חפש מאמרים:
שלום אורח
08.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מדינת ישראל והכוכבים

מאת: אדריאנה מחניאקטואליה09/03/20091067 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בשל המצב הכלכלי בעולם, ובארץ בפרט, רבים שואלים אותי מה הכוכבים אומרים. על מנת לדעת מה יהיה ראשית עלי לנתח  את מפת הלידה של מדינת ישראל. לשם כך לקחתי את מועד הכרזת המדינה: 14.5.1948 בשעה 16:00.

המדינה נולדה במזל שור וההיסטוריה מספרת לנו שבעקשנות ובנחישות, ולמרות ועל אף כל הסכנות וכל המתנגדים, בן גוריון ושותפיו החליטו להכריז על הקמת מדינת ישראל.

מדינת ישראל בחרה לקום באותו יום, ואני מאמינה שזה משהו שנקבע משמים. כפי שאומרים שילדים בוחרים את הוריהם, כך גם מדינת ישראל בחרה את יום הלידה ואת ההוריה. לצורך העניין ההורים הם תושבי ישראל שאמורים לשמור ולהגן עליה כעל ילד. זה תפקידנו כאזרחים.

כמו השור, גם מדינת ישראל היא מדינה חזקה ועקשנית. היא מדינה שעצם היוולדה קשור לקרקע ולאדמות (מזל שור הוא יסוד אדמה). מדינת ישראל לא שעתה לקולות הצורמים, לקולות המפחידים, לקולות המהססים וקבעה את יתדה למורת רוחם של השכנים.

ביום הכרזת המדינה התושבים יצאו במחולות, הרגישו אחדות והתרוממות רוח, למרות הידיעה שהערבים לא יישבו בשקט וייצאו למלחמה.  במפה יש מארס באריה וירח באריה,  דבר המראה על צורך בכבוד והערכה.  מדינת ישראל, בצעדה האמיץ והלא צפוי, הצליחה לעלות למודעות העולם וזכתה להכרה ממדינות האו"ם.

אם לצורך העניין,  אאניש את מדינת ישראל,  אוכל להגיד ש"ישראל" הוא אישיות עקשנית עם יכולת תקשורתית אם כי לרוב התקשורת מנווטת לעבר ולא לעתיד.

"ישראל"  מאד רגישה  וזוכר את כל העוולות שנעשו לה אי פעם. הכל רשום אצלה בזיכרון. "ישראל" מתייחסת לאחרים כמחנכת ולא כשווה בין שווים. (ולראיה מדנית ישראל תמיד מתיימרת להסביר לערבים צריכים לחיות ומה טוב להם וכיצד לבחור את מנהיגיהם)

"ישראל" עושה קריירה מחוסר הביטחון שלה ומחוסר ההחלטיות שלה. קשה לה לקבל דעות שלא מסתדרות עם ראיית העולם שלה.  היא בעלת שאיפות מרחיקות לכת לשלום ולהרמוניה עד כדי  איבוד  היכולת לראות מעבר לכך, לראות את המציאות כפי שהיא באמת.

"ישראל" רוצה לעשות דברים שיביאו לה כבוד והכרה, רוצה להרגיש שאהובה ומוערכת  על פועלה  ומצפה להיות מתוגמלת  באותה מידה (מדינת ישראל מאד מתאמצת להראות לעולם כמה היא אנושית ומתחשבת ועוזרת לערבים ואפילו למדינות שאין לה איתה יחסים).

"ישראל", או מדינת ישראל בעצם, היא מדינה חזקה, שמוכנה לעבוד קשה, מוכנה להשקיע על מנת לזכות בפרי עמלה: זכייה בפרסים, פירסום, הכרה, הערכה.

מדינת ישראל צריכה ללכת זקופה ובטוחה, להושיט יד ללא פחד מתוך ידיעת חוזקה ויכולתה להגיע להישגים מעולים בכל תחומי החיים. בזכות  יכולתה לעמוד בכל קושי ולצאת כשידה על העליונה.

בתקופה קשה זו שבה אנו נמצאים מדינת ישראל,  ובראשה מנהיגיה, צריכה להתחיל לדבר על העתיד, להתמקד בפרויקטים חברתיים עתידיים שיש בהם טכנולוגיה מתקדמת והמשרתים את האינטרסים של המדינה, של אזרחיה ובכלל.

הבעיה הכלכלית תיפתר כאשר המנהיגים יקשיבו לאותם אנשים המסוגלים לקדם את המדינה לעתיד, לשגשוג ולצמיחה. להקשיב לרעיונות שאולי היום נשמעים כלא מציאותיים מאחר כי דווקא שם נמצאת התשובה.

זה הזמן הנכון לרדת מהעץ של "אנחנו מדינה נאורה" ולעבור לביצועים בשטח. להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות, כאשר בראש מעייניה טובת אזרחיה וגם טובת העולם כולו. לצאת מתחושת ההפרדה ולהתחבר למדינות העולם כעוד אחת מיני רבים. לצאת מההרגשה הזאת שהמדינה כל כך מיוחדת עד שזה גורם למדינות אחרות אנטגוניזם.

המדינה צריכה לצעוד קדימה יחד עם העולם ולא לבד,  כחלק מפרוייקט גלובלי ורק כך תקבל את הערכה והכבוד שהיא כל כך מייחלת לה.

המדינה ומנהיגיה צריכים להסתכל אחורה רק על מנת להבין מה יש לה ולא על מנת להתרפק על העבר כמו אישה זקנה על ערש דווי.

ישראל , מנהיגיה ואזרחיה, צריכים להתחבר לאתגר, לאמביציה שתקופה זו דורשת מהם ולא לתת לחוסר הביטחון ולפחדים לעמוד בדרכה.

די לבכי, די להכאה על חטא. מה שהיה היה. מהיום חייבים להסתכל קדימה כי אין דרך אחרת, הדור הצעיר מצפה לכך, למען עתידו ולמען עתיד מדינת ישראל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מדריכת מסעות לגילוי עצמי

WWW.ADRI.CO.IL

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אדריאנה מחני

מאת: אדריאנה מחנירוחניות - כללי10/03/101121 צפיות
כל מי שגר בדירה שמספרה 7 מיד לעבור דירה, כי הוא המקור לכל הצרות!!! מספר 7 הוא מספר לא טוב, מספר 7 הוא מספר שצריך להעלים אותו מן העולם, צריך לדלג עליו, לעשות עליו חרם עולמי.... אם נסתכל על מספר 7 באופן אובייקטיבי נגלה שהוא מספר די דומיננטי בחיינו. המספר 7 ביהדות מסמל את השבת, היום הקדוש ביותר. המנורה היא בעלת 7 קנים. ספירת העומר נעשית במשך 7 שבועות, 7 המינים בסוכות, 7 ברכות בטקס החתונה, פסח וסוכות נמשכים 7 ימים, וכך גם השבעה על אדם שנפטר.

מאת: אדריאנה מחניאסטרולוגיה05/03/091531 צפיות
הם יצירתיים, בעלי דמיון עשיר, בעלי חוש אסתטי. נטייה לאומנות כמו מוזיקה, ציור, פיסול, תכשיטנות, עיצוב, משחק

מאת: אדריאנה מחנימיסטיקה05/03/091086 צפיות
דמיינו איך מרגישה ציפור כאשר משתחררת מהכלוב? אם אנו רוצים להרגיש כמו הציפור אנו צריכים ללמוד להשתחרר מהדברים שלא טובים לנו ושעברו זמנם ולשחרר את הדברים הטובים שטמונים בנו. להשתחרר מהעבר כי רק הווה בשליטתנו.

מאת: אדריאנה מחניהתמודדות עם מצבי לחץ24/02/091089 צפיות
בעזרת דמיון מודרך שהוא כלי רב עצמה. דמיון המודרך הוא תהליך רצוני שאתה נמצא בהרפיה ויחד עם זאת, נמצא בשליטה מלאה וער לחלוטין למתרחש סביבך. בעזרת הדמיון המודרך אתה יכול להקשיב לתת מודע שלך. זה כמו לשאוב מים מתוך באר עמוקה, למרות שאתה לא יכול לראות את המים, אתה יודע שהם שם ואם תרצה תוכל לשאוב אותם בעת הצורך

מאת: אדריאנה מחנינומרולוגיה18/02/093829 צפיות
השם הוא כרטיס הביקור שלנו. השם אותו נתנו לנו ההורים בעת לידתנו מכיל את הציפיות שלהם, תכונות אישיות, איכויות וסגולות. השם הוא בעצם ארגז הכלים שבו נעזר על מנת להשיג את יעדנו. על פי תורת הנומרולוגיה לכל מספר יש תכונות יסוד משלו וכולנו מורכבים מהמון צירופי מספרים שהם מרכיבים את אישיותנו: תאריך הלידה, השם פרטי, שם משפחה.

מאת: אדריאנה מחניאקטואליה17/02/091228 צפיות
אתמול בתכנית של אילנה דיין צפינו במחדל של ממשלת ישראל. אימהות חד הוריות , עובדות זרות שהסידור לילד שלהם הוא גן מאולתר בתנאים תת רמה מכל הבחינות והמדינה לא חשבה לרגע לתת לאותם ילדים שנולדו בארץ את המגיע להם בזכות. אני מתביישת שאנחנו בתור אזרחים של המדינה לא יודעים על כך וגם לא עושים שום דבר לעזור. אני זורקת כאן כפפה ומתארגנת עם עוד אנשים שמעוניינים לעזור. אז אתם מוזמנים. אנחנו לא נחכה שנבחרי הציבור יעשו משהו. אנחנו נעשה ואולי כך נגרום להם לעשות את מה שהם חייבים.

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה07/06/20129 צפיות
שאלת הסיפוח, שנחתמה גם במסגרת ממשלת האחדות, מעוררת מחלוקות בימין ובשמאל. יש קונצנזוס בציבור היהודי – כי גושי ההתיישבות הגדולים, בקעת ירדן וכמה נקודות בטחוניות אסטרטגיות, חייבות להשאר בידי ישראל, למען בטחונה. "תכנית אלון" – משופרת מותאמת לרוח הזמן, היא הפתרון הטוב ביותר כדי ליצור אחידות בין הגושים. בימין יש החוששים מהשם מדינה פלסטינית. תרגעו הערבים לא יסכימו. בשמאל – מפגינים עם דגלי פלסטין ואש"ף, כל מילה מיותרת.

מאת: אברהם פכטראקטואליה31/05/20162 צפיות
"בנפול אויבך אל תשמח ובכשלו אל יגל לבך". (משלי כד, 17) "ויצב את יהושוע בן נון ויאמר חזק ואמץ כי אתה תביא את בני ישראל אל הארץ אשר נשבעתי להם ואנוכי אהיה עמך". (דברים לא, 23) "ספרי מוסר יש לנו די והותר, אבל אנשי מוסר כל כך מעט". (יוסף חיים ברנר) "מה שיש מן הקיים במוסר, הרי הוא בנפשו של אדם, אבל לא בהגיון שלו ולא בהכרתו, כי אם במסתרי נפשו". (א.ד. גורדון)

מאת: אברהם פכטראקטואליה19/05/20199 צפיות
כולם מדברים על הליכוד, אף אחד לא מדבר על כחול-לבן – חייכו אכלתם אותה. גוש הימין של 59 מנדטים – נכנע למיעוט של 15 כחול-לבן, ובאים בטענות לליכוד. ממשלה מנופחת – בכירים מתייפחים. מעניין ומרגיז – כל הקבוצה של יפי השלטון והחוק, שזעקו מעל כל במה: "רק אחדות – רק אחדות", לא בחירות, הם אלה שעומדים היום בראש המחנה של ממשלה מנופחת, שמנה מיותרת ובזבזנית. הליכוד הפסיד במאבק, אם היו בחירות היה מתקבל 40 מנדטים ולגוש הימין היה שלטון ללא רוטציה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה11/05/20223 צפיות
טוענים שבג"צ לא נתן אמירה ערכית - שמעתי טוענים בכל כלי התקשורת שבג"ץ לא נתן אמירה ערכית מוסרית. טעות: אמר במפורש, לכל אזרח עומדת חזקת החפות, אישום הוא חשד, לא אשמה מוכחת, הזיכויים הוכחה לכל האמירות. החלטת בג"צ פה אחד - פרשת הרפז- אילה חסון המקור הבלעדי ציטטה מתוך הקלטת שמנדבליט מבטיח לאשכנזי לסגור את התיק .לפרסם לחקור לא לטייח פן הכתם על היועץ. ישאר ויחליש את מעמד הפרקליטות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה09/04/20372 צפיות
הנימוקים של הפרקליטות שהועברו לבית המשפט העליון לא עומדים במבחן הסבירות המשפטית. ההנמקה שלהם רעועה ועקומה כמגדל פיזה – והראויות שמבססות לכאורה את האשמות, היא פירמידה של לגו שנופלת מעצמה מרוב טענות סרק. במקום להודות בטעויות או לאפשר לבית המפשט לבדוק יסודית וסופית את הטענות של הסניגוריה, הפרקליטות מתחפרת בעמדות רעועות מפחד של כשלון. אם זדורוב אשם – בית המשפט יקבע סופית ולא הפרקליטות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה10/03/20456 צפיות
בחירות מספר שלוש – ושוב פלונטר פוליטי, חברתי, מתמטי שמתחלק לשניים בגדול או בשלושה עם נוריד או נוסיף את הרשימה המשותפת – האנטי ציונית שחלק מחבריה תומכי טרור. הערבים הם 20% מהאוכלוסיה ומגיע להם ייצוג הולם. אבל אם הם רוצים גם יחס הוגן, לא יקבלו אותו כל עוד ההנהגה שלהם תהיה בהרכב הנוכחי עם ח"כית נוסח יזבק, תומכת גלויה בטרור ובשהידים רוצחי ילדים. אין דוגמא בעולם הדמוקרטי בו יכול חבר פרלמנט להיות תומך טרור או אנטי אותה מדינה, ולכהן בפרלמנט, אם יש דוגמא – שתקום.

מאת: אברהם פכטראקטואליה14/02/20553 צפיות
ראיון עם פרופסור כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, שפרסמה יחד עם שורה נכבדה של פרופסורים ומרצים, פשקוויל שממנו ניתן ללמוד, להבין, לפרשן – שעקרונות המשפט הפלילי היסודיים מזה דורות, לא קיימים במשפט הפלילי בישראל. בין היתר טענה הגב' כרמי שברגע שהפרקליטות מגישה כתב אישום ובמיוחד היועץ המשפטי לממשלה החשוד לכאורה, הופך למורשע, מצורע, חייב פיטורין ועבריין לפי הרשעת התקשורת, וכל זאת כי הפרקליטות והיועץ חושדים בו, כלומר: "חזקת החפות" – וחזקת "הספק הסביר" – לא נמצאים יותר בסל המשפטי של האזרח.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica