חפש מאמרים:
שלום אורח
13.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שלבי השינה

מאת: ד"ר גבשינה 26/07/20106084 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ישנם חמישה שלבי שינה, 1 עד 4 שהם שלבי NREM (Non REM) ושלב ה-REM(Rapid Eye Movement). בדרך כלל כאשר ישנים עוברים דרך כל השלבים בדרךלשינת REM, ואז המחזור הזה מתחיל שוב מהשלב הראשון. כל מחזור שינה כזה אורךבין 90 ל110 דקות. המוח מתנהג בצורה שונה בכל אחד מהשלבים האלה, בחלקםיתכן והגוף שלכם יזוז ובאחרים הגפיים שלכם יהיו חסרות תנועה.

שלב 1:

השלב הראשון בשינה הוא שלב השינה הקלה, אתם חווים הסחפות פנימה והחוצהמשינה וניתן בקלות להעיר אתכם. תנועת העיניים והגוף שלכם מאיטה. יתכן ותחוותנועות חדות ופתאומיות של הרגליים או שרירים אחרים. תנועות אלה נגרמות עקבגירוי ספונטני של האזור המוטורי של המוח.

שלב 2:

כמחצית מזמן השינה אנו מבלים בשלב זה, במהלכו תנועת העיניים נפסקת וגליהמוח (מדידת רמת הפעילות במוח) מאיטים. ישנם גם פריצות קצרות של פעילותמוחית מוגברת הידועים גם כ-כישורי שינה.

שלב 3:

השלב השלישי הוא השלב הראשון של שינה עמוקה. גלי המוח עם תערובת של גלידלתא איטיים, וגלים מהירים יותר. במהלך שלב זה של השינה יכול להיות קשהמאוד להעיר מישהו. אם אתם מתעוררים במהלך שלב זה יתכן ותרגישו חלשיםומבולבלים למספר דקות.

שלב 4:

השלב הרביעי הוא השלב השני בו אנו בשינה עמוקה. שלב זה מאופיין בכךשהמוח יוצר גלי דלתא איטיים כמעט באופן בלעדי. כמו בשלב השלישי גם פה יהיהקשה להעיר מישהו משנתו. שני השלבים האלה הכרחים להרגשה רעננה בבוקר, אםשלבים אלו יהיו קצרים מידי תרגישו שהשינה לא היתה מספקת.

שלב שינת REM או ריצוד עיניים מהיר (תנועת עיניים מהירה):

שלב שינת REM הוא השלב בו חלימה מתרחשת. כאשר נכנסים לשינת ריצוד עינייםמהיר הנשימה נעשית מהירה שיטחית ולא סדירה. העיניים שלכם יזוזו במהרה אךהגוף שלכם נהיה ניח. מתרחשת עלייה בקצב הלב ובלחץ הדם. במבוגרים כחמישיתמזמן השינה הוא זמן שינת רע"מ ומעט יותר עבור ילדים. שלב שינה זה שכאמורהוא השלב בו חולמים מתחיל כ70 עד 90 דקות מהרגע שנרדמים. במחזורי השינההראשונים שלב זה של שינת רע"מ קצר. לקראת הבוקר שלבי השינה העמוקה מתקציריםושלב זה מתארך.

חוקרים לא לגמרי מבינים את שינת הרע"מ והחלומות אך יודעים כי הם חשוביםביצירת זיכרונות ארוכי טווח. כמו כן אם שלב שינת ריצוד העיניים המהיר נפגעתמחזור השינה הבא יכול להיות מעוות ולא לעבור דרך כל השלבים אלא לקפוץישירות לשינת רע"מ עד להשלמת הפער.

אתם מוזמנים לאתר ד"ר גב לגלות על מגוון כריות שינה, כורסאות טלויזיה , מזרונים ועוד

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר גב מייצרת ומשווקת מושבים אורטופדיים, כסאות , כורסאות T.V,  כורסאות עיסוי ,מזרונים , מיטות, כריות שינה ועוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר גב

מאת: ד"ר גבריהוט 01/07/111137 צפיות
הרכבנו מספר טיפים שימושים לביצוע מחקר ובחירת כורסת עיסוי המתאימה בדיוק לצרכייכם. ישנן הרבה אפשרויות והמון מאפיינים לבחור מתוכם, רוב כורסאות העיסוי מגיעות מצויידות בחזית הטכנולוגיה ובנוחות מקסימלית

מאת: ד"ר גבריהוט 28/06/11958 צפיות
מזרונים ניקנים תוך בתחשבות במידותיהם, רמת הקושי שלהם וכמובן במחירם. מבחר המזרונים המוצע הינו עשיר ונותן מספר גדול של פתרונות שינה, דוגמת מזרונים עם שלט רחוק, כן מזרונים המסוגלים לאפשר לכם לבחור את הטמפרטורה בה תרצו לישון.

מאת: ד"ר גבקניות 28/06/111238 צפיות
בחירת כורסאות טלויזיה היא לא משימה קלה, אבל שימוש בטיפים שלהלן יעזור לכם לבחורה כורסת טלויזיה או כורסת עיסוי מושלמת עבורכם ובמחיר הגיוני. בהצלחה!

מאת: ד"ר גבריהוט 11/06/111052 צפיות
קניית מזרונים לבית הם לא רכישה קלה. מזרון הוא פריט ריהוט המלווה אותנו בכל לילה, ותומך בגב שלנו בסופו של עוד יום עבודה מאתגר. אבל אם אתם כבר מתחבטים בשאלה "האם צריך לקנות מזרון חדש?" זהו סימן די ברור שהמזרון או מזרונים הנוכחיים שלכם כבר לא עושים את העבודה ותמוכים בכם בצורה טובה כמו בעבר.

מאת: ד"ר גבריהוט 11/06/11924 צפיות
קניית מזרון חדש היא לא מאורע שכיח במיוחד, אבל כיוון שמדובר באיכות השינה ובבריאות הגב שלנו מומלץ מאוד לבצע סקר שוק ולבצע רכישה מושכלת.

מאת: ד"ר גברהיטים01/06/11912 צפיות
מזרון הוא לא פחות ולא יותר מאשר פריט הריהוט הכי חשוב שיש לנו בבית. מספר שעות לא מבטול במהלך כל יממה ויממה בחיינו, אנו מבלים על מזרונים ללא תזוזה רבה

מאת: ד"ר גבריהוט 21/05/111014 צפיות
ישיבה ממשוכת בכסאות שמעוצבים לא כראוי יכולה לגרום לפציעות בשרירים ולכאבי גב, בגלל תמיכה לא מספקת לגוף היושב.במאמר כמה נקודות שכדאי להתחשב בהן כאשר בוחרים כסאות מחשב לבית או כסאות משרדיים למקום העבודה.

מאמרים נוספים בנושא שינה

מאת: דוד כהןשינה 01/10/161235 צפיות
אין דבר מעצבן יותר מלישון כאשר בין הזוג נוחר. אבל לא רק אנחנו סובלים אלא גם הוא. תסמונת דום נשימה בשינה מזיקה ומצביעה על בעיה רפואית הדורשת טיפול.

מאת: אפרתשינה 28/05/152536 צפיות
הפרעות שינה יכולות לשבש מאוד את איכות החיים, במיוחד אשר סובלים מן בעיות של הפרעות שינה באופן קבוע. לרוב, מי שסובל זמן מסוים מן הפרעות שינה נשלח על ידי הרופא המטפל שלו או על ידי רופא המשפחה להשגחה במרפאת שינה. במרפאה זו האדם ישן את הלילה כשהוא מחובר למכשירים שונים. כך בהשחתם של רופאים ואחיות ניתן לבסוף לגלות את הסיבה הרפואית הגורמת לבעיה של הפרעות שינה. לעתים הפרעות שינה נוצרים כתוצאה מעין קשיים לנשום במהלך הלילה מה שגורם לנחירות.

מאת: רובי אוזןשינה 06/04/151575 צפיות
כמה פעמים מצאתם את עצמכם ערים באמצע הלילה? מתהפכים מצד לצד, קמים ומתהלכים ברחבי הבית ועדיין מתקשים להירדם. הפרעות שינה מלוות רבים מאיתנו במהלך השבוע. מחקרים רבים מראים כי אחוזים גבוהים באוכלוסייה הבוגרת סובלים מהתופעה אשר פוגעת בתפקוד היומיומי וגורמת לנו לחוש תשושים ועייפים במהלך היום.

מאת: רובי אוזןשינה 23/02/151347 צפיות
רבים מאיתנו סובלים מכאבי גב וצוואר הנגרמים מסיבות שונות. במקרים שכאלה בחירת מזרן היא החלטה חשובה אשר תשפיע באופן ישיר גם על איכות השינה וגם על רמת הכאב. מזרן נוח הוא עניין של פרספקטיבה המשתנה בין אדם לאדם על פי הרגלי עבר ומבנה גופני. בחירת מזרן היא איננה החלטה שאנו עושים כל יום, לכן חשוב לבדוק את הנושא לעומק, להשוות בין סוגי המזרנים, להתנסות ורק בסוף להחליט. רבים מהמומחים לעמוד השדרה טוענים כי לקימורי גב שונים, מחויבת תמיכה שונה.

מאת: מלטוניןשינה 15/06/144214 צפיות
זמן השינה לו אנחנו זקוקים בנוסף לזמן השינה שאנחנו למעשה ישנים, משתנה במהלך שנות חיינו, כאשר הורמון המלטונין מהווה מרכיב חשוב בתהליך.

מאת: Daniel.Bשינה 20/05/144631 צפיות
כמעט כל מי שנוחר מכיר את התופעה הזאת: התעוררות בבהלה באמצע הלילה שנובעת מתחושת מחנק נוראית שמחייבת אתכם לחפש אחר אוויר לנשימה. אם זה קורה לכם הרבה פעמים בלילה, יכול מאוד להיות שאתם צריכים סיפאפ.

מאת: מלטוניןשינה 20/02/148388 צפיות
מלטונין בא לשקף למוח ולשאר איברי הגוף את שעות החשיכה במהלך היממה, כמו גם את עונות השנה וכל זאת בהתאם לזמן ולמקום

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica