חפש מאמרים:
שלום אורח
30.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מענטשיות ביחסי ציבור?

מאת: עינת מירוןיחסי ציבור16/01/2009996 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בבחירות המוניציפאליות האחרונות דובר רבות על ראשי הערים הותיקים שמתמודדים וזוכים שוב ושוב גם בקדנציה חמישית לאמון התושבים שלהם. דובר על העייפות. על ההצמדות למוכר ודובר גם על הסיכוי לכיפוף נהלים. בעולם העסקי ישנם מנהלים שמחליפים מקומות עבודה כל שנתיים-שלוש ויש מנהלים שסוגרים עשור, גם שניים באותה החברה ואולי דווקא בגלל שאריה אופנר שייך לקבוצה השניה, של המנהלים הותיקים שצמחו וגדלו עם החברה, הסיפור של CA שונה מכל סיפורי ההדחות והשימועים בהיי-טק שהכרנו עד כה.

לא פשוט להיות איש יחסי ציבור של חברה שמנכ"לה עומד בפני ועדת ביקורת. מטבע הדברים, איש יחסי הציבור הוא איש סודו של המנכ"ל. הוא נושא בתפקיד אמון. המנכ"ל מינה אותו ולכן הקשר ההדוק מתבצע מולו. איש יחסי ציבור טוב יתחבב מקצועית ואולי אפילו אישית, גם על בעלי תפקידים אחרים, גם בכירים בחברה, אבל כשתדרש תגובה על מהלך עסקי או על אירוע חדשותי המנכ"ל ולא הבכירים שתחתיו, יקבל את הבכורה. המנכ"ל הוא המזוהה. ברב המקרים הוא-הוא המיתוג.

ולכן כשמתרחש אירוע חריג כל כך, כמו זה שמתרחש בימים האחרונים במשרדי CA איש יחסי הציבור מצוי בין הפטיש לסדן. הנטייה הטבעית לעמוד לצידו של מי שאיתו בילית שעות ארוכות בפגישות קבועות, שוטפות, אסטרטגיות וגם בהולות, מאוד ברורה. מצד שני, בצ'ק שנשלח אליך בכל חודש לא מתנוסס שמו של המנכ"ל אלא שמה של החברה. הסיטואציה לא פשוטה. איש יחסי ציבור שתפקידו לחשוף את החיובי והמוצלח ולנטרל ככל האפשר את הרע. הפוגע. מוצא את עצמו נדרש לתפוס צד. הצד של החברה גם כשהוא יודע שהמנכ"ל יהיה מאוכזב, כואב, פגוע.

ואולי דווקא המחויבות הלא מדוברת, הלא רשמית והלא ממומשת של איש יחסי הציבור למנכ"ל שאיתו עבד כל כך הרבה זמן, היא דווקא זו שתעשה את ההבדל? מבחינתי - הפעם זה בהחלט קרה.

עבודת יחסי הציבור של CA הוכיחה שכשמעורבים רגשות, לפעמים כל מה שצריך לעשות הוא פשוט להניח להם ולהיות מקצוען. לפעול לפי הספר. לפי הכללים. לתפקד כאיש מקצוע ולהתעלות. ובאמת עבודת יחסי הציבור של CA הוכיחה לאורך כל הדרך שקיפות, ישירות, גילוי של מרבית המידע שניתן לחשוף ואולי הכי חשוב, למרות האופן, הכה אמריקני, שמלמעלה בוצעו הדברים - מענטשיות. החברה לא נגררה להשמצות. לא כיבסה את הכביסה המלוכלכת מול כולם. ההסברים שנמסרו היו עניינים. אפילו לקונים. מה שצריך ואפשר להגיד נאמר ומה שלא לא. ואז מה אם המנהלים המודחים העלו ספקולציות וכעסו מעל דפי העיתון, באמצעות עורכי דינם? אפשר להאשים אותם? מצידה, החברה לא נגררה להכפשות ועל זה מגיע צל"ש.

 

 

* הכותבת מנהלת את מירון תקשורת משווקת, המתמחה בעבודה עם חברות  הייטק IT וארגונים מסחריים. www.meyron-mc.om

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרד יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי ושיווקי הוקם באוקטובר 2005 ומשרת מאז חברות טכנולוגיה מובילות וסטארטאפים בראשית דרכם המקצועית. המשרד מתבסס על ראייה שיווקית רחבה המחברת בין כל פעילויות השיווק והתקשורת הנדרשות לארגון. את המשרד מנהלת עינת מירון, בעלת ניסיון עשיר של למעלה מ-18 שנים בכל ערוצי המדיה השונים.

עינת מירון

יחסי ציבור, יעוץ תקשורת ושיווק

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עינת מירון

מאת: עינת מירוןיחסי ציבור11/03/12878 צפיות
לקשת עוצמה גדולה שאסור לזלזל בה, אבל הפעם נדמה שהציבור תופס את העוצמה הזו כזלזול בו ובשכל הישר שלו וקשת עלולה למצוא את עצמה במשבר מתגלגל

מאת: עינת מירוןאינטרנט - כללי25/01/10910 צפיות
בהתאם להסכם שיתוף הפעולה, חברת waze תעשה שימוש במידע ובמפות של Location World ובתמורה תספק עדכוני מפות בזמן אמת, בהתאם למצב התנועה. המהלך יאפשר ל- Location World לספק ללקוחותיה שירות מפה עדכני, בזמן אמת, הראשון מסוגו באקוודור ובהמשך בשאר מדינות אמריקה הלטינית

מאת: עינת מירוןהודעות לעיתונות - כללי25/01/101037 צפיות
אתר ozeret4u.co.il מקבוצת דפי זהב חושף כמה תשלמו לעוזרת הבית שלכם ומה היא תהיה מוכנה לעשות בתמורה. האתר מהווה את מאגר המידע הגדול והאמין ביותר בארץ לעוזרי ועוזרות בית. באתר רשומים אלפי עובדים במקצועות משק הבית, כש-694 מהם זמינים לעבודה מיידית. כולם, רואיינו בסינון מקדים טרם אישור הרשמתם לאתר. באתר מידע רחב הכולל מידע למעסיקים, טיפים לניקיון הבית, לתחזוקתו ועוד.

מאת: עינת מירוןצילום27/08/09881 צפיות
מתחילים בעכו ב-2.9.09, יתר תושבי הארץ מוזמנים להתעדכן באתר החברה www.karat.co.il

מאת: עינת מירוןיחסי ציבור22/07/09879 צפיות
השבוע, עם תחילת ההשקה שלך בסלקום התקשורת הגיבה בקרירות יחסית. כן, התייחסו. סיקרו. צילמו וציטטו אותך בהרחבה, אבל כותרות מפרגנות כבר לא היו. ברשת לעומת זאת כמות האזכורים עם הכותרת השלילית "מדוע אני לא אוהב את מודו" היתה עצומה (בסדר, במונחי נישה ישראלים).

מאת: עינת מירוןיחסי ציבור16/01/091030 צפיות
אז מה השתנה המשבר הזה מהמשבר הקודם? כמו כל דבר גם כאן הניסיון משחק תפקיד. משבר, קשה ככל שיהיה, מתישו יסתיים. בנקודה מסוימת בזמן ארגונים ירצו, יצטרכו ויידרשו לחזור לאותה עוצמת פעילות שאפיינה אותם קודם למשבר ואולי אפילו גדולה יותר.

מאת: עינת מירוןיחסי ציבור16/01/09916 צפיות
כדי להיות אופרטיביים אני מציעה ליח"צני מלם-תים שאמורה עוד לנהל את מערכת הבחירות המקדימות של מפלגת קדימה לשנות אסטרטגיה ומהר.

מאמרים נוספים בנושא יחסי ציבור

מאת: ישראל רף יחסי ציבור13/08/174627 צפיות
המתנות שבעלי העסקים מחלקים במטרה לשמח, לחזק את הקשר, מסייעות לעסק לפרסם את עצמו, דוגמה למוצר פרסום ממותג מעולה עציץ ממותג מכיל גם את לוגו העסק ומהווה מתנה נפלאה וירוקה, עציץ ממותג מונח תמיד במקום בולט וחושף את העסק לקהל יעד נרחב במשך זמן רב, לכן ההצלחה מבטחת

מאת: ישראל רף יחסי ציבור28/07/174729 צפיות
למה כדאי לכם לחלק ללקוחות מתנות ממותגות לראש השנה? כוחן של המתנות הממותגות כאקט שיווקי עסקי הוא משמעותי. כולם אוהבים לקבל מתנות ברכה ופרסום בעציץ אחד – עסקת חבילה מושלמת לעסק שלכם, העציץ הממותג נושא את שם העסק, הלוגו ודרכי ההתקשרות עם העסק שלכם ויוצב על שולחנם של הלקוחות זוהי מתנה יוצאת דופן, בעלת נוכחות בולטת ואפקט קידומי מנצח.

מאת: amirdadon90יחסי ציבור17/01/174608 צפיות
דודי מליץ הוא אחת ההוכחות היותר משכנעות ליכולת של אדם להשתנות, גם אם התקשורת מנסה להעמיד אותו על משבצת מאוד ספציפית ולהדביק לו תווית מסוימת.

מאת: ישראל רף יחסי ציבור29/12/162166 צפיות
מדי שנה חברות ובעלי עסקים מפרסמים עם מתנות ממותגות את העסק שלהם על מנת להישאר תמיד בתודעת הצרכן ישנם מוצרי פרסום שיכולים למתג את העסק שלכם בכדי לבדל אותו מעשרות המתחרים המשתתפים בכנסים ואירועים עסקיים. פרטים בהמשך...

מאת: יוסי לוייחסי ציבור16/02/161286 צפיות
למה לקנות עוקבים באינסטגרם במחיר זול? מדוע שווה לבצע קניית עוקבים באינסטגרם בלי לחכות אפילו דקה אחת? כל הפרטים וכל המידע הרלוונטי בשבילכם במאמר התוכן הבא!

מאת: מאיר סוויסה יחסי ציבור05/11/151881 צפיות
הובלות בנהריה ללקוחות פרטיים ועסקיים חברת הובלות בנהריה מציעה מעטפת שירותים רחבה ללקוחות פרטיים ועסקיים, השירות כולל גם הובלת דירות באזור הצפון ולכל אזורי הארץ והובלת משרדים. כל לקוח של חברת הובלות בנהריה זוכה ליחס אדיב וחם ולייעוץ מקצועי על מנת לבחור את השירות הנכון, היעיל והמתאים לו ביותר. החברה מציעה הובלת תכולה מלאה או חלקית של דירות ומשרדים, הובלת מטענים, הובלות עם מנוף, הובלות של פריטים בודדים וכל הובלה אחרת בהתאם לצרכי הלקוח ודרישותיו הייחודיות.

מאת: רונןיחסי ציבור26/08/151308 צפיות
אם יש לכם צורך בקריין או קריינית למכרזיה או לסרטוני פרסומת כדאי לדעת איך לבחור את האדם הנכון לצורך העניין. בחירה לא מתאימה לא תעביר כמו שצריך את המסר הנדרש

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica