חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התנערות חברת ביטוח לאחר גניבת רכב

התנערות חברת הביטוח בעת גניבת רכב.

רכבה של גברת וורדה (שם בדוי-שמה האמיתי שמור במערכת) נגנב, חברת הביטוח חשדה בגב' וורדה כי ביימה את הגניבה והעלתה שלל טענות, אשר בסופו של דיון התנדפו ברוח, בין השאר, טענה חברת הביטוח, כי מדובר ברכב ישן עם קילומטרג' גבוה. - השופטת יעל הניג, מבית משפט השלום בתל אביב, דנה בטענה.

בתום יום העבודה, ירדה גב' וורדה אל מקום חניית רכבה, וגילתה כי הרכב, מסוג טיוטה נעלם כלא היה. - בעלת הרכב פנתה לעזרת המשטרה והבינה מייד שזו קצרה ידה מלהושיע. - "כמה טוב שיש ביטוח מאחורי", אמרה לעצמה תוך שהיא גאה בעצמה על כך שדאגה, בעוד מועד, לרכוש פוליסת ביטוח מקיף לרכב, בחברת ביטוח XX אשר שמורה במערכת.. אולם חברת הביטוח לא עמדה מאחוריה. נהפוך הוא: חברת הביטוח פתחה במלחמת חורמה נגדה בניסיון להראות כי המבוטחת ביימה את הגניבה. - על מה אתם מבססים טענה כל כך חמורה, התעניינה לדעת שופטת בית משפט השלום בתל אביב, יעל הניג. - על צרור גדול של חשדות ענו נציגי חברת הביטוח, מתוך אמונה יוקדת באשמתה של המבוטחת.

1.      לאחר הגניבה, לא היה בידי גב' וורדה אלא צרור אחד של מפתחות.

2.      גב' וורדה לא שילמה את אגרת הרישוי השנתי ולא נגשה לטסט.

3.      גב' וורדה פרסמה מודעה באינטרנט ובה הציעה את הרכב למכירה. משמע היא ניסתה להפטר מהרכב עוד קודם לכן.

4.      לרכב היה קילומטרג' גבוה, 220,000 קילומטר.

5.      גב' וורדה סירבה להיבדק בפוליגרף.

 * חמישה סעיפים כבדים... נראה לכם כי חברת הביטוח צודקת ? – הבה נראה !! השופטת הניג שמעה את עדותה של גב' וורדה והתרשמה כי מדובר דווקא ב"אדם נורמטיבי העובד לפרנסתו. עדותה עשתה רושם אמין".

לעניין חסרונו של צרור מפתחות נוסף, מציינת השופטת, המבוטחת מסרה הסבר משכנע. הצרור הנוסף נשכח על ידי הגרוש שלה בדירה שהייתה משותפת וממנה יצאו שניהם. לאחר הגירושין, היא לא הייתה זקוקה לצרור מפתחות נוסף. איש מלבדה לא נהג ברכב.

אשר לרישוי הרכב, אכן זה לא חודש, הודתה המבוטחת, הימים היו ימי חג והיא השתהתה בהליכי חידוש הרישוי. "אין בכך כדי להוכיח כי ידה של המבוטחת הייתה במעל",

עוד קובעת השופטת  "הרי לו חפצה להעלים את הרכב סביר כי הייתה דואגת לחידוש הרישוי על מנת להסיר כל חשד ממנה".

לעניין הניסיון למכור את הרכב, המבוטחת העידה בכנות, כי אכן ביקשה למכור את הרכב משום שעברה דירה והייתה זקוקה לכספים. אלא שלא היו די מתעניינים. לימים הסתדרה ולא נזקקה עוד למכירת הרכב. 

טענת הקילומטראג' הגבוה קוממה את השופטת. "טענות מסוג זה מועלות חדשות לבקרים על ידי חברות הביטוח.."לא יעלה על הדעת כי חברת ביטוח תקבל לביטוח רכב "ותיק" על הכביש ולימים, עם גניבתו, תעלה עובדה זו כראיה  כנגד המבוטח. אם סבורות חברות הביטוח שרכבים אלה "מועדים לביום", אל להן לבטח אותם בביטוח מקיף".

ואחרון חביב, הטענה כי המבוטחת סירבה להיבדק בפוליגרף. - קובעת השופטת, "לא מצאתי כי גרסתה העלתה חשד שהצדיק בדיקת פוליגרף". מעבר לכך, הוסיפה השופטת, "מבוטח אינו חייב להסכים לעבור בדיקת פוליגרף כדי להוכיח את מהימנותו. שאלת אמינותו של המבוטח צריכה נקבעת על ידי בית המשפט ולא על ידי הפוליגרף".

גם המפקח על הביטוח קבע כי המבוטח רשאי לסרב להצעת חברת הביטוח לערוך בדיקת פוליגרף, אפילו חתם על הסכם לבדיקה כזו. סירוב לבדיקה כזו אסור שיוגש כראיה לבית המשפט. על אחת כמה וכמה כאשר גב' וורדה סירבה מראש לעבור בדיקה שכזו. - בסופו של דיון, חייבה השופטת הניג את חברת הביטוח לשלם את מלוא שווי הרכב בתוספת 30,000 ש"ח עבור עוגמת נפש בשל "אופן ניהול ההליך על ידי חברת הביטוח" ובצרוף הוצאות משפט בשיעור 25% מהסכומים שנפסקו.

נסיעה טובה ובטוחה, חיים שריקי שמאות רכב ורכוש 054-6800905       08-8570910

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 

 

תודה על שיתוף פעולה,

 

 

             בברכה,

   חיים שריקי - שמאי רכב

   נייד -     054-6800905

   פקס -      08-8570910  

  

http://www.car-10.com לאתר האינטרנט שלנו = > 

P    למען הסביבה.. תדפיסו אותי רק אם צריך,

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים שריקי שמאות רכב

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים26/10/101272 צפיות
בראש ובראשונה נגדיר את משמעותו של המושג "ירידת ערך"... "ירידת ערך" משמעה ההפרש בין שווי השוק של הרכוש (רכב, ציוד וכיוצ"ב) המבוטח לפני שאירע מקרה ביטוח , לבין שוויו של הרכב לאחר תיקון הנזקים שנגרמו לו. פוליסת ביטוח רכב כוללת ירידת ערך רכב עם השתתפות עצמית שגובהה מוסכם בין הצדדים כאחוז משווי הרכב.

מאת: חיים שריקי שמאות רכבביטוח רכב20/10/101335 צפיות
האם הייתם מאמינים כי חברת ביטוח תמכור לכם פוליסה, אשר רשום בה כי היא מבטחת אתכם, בתנאי שלא תהיו בני גילכם? בית משפט השלום בת"א נדרש לאחרונה לדון במקרה בו המבוטח שהינו נהג צעיר, רכש פוליסה דרך סוכן ביטוח , שהכיר אותו היטב ואף צילם את תעודת הזהות שלו, יחד עם זאת, חברת הביטוח רשמה בפוליסה מגבלה של "נהג צעיר", ולאחר שהתרחשה תאונה ניערה את חוצנה ממנו. להמשך המאמר.....

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים13/10/101056 צפיות
לפני זמן מה קיבלתי טלפון מלקוח אשר הגיע אלי דרך אתר אינטרנט שלנו...באבחון ראשוני נראה כי האדם מאוד כועס וממורמר ומבקש ממני לנסות לעזור לו.... ע"פ עדותו של מבוטח נמסר כי "לפני חודשיים בשעת לילה מאוחרת כשעמדתי ברמזור אדום ופתאום הגיח מאחרי רכב שכור ונכנס ברכבי מסוג מזדה 6 שנת יצור 2007". להמשך המאמר....

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים26/08/101828 צפיות
תקציר = > לאור העובדה שרוב הציבור אינו מכיר את החוק מצאתי לנכון לעשות ככל שביכולתי לפרסם כתבות ומאמרים רבים בנושא ואשר יעזרו לכם לממש את זכויותיכם מול חברות הביטוח ובכדי לקבל את המגיע לכם לרבות פיצוי ירידת ערך לרכב שנפגע כתוצאה ממקרה ביטוח. תאונה ו/או פגיעה צד ג'.

מאת: חיים שריקי שמאות רכבתאונות דרכים17/03/092303 צפיות
נגמרו החגיגות של חברות הביטוח, זכותו של כל אזרח ומבוטח לבחור שמאי רכב מורשה ורשום בפנקס השמאים, ע"פ ראות עיניו ומקצועיותו של השמאי. על פי חוק נקבע כי חל איסור מוחלט על כל חברת הביטוח לחייב אתכם בשמאי מטעמם ו/או מרשימת השמאים שיציגו בפנכם. דעו כי אותם שמאים שיציגו בפינכם הינם שמאים אשר פועלים ע"פ הנחיותיהם של חברות הביטוח תוך שמירה קפדנית על אינטרס חברות הביטוח בחיסכון כספים לרבות אי קביעת ירידת ערך מסחרית שנקבעה לרכב כתוצאה מתאונה. להמשך הכתבה לחץ כאן....

מאמרים נוספים בנושא תאונות דרכים

מאת: אור ורדיתאונות דרכים14/07/151619 צפיות
אני לא פיזיקאי, אבל אני כן יודע שלכל חפץ יש מרכז כובד וככל שמרכז הכובד קרוב יותר לקרקע – אותו גוף יהיה יותר יציב. ובשביל לפשט את העניינים – נמיר את המונח "מרכז כובד" ל"משקל".

מאת: אור ורדיתאונות דרכים07/07/15970 צפיות
אני מתעורר בבוקר, מתלבש, שותה כוס קפה, לוקח את חוליו (הכלב) לטיול. חוזר זריז לסגור דברים אחרונים ואז... עולה על אפוד, חובש את הקסדה, סכין בין השיניים ולוקח את המפתחות של הטויוטה.

מאת: אור ורדיתאונות דרכים30/06/15864 צפיות
מה קורה לנו כאשר אנחנו מוסחים תוך כדי נהיגה? ומה הם הפתרונות?

מאת: אור ורדיתאונות דרכים16/06/15862 צפיות
זה היה כשהייתי במשרד, בערך בשעות הצהרים – ממש אחרי שחזרתי מהרצאה שהעברתי לעמותת "אור ירוק".

מאת: נינה כהןתאונות דרכים05/11/141899 צפיות
ברגע שצריך לחקור תאונת דרכים יש לבצע מספר רב של פעולות שרק איש מקצוע מהתחום יכול לבצע אותן

מאת: נינה כהןתאונות דרכים05/11/141889 צפיות
מומחיות היא דבר חשוב שיש לו ערך רב בין אם עוסקים בתחום מוכר מאוד ובין אם מדובר בתחום ממוקד כלשהו.

מאת: נינה כהןתאונות דרכים05/11/141811 צפיות
לא קשה להבחין בקיומו של בוחן תנועה במשפטי תעבורה רבים בישראל. למרבה הצער לא מעט תאונות קורות ברחבי ישראל מדי שנה,

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica