חפש מאמרים:
שלום אורח
03.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על הסתיידות עורקים, מחלות לב, סרטן ושאר ירקות, תרתי משמע...

כולנו כבר שמענו על כמה שזה גם בריא, מועיל ויעיל, לצרוך מזונות טריים ולעסוק בפעילות גופנית מדודה, אלא שהפעם אלו הן לא ההמלצות הידועות של הסבתא רוחמה או השכנה הפולניה שממול, אלא דווקא של הוד רוממותו המדע בכבודו ובעצמו. מדובר לשם שינוי במחקר שנערך על-פי כל אמות המידה המקובלות בבועה האקדמית, ללא כחל ושרק, ובלא להיות תלויים באינטרסים חיצוניים או להיחשף ללחצים של גורמים שמישהו, איפה שהוא, חפץ ביקרם.

הסתיידות עורקים? אז זהו, שבאמת אין מה לקחת ללב, תרתי משמע. קיים פתרון טבעי שגם הוכח מדעית. נשמע טוב מכדי להיות אמיתי? סימן שלא שמעתם עדיין על פרופסור דין אורניש, רופא בעל שם עולמי שפירסם עוד בסוף שנות השמונים מסקנות מעניינות במיוחד המתייחסות לממצאים שהועלו וגובשו על-ידו במהלך עבודתו השוטפת. מיותר לציין שאבירי תעשיית התרופות הכימיות, כמה לא מפתיע, לא ממש מתלהבים מהמלצותיו.

תזכורת קצרה: אורניש היה המדען הראשון שהצליח, עוד בשנות השמונים המוקדמות, לסלק את אימת הפחד הנורא מהסתיידות עורקים בקרב כל מי שסובל ממחלות לב, תוך שהוא מסתמך על נוסחאות פשוטות וידועות לכל, שלא לומר על אמיתות שדופות ושחוקות כבר מרוב שימוש. עיקרי התובנה: "בריאות מלאה ניתנת להשגה אך ורק באמצעות ניהול אורח חיים בריא, שעיקריו הם תזונה נכונה, פעילות גופנית מתונה, ומרגוע אמיתי לנפש".

אלא שכאמור, בניגוד לתרופות הסבתא ולהמלצותיהם של מורים רוחניים למיניהם, אורניש גם מספק תימוכין מוצקים וסימוכין מדעיים לכל טענותיו. כך למשל הצליח האיש להוכיח כי סתימות סידניות במעברי הדם המוליכים אל הלב ניתנות ל"פתיחה" מחדש בקלות יחסית, וזאת ללא שום התערבות כוחנית של תכשירים תרופתיים או חדירה ניתוחית כזו או אחרת אל גופו של החולה.

מה שאורניש בעצם מצא, הוא איך להבריא את המשפיעים החיותיים בגוף באמצעות איבחון ושינוי האלמנטים הגניים. ברגע שהצליח לזהות את פעילויות הגנים השונים, יכול היה אורניש גם לברר אילו מהם רעים לבריאותו של הגוף ואילו גנים טובים לו, ובעקבות זאת לנטרל את מרבית פעילות הגנים השליליים ולעודד את פעילותם של הגנים החיוביים.

הגנים המולדים הם כידוע אלו האחראים למכלול מהותנו הפיזית: שאלת צבע העיניים שלנו, מבנה הגוף שאיתו נולדנו, ואפילו מידת הסבירות ללקות במחלות שיסכנו את בריאותנו במהלך החיים. גנים נתפשים בתודעתנו כמרכיב קבוע שאיננו ניתן לשינוי ולא כמחוללי פעילות שאותה אפשר להפעיל או לנתק כאילו מדובר היה במתג חשמלי פשוט, כך שלכל מי שתהה, במידה רבה של צדק, איך ניתן בכלל להתערב בפעילות הגנטית המובנית, מומלץ לקרוא את מחקריו של אורניש ולשפוט בעצמו את העובדות.

הנה למשל עיקריו של אחד מהם: 30 איש שלקו בסרטן הערמונית הסכימו להיות "שפני הניסוי" של אותו מחקר. הם נבדקו, מצבם תועד, והוחל במתן הטיפול ההבראתי בגופם. כעבור שלושה חודשים נלקחו דגימות תאיות מבלוטת הערמונית, שהראו כי בגרעיני התאים נוצרה לפתע פעילות ערה של גנים שהיו שונים לחלוטין מהגנים שהיו פעילים בהם לפני תחילת הטיפול. ובמספרים מדוייקים יותר: למעלה מ-400 גנים, מרביתם תאים סרטניים, היו פשוט "מכובים", פשוטו כמשמעו.

הטיפול ההבראתי כלל, תאמינו או לא, פעילות גופנית במשך 30 דקות ביום, שעה יומית אחת של תרגילי יוגה, ותזונה המורכבת אך ורק מפירות וירקות טריים, טופו, שמן דגים, ורכז ויטמינים ומינרלים. לא פחות, לא יותר.

הצלחת אותו מחקר היתה מיידית, ומרפאות לב לא מעטות בכל רחבי העולם החלו להתהדר בנוצותיו של המדען ולהעיד על עצמן שהן מטפלות בחוליהן בשיטות "אורניש" ולא בשיטות הקונבנציונליות המקובלות. שיטות אורניש מבוססות מן הסתם על דרך גאונית בפשטותה לטיפול במחלות - "זרימה" טבעית עם המגמות הטבעיות של הגוף במקום נסיונות השתלטות "כוחניות" על גורמי המחלה.

וכמו תמיד - הפשטות כנראה היתה ועודנה משתלמת: מזון טרי ועתיר ויטמינים - הרבה מאד ויטמינים - חלבונים בשפע, חומצות אומגה 3, וכל מה שתת המודע שלנו תמיד מאותת לנו לגביו "בריאות! בריאות! בריאות!".

וגם את זה בעצם כבר קראנו איפה שהוא וידענו עוד לפני שהפכנו להיות מי שאנחנו...

האתר של מוטי ארגמן: www.motiargaman.com

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מוטי ארגמן

מאת: מוטי ארגמןמחשבים וטכנולגיה - כללי11/01/091296 צפיות
בשמונה מתוך כל עשרה בתי-אב בישראל מוצב לפחות מחשב ביתי אחד – טוענים יודעי-דבר. לא מעט מהם עדיין זולל אנרגיה ברוחב ליבה שערורייתי. המעבר לצריכת משאבים מודעת הוא איפוא צו השעה.

באמצעות מספר שינויים פשוטים באורחות ההתנהלות והחיים ניתן לצמצם משמעותית את צריכת החשמל של המחשבים, ותאמינו או לא - במקרים מסויימים עד כדי 80%. בכך אנו פועלים לא רק לשיפור במאזן הכלכלי של ההוצאות השוטפות, אלא גם תורמים את חלקנו הצנוע למען עולם טוב ובריא יותר.


מאת: מוטי ארגמןבישול ואפיה11/01/093200 צפיות
משפחת העוגות הלבנות היא מטבע הצבעים משפחת האצולה של העוגות, וככזו – גם אחת העתיקות שבהן (הידעתם למשל שהאיזכור ההיסטורי הראשון של עוגת גבינה נעשה עוד ביוון העתיקה, במסמך שתיעד את המשחקים האולימפיים?). המתכון הזה קל ופשוט, ולכן מיועד בראש ובראשונה לכל מי שנרתע עד כה מאפיית עוגות גבינה - בעיקר משום שכבר חווה אותן בעברו כעוגות סתמיות, בצקיות מדי, סדוקות או נפולות. לא תצטערו שניסיתם...

מאת: מוטי ארגמןאינטרנט - כללי10/01/091569 צפיות
כמויות המידע העצומות המאכלסות את רשת האינטרנט יוצרות את הצורך המתמיד בסינון איכותי וממוקד יותר של תוצאות החיפוש. מה עושים?

מאת: מוטי ארגמןסרטן10/01/092203 צפיות
לא עברו שבועיים מאז קבעו מדעני המכון הרפואי בוולינגטון (ניו-זילנד) שעישון ג'וינט מריחואנה אחד טומן בחובו סכנות בריאותיות המקבילות לעישון חפיסת סיגריות שלמה, וכבר התפרסם בצידו השני של הגלובוס מחקר אקדמי הטוען את ההיפך הגמור. האחרון אף מרחיק לכת וטוען כי לטטראהידרוכאנאבינול - העיקרי שבחומרים הפעילים בצמח הכאנאביס והאחראי הישיר לאפקט הסימום של המריחואנה - תפקיד משמעותי במיוחד במניעת התפשטותם של תאים סרטניים.

מאת: מוטי ארגמןרפואה10/01/091547 צפיות
סיכומי מחקר שפרטיו מתפרסמים בבטאון ההתאחדות הרפואית הקנדית מספרים על שלושה מקרים בהם נרפאו חולי סרטן אנושים ממחלתם הודות לקבלת עירוי תוך-ורידי עתיר ויטמין C. המחקר נערך ופורסם על ידי שבעה מדענים ממוסדות בריאותיים מוכרים, בהם גם הישראלי ד"ר אריה כץ, חבר ההתאחדות האמריקאית למחלות לב.

מאת: מוטי ארגמןהתמכרויות10/01/092351 צפיות
למרות מסעי ה"הסברה" המרתיעים אין שום קשר עובדתי או נסיבתי בין תוצרי צמח הפרג לאלו של צמח הכאנאביס. מפרג מיוצרים בתהליכים כימיים הסמים המסוכנים אופיום והרואין, בעוד שהחשיש והמריחואנה, להלן "סמים קלים", אינם אלא השרף ותפרחת העלים העליונים בצמח הכאנאביס, וככאלו נצרכים במצבם הטבעי.

מאת: מוטי ארגמןבישול ואפיה10/01/093932 צפיות
גם מי שאיננו חסיד נלהב של עוגות שוקולד יאלץ להודות שהמעדן היחיד והמיוחד הזה אכן משנה את כל עולם המושגים שלו בכל מה שנוגע למשפחת העוגות החומות, והכל בשלושים שורות קצרצרות. כל החומרים הדרושים נמצאים בהישג יד, כך שתמיד ניתן לגשת למלאכה בהחלטה של רגע, מיד לאחר הטלפון שמבשר על הגעה ספונטאנית צפויה בשעה הקרובה...

מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה כללי

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי31/05/2037 צפיות
חושדים שיש לכם סינוסיטיס? הכנסו וקיראו על התסמינים והאבחון ועל דרכי ההתמודדות עם המחלה.

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/03/20246 צפיות
אחת הבעיות שאנשים רבים נאלצים להתמודד איתה במהלך החורף, זה שיעול עם ליחה. מדובר בשיעול טורדני שיכול להפריע על איכות החיים ביום יום וכן על איכות השינה. ד"ר דויטש מביא לכם כמה טיפים לטיפול

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי09/02/20433 צפיות
כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים מתמודד עם נזלת. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו מקוררים, מצוננים, כשאנחנו חוטפים מחלה כזו או אחרת. אך מדוע אנשים מתמודדים עם נזלת כרונית? הבאנו כמה נקודות חשובות

מאת: שלום כהןבריאות ורפואה כללי27/09/19979 צפיות
כל מי שסובל מאקנה, וכבר התחיל לחפש דרכי טיפול או אפשרויות התמודדות עם האקנה, יודע כי מדובר בתחום רחב מאוד.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי25/12/18799 צפיות
איך כרית נגד פצעי לחץ יכולה לעשות זאת?

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/10/18950 צפיות
עומדים לעשות ניתוח ליישור מחיצות האף בקרוב וחוששים? במאמר להלן נסקור מהו הניתוח, למי הוא נועד ולאיזו מטרה וגם קצת על ההתאוששות מהניתוח.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181929 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica