חפש מאמרים:
שלום אורח
03.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בלאגן וסדר בעסקים

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי30/01/2010869 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
בלאגן וסדר בעסקים

עסק שאין בו סדר ושפעילותו אינה מאורגנת, מפסיד רווחים גם אם הוא מסודר במסמכים ורישומים, ולעומתו עסק מסודר מרוויח. מגיעים אלי אנשים שעסקיהם בבלאגן כי חשיבתם בלאגניסטית ועשייתם מייצרת בלאגן. כשאתם רוצים להשיג הכול על פי רוב אינכם משיגים כלום. כשאתם רוצים ונתונים למטרה ממוקדת ומסודרת מתוך שקול דעת ונתינה לעצמכם זה הכיוון הנכון. בשיחותי עם לקוח על הסיטואציה בה נמצא, אני מתבונן באי סדר שלו ומשם מתחיל לסדר לו את המפה ורק אז אפשר להתקדם.  כל אדם שכשל בעסקים טבע בים וקיבל גלגל הצלה כמו בזכיה בעסקה אחת, צריך להבין שגלגל ההצלה הוא לימוד על עצמנו כיצד להנות ולקבל את עצמנו באהבה והלימוד מתחיל בלקיחת אחריות על עצמנו. כל מה שאנחנו מכניסים לגופנו ולחיינו הוא אחריותינו, ולכן אם אני בוחר לעשן או לשתות זה אחריותי, אם אני בוחר לאכול מזון לא בריא זה אחריותי, אז כל מה שאני עושה כאן ועכשיו הוא אחריותי, איני יכול להאשים ולהטיף לאחרים כשאני מפספס, וכל בחירותי הם באחריותי. אחרי לקיחת האחריות צריך ללמוד להלחם נכון בעסקים וישנם אנשים רבים שאינם מבינים כיצד נלחמים נכון בעסקים ומבזבזים את גלגל ההצלה. לוחם אמיתי אינו משתמש במלחמתו באף רגע בכלים של אחרים, הוא משתמש בכליו בלבד ונלחם למען עצמו ולמען אהבתו לעצמו. 


כשיש בעיה בפרנסה זה בלאגן, ובגלל שמלכתחילה לא היה מסודר נוצר הבלאגן והאדם הוביל את עצמו לבלאגן. אז אם יש לי בעיה בפרנסה או בזוגיות אני הובלתי את עצמי לשם וזו אחריותי ואתרסק אם אוסיף בלאגן לאי סדר הקיים כבר, אך אם אתחיל לעשות סדר תפתח האפשרות להצליח. הסדר מתחיל בדברים הקטנים כמו בכוס הקפה שלא הונח במקום ובבגד שלא שמתי במקום ובשמיכה שלא החזרתי למקום וזה מסתיים בכל יום בכל המגרשים בהם לא שמרתי על הסדר. הסדר נועד לסדר והבלאגן לבלאגן וכשהם נפגשים צריכה להיות בחירה. בכדי לסדר את הפרק הכלכלי שלכם ולהיות לוחמים, עליכם לבחור בסדר שמתחיל בבחירה בדברים הקטנים וצריך להפסיק לחשוב שכל מה שאתם עושים זה עבור אחרים, כי כל מה שאתם עושים זה עבור עצמכם. הגבולות שלכם צריכים להיות ברורים וכשאנו מפסיקים לחשוב על העבר, מתבוננים בהווה כאן ועכשיו ומוכנים לבצע שינוי, יש מקום לסדר ואין זה משנה אם העסק שלכם קטן בינוני או גדול.


אתם ורק אתם צריכים להיות בעדיפות עליונה לכל דבר שאתם בוחרים כי הבחירה שלכם היא באחריותכם ובמקום להתעסק ולבזבז את הזמן על אחרים תתמקדו בעצמכם ותתאפסו על עצמכם.  בנוסף, צריך להפסיק להתנהל כמו רובוט המתאגרף במשחק מתוכנת ומגיב רק בכיוונים קבועים מראש ומיותר אפילו לשוחח על הרובוט, כי זה לא משנה מה אחרים יבחרו אלא מה אתם תבחרו בכל רגע וזה משתנה ולא קבוע מראש כמו ברובוט מתוכנת. כשלמדנו לזהות מה טוב ומה מר עבורנו, וכשלמדנו לזהות מה השתנה כשהפצנו אור, החלטנו ובחרנו ותמיד הבחירה צריכה להיות ממקום של הפצת הטוב, מהאמת שלכם ובזריקת כדורי האור שלכם. מתוך שקול דעת שצריך להפיץ את הטוב ביותר כדאי שתבדקו עם עצמכם איזה מגרשים בעיתיים אצלכם והיכן שיש בעיה שם נמצא גם הפתרון. קטרוג, תלונות, הערות, שפוט על אחרים ועל עצמכם, מיותר לחלוטין.


אם אתם סוחבים על עצמכם כאב מיותר, כאב של כישלון, כאב שלא הייתם בסדר ומאשימים את עצמכם, אז עדיף להפסיק להתאבל ובמקום להתלונן ולהתבכיין, נקח אחריות על עצמנו, נעשה סדר בבלאגן, נפסיק לעשות יותר שטויות ונתמקד ביצירת חדשנות.  בכל עסק אפשר ליצור חדשנות ולעיתים אפשר גם לשדרג אותה לרמה של פטנט. אותם אנשים שממציאים כל מיני פטנטים ורעיונות בכל תחום יוצרים רווח כספי גדול לעסק, אולם אם אני עובד ממקום של חוסר קבלה עצמית וחוסר אהבה עצמית אז גם אם אהייה מליונר, אהיה מליונר בצרות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון הרצליך - יזם סידרתי,  מנטור לשינויי קריירה, לסטארטאפים וליזמים

www.orientation4success.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Doron Herzlich

מאת: Doron Herzlichדת ומדינה21/06/10869 צפיות
האם נתנו הרבנים את דעתם להכשר להתפרצות שנאת אחים שיצרו ? האם נתנו הרבנים את דעתם שיתכן ולא את הכל הם מבינים ? האם נתנו הרבנים את דעתם שיד הקב"ה בדבר והם נלחמים נגדו ? האם נתנו הרבנים את דעתם למצווה "ואהבת לרעיך כמוך" שמאה אלף מפגינים אינם מקיימים אותה. מאה אלף מפגינים מתלהמים בכוחניות מכוערת עטופה בשירים וריקודים ועוד טוענים שזה בשם התורה. את שנאתם הפנימית הם נלחמים לעגן בחינוך החרדי לילדיהם

מאת: Doron Herzlichדמוקרטיה ושלטון17/04/10912 צפיות
כפי שהעם איבד את אמונתו כשמשה בושש לרדת מהר סיני כך איבדו כל המעורבים בהקמת פרויקט הולילנד את אמונתם בעצמם ויצרו להם עגל זהב מודל 2010. עגל הזהב מודל 2010 הוא האמונה ב- "כסף וזהב"

מאת: Doron Herzlichדמוקרטיה ושלטון28/03/101010 צפיות
ביבי נתניהו מנהל עסק דמוקרטי, שעובדיו הם חברי הממשלה, הדירקטוריון הם חברי הכנסת ולקוחותיו הם העם היהודי. לעסק של ביבי קוראים מדינת ישראל ומטרתו של העסק היא לפתח את היצירתיות של העם היהודי בפתרון בעיותיו.

מאת: Doron Herzlichפוליטיקה 20/03/101115 צפיות
עם ישראל ומדינת ישראל חיו תמיד בצל הסכנה מול החושך, הטרור והרוע שהוציאו כלפינו גדולי אומות העולם, מהם למדנו כעם שאין לנו על מי לסמוך אלא רק על עצמנו וכשהתחלנו לפעול לטובתנו, פיתחנו את אהבת עם ישראל לפרי יצירותיו והמצאותיו בכל התחומים עד שהתהפכנו והאסונות הגיעו.

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי23/10/09809 צפיות
אדם צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו בסיכומו של כל יום ולא רק ביום כיפור כדי לבחון האם במהלך היום התעסק בלקיחה מאחרים או בנתינה לעצמו. הלקיחה מאחרים מתרחבת עם הזמן והופכת למחלות כי אינה משביעה רצון ואילו הנתינה לעצמנו מייצרת בריאות, הצלחה בהתאם ליכולתנו ואושר

מאת: Doron Herzlichאימון עסקי13/10/09902 צפיות
קריאת מאמר אינה מספקת אם מרגישים טוב עם תוכנו. צריכים להבין שצריך לעשות משהו עם המאמר ולא מספיק לקרוא אותו, כי אם אתה מרגיש טוב מקריאת המאמר אזי זו האמת שלך שהתרחבה ונוצר פער שצריך לסגור בין האמת הישנה לחדשה

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/19749 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/172815 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/172856 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173147 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161737 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162048 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161634 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica