חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פוליסת ביטוח ללא ביטוח -

תאור המקרה: מר ישראל (שם בדוי) צעיר בן פחות מ- 21, רכש מסוכן של חברת הביטוח ששמה שמור במערכת פוליסת ביטוח לרכבו. באחד הימים, נהג ישראל ברכבו. במהלך הנסיעה, ביצע ישראלפניית פרסה לא זהירה וגרם לתאונה בה ניזוק רכב אחר. ישראל נדרש לפצות את בעל הרכב שניזוק.
ישראלפנה לחברת הביטוח וביקש כי זו תכסה את נזקי התאונה שנגרמו לצד השלישי... - נכון שביטחת את עצמך אצלנו, אמרה חברת הביטוח לישראל, אבל הביטוח אינו מכסה אותך. הכיצד, השתומם אברהם .. עבור מי אם לא עבורי רכשתי את הפוליסה..? - הפוליסה, הודיעה חברת הביטוח לישראל מכסה אך ורק נהגים מגיל 21 ומעלה, ולך ישראל טרם מלאו 21 שנה.  אימו של ישראל כמי שרשאית לנהוג ברכב הגם שאיננה בעלת רשיון נהיגה כלל.
הלא סוכן הביטוח, התפלא ישראל, מכיר אותי אישית. הוא היה מודע לגילי ולכך שאינני בן 21. כאשר לקח את פרטי המדויקים הוא אף לקח ממני את תעודת הזהות וצילם אותה.
את חברת הביטוח זה לא עניין. בפוליסה כתוב, עמדה חברת הביטוח על שלה, שהיא מכסה אך ורק נהגים מגיל 21.
"אין כל קדושה במילים, מוכיח השופט אריה אטיאס", מבית משפט השלום בתל אביב, את חברת הביטוח. צריך לברר מה הייתה כוונתם האמיתית של הצדדים ולה יש לתת את התוקף.

בפוליסה עצמה קיימת סתירה, מוסיף השופט. מצד אחד נרשם במפורש שמו של ישראל כמי שרשאי לנהוג ברכב ומצד שני צויין התנאי, שישראל אינו יכול לעמוד בו, בדבר גיל מינימלי של 21 שנה.
הסתירה בפוליסה, מסביר השופט, מצביעה על כך שסוכן הביטוח לא חשב לכלול תנאי המגביל את נהיגת ישראל ברכב.
תנאי הגיל בפוליסה הוא פרי מחדל של סוכן הביטוח, קובע השופט, שגם ציין בפוליסה את שם סוכן הביטוח, מדגיש השופט, הוא שלוחה של חברת הביטוח, ומעשיו ומחדליו מחייבים אותה.. - ההתחקות אחר כוונתם האמיתית של הצדדים, קובע השופט, מביאה למסקנה המתבקשת לפיה לא היה בדעת הצדדים לכלול בפוליסה תנאי המגביל את גיל הנהג.

סוף דבר, נקבע בפסק הדין, הפוליסה שרכש ישראל לעצמו מכסה אותו, למרות היותו נהג צעיר, והכשרת היישוב חויבה לשאת במלוא הנזק..

נסיעה טובה ובטוחה, חיים שריקי שמאות רכב ורכוש. 054-6800905

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 

 

תודה על שיתוף פעולה,

 

 

             בברכה,

   חיים שריקי - שמאי רכב

   נייד -     054-6800905

   פקס -      08-8570910  

  

http://www.car-10.com לאתר האינטרנט שלנו = > 

P    למען הסביבה.. תדפיסו אותי רק אם צריך,

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים שריקי שמאות רכב

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים26/10/101187 צפיות
רכבה של המבוטחת נגנב, חברת הביטוח חשדה במבוטחת כי ביימה את הגניבה והעלתה שלל טענות, אשר בסופו של דיון התנדפו ברוח, בין השאר, טענה חברת הביטוח, כי המבוטחת ביימה את גניבת הרכב משום שמדובר ברכב ישן עם קילומטרג' גבוה. - השופטת יעל הניג, מבית משפט השלום בתל אביב, דנה בטענה.

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים26/10/101272 צפיות
בראש ובראשונה נגדיר את משמעותו של המושג "ירידת ערך"... "ירידת ערך" משמעה ההפרש בין שווי השוק של הרכוש (רכב, ציוד וכיוצ"ב) המבוטח לפני שאירע מקרה ביטוח , לבין שוויו של הרכב לאחר תיקון הנזקים שנגרמו לו. פוליסת ביטוח רכב כוללת ירידת ערך רכב עם השתתפות עצמית שגובהה מוסכם בין הצדדים כאחוז משווי הרכב.

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים13/10/101056 צפיות
לפני זמן מה קיבלתי טלפון מלקוח אשר הגיע אלי דרך אתר אינטרנט שלנו...באבחון ראשוני נראה כי האדם מאוד כועס וממורמר ומבקש ממני לנסות לעזור לו.... ע"פ עדותו של מבוטח נמסר כי "לפני חודשיים בשעת לילה מאוחרת כשעמדתי ברמזור אדום ופתאום הגיח מאחרי רכב שכור ונכנס ברכבי מסוג מזדה 6 שנת יצור 2007". להמשך המאמר....

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים26/08/101828 צפיות
תקציר = > לאור העובדה שרוב הציבור אינו מכיר את החוק מצאתי לנכון לעשות ככל שביכולתי לפרסם כתבות ומאמרים רבים בנושא ואשר יעזרו לכם לממש את זכויותיכם מול חברות הביטוח ובכדי לקבל את המגיע לכם לרבות פיצוי ירידת ערך לרכב שנפגע כתוצאה ממקרה ביטוח. תאונה ו/או פגיעה צד ג'.

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים17/03/092303 צפיות
נגמרו החגיגות של חברות הביטוח, זכותו של כל אזרח ומבוטח לבחור שמאי רכב מורשה ורשום בפנקס השמאים, ע"פ ראות עיניו ומקצועיותו של השמאי. על פי חוק נקבע כי חל איסור מוחלט על כל חברת הביטוח לחייב אתכם בשמאי מטעמם ו/או מרשימת השמאים שיציגו בפנכם. דעו כי אותם שמאים שיציגו בפינכם הינם שמאים אשר פועלים ע"פ הנחיותיהם של חברות הביטוח תוך שמירה קפדנית על אינטרס חברות הביטוח בחיסכון כספים לרבות אי קביעת ירידת ערך מסחרית שנקבעה לרכב כתוצאה מתאונה. להמשך הכתבה לחץ כאן....

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17823 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163156 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162497 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162151 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162163 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142632 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146906 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica