חפש מאמרים:
שלום אורח
27.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בחירתו של ביבי

מאת: Doron Herzlichדמוקרטיה ושלטון28/03/20101047 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

נולדנו לבחור, כך המחיש לנו ביבי נתניהו השבוע בהתלבטויותיו בביקורו בארה"ב, כי ככל שמתמהמהים בבחירה, צצים רבים הנושפים בעורפינו מבית ומחוץ והספינה מטלטלת בעוצמה. רבים אורבים בפינה לחולשה שבחוסר הבחירה בנסיון לנצל הזדמנות להשתלטות כוחנית. חוסר הבחירה מוביל להדרדרות בכל המישורים, הזוגיים, המשפחתיים, העסקיים, הפוליטיים וכו'. מנקודת מבטו של אזרח הניזון מהתקשורת, ביבי נראה מתמהמה בבחירות גורליות. איני מקל ראש בגודל אחריותו של ראש הממשלה, כי רשימת התלבטויותיו רק הולכת וגדלה יחד עם לחצי הסביבה הגועשת והדורשת להחליט ולבחור, כי הסביבה רוצה סדר המגיע רק כשמנהיגים בוחרים ואי הסדר חוגג כל עוד אינם בוחרים. לכל אופציה יש חסרון והבחירה קשה, וככל שמתעכבת רק מתקרב היום בו יקום אובמה ויבחר עבורינו ואז נזדעזע, נצעק, נתמרד ונצביע ברגלינו במה שברצוננו לבחור.

הקושי והלחצים העוברים על ביבי נתניהו ממחישים לכל אחד עד כמה קשה לבחור בדבר החשוב לו באמת וכשלא בוחרים הופכים לקורבן שרבים מתעללים בו. אל תתנשאו ותשלפו לביבי הצעות מכל עבר, כי ביבי הוא רק המראה שלכם על חוסר בחירותיכם. נשים הופכות לקורבנות של גורויים, אזרחים דתיים הופכים לקורבנות של רבנים מתעללים, ילדים מוזנחים הופכים לקורבנות של פדופילים, אנשי עסקים הופכים לקורבנות של סחטנים, פולטיקאים הופכים לקורבנות של אינטרסנטים כוחניים, וכו'.

ביבי נתניהו מנהל עסק דמוקרטי, שעובדיו הם חברי הממשלה, הדירקטוריון הם חברי הכנסת ולקוחותיו הם העם היהודי. לעסק של ביבי קוראים מדינת ישראל ומטרתו של העסק היא לפתח את היצירתיות של העם היהודי בפתרון בעיותיו. הדמוקרטיה מאפשרת לכל אחד לבחור תחת חוקים הדרושים לעשיית סדר וגבולות לסוטים, אך למדינה הזו דרושה הכוונה לאמת וליושר כדי ללמוד לבחור ולפתח את היצירתיות שבנו. חוסר הבחירה היא בחירה להתדרדר כדי שמישהו אחר יקום ויבחר במקומינו ולא חשוב מה יבחרו עבורינו, תמיד ילחם מנהיג במי שבחר עבורו. ביבי נתניהו הוא המנהיג המוכשר ביותר לתפקידו כיום ורק צריך ללמוד לבחור באמת של ביבי למרות הפחד ואין בחירה נכונה אחרת.

הקושי לבחור באמת שלנו נובע מחוסר אהבה עצמית הגוררת אותנו לבחור באחרים כדי לזכות באהבתם ואז הופכים לקורבנות שנסחטים. כל כך קשה לבחור בעצמנו מאהבה שרבים עושים מאמצי ריצוי אדירים לזכות באהבת הסביבה, בוחרים בכסף כדי להתעשר ולזכות באהבת הסביבה, יוצאים למלחמות אלימות כדי לנצח ולזכות באהבת הציבור, מרעיפים אהבה על אחרים כדי לסחוט את אהבתם, מרמים לקוחות כדי לזכות באהבת בעלי המניות ומתמכרים לפנטזיות כשלא מצליחים. לעומתם אדם הבוחר באמת של עצמו ונלחם עליה, כמו נשיא המדינה שמעון פרס, הוא מאושר, בריא ומצליח בתפקידו.

איננו יכולים לבחור עבור אף אדם אלא רק בעצמנו וזה קשה, אז איך בוחרים נכון?

אין ספק שצריך לפרוט את כל התוצאות הנראות בכל בחירה, לשפר כל אופציה שניתן לשפר ולשאול את עצמנו שאלה אחת בסיסית מול האופציות הפרושות לפנינו. איזה אופציה מרגישה לי טוב יותר שתפתח לי נתיב חדש, כי הבחירה האמיתית היא הבחירה של האדם באמת של עצמו שמרגישה לו טוב יותר, כי תאפשר לו להתפתח בנתיבו החדש וכשבוחרים באמת של עצמנו נכנס בנו כוח של אריה להגשים ולממש את הבחירה וזו הדרך הנכונה שמרגישה לנו טוב ומצליחה.

הפתרון נשמע פשוט למרות שקשה מאוד ליישמו, אך הוא תמיד מצליח. יש בו עומק שאסבירו בקצרה. נולדנו לבחור ולפתח את עצמנו מול האמת היפה והערכית שלנו, ניתנו לנו כלים מולדים כמו כישרונותינו והמיוחדות שבכל אחד מאיתנו הפועלים תמיד רק בעשייה של אמת. הקשיים מכוונים ועוזרים לכל אדם לבחור באמת של עצמו ולא באמת של אחרים וכשמיישמים את הבחירה באמת שלנו דרך כישרונותינו והמיוחדות שלנו, אלוהים עוזר להצלחתינו, זה תמיד מצליח ומלווה בהרגשת אושר. מי שאינו מאמין כדאי שיבדוק את אמונותיו וישחרר את הטפלות שבהן.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון הרצליך - יזם סידרתי,  מנטור לשינויי קריירה, לסטארטאפים וליזמים

www.orientation4success.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Doron Herzlich

מאת: Doron Herzlichדת ומדינה21/06/10902 צפיות
האם נתנו הרבנים את דעתם להכשר להתפרצות שנאת אחים שיצרו ? האם נתנו הרבנים את דעתם שיתכן ולא את הכל הם מבינים ? האם נתנו הרבנים את דעתם שיד הקב"ה בדבר והם נלחמים נגדו ? האם נתנו הרבנים את דעתם למצווה "ואהבת לרעיך כמוך" שמאה אלף מפגינים אינם מקיימים אותה. מאה אלף מפגינים מתלהמים בכוחניות מכוערת עטופה בשירים וריקודים ועוד טוענים שזה בשם התורה. את שנאתם הפנימית הם נלחמים לעגן בחינוך החרדי לילדיהם

מאת: Doron Herzlichדמוקרטיה ושלטון17/04/10948 צפיות
כפי שהעם איבד את אמונתו כשמשה בושש לרדת מהר סיני כך איבדו כל המעורבים בהקמת פרויקט הולילנד את אמונתם בעצמם ויצרו להם עגל זהב מודל 2010. עגל הזהב מודל 2010 הוא האמונה ב- "כסף וזהב"

מאת: Doron Herzlichפוליטיקה 20/03/101151 צפיות
עם ישראל ומדינת ישראל חיו תמיד בצל הסכנה מול החושך, הטרור והרוע שהוציאו כלפינו גדולי אומות העולם, מהם למדנו כעם שאין לנו על מי לסמוך אלא רק על עצמנו וכשהתחלנו לפעול לטובתנו, פיתחנו את אהבת עם ישראל לפרי יצירותיו והמצאותיו בכל התחומים עד שהתהפכנו והאסונות הגיעו.

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי30/01/10903 צפיות
הסדר נועד לסדר והבלאגן לבלאגן וכשהם נפגשים צריכה להיות בחירה. בכדי לסדר את הפרק הכלכלי שלכם ולהיות לוחמים, עליכם לבחור בסדר שמתחיל בבחירה בדברים הקטנים

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי23/10/09840 צפיות
אדם צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו בסיכומו של כל יום ולא רק ביום כיפור כדי לבחון האם במהלך היום התעסק בלקיחה מאחרים או בנתינה לעצמו. הלקיחה מאחרים מתרחבת עם הזמן והופכת למחלות כי אינה משביעה רצון ואילו הנתינה לעצמנו מייצרת בריאות, הצלחה בהתאם ליכולתנו ואושר

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי13/10/09935 צפיות
קריאת מאמר אינה מספקת אם מרגישים טוב עם תוכנו. צריכים להבין שצריך לעשות משהו עם המאמר ולא מספיק לקרוא אותו, כי אם אתה מרגיש טוב מקריאת המאמר אזי זו האמת שלך שהתרחבה ונוצר פער שצריך לסגור בין האמת הישנה לחדשה

מאמרים נוספים בנושא דמוקרטיה ושלטון

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון27/03/20472 צפיות
תיקון 116 לחוק התכנון והבניה מהווה מהפכה בחוק התכנון והבניה. הוא מחמיר מאד, מטיל צווי הריסה בסיטונות וקנסות של מאות אלפי שקלים, ומצמצם את סמכויות השופטים בבתי המשפט.

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון11/01/20593 צפיות
מה הוא רישיון עסק? עסקים הפועלים בתחומים שונים נדרשים בהוצאת רישיון עסק – היתר מכוח חוק רישוי עסקים הניתן על ידי משרד הרישוי ברשות המקומית ומהווה אישור לפעילותו התקינה של העסק. הרישיון מעיד כי בעסק מסוים ננקטו כל האמצעים הנדרשים לשמירה על בריאותו, ביטחונו, בטיחותו ואיכות חייו של הציבור. בהתאם, קבלת הרישיון מותנית בעמידה בכל התנאים שהציבו הרשויות, בהם סידורי כיבוי אש, תנאי תברואה נאותים, בטיחות מבנים ועוד. משרד הרישוי הוא גם זה שאחראי על אכיפת החוק ורשאי להטיל סנקציות על עסקים שאינם עומדים בתנאיו

מאת: אבי דוידידמוקרטיה ושלטון07/04/19476 צפיות
מדריך למתחילים אודות הגשת עתירות לבג"צ.

מאת: אבי בכרדמוקרטיה ושלטון24/07/181067 צפיות
האם מדינת ישראל הופכת להיות אל מול עיננו לדיקטטורה ו/או למדינת אפרטהייד עם סימני פאשיזם?? אודה, מכיוון שחשש כבד החל להתגנב לליבי כי אכן המציאות התקשורתית המדווחת אמת היא... החלטתי לעשות מעשה ולבצע מחקר קצרצר, מאמר מחקרי, אשר נשען על עובדות בלבד, עובדות ונתונים מחקריים, זאת תוך הבאת ציטטות ומובאות מדויקות. אני למעשה בדקתי את שתי התיאוריות הבאות: מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. או שאולי, מדינת ישראל היא מדינה פאשיסטית, גזענית ודיקטטורה חשוכה.

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון22/11/16995 צפיות
קבינט הדיור במשרד האוצר אישר בתאריך 21.1.16  מספר הצעות שאמורות לסייע לפתרון מצוקת הדיור. תחילה אישר הקבינט את הצעתו של שר האוצר, משה כחלון, להאריך את התוכנית לתמרוץ רשויות מקומיות למתן היתרי בנייה בדגש על מיזמי התחדשות עירונית ותוכנית מחיר למשתכן. כמו כן הוחלט להגדיל את תקציב התוכנית, שקודמה בשיתוף עם שר הפנים, אריה מכלוף דרעי, ומטרתה לסייע לרשויות בקליטת תושבים חדשים ובפיתוח תשתיות מתאימות.

מאת: אבינועםדמוקרטיה ושלטון17/10/152038 צפיות
ב''ה שיר לשלום ודרור פה . זהו שיר שלום שחוצה הרים וגבעות לתת מקום טוב לכולם בעולם17/10/15 קובץ וידאו למאמר: https://www.youtube.com/watch?v=tuswerryKCE

מאת: ירון כהןדמוקרטיה ושלטון01/06/151540 צפיות
לא אחת נדרשת תרגום נוטריון אשר קבלתם וקבילותם מותנית בחתימתו. אישורים שונים כגון: ציוני תעודות של מוסד לימודי בארץ שצריכים להישלח לאוניברסיטה בחו"ל, מסמך משפטי שכל מלה בו עשויה או עלולה לקבוע את עתידם של נכסים ואולי אף לחרוץ גורלות. אישור נוטריוני על העתק נאמן למקור, ייפויי כוח, אישור נכונותו של תרגום ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica