חפש מאמרים:
שלום אורח
29.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך להימנע מסיכונים של תרומת זרע בישראל?

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/2010839 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

איך להימנע מהסיכונים של תרומה מבנק הזרע?

אם החלטת שאת רוצה להיות אמא, זה הזמן ואינך רוצה לבבז עוד שנים בהמתנה לבן זוג המושלם, הפתרון הקל לכאורה הוא לגשת אל בנק הזרע ולגדל ילד במסגרת הורות יחידנית.

ובכן, להחלטה כזו יש השלכות משמעותיות ומרחיקות לכת. השלכות שביטוין עשוי להגיע בשלבים מתקדמים בחיי הילד.

לתרומת הזרע בישראל יש מספר חסרונות בולטים: התרומה היא אנונימית והילד גדל ללא אבא וללא אפשרות לדעת אי פעם את זהות אביו. יש ילדים שאולי הדבר לא ישפיע עליהם, אך יש כאלה שהחסך הזה ילווה אותם כל חייהם והמחשבות הרבות בנושא רק יקשו עליהם.

תרומת זרע מול אבהות

שנית, מאחר ואין הגבלה על מספר התרומות מאותו תורם, יתכן ולילד שלך יסתובבו בארץ, אולי אפילו באיזור מגורכם אחים למחצה, מה שמגביר את החשש והסיכון לגילוי עריות.

דבר נוסף, יש מחקרים המצביעים על חשיבות הנוכחות האבהית בחיי הילד. אז נכון, שיש כל מיני סוגי אבות ואבא ביולוגי שחי עם הילדים שלו במסגרת תא משפחתי סטנדרטי אינו בהכרח מתפקד כאב ערכי וראוי, אך חסרונה של דמות כזו מראש, יתכן ויקשה על הילד פיתוח של צדדים מסוימים באישיותו.

לחלוק את ההורות עם פרטנר

מעבר להכל, גידול ילד אינו דבר קל. הורות משותפת, לעומת תרומת זרע, מאפשרת לכן לחלוק את הנטל והאחריות עם פרטנר נוסף.

ביחד עם עוד מישהו שמסור למטרה כמוכן, שרוצה להגשים את עצמו כהורה ומוכן לשאת בנטל – תוכלו להביא ילד לעולם שייהנה מאבא ואמא מתפקדים בחייו. אתם אלה שתחליטו איך זה ייעשה בפועל, האם חלוקה של חצי-חצי, האם שינויים בהתאם לצרכי הגיל, האם לגור זה בקרבת זו ועוד.

הורות משותפת המבוססת על שיתוף פעולה, כבוד, אכפתיות וקשר חברי מבטיחה גידול ילד באווירה הרמונית ויציבה, למרות שני בתים נפרדים.

היום כבר לא חייבים זוגיות כדי להביא ילד לעולם. מעבר לכך, לא כל סוג של זוגיות היא מתכון בריא לגידול ילדים. את יכולה להביא ולגדל ילד לבד ולעשות זאת בהצלחה, אך השאלה היא אם המחיר שהילד עשוי לשלם שווה את זה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מערכת בייבי לי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מערכת בייבי לי

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10877 צפיות
לכל מודל משפחתי יש יתרונות וחסרונות, אבל מה שבטוח - היום כבר אין דרך אחת למימוש הורות ולהקמת משפחה. אם בחרתם לעשות זאת ביחד וליישם הורות משותפת, חשוב שתדעו שהשותפות והחברות ביניכם יהיו המתכון להצלחה.

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10934 צפיות
כדי להיות היום הורים כבר לא חייבים זוגיות ונישואים. הורות משותפת מאפשרת לגברים ולנשים להגשים את חלומם להיות הורים, ולגדל יחד ילד שיש לו אבא ואמא, בבתים נפרדים. איך עושים זאת נכון?

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10759 צפיות
כשבוחרים בהורות משותפת, צריך למצוא פרטנר מתאים, אדם שניתן לבנות איתו שותפות אמיתית עם תקשורת פתוחה למען טובת הילד. גמישות היא מילת מפתח ביחסים אלה.

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10869 צפיות
יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון כשמחליטים על הורות משותפת - הרבה דברים להתמודד, לתכנן ולחשוב עליהם מראש. את כל ההסכמות צריך לעגן בהסכם משפטי שיסייע למנוע אי הבנות בעתיד.

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10815 צפיות
אחת האלטרנטיבות ליצירת משפחה חדשה, שלא בדרך התא הקונבציונלי, היא הורות משותפת - שני הורים המגדלים את הילד בשני בתים נפרדים. למודל כזה יתרונות בולטים.

מאת: מערכת בייבי ליהורות29/03/10795 צפיות
מדינת ישראל כמדינת חוק שומרת על הצדדים להורות משותפת-המאמר מדדגיש זאת ומסביר

מאת: מערכת בייבי ליהורות29/03/101620 צפיות
על הקווים הכללים שבהם עוסק חוזה הורות

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20224 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19798 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191243 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191285 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191424 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191548 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181955 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica