חפש מאמרים:
שלום אורח
11.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הורות אחרת - למה חשוב לבנות הסכם?

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/2010900 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הורות אחרת – חשיבות ההסכם המשפטי:

אחד היתרונות של הורות משותפת לעומת כל סוג הורות אחר הוא שהיא הורות מתוכננת. ככל שחושבים לפני התהליך על תרחישים אפשריים ולוקחים בחשבון את כל הסוגיות הרלוונטיות, נערכים לענין טוב יותר וכשמגיע הילד לעולם, הרבה יותר קל להסתגל למציאות החדשה.

הורות אחרת מחייבת בניית הסכם משפטי מלא ופרטני, המתייחס גם לחלוקת הכסף וגם להסדרי ראייה. הסכם כזה יתווה לכם דרך נכונה ורגועה להמשך השותפות.

אז מה לוקחים בחשבון?

גידול ילד, כמובן, עולה כסף. הרבה כסף. במיוחד בשנים הראשונות, כשמדובר בהוצאות כמו גן, מטפלת, צהרון, טיטולים, תחליפי חלב וכדומה. ניתן לקבוע על תשלום דמי מזונות בהתאם לחוק או להחליט על פתיחת חשבון בנק משותף.

מאחר וכסף היא תמיד סוגיה רגישה – יש המרוויחים יותר ויש המרוויחים פחות – חשוב שתמיד תראו את טובת הילד לפניכם ותדאגו לחלק את הנטל בצורה הגיונית, לפי אופי מעורבות הצדדים.

בכל משפחה ישנן הגדרות שונות, כולל משפחות במודל של הורות משותפת. יש משפחות בהן האב והאם יחליטו מראש על מעורבות שווה, גם ברמת חלוקת הזמן ויש כאלה, בהן מעורבות האב תהיה מצומצמת ותוגבל למספר שעות או ימים בשבוע, לפי בחירה והסכמה, כאמור, מראש. אם הילד למשל גדל יותר בבית האם, כך שנטל הגידול 'נופל' בעיקר עליה, ולאב יש יכולת כלכלית גבוהה יותר, ראוי שיתרום בהתאם. ואם החלוקה מראש היא חצי מהזמן אצל אמא , חצי מהזמן אצל אבא, פתרון של חצי חצי בהוצאות בהחלט יכול להיות הגיוני. הרעיון הוא להסכים על שיתוף פעולה כלכלי חכם וראוי, בהתאם למצב הכספי של כל אחד מהצדדים, ומתוך שיקול דעת והתייחסות ריאלית לכל הסוגיות האפשריות.

הורות אחרת מבוססת על חשיבה מעמיקה. תשמרו על ראש פתוח ותשאירו בהסכם מקום לגמישות – דברים יכולים להשתנות ובהתאם לכך, תצטרכו לתת תשובות חלופיות.

על מה עוד כדאי להחליט מראש, כדי למנוע אי הבנות בעתיד?

חשוב מאד לציין בפירוט מלא בהסכם את הסדרי הראייה לפי ימים ושעות מדויקות.

תתיחסו גם לחלוקה בזמן חגים, ארועים משפחתיים וסופי שבוע. תנסו להעלות כמה שיותר תרחישים ותמצאו להם פתרונות מוסכמים. מעל הכל, תזכרו – טובת הילד צריכה להיות כל הזמן מול עיניכם. לא תמיד מה שטוב או נוח לכם, נוח לילד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מערכת בייבי לי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מערכת בייבי לי

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10912 צפיות
לכל מודל משפחתי יש יתרונות וחסרונות, אבל מה שבטוח - היום כבר אין דרך אחת למימוש הורות ולהקמת משפחה. אם בחרתם לעשות זאת ביחד וליישם הורות משותפת, חשוב שתדעו שהשותפות והחברות ביניכם יהיו המתכון להצלחה.

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10872 צפיות
לתרומת זרע בישראל והורות יחידנית עשויות להיות השלכות משמעותיות. מהן ההשלכות וכיצד ניתן להימנע מהן ובכל זאת, להיות הורים?

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10967 צפיות
כדי להיות היום הורים כבר לא חייבים זוגיות ונישואים. הורות משותפת מאפשרת לגברים ולנשים להגשים את חלומם להיות הורים, ולגדל יחד ילד שיש לו אבא ואמא, בבתים נפרדים. איך עושים זאת נכון?

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10787 צפיות
כשבוחרים בהורות משותפת, צריך למצוא פרטנר מתאים, אדם שניתן לבנות איתו שותפות אמיתית עם תקשורת פתוחה למען טובת הילד. גמישות היא מילת מפתח ביחסים אלה.

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10845 צפיות
אחת האלטרנטיבות ליצירת משפחה חדשה, שלא בדרך התא הקונבציונלי, היא הורות משותפת - שני הורים המגדלים את הילד בשני בתים נפרדים. למודל כזה יתרונות בולטים.

מאת: מערכת בייבי ליהורות29/03/10840 צפיות
מדינת ישראל כמדינת חוק שומרת על הצדדים להורות משותפת-המאמר מדדגיש זאת ומסביר

מאת: מערכת בייבי ליהורות29/03/101652 צפיות
על הקווים הכללים שבהם עוסק חוזה הורות

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20172 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20580 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/191140 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191593 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191541 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191539 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191654 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica