חפש מאמרים:
שלום אורח
29.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תאונת עבודה

עריכה מהירה       ערוך       מחק

תאונת עבודה

הגדרתה של תאונת עבודה היא כל תאונה הנגרמת לעובד תוך כדי ועקב עבודתו.

הגדרת המונח "עקב עבודתו" כוללת בדרך כלל גם תאונות (תאונות דרכים או תאונות אחרות) אשר התרחשו בדרך אל מקום העבודה או בדרך חזרה ממקום העבודה. תאונות אלה נחשבות כאילו היו תאונות עבודה לכל דבר ועניין.

גם פגיעה בעבודה שאינה עונה על הגדרת המונח "תאונה" יכולה במקרים מסויימים להחשב כ"מחלת מקצוע".

"מחלת מקצוע" הנה בדרך כלל סוג מסויים של מחלות אופיינות לסוג של עבדוה מסויימת. למשל, מחלות ריאה לעובדים שנחשפו לחומרים מזיקים במסגרת עבודתם (אסבסט, אבק וכיוצ"ב) או פגיעה בשמיעה לעובד שנחשף במסגרת עבודתו לרעש בעל עוצמה גבוהה ובמינון גבוהה.

במקרה מעין זה של פגיעה עקב תאונת עבודה או מחלת מקצוע יש להגיש תביעה מול ביטוח לאומי אשר יעביר את העניין לועדה רפואית אשר תקבע נכות זמנית או צמיתה, אם תהיה.

חשוב לדעת - המוסד לביטוח לאומי אינו מעניק פיצוי עקב נכות צמיתה הפחותה מ- 10% אין המוסד לביטוח לאומי מעניק פיצוי.

המעביד:

המעביד הוא הכתובת הראשונה להגשת תביעה (למעט ביטוח לאומי). יחד עם זאת, טרם הגשתצ תביעה כנגד מעביד יש לבחון האם תאונת העבודה אירעה בעקבות רשלנות מצד המעביד, קרי, האם הוא האחראי לתאונת העבודה.

אחריות המעביד יכולה לבוא לידי ביטוי במספר רב של דרכים, כמו למשל אי אספקת אמצעי מיגון כנדרש, אי תקינות מכשירים ו/או מכונות בעבודה, הדכרה לקויה וכיוצ"ב. 

במקרה של תביעה כנגד המעביד, רכיבי התביעה מגוונים כמו כאב וסבל, הוצאות, נכות, עזרה חיצונית, הפסדי שכר רטראקטיביים וצופים פני עתיד. 

חברת הביטוח של המעביד:

יש לברר עם המעביד האם הוא ביטח את עצמו בפוליסת חבות מעבידים, שכן, מרבית המעבידים ובפרט חברות וגופים מסודרים, מבטחים את העובדים.

חברת ביטוח של העובד:

מקור נוסף לתביעה הוא פוליסה או ביטוח לעובד כמו ביטוח מנהלים, ביטוח חיים. יש לבדוק האם הוכנס בהם ביטוח לאובדן כושר עבודה ו/או ביטוח נכות בשל תאונה.

אם העובד מבוטח בביטוח תאונות אישיות ניתן לתבוע גם חברות ביטוח אלה (בפוליסות רבות לביטוח דירה ולביטוח עסק יש כיסוי גם לביטוח תאונות אישיות). 

התיישנות התביעה:

תביעה בגין רשלנות מעביד מתיישנת לאחר שחלפו 7 שנים ממועד קרות תאונת עבודה .

תביעה מכח פוליסת ביטוח כמו ביטוח מנהלים, ביטוח חיים וכיוצ"ב מתיישנת לאחר שחלפו 3 שנים בלבד ממועד התאונה התאונה או המועד שבו קמה עילת התביעה, לפי המאוחר.

חשוב לזכור ! רק הגשת תביעה בבית המשפט עוצרת את תקופת ההתיישנות.

המידע המשפטי המוגש, מהווה מידע כללי בלבד. השימוש במידע, כאמור, אינו מהווה תחליף לקבלת חוות דעת ו/או יעוץ ו/או ייעוץ משפטי. משרד מור,בוקר ושות' ו/או מי מטעמם אינם אחראים בצורה כלשהי, ישירה או עקיפה לתוצאות הנובעות משימוש הקוראים במידע משפטי ו/או אחר שניתן באתר ו/או מאמר זה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 

משרד מור, בוקר ושות', מונה עו"ד דיני עבודה, ע"ד דיני משפחה, עו"ד גירושין, עו"ד הוצאה לפועל, עו"ד נדל"ן.

התקשר עכשיו: 03-6955644 וקבע פגישת ייעוץ ראשונה בלא תשלום.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד יניב בוקר - עו"ד דיני עבודה - עו"ד גירושין

המאמר הנ"ל עוסק קיצור זמן הפינוי של שוכר באמצעות הוצאה לפועל ל-20 יום בלבד

הכיצד לגבות מזונות באמצעות הוצאה לפועל?

בעקבות החודש החדש ניתנת לבעלים של דירה האפשרות לפנות לבית המשפט (באופן מהיר- מיידי) ולדרוש פינוי של שוכר המפר את תנאי השכירות

מה הוא המושג הטרדה מינית? ומה הן ההשלכות בגינו!!!

המאמר הנ"ל עוסק בהגדרת ידועים בציבור וההשלכות בגינו!!!

המאמר הנ"ל עוסק בסוגיות הכרוכות בהליך גירושין של בני זוג.

המאמר הנ"ל מביא בפניך את החשיבות ברישום הערת אזהרה בעת רכישת דירתך.

מאמרים נוספים בנושא דיני עבודה

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה10/09/2085 צפיות
עובד המפוטר ממקום עבודתו זכאי לשכר של חודש כנגד כל שנת עבודה (אלא אם כן, הוסכם על שיעור גבוה יותר), בעת פיטוריו או בעת היותו מתפטר כדין מפוטר או כמוסכם בהסכם עבודה. תשלומי פיצויים מגלמים בתוכם את רכיב העמלות (בחישוב ממוצע של 12 החודשים האחרונים), ואת רכיבי השכר הקבועים, גם כאלה שלא נכנסים תחת הקטגוריה "שכר בסיס". עם זאת, פיצויים אינם משולמים עבור פרמיות, מענקים, בונוסים, החזרי הוצאות, משכורת 13 ותוספות מותנות. הכלל הבסיסי הינו (למעט במקרה של מתפטר בדין מפוטר), שעובד מפוטר בלבד, זכאי לפיצויי פיט

מאת: רונית בילרדיני עבודה14/03/18542 צפיות
חוק פיצויי פיטורים קובע, כי עובד אשר פוטר ממקום עבודתו לאחר שנת עבודה זכאי לפיצויי פיטורים מהמעביד. כמו כן, קובע החוק, כי בנסיבות מסוימות זכאי עובד לתשלום פיצויי פיטורים אף לאחר התפטרותו מעבודה. (הרעת תנאים, התפטרות לצורך טיפול בילד, מעבר מגורים לצורך עבודתו של בן הזוג ועוד).

מאת: tiloniדיני עבודה07/09/17912 צפיות
לעיתים, כמו בכל משפחה, יכולים להתגלע ויכוחים וחילוקי דעות, אולי אפילו להיאמר מילים קשות אך במקום העבודה, בניגוד למקרים דומים בתוך המשפחה הקרובה או לחברים הקרובים, עלול הצד השני לראות בדברים אלו כהוצאת לשון הרע בעבודה ולתבוע את אומרם בבית המשפט תחת חוק ""איסור לשון הרע התשכ"ה- 1965"

מאת: שירה אלהדיני עבודה20/12/16832 צפיות
במסגרת עבודתו, זכאי העובד לזכויות שונות, כגון חופשה שנתית, דמי הבראה, גמול שעות נוספות ועוד.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה01/08/161807 צפיות
אישור מרופא תעסוקתי המורה כי אין העובד מסוגל לחזור לעבודתו הקודמת, או מצב הזהה לה, וזאת בשל תפקוד לקוי של אחד מאברי הגוף. עובד הסובל מבעיות בריאותיות ומציג מסמכים מרופא מומחה, המציין את הלקות בכושר עבודתו ומגבלותיו הרפואיות בעבודתו. עובד הסובל ממגבלה בריאותית ומבצע עבודה אשר אינה מתאימה ליכולותיו הרפואיות עקב מצב בריאותי לקוי.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה02/06/162413 צפיות
החובה לשלם שכר בחגים לעובדים, עולה מתוקף צו ההרחבה להסכם המסגרת במגזר העסקי. בהתאם לכך, עובד חודשי ועובד שכר (בתנאים הרשומים להלן) זכאים לשכר רגיל, אף בימים אשר לא עבדו בהם בשל היותם ימי מנוחה בחגים.

מאת: אבי דוידידיני עבודה23/05/162534 צפיות
בקצרה על הרעת תנאים בעבודה לאלו המחליטים להתפטר ולאלו המחליטים להישאר במקום העבודה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica