חפש מאמרים:
שלום אורח
03.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מחקר חדש קובע שמריחואנה עשויה להועיל לחולי סרטן.

מאת: מוטי ארגמןסרטן10/01/20092203 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ההתנצחות העקבית בין המצדדים במריחואנה לצרכים רפואיים ובין מתנגדיו של הצמח מעלה הילוך.

לא עברו שבועיים מאז קבעו מדעני המכון הרפואי בוולינגטון (ניו-זילנד) שעישון ג'וינט מריחואנה אחד טומן בחובו סכנות בריאותיות המקבילות לעישון חפיסת סיגריות שלמה, וכבר התפרסם בצידו השני של הגלובוס מחקר אקדמי הטוען את ההיפך הגמור. האחרון אף מרחיק לכת וטוען כי לטטראהידרוכאנאבינול - העיקרי שבחומרים הפעילים בצמח הכאנאביס והאחראי הישיר לאפקט הסימום של המריחואנה - תפקיד משמעותי במיוחד במניעת התפשטותם של תאים סרטניים.

תחילתם של חילוקי הדיעות בגיליון חודש ינואר 2008 של כתב-העת הרפואי Thorax, בו פורסם מאמרו של צוות מחקר ניו-זילנדי בראשות ריצ'ארד ביזלי. ביזלי ואנשיו הזהירו מפני התפשטות המונית של סרטן הריאות בקרב צעירים הצורכים מריחואנה, וקבעו כי אחוזי הסיכון ללקות במחלה הממארת כתוצאה מהעישון הינם גבוהים במיוחד, בשל העובדה שהצריכה הפופולארית ביותר של הסם הינה באמצעות ג'וינט.

מכיוון שבג'וינטים אין פילטרים יעילים כפי שיש בסיגריות טבק רגילות, וכן משום שמעשני מריחואנה נוטים לקחת שאיפות עמוקות יותר ולהחזיק את העשן בריאותיהם זמן ממושך יותר, הסיקו החוקרים כי המשתמשים מחדירים לגופם כמות גבוהה פי כמה של חלקיקים רעילים בהשוואה לכמויות המצויות בעשן סיגריות מסונן. לדבריהם צריכת המריחואנה גורמת שורה ארוכה של נזקים בריאותיים במבנה הריאות ובמעברי האוויר, העלולים להתפתח במהירות למחלות נשימתיות בדרגות חומרה שונות, החל מברונכיטיס ועד לסרטן הריאות.

התישאול הקיף כ-340 מעשנים בעלי תדירויות והרגלי צריכה שונים, הן של טבק והן של מריחואנה, עם או בלי תערובת טבק.

כאמור לא חלפו אלא שבועיים, והנה בגליון פברואר של המגאזין הרפואי Journal of the National Cancer Institute מתפרסם מחקר של אוניברסיטת רוסטוק הגרמנית השולל טענות אלה מכל וכל. שם גורסים כי למריחואנה, שהיא המרכיב העיקרי בתפרחת צמח הכאנאביס, השפעות מרחיקות לכת דווקא בהיבט החיובי. חוקרי המוסד, הפרופסורים לפארמקולוגיה רוברט ראמר ובורקהארד הינץ, הצליחו להוכיח באמצעות ניסויים בתרביות מעבדה שהטטראהידרוכאנאבינול לא רק שאיננו מעודד היווצרויות סרטניות, אלא אף עוצר את נדידת התאים המיצביים בגוף. נדידת התאים הללו מתאפשרת באמצעות אנזימים דוחי-רקמות הנוצרים על-ידי הגרורות הסרטניות וגורמת במקרים רבים להיווצרותם של גידולים ממאירים מדור שני. במקביל מאפשר הטטראהידרוכאנאבינול לתאים הבריאים לבנות מערכי הגנה המשבשים את פעילותם המזיקה של האנזימים הללו.

הינץ, המשמש כראש המחלקה לטוקסולוגיה ופארמקולוגיה של המוסד, מדגיש כי מדובר אמנם במימצאים שנאספו בשלב מוקדם ונסיוני למדי של עבודה מקיפה בהרבה אודות מכניזמים נוגדי סרטן, אולם אין בכך כדי להמעיט מהתקווה שבעתיד יוכלו מרכיבים כאנאבינואידיים לשמש ככלי עזר נוסף בטיפולים אונקולוגיים.

מאז סוף שנות השמונים ידוע למשל שבעזרת מריחואנה ניתן למנוע תופעות לוואי רבות הנגרמות לחולי סרטן סופניים כתוצאה מטיפולים כימותראפיים ומנטילת תרופות תעשייתיות. הד"ר דונאלד טאשקין מאוניברסיטת קליפורניה אף הרחיק לכת בהשערותיו שלפיהן החומרים הכאנאבינואידיים עשויים לא רק לבלום ולמנוע את התחלקות התאים המסרטנים בגוף, אלא אף להשמיד אותם כליל ובכך לעצור את התפתחות הגידולים.

יצויין כי גם בישראל (בעיקר בבית החולים הדסה בירושלים ובשיתוף פעולה עם פרופסור רפאל משולם מהאוניברסיטה העברית) נערכות כבר שנים רבות הסתכלויות מקיפות בצמח ובתוצריו ונבחנות השפעותיו הרפואיות במקרים שונים שבהם לא מצליחה תעשיית התרופות הכימיות לספק את המענה הרצוי.

(מוטי ארגמן הוא מחבר הספר כאנאביס מריחואנה וחשיש הניתן לקריאה גם באינטרנט: www.cannabook.net)

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מוטי ארגמן

מאת: מוטי ארגמןמחשבים וטכנולגיה - כללי11/01/091296 צפיות
בשמונה מתוך כל עשרה בתי-אב בישראל מוצב לפחות מחשב ביתי אחד – טוענים יודעי-דבר. לא מעט מהם עדיין זולל אנרגיה ברוחב ליבה שערורייתי. המעבר לצריכת משאבים מודעת הוא איפוא צו השעה.

באמצעות מספר שינויים פשוטים באורחות ההתנהלות והחיים ניתן לצמצם משמעותית את צריכת החשמל של המחשבים, ותאמינו או לא - במקרים מסויימים עד כדי 80%. בכך אנו פועלים לא רק לשיפור במאזן הכלכלי של ההוצאות השוטפות, אלא גם תורמים את חלקנו הצנוע למען עולם טוב ובריא יותר.


מאת: מוטי ארגמןבישול ואפיה11/01/093202 צפיות
משפחת העוגות הלבנות היא מטבע הצבעים משפחת האצולה של העוגות, וככזו – גם אחת העתיקות שבהן (הידעתם למשל שהאיזכור ההיסטורי הראשון של עוגת גבינה נעשה עוד ביוון העתיקה, במסמך שתיעד את המשחקים האולימפיים?). המתכון הזה קל ופשוט, ולכן מיועד בראש ובראשונה לכל מי שנרתע עד כה מאפיית עוגות גבינה - בעיקר משום שכבר חווה אותן בעברו כעוגות סתמיות, בצקיות מדי, סדוקות או נפולות. לא תצטערו שניסיתם...

מאת: מוטי ארגמןבריאות ורפואה כללי11/01/091192 צפיות
כולנו כבר שמענו על כמה שזה גם בריא, מועיל ויעיל, לצרוך מזונות טריים ולעסוק בפעילות גופנית מדודה, אלא שהפעם אלו הן לא ההמלצות הידועות של הסבתא רוחמה או השכנה הפולניה שממול, אלא דווקא של הוד רוממותו המדע בכבודו ובעצמו. מדובר לשם שינוי במחקר שנערך על-פי כל אמות המידה המקובלות בבועה האקדמית, ללא כחל ושרק, ובלא להיות תלויים באינטרסים חיצוניים או להיחשף ללחצים של גורמים שמישהו, איפה שהוא, חפץ ביקרם.

מאת: מוטי ארגמןאינטרנט - כללי10/01/091569 צפיות
כמויות המידע העצומות המאכלסות את רשת האינטרנט יוצרות את הצורך המתמיד בסינון איכותי וממוקד יותר של תוצאות החיפוש. מה עושים?

מאת: מוטי ארגמןרפואה10/01/091548 צפיות
סיכומי מחקר שפרטיו מתפרסמים בבטאון ההתאחדות הרפואית הקנדית מספרים על שלושה מקרים בהם נרפאו חולי סרטן אנושים ממחלתם הודות לקבלת עירוי תוך-ורידי עתיר ויטמין C. המחקר נערך ופורסם על ידי שבעה מדענים ממוסדות בריאותיים מוכרים, בהם גם הישראלי ד"ר אריה כץ, חבר ההתאחדות האמריקאית למחלות לב.

מאת: מוטי ארגמןהתמכרויות10/01/092351 צפיות
למרות מסעי ה"הסברה" המרתיעים אין שום קשר עובדתי או נסיבתי בין תוצרי צמח הפרג לאלו של צמח הכאנאביס. מפרג מיוצרים בתהליכים כימיים הסמים המסוכנים אופיום והרואין, בעוד שהחשיש והמריחואנה, להלן "סמים קלים", אינם אלא השרף ותפרחת העלים העליונים בצמח הכאנאביס, וככאלו נצרכים במצבם הטבעי.

מאת: מוטי ארגמןבישול ואפיה10/01/093933 צפיות
גם מי שאיננו חסיד נלהב של עוגות שוקולד יאלץ להודות שהמעדן היחיד והמיוחד הזה אכן משנה את כל עולם המושגים שלו בכל מה שנוגע למשפחת העוגות החומות, והכל בשלושים שורות קצרצרות. כל החומרים הדרושים נמצאים בהישג יד, כך שתמיד ניתן לגשת למלאכה בהחלטה של רגע, מיד לאחר הטלפון שמבשר על הגעה ספונטאנית צפויה בשעה הקרובה...

מאמרים נוספים בנושא סרטן

מאת: amirdadon90סרטן21/03/17872 צפיות
אין ספק שאחת מהמחלות המטרידות ביותר בעידן שבו אנחנו חיים זו מחלת הסרטן על כל גווניה השונים.

מאת: ravivorסרטן25/02/152554 צפיות
צריכים לעבור בדיקת קולונוסקופיה? רגע לפני כדאי לדעת שיש שני סוגים עיקריים של בדיקות - הרגילות והווירטואליות. על ההבדלים בין הסוגים במאמר שלפניכם.

מאת: רונית מיכאליסרטן12/11/141704 צפיות
האפשרות לקבל מרשם קנאביס רפואי והסגולות הטובות הרבות של החומר מעוררות עניין בקרב מטופלים רבים. אם הנכם סובלים ממחלה קשה הכרוכה בכאבים חזקים, אבדן תיאבון ושאר תסמינים התואמים את סגולות הריפוי של הקנאביס כדאי לפנות לרופא המטפל לבירור זכאות למרשם קנאביס רפואי ושימו בו למטרה הקלה בכאב ותסמיני המחלה. כאן תוכלו למצוא מידע שימושי אודות קנאביס רפואי.

מאת: ניר נתנזוןסרטן28/09/142008 צפיות
סרטן העור הוא תופעה נפוצה ההולכת ומתפשטת ברחבי העולם. החור באוזון במקביל לעלייה בזמן הנופש והחופש שנובע מעלייה באיכות החיים, מובילים יותר ויותר אנשים להיחשף לשמש בצורה יותר ויותר רחבה.

מאת: Shiraסרטן17/06/144247 צפיות
מחלות עור הן חלק מענף הדרמטולוגיה ברפואה שמתעסק במחלות עור שונות. העור הוא החלק הגדול ביותר בגוף, והוא מהווה את המעטפת החיצונית לשמירה על הגוף כולו. העור בנוי משלוש שכבות שונות. הראשונה מכונה אפידרמיס, האמצעית מכונה דרמיס והשכבה התחתונה מכונה היפודרמיס. מחלות העור הנפוצות ביותר הן אלה שפוגעות בשכבה העליונה. בשכבה זו יש את הכמות הגדולה ביותר של פתולוגיות, מכיוון ששכבה זו חשופה לעולם החיצוני, שממנו מגיעות רוב הסיבות למחלות העור השונות.

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148119 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: eli levyסרטן21/11/138050 צפיות
מבין הסימנים השכיחים לסרטן הפרוסטטה בולטים ליקויים במערכת השתן. ליקויים אלו מורגשים ע"י המטופל ולכן קל להבחין בהם. יחד עם זאת, שכיחות סרטן הפרוסטטה הולך ועולה עם גיל המטופל, כאשר בד בבד, ללא קשר לקיומו של סרטן זה, שכיחים גם ליקווים בתפקוד המיני ובמערכת השתן.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica