא אותו, כי אם אתה מרגיש טוב מקריאת המאמר אזי זו האמת שלך שהתרחבה ונוצר פער שצריך לסגור בין האמת הישנה לחדשה. אני מקבל הרבה תגובות יפות למאמרי, אך אשמח מאוד לקרוא תגובות אחרי יישום משהו מהמאמר וסיפור על השינוי שקרה לכם בעקבות היישום. אף אדם אינו גדל אם אינו עוסק בפועל בעשייה המפיצה את הטוב שבו ולחילופין בחוסר גדילה מגיעים שוב לכאב. נקח מספר דוגמאות בהם כדאי לעשות שינוי: 

מדברים לשון הרע: אין טעם לדבר לשון הרע על הזולת, לרכל ולהתעסק בלשון הרע. זה רק מוביל להרס. אפילו התורה מחמירה בלשון הרע וגם אם אינכם מאמינים בתורה אז מה אתם חושבים על לשון הרע. האם זה טוב או רע. ישנן תביעות בבתי המשפט בגין הוצאת לשון הרע המתבססות על חוק העוסק בלשון הרע. אחת הבעיות האנושיות שקשה מאוד לאנשים לא לרכל ורכילות זה לשון הרע. ישנה נטיה לדבר לשון הרע ממקום של שנאה בגלל גזע, דת, נטיה מינית, או כי משהו לא נראה לי בצד השני. ישנם סעיפים בחקיקה על המחיר בגין הוצאת לשון הרע אך בגלל הרצון לפרסומים, מתעלמת העיתונות מהמחיר ומוסיפה בהפצת הוצאת דיבה ולשון הרע. אדם המדבר על אדם אחר לשון הרע, מנסה להרע ולקלקל, מוציא שם רע לאדם אחר ובעצם מפיץ את שחור ליבו וזה רק שאלה של זמן עד שיתחרט על מילותיו כי הכדור השחור שזרק יחזור ישר לפרצופו. גם בתלונות על מעשיו של האחר יש להזהר מאוד מדברי רכילות והוצאת לשון הרע אפילו במחשבותינו ולא רק בדיבור. ישנן עבירות שבני האדם עושים בריכול על אחרים ועדיף לשתוק ולהמנע לדבר בגנות האחר גם אם אתה יודע שהוא לא בסדר. צריך לדעת היכן המידה בהתנהגותינו כלפי הזולת ולא לעבור את הגבול בדיבור. אדם שצבר אויבים דיבר הרבה בגנותם של אחרים והשתיקה תהיה יפה לו. אויבים הם קנאים, אנשים שדיברו עליהם לשון הרע או שפגעו בהם ובקשת סליחה אינה מספקת. בקשת סליחה היא רק שלב התחלתי חשוב אחד, בשלב השני חשוב להבין היכן פספסנו, היכן טעינו וביצוע השינוי זה מה שקובע. אם החלטתי להוציא מעכשיו אור וטוב מעצמי אחרי שפגעתי במישהו, כאן שיניתי את עצמי לטובה. אם הפסקתי לדבר רע על אחרים למרות ההרגל הישן אזי צברתי אור חדש. גם אם אני רואה וחומד את כספו של האחר העשיר מאוד ולמרות שלכל אחד יש מה לומר בנידון, הקנאה ודיבור לא טוב על האחר אינם נחשבים לניקיון באור. עוד כילדים הורגלנו לדבר לשון הרע על אחרים ולכן חשוב מאוד ללמוד לנקות את זה. אל תרצה מה ששייך למישהו אחר ולא שייך לך, כי מה שיש לך בכל זמן נתון זה מה שצריך להיות. עדיף לפעול בלי לחץ, בלי הפעלת כוח או קנאה, כי אלו רק מפתחים מחלות.

תחבולות עסקיות: המתינו ואל תנסו לקחת בתחבולות מה שלא שייך לכם. אם עסקה מסויימת צריכה להיות שלכם היא תהיה ולא צריך לפעול בתחבולה כדי להשיגה. אם החלטתי להפסיק מיידית לשקר, לזייף ולדבר לשון הרע, לא לחמוד בשום דבר חיצוני, ולנקות את עצמי מחליפה מלוכלכת זו שהיתה עלי שנים ארוכות אז רק העשייה בפועל תעשה את ההבדל בהרגשתי. כשאומרים לי צמתי ביום כיפור. אני חושב איזה יופי ומה אחרי? הלוואי שהיו אומרים לי החלטתי לא לדבר לשון הרע, ולמרות שקשה אעבוד על זה, או הלוואי שהיו אומרים לי החלטתי להעיד אמת ולהיות דובר אמת. חשוב לנקות את עצמנו מהשקר והמהומה סביבו בייחוד בעסקים בהם יש הרבה מרמה ותחבולות ומי שחושב שהשיג משהו בתחבולות טועה בטווח הרחוק וגם עובר עבירה. 

מחפשים את המכות בעסקים: מדוע ללכת לחפש את עשר המכות בעסקים כשעוברים כאן כבר מכות בגלל פספוסים. אדם שקיבל עשר מכות צבר כל כך הרבה תחבולות, שקרים וזיופים שאני צריך לבדוק את מידת נקיון הלוח שלו כשמגיע אלי. סתם עסק לא נופל. יש כללים ברורים ויש כללים נוספים לברורים. ישנם כאלה הרוצים לעלות למתקן עסקי מורכב בתקציב נמוך ומתלוננים על הקשיים. ישנם אנשים שאינם מסודרים ורוצים לפתוח עסק כדי ליצור בעיות לעצמם, כי הסדר הכרחי בעסקים. הכל תלוי בכם ובעשיה שלכם ואין מה להאשים אחרים וגם אם תגיעו ליועץ כלכלי מעולה אך תעשו שטויות עם עצמכם ולא תלמדו להילחם נכון בעסקים, תכשלו והשאלה מה תלמדו ואיך תשנו את התנהגותכם במקרה כזה.

עובדים רק בשביל הכסף: רבים האנשים העובדים בעיסוק שאינם אוהבים רק בשביל הכסף, או לומדים מה שאחרים מחשיבים ולא מה שאוהבים. אם אתה לומד בשביל מישהו אחר, אינך מתייחס לעצמך ואין כאן אהבה עצמית. זה כמו לרצות שמישהו אחר יקליד על המחשב שלך וכך אינך מפתח את עצמך. אדם צריך ליצור ולהפיק משהו טוב מעצמו, להיות עירני מאוד בכל רגע, בכל שניה ובכל דקה, לחשוב לעומק, לשקול כל מילה שיוצאת מהפה כדי שתהיה ברורה, ולהתייחס יפה גם לאדם שנחשב הכי נמוך בעינכם. לכל אדם מגיע יחס ואם הגעת לנהל או למנכ"ל חברה זה לא מתיר לך לזלזל באנשים שבסביבתך, לזלזל במה שעושים או לא עושים ולהפיץ לשון הרע. אפשר לדבר בצורה מכובדת גם כשיש בעיה ואם אתה מכבד את עצמך אין בעיה להמשך הצלחתך. אם ישבת וקראת מאמר שהרגיש לך טוב והמשכת להגיב בהפצת חושך וצבירת חובות, אני רואה אותך כאדם המסובב את הגב לאמת כי האמת החדשה תהיה מול פניך לאן שלא תלך. בסופו של דבר תרגיש שבזבזת את זמנך, לא התפתחתה ולא התעצמתה.

 דורון הרצליך   www.orientation4success.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון הרצליך - יזם סידרתי,  מנטור לשינויי קריירה, לסטארטאפים וליזמים

www.orientation4success.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Doron Herzlich

מאת: Doron Herzlichדת ומדינה21/06/10888 צפיות
האם נתנו הרבנים את דעתם להכשר להתפרצות שנאת אחים שיצרו ? האם נתנו הרבנים את דעתם שיתכן ולא את הכל הם מבינים ? האם נתנו הרבנים את דעתם שיד הקב"ה בדבר והם נלחמים נגדו ? האם נתנו הרבנים את דעתם למצווה "ואהבת לרעיך כמוך" שמאה אלף מפגינים אינם מקיימים אותה. מאה אלף מפגינים מתלהמים בכוחניות מכוערת עטופה בשירים וריקודים ועוד טוענים שזה בשם התורה. את שנאתם הפנימית הם נלחמים לעגן בחינוך החרדי לילדיהם

מאת: Doron Herzlichדמוקרטיה ושלטון17/04/10937 צפיות
כפי שהעם איבד את אמונתו כשמשה בושש לרדת מהר סיני כך איבדו כל המעורבים בהקמת פרויקט הולילנד את אמונתם בעצמם ויצרו להם עגל זהב מודל 2010. עגל הזהב מודל 2010 הוא האמונה ב- "כסף וזהב"

מאת: Doron Herzlichדמוקרטיה ושלטון28/03/101030 צפיות
ביבי נתניהו מנהל עסק דמוקרטי, שעובדיו הם חברי הממשלה, הדירקטוריון הם חברי הכנסת ולקוחותיו הם העם היהודי. לעסק של ביבי קוראים מדינת ישראל ומטרתו של העסק היא לפתח את היצירתיות של העם היהודי בפתרון בעיותיו.

מאת: Doron Herzlichפוליטיקה 20/03/101135 צפיות
עם ישראל ומדינת ישראל חיו תמיד בצל הסכנה מול החושך, הטרור והרוע שהוציאו כלפינו גדולי אומות העולם, מהם למדנו כעם שאין לנו על מי לסמוך אלא רק על עצמנו וכשהתחלנו לפעול לטובתנו, פיתחנו את אהבת עם ישראל לפרי יצירותיו והמצאותיו בכל התחומים עד שהתהפכנו והאסונות הגיעו.

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי30/01/10890 צפיות
הסדר נועד לסדר והבלאגן לבלאגן וכשהם נפגשים צריכה להיות בחירה. בכדי לסדר את הפרק הכלכלי שלכם ולהיות לוחמים, עליכם לבחור בסדר שמתחיל בבחירה בדברים הקטנים

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי23/10/09828 צפיות
אדם צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו בסיכומו של כל יום ולא רק ביום כיפור כדי לבחון האם במהלך היום התעסק בלקיחה מאחרים או בנתינה לעצמו. הלקיחה מאחרים מתרחבת עם הזמן והופכת למחלות כי אינה משביעה רצון ואילו הנתינה לעצמנו מייצרת בריאות, הצלחה בהתאם ליכולתנו ואושר

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/19915 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/172853 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/172893 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173192 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161773 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162091 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161673 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica