חפש מאמרים:
שלום אורח
18.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מכונת הכביסה שלנו-איך נשמור עליה

אין ספק שמכונות כביסה שינו את מלאכת כיבוס הבגדים לבלי היכר. בעוד שבעבר הכביסה הייתה מלאכה קשה ביותר, אשר הצריכה שעות ארוכות של עבודה, ואף קיצרה לעתים קרובות את חייהם של הבגדים, הרי שמכונות כביסה הפכו את הכביסה לקלה בהרבה. גם פיתוחם של חומרי ניקוי מתקדמים אפשר כביסה יעילה יותר וטיפול עדין בכתמים קשים, אשר בעבר הייתה משמעותם פרידה לשלום מן הבגד, אהוב או חדש ככל שיהיה.

אולם כדי ליהנות מן היתרונות של מכונות כביסה יש להקפיד לשמור עליהן. במאמר זה נציג מספר טיפים ורעיונות לשמירה על מכונות הכביסה, וכדי למנוע את הצורך בהזמנת טכנאי מכונות כביסה ותשלום מיותר על תיקון מכונות כביסה.

התקנה נכונה

כאשר רוכשים מכונת כביסה, תמיד יש החלק המעצבן בו מגלים כי למחיר המכונה יש להוסיף גם עלות נוספת של הזמנת טכנאי מכונות כביסה אשר יתקין אותה. אומנם התקנת מכונות כביסה אינה מורכבת מדי, אולם טכנאי מכונות כביסה יודע לעשות את המלאכה במהירות וביעילות. בנוסף, התקנת המכונה בידי טכנאי מכונות כביסה המוכר על ידי היצרן, מאפשר שמירה על אחריות המוצר, בעוד שהתקנה עצמית יכולה להביא לביטול האחריות.

עגלת הזזה

כאילו לא די בכך שצריך לשלם פעם נוספת עבור התקנת המכונה על ידי טכנאי, הרי שכיום, אל ההתקנה נלווה הטקס המוכר בו הטכנאי מציע ללקוחות לרכוש בעלות נוספת עגלת הזזה, אשר מאפשרת להגביה את המכונה מן הרצפה וכן מאפשרת הזזה קלה יותר שלה. על פניו, מדובר בהוצאה מיותרת ומרגיזה. אחרי הכול, כמה אנו נדרשים כבר להזיז את מכונת הכביסה?

למעשה, עגלת הזזה זו יכולה להביא לחיסכון משמעותי בכסף בשל הארכה משמעותית באורך החיים של המכונה ובשל הפחתת העלות הנלוות לתיקון מכונות כביסה. הדבר נכון במיוחד בבתים בהם המקום המיועד למכונת הכביסה, הוא בחדר האמבטיה. כמו כן, מכונות כביסה, לשם פעולתן, מחוברות לתשתית המים. כל דליפה או הצפה הנאגרת על הרצפה מתחת למכונה, יכולה להביא תוך זמן קצר להחלדה של המכונה. כאשר המכונה עומדת ישירות על המים, יכולה המכונה להחליד ולהתחיל להתפורר בתוך חודשים ספורים.

לא לחינם ניתן לראות ברחוב, לא פעם, מכונות כביסה מוטלות, כאבן שאין לה הופכין, כאשר כל החלק התחתון שלהן חלוד ומכורסם. אחרי שהמכונה התחילה להחליד מבפנים ומלמטה, אגב, כבר אין טעם עוד לרכוש את עגלת ההזזה, משום שמכונה לא תוכל לעמוד עליה כראוי. כמו כן, אין יותר מדי טעם בהזמנת טכנאי לתיקון מכונות כביסה חלודות, כיוון שאין למעשה מה לתקן - אין "מארז מכונות כביסה להחלפה" כמו במחשבים. מסיבה זו, פעמים רבות מכונות הכביסה המוטלות ברחוב מכילות חלקים תקינים לחלוטין, אשר מי שיודע לעשות בהם שימוש, מרוויח.

ניקוי פילטרים ואוורור מכונת הכביסה

בשל השילוב שבין לכלוך ובין נוזלים רבים מתפתחים במכונות כביסה רבות חיידקים המביאים לאורך זמן לריחות רעים. גם במקרה זה, אין טעם להזמין טכנאי לתיקון מכונות כביסה, מכיוון שיש לבעיה זו מספר פתרונות פשוטים הניתנים לביצוע על ידי כל אחד ואחת.

  • ראשית, חשוב לאחר הכביסהלוודא כי המכונה ריקה לחלוטין ולהשאיר אותה פתוחה, כדי לאפשר לחלל הפנימי שלהלהתייבש. כמו כן, מומלץ להשאיר את מגירת הסבון והמרכך פתוחה, ומדי פעם להוציאאותה לחלוטין ולשטוף אותה משאריות חומרים.
  • שנית, במידה והמכונהמתחילה להפיק ריחות לא נעימים, מומלץ להפעיל אותה פעם פעמיים, כאשר היא ריקה,ולהוסיף למגירת חומרי הניקוי או ב"תוף" עצמו (החלל הפנימי שלהמכונה, בו שמים את הבגדים) חומץ או מלח לימון. טיפול זה אמור לטפל בחיידקיםולפנות את הריח הרע מן המכונה. כמו כן, טיפול זה טוב למניעת הצטברות אבניתאשר מצטברת עם הזמן במכונה ותורמת רבות לקיצור חייה.
  • שלישית, מומלץ שלאלהעמיס על המכונה יתר על המידה, ובמקרים של לכלוך כבד וקשה במיוחד, אף להעבירבגדים שטיפה ראשונית, להרחקת חול, אבנים וחומרים צמיגיים, אשר עלולים להצטברבפילטר של המכונה.
  • רביעית, תמיד תמידתמיד(!) לבדוק את הכיסים ולפרוס את הבגדים טרם הכנסתם למכונה. יש להימנעמהכנסת בגדים עם חלקים מתכתיים גלויים, או כאשר הם מכילים בכפליהם חומריםשונים, כגון נייר (אשר הופך כאשר הוא נרטב לעיסה אשר מתקשה וסותמת אתהמכונה), עטים, סיכות וגופים זרים אחרים.
  • תמיד טוב לדעת היכן נמצאהפילטר של המכונה, להוציא ולנקות אותו מדי פעם בפעם. הצורך בתיקון מכונותכביסה יכול להימנע פעמים רבות, פשוט על ידי ניקוי הפילטר שלהן. טכנאי מכונותכביסה הגונים ירגישו שלא בנוח אם יוזמנו לתיקון מכונות כביסה, כאשר כל מהשדרוש הוא ניקוי פילטר. טכנאי מכונות כביסה ישרים קצת פחות, לא יחושו כלאשמה, ובכל זאת, בכל מקרה תידרשו להיפרד מסכום כסף שהיה יכול להישאר ברשותכם,לו רק ידעתם לבדוק את פילטר המכונה ולרוקן אותו.
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101509 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/101372 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/101310 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101743 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/101339 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101730 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101404 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי02/05/222962 צפיות
אז מה זה ארנונה ? ארנונה זה מס שמוטל מכוח חוק בכל שנה והוא מורכב לכאורה ממשוואה מאוד פשוטה: "שטח הנכס" כפול "תעריף לכל מ"ר" – המכפלה של שניהם יוצרת בעצם את החיוב השנתי. אבל למען האמת, זה לא כל כך פשוט, וכפי שנציג כאן, הנתונים של "שטח" ו"תעריף" מצריכים בדיקה דקדקנית ועשויים להתפרש במספר אופנים. וכל שינוי קטן במשוואה הזאת יכול להביא להפחתה של עשרות אחוזים בחיוב הארנונה!

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי30/01/223303 צפיות
מה חשוב לדעת בשביל להבין מה זה תבע בצורה פשוטה

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי23/08/211417 צפיות
כאשר אתם צריכים לבצע עבודות שונות בבית שלכם, לא תמיד פשוט להבין למי צריך להתקשר כדי שעבודות אלו יבוצעו. ישנם בעלי מקצוע מומחים מסוגים שונים כמו חשמלאי, אינסטלטור או קבלן שיפוצים. אבל מה קורה כאשר אתם רוצים לבצע תיקונים ומשימות תחזוקה ופשוט לא בורכתם בכישורים המתאימים?

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי28/07/211373 צפיות
מחפשים חברת ניהול ואחזקת בתים בצפון? רגע לפני שאתם בוחרים בחברה כזו או אחרת עליכם לתת את הדעת על הנושאים הבאים:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/211647 צפיות
המגורים בעיר גדולה כמו חיפה אינה אומרת שעל הבניין שלכם להיראות אפרורי וקודר. להיפך, חיפה עטופה בכל כך הרבה טבע ירוק ומוריק, שזו חובה של ממש להקים גינה משותפת. גינה בבניין תסב הרבה הנאה לדיירים וילדיהם, הם יוכלו לבלות בחוץ, או על הגג, תלוי איפה תמוקם הגינה המשותפת, והבניין יראה פשוט נפלא, ייחודי ומלא באופי. אם שאלתם את עצמכם מה לעשות כדי להקים גינה, כל הפרטים לפניכם:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/211619 צפיות
המציאות הטכנולוגית שקיימת כיום, שינתה את החיים שלנו מקצה לקצה בהמון היבטים. ואחד התחומים שהשתנה גם כן כתוצאה מכניסת הטכנולוגיה לחיינו הוא ניהול ועד הבית. טכנולוגיה מתקדמת אשר מותאמת לתחום של ניהול בתים, הפכה את תהליך הניהול למאוד פשוט וידידותי ובעזרת תכנה לניהול בניינים אפשר לנהל את ועד הבית בצורה חכמה, אפקטיבית ובעיקר, שקופה, שזהו פרמטר לא פחות חשוב.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי18/05/211840 צפיות
זה קשור הרבה לבחירה של עיצוב פנים נכון, וקשור גם כן לבחירה של חברת ניקיון משרדים שיודעת מה נדרש ממנה על מנת לשמר את החלל הזה נקי מלכלוך ואבק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica