חפש מאמרים:
שלום אורח
26.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהם הצעדים החשובים ליישום הורות משותפת

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/2010775 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הצעדים החשובים בבניית הורות משותפת

הורות משותפת מבוססת על הרעיון שילד גדל עם שני הורים שאינם מקיימים ביניהם קשר זוגי. כלומר, הוא חי עם שני הורים בשני בתים.

הורות אחרת היא פתרון לאנשים שאינם רוצים לוותר על הגשמתם כהורים, על אף שאינם יכולים או מצליחים לבנות לעצמם מערכת יחסים זוגית. מתוך אמונה שילד זקוק לשני הורים בחייו – דמות אבהית ודמות אמהית – מודל של הורות משותפת מאפשר למצוא פרטנר מתאים ולגדל איתו ילד, ביחד ולחוד.

הצעד הראשון בתהליך, הוא כמובן, להכיר אדם שאתם יכולים לסמוך עליו, מישהו שחולק איתכם את אותם ערכים והשקפות חינוכיות. באתר הכרויות ייעודי, תוכלו ליצור קשרים ולצאת למפגשי הכרות, במטרה למצוא את האב/האם הטוב/ה ביותר לילדיכם העתידיים.

מעבר למאפיינים חיצוניים, כמו תעסוקה או מראה, קחו לכם זמן לבדוק אם אתם יכולים לבסס קשר חברי.

האם אתם יכולים להשלים עם המגרעות באישיות המתגלה לכם, האם אתם מכבדים את התפיסות שלו, האם גדלתם על אותם ערכים.

ברגע שתוכלו ליצור חברות, תוכלו לנהל ביניכם תקשורת פתוחה ונינוחה באופן שוטף ולהעביר לילד ערכים בריאים, לאורם יגדל ויתפקד בעולם הגדול.

שותפות למען טובת הילד

הצעד השני, הוא המסגרת. לאחר שמצאתם פרטנר מתאים שאתם מרגישים נוח איתו – אתם צריכים לבדוק ביחד כיצד אתם הולכים ליישם את השותפות הזו, מרגע שהילד ייולד.

בניית הסכם משותף היא צעד חשוב, בו אתם יכולים לבדוק אם אתם באמת רואים את הדברים באותה צורה ולדון בכל המצבים האפשריים והדרכים הנכונות להתמודד איתם.

חשוב שתפרטו בהסכם את כל הפרמטרים, לרבות הסדרי ראייה והסדרים כלכליים. בנוסף, תקבעו ביניכם מנגנוני סיוע לשעת חרום – כלומר גורמים מקצועיים, עליהם תחליטו מראש - שתוכלו לפנות אליהם כשיצוצו חילוקי דעות או בעיות שלא תצליחו לפתור בעצמכם.

הורות גמישה

הצעד השלישי המשמש אבן יסוד בתהליך הורות משותפת – הוא גמישות והתאמה לצרכים משתנים. עם כל החשיבות שיש להסכם, טובת הילד צריכה להיות תמיד ההכוונה שלכם בחיי היום יום.

לכל ילד יש אופי אחר וצרכים שונים. תבחנו כיצד ההחלטות שלכם משפיעות עליו, אולי תצטרכו לעשות בהם שינויים מסויימים לתקופות מסוימות. אם הקשר יהיה טוב ואמין, תוכלו להתגבר יחד על כל קושי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מערכת בייבי לי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מערכת בייבי לי

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10898 צפיות
לכל מודל משפחתי יש יתרונות וחסרונות, אבל מה שבטוח - היום כבר אין דרך אחת למימוש הורות ולהקמת משפחה. אם בחרתם לעשות זאת ביחד וליישם הורות משותפת, חשוב שתדעו שהשותפות והחברות ביניכם יהיו המתכון להצלחה.

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10860 צפיות
לתרומת זרע בישראל והורות יחידנית עשויות להיות השלכות משמעותיות. מהן ההשלכות וכיצד ניתן להימנע מהן ובכל זאת, להיות הורים?

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10952 צפיות
כדי להיות היום הורים כבר לא חייבים זוגיות ונישואים. הורות משותפת מאפשרת לגברים ולנשים להגשים את חלומם להיות הורים, ולגדל יחד ילד שיש לו אבא ואמא, בבתים נפרדים. איך עושים זאת נכון?

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10886 צפיות
יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון כשמחליטים על הורות משותפת - הרבה דברים להתמודד, לתכנן ולחשוב עליהם מראש. את כל ההסכמות צריך לעגן בהסכם משפטי שיסייע למנוע אי הבנות בעתיד.

מאת: מערכת בייבי ליהורות20/08/10831 צפיות
אחת האלטרנטיבות ליצירת משפחה חדשה, שלא בדרך התא הקונבציונלי, היא הורות משותפת - שני הורים המגדלים את הילד בשני בתים נפרדים. למודל כזה יתרונות בולטים.

מאת: מערכת בייבי ליהורות29/03/10829 צפיות
מדינת ישראל כמדינת חוק שומרת על הצדדים להורות משותפת-המאמר מדדגיש זאת ומסביר

מאת: מערכת בייבי ליהורות29/03/101640 צפיות
על הקווים הכללים שבהם עוסק חוזה הורות

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20424 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19988 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191439 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191478 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191501 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191614 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181990 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica