חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

העדפת המבוטח בבחירת שמאי רכב

דף הבית

בחירת שמאי רכב .

במקרה של מקרה ביטוח או תאונה חלילה במידה ורכבכם ניזוק, אתם אמורים לפנות לסוכן הביטוח ו/או לחברת הביטוח ומדווחים על התאונה.  מטבע הדברים אנחנו לא רוצים כאבי ראש ומעדיפים לעשות מה שסוכן הביטוח ו/או חברת הביטוח אומרים לנו לעשות כגון:

1. הכנס את מכוניתך למוסך הסדר שם תקבל את כל השירותים הכוללים שמאי שיעריך את הנזק וגם תקבל רכב חליפי.

2. בהתקשרות ישירה לחברת ביטוח יענו לכם כך... קיבלנו את הודעתך, אנחנו נשלח אליך שמאי רכב ו/או תבחר שם של שמאי מרשימת השמאים שנציג בפניך...

מכאן אני חייב להדגיש כי בעת יישום הסעיפים הנ"ל קחו בחשבון כי יש אינטרס לחברת הביטוח ו/או לסוכן "לחסוך" לחברת ביטוח כספים רבים, תוך שאותו שמאי מקבל את שכרו מחברת הביטוח.

חברים יקרים, - האם נראה לכם הגיוני שאותו שמאי ו/או מוסך הסדר שמקבלים את שכרם מחברת ביטוח ישמרו על האינטרסים שלכם ? 

לנו בכל אופן לא נראה היגיוני !! - מניסיונינו הרב, ברוב המקרים אינכם מקבלים את המגיע לכם – נקודה.

ע"פ בג"צ השמאים מתאריך 15 באפריל 2001 סעיף 41 להלן ציטוט פסק דין שנקבע ע"י בג"צ בו נכתב.." התכלית העיקרית של חוק פיקוח היא הגנה על המבוטחים. תכלית זאת עלולה להיפגע במצב הקיים בו שומות רכב המשמשות בסיס לתשלום תגמולי ביטוח נערכות ע"י שמאי בית המועסקים כעובדים של חברת ביטוח, זהו ליקוי. למפקחת על הביטוח נתונה סמכות מכוח חוק הפיקוח לתקן את הליקוי, היא צריכה להפעיל סמכות זאת כדי לקבוע הסדר שיאזן כראוי בהתאם לתכלית החוק, בין הצורך להגן על המבוטחים לבין הזכות של חברת ביטוח להעסיק שמאי בית. אי לכך אנו עושים צו מוחלט המחייב את המפקחת על הביטוח לקבוע הסדר כאמור, בהתחשב בדברי בית המשפט בפסק דין זה.."  

בקיצור חברים, נגמרו החגיגות של חברות הביטוח,זכותו של כל אזרח לבחור שמאי רכב מורשה ורשום בפנקס השמאים, ע"פ ראות עיניו ומקצועיותו של השמאי.  

סיכום: מומלץ לפנות אלינו ו/או לכל שמאי אשר אינו עובד ופועל בשת"פ עם חברות הביטוח בכדי לקבל חוות דעת מקצועית והוגנת ללא משוא פנים ו/או אימת חברות הביטוח.

פניה למשרדינו כמשרד שמאים עצמאי ובלתי תלוי , תהווה לך הגנה על האינטרסים שלך תוך הגינות וללא כל משוא פנים, לרבות ייעוץ וליווי מקצועי אישי ומהימן.

שכרינו: ע"פ חוזר של המפקח על הביטוח, חובה על חברת ביטוח לשלם את מלוא שכ"ט השמאי.   

 נסיעה טובה ובטוחה,   חיים שריקי  – שמאי רכב        

http://www.car-10.com

                       

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 

 

תודה על שיתוף פעולה,

 

 

             בברכה,

   חיים שריקי - שמאי רכב

   נייד -     054-6800905

   פקס -      08-8570910  

  

http://www.car-10.com לאתר האינטרנט שלנו = > 

P    למען הסביבה.. תדפיסו אותי רק אם צריך,

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים שריקי שמאות רכב

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים26/10/101189 צפיות
רכבה של המבוטחת נגנב, חברת הביטוח חשדה במבוטחת כי ביימה את הגניבה והעלתה שלל טענות, אשר בסופו של דיון התנדפו ברוח, בין השאר, טענה חברת הביטוח, כי המבוטחת ביימה את גניבת הרכב משום שמדובר ברכב ישן עם קילומטרג' גבוה. - השופטת יעל הניג, מבית משפט השלום בתל אביב, דנה בטענה.

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים26/10/101273 צפיות
בראש ובראשונה נגדיר את משמעותו של המושג "ירידת ערך"... "ירידת ערך" משמעה ההפרש בין שווי השוק של הרכוש (רכב, ציוד וכיוצ"ב) המבוטח לפני שאירע מקרה ביטוח , לבין שוויו של הרכב לאחר תיקון הנזקים שנגרמו לו. פוליסת ביטוח רכב כוללת ירידת ערך רכב עם השתתפות עצמית שגובהה מוסכם בין הצדדים כאחוז משווי הרכב.

מאת: חיים שריקי שמאות רכבביטוח רכב20/10/101336 צפיות
האם הייתם מאמינים כי חברת ביטוח תמכור לכם פוליסה, אשר רשום בה כי היא מבטחת אתכם, בתנאי שלא תהיו בני גילכם? בית משפט השלום בת"א נדרש לאחרונה לדון במקרה בו המבוטח שהינו נהג צעיר, רכש פוליסה דרך סוכן ביטוח , שהכיר אותו היטב ואף צילם את תעודת הזהות שלו, יחד עם זאת, חברת הביטוח רשמה בפוליסה מגבלה של "נהג צעיר", ולאחר שהתרחשה תאונה ניערה את חוצנה ממנו. להמשך המאמר.....

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים13/10/101057 צפיות
לפני זמן מה קיבלתי טלפון מלקוח אשר הגיע אלי דרך אתר אינטרנט שלנו...באבחון ראשוני נראה כי האדם מאוד כועס וממורמר ומבקש ממני לנסות לעזור לו.... ע"פ עדותו של מבוטח נמסר כי "לפני חודשיים בשעת לילה מאוחרת כשעמדתי ברמזור אדום ופתאום הגיח מאחרי רכב שכור ונכנס ברכבי מסוג מזדה 6 שנת יצור 2007". להמשך המאמר....

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים26/08/101830 צפיות
תקציר = > לאור העובדה שרוב הציבור אינו מכיר את החוק מצאתי לנכון לעשות ככל שביכולתי לפרסם כתבות ומאמרים רבים בנושא ואשר יעזרו לכם לממש את זכויותיכם מול חברות הביטוח ובכדי לקבל את המגיע לכם לרבות פיצוי ירידת ערך לרכב שנפגע כתוצאה ממקרה ביטוח. תאונה ו/או פגיעה צד ג'.

מאמרים נוספים בנושא תאונות דרכים

מאת: אור ורדיתאונות דרכים14/07/151619 צפיות
אני לא פיזיקאי, אבל אני כן יודע שלכל חפץ יש מרכז כובד וככל שמרכז הכובד קרוב יותר לקרקע – אותו גוף יהיה יותר יציב. ובשביל לפשט את העניינים – נמיר את המונח "מרכז כובד" ל"משקל".

מאת: אור ורדיתאונות דרכים07/07/15971 צפיות
אני מתעורר בבוקר, מתלבש, שותה כוס קפה, לוקח את חוליו (הכלב) לטיול. חוזר זריז לסגור דברים אחרונים ואז... עולה על אפוד, חובש את הקסדה, סכין בין השיניים ולוקח את המפתחות של הטויוטה.

מאת: אור ורדיתאונות דרכים30/06/15866 צפיות
מה קורה לנו כאשר אנחנו מוסחים תוך כדי נהיגה? ומה הם הפתרונות?

מאת: אור ורדיתאונות דרכים16/06/15862 צפיות
זה היה כשהייתי במשרד, בערך בשעות הצהרים – ממש אחרי שחזרתי מהרצאה שהעברתי לעמותת "אור ירוק".

מאת: נינה כהןתאונות דרכים05/11/141899 צפיות
ברגע שצריך לחקור תאונת דרכים יש לבצע מספר רב של פעולות שרק איש מקצוע מהתחום יכול לבצע אותן

מאת: נינה כהןתאונות דרכים05/11/141892 צפיות
מומחיות היא דבר חשוב שיש לו ערך רב בין אם עוסקים בתחום מוכר מאוד ובין אם מדובר בתחום ממוקד כלשהו.

מאת: נינה כהןתאונות דרכים05/11/141811 צפיות
לא קשה להבחין בקיומו של בוחן תנועה במשפטי תעבורה רבים בישראל. למרבה הצער לא מעט תאונות קורות ברחבי ישראל מדי שנה,

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica