חפש מאמרים:
שלום אורח
01.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעקב ביוץ בעזרת טמפרטורת הגוף

מאת: מיכל גילהריון ולידה01/11/20101358 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שיטות רבות לבדיקת ימי הביוץ קיימות כיום לרשותן של נשים המבקשות להרות החל מבדיקות דם ועד מחשבון ביוץ. יתכן שהעתיקה ביותר מבין כולן היא מדידת טמפרטורת הגוף, או בשמה הידוע – חום השחר. מדידת חום השחר עוזרת לגלות את ימי הביוץ ולתזמן את יחסי המין לימים אלו. מכיוון שניתן להיכנס להריון אך ורק בתחום חלון הפוריות חשוב לדעת מתי את מבייצת אם הינך מנסה להרות.

מעקב ביוץ בעזרת מדידת טמפרטורת הגוף מתאפשר בשל העובדה שבזמן ביוץ מופרש הורמון הפרוגסטרון מן השחלה. הפרוגסטרון מעלה את חום הגוף של האישה המבייצת בכחצי מעלה. למרות שמוסכם כי חום גופו של האדם הוא 36.6 מעלות, חום גוף משתנה מאדם לאדם ומאישה לאישה במקצת. בשל כך חשוב לבדוק במשך כחודשיים את חום הגוף על מנת לוודא שאכן מדובר בעליית טמפרטורה של כחצי מעלה ולא חום גוף נורמאלי עבורך.

מדידת חום השחר הוא למעשה מדידה של הטמפרטורה בזמן יקיצה. כלומר, טמפרטורת הגוף כמה שיותר סמוך לזמן בו את מתעוררת. חשוב למדוד את חום הגוף סמוך כמה שאפשר לזמן היקיצה שכן החום עשוי להשתנות לאחר מכן בשל גורמים חיצוניים כמו מאמץ גופני או אפילו מקלחת. חשוב לוודא שישנת היטב, לכול הפחות 3 שעות רצופות. אם המדידה נעשית ללא שעות שינה כלל או שינה לא רצופה יתכנו "זיופים" בתוצאות.

את מדידת חום השחר עושים בעזרת מדחום רגיל, רצוי דיגיטאלי. כל בוקר יש למדוד את החום ומומלץ לנהל רישום מדויק לפי תאריכים במקביל לתאריכי תחילת וסיום הווסת. ביוץ מופיע כ 14יום לאחר סיום הווסת החודשית אך אין מדובר בנתון יציב ובטוח אצל רוב הנשים. על מנת לתזמן נכון את יחסי המין כדי להרות חשוב לדעת מתי מרחש ביוץ. מדידת חום השחר היא אכן שיטה יעילה וקלה עד מאוד לבדוק את מועד הביוץ.

יתרונה של השיטה הוא בדיוקה, עלייה בהורמון הפרוגסטרון מעלה את חום הגוף ללא עוררין. יתרון נוסף הוא פשטותה של השיטה, אין צורך בבדיקות שתן או רוק, פגישות תכופות אצל הרופא לשם מעקב אחר רירית הרחם או בדיקות דם. כל מה שאת צריכה הוא מדחום, דף ועט לצד המיטה. חסרונה של השיטה בבדיקת ביוץ הוא העובדה שלא ניתן לחזות בעזרתה את מועד הביוץ העתידי. הפרוגסטרון ויחד איתו עליה בחום הגוף מגיע רק בזמן הביוץ. מכיוון שחלון הפוריות שלך נפתח יומיים לפני, הר מדידת חום השחר למעשה גורמת לך "לפספס" יומיים מחלון הפוריות שלך.

חלון הפוריות נפתח יומיים לפני ביוץ בפועל מכיוון שלזרע היכולת לחיות בגופה של האישה במשך כ- 48 שעות. תזמון של יחסי המין בחלון הפוריות בהחלט מעלה בצורה משמעותית את הסיכוי להרות. ניתן כיום להיעזר בשירותיו של מחשבון ביוץ על מנת לדעת את מועד הביוץ הבא מראש ולא לוותר על יומיים מחלון הפוריות. מחשבון ביוץ דורש אך ורק הזנת נתונים של שלושת מחזורי הווסת האחרונים. מחשבון ביוץ עושה את מלאכת החישוב עבורך ומחשב את זמן הביוץ העתידי, כך תוכלי למקסם את הסיכוי להרות. בעזרת מחשבון ביוץ ניתן לברר מהם ימי הביוץ בהם רצוי לקיים יחסי מין, ובכך להיות בטוחה שאת לא מפספת ימי ביוץ חשובים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כל הזכויות שמורות@ הורוסקופ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל גיל

מאת: מיכל גילהורוסקופ24/10/128116 צפיות
בשבוע שעבר ציינתי כי הכוכב סטורן המוכר גם בשמו המורה הגדול נכנס למזל עקרב וישפיע עליו ועל המזלות השונים משבוע זה ועד לחודש ספטמבר 15.

מאת: מיכל גילהורוסקופ24/10/128220 צפיות
לפני כשנתיים כבר התחלתי להתוודע לתופעה... חבר, שגם מבין בכוכבים (מן הזווית האסטרונומית) שאל אותי שאלה פשוטה: "קרני, איך זה יכול להיות שאת כותבת בתחזית שלך שיופיטר נמצא בשור, אבל בעצם כשמסתכלים בשמיים הוא נמצא במזל טלה???"

מאת: מיכל גילאסטרולוגיה24/10/121133 צפיות
השנה נפתחת במערך כוכבים מעניין במיוחד , עובדה שמצביעה על כך שחיינו ימשיכו להיות מאותגרים על ידי שפע של שינויים והתפתחויות במישורים השונים. מבחינה נומרולוגית מספר הגורל של המדינה הינו 5, ספרה שבאנרגיה שלה מתארת מדינה הבונה את עצמה תוך כדי תנועה מתמדת, כמעט תזזיתית. אין יום דומה למישנהו ומערכת העצבים נמצאת תמיד על סף גירוי גבוה בגלל אירוע זה או אחר.

מאת: מיכל גילהריון ולידה15/03/111907 צפיות
דילמת הכניסה להריון בגיל מבוגר יחסית הופכת לנפוצה יותר ויותר בקרב נשים בישראל ובעולם. הקידמה הטכנולוגית במדע וברפואה מאפשרת לנשים רבות בגילאים אוחרים יחסית להביא ילדים לעולם בטיפולי הפריה גם כשנדמה היה להן כי הדבר הזה לעולם לא יקרה להן.

מאת: מיכל גילפוריות15/12/101877 צפיות
תסמונת שחלות פוליציסטיות קשורה בקשר חזק עם סגנון ואיכות החיים, והיא עשויה לקבל תשובה הולמת בעזרת רפואה נטורופתית. נשים הסובלות מתסמונת שחלות פולציסטיות ורוצות לחוות הריון, הטיפול בהן יתמקד בלעודד השראת ביוץ ותמיכה דרושה לגוף לקראת הכניסה להריון. טיפול נטורופתי יכול גם ללות ולתמוך בנשים אשר פנו לטיפולי הפרייה מערביים וקונבנציונלים.

מאת: מיכל גילהריון ולידה28/11/1011458 צפיות
איך עושים בן או בת? זו שאלה שרבים מחפשים את התשובה לה. יש שיטות שונות שמתימרות להצליח להשפיע על הפיזיולוגיה. כמובן יש לקחת אותן בערבון מוגבל. אבל...גם לא מזיק לנסות.

מאת: מיכל גילהריון ולידה28/11/101973 צפיות
שאלון ביוץ : 10 סימנים מובהקים לכך שיש לך ביוץ! השלימי את השאלון וגלי אם את בשלב פעיל של ביוץ.

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: ניר חוכיימההריון ולידה12/08/201633 צפיות
תקופת ההיריון היא תקופה נהדרת ,עוצמתית ומשמחת עבור כל אישה,יחד עם זאת תקופת ההיריון מלווה בצורך לטפל בגוף ולסייע בהורדת כאבים ולחץ מגב תחתון וריפוי בצקות שמקשות על ההליכה .

מאת: vodplaceהריון ולידה15/08/167946 צפיות
אפשר ללכת לבד לצילומי הריון, ואפשר ללכת עם אלו שאנחנו אוהבים.

מאת: רוני הכהןהריון ולידה03/08/168044 צפיות
העולם מורכב מבחירות שונות ומגוונות שאותן נשים רשאיות לבצע עבור עצמן בתור נשים חופשיות ועצמאיות, אז למה רק היום אנו שומעים יותר בחופשיות על הפלה בכדורים שקיימת כבר תקופה ארוכה?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/168544 צפיות
זהו זה- ההיריון הארוך ומורט העצבים הגיע לסיומו הטוב ותינוק או תינוקת חמודים הגיחו לאוויר העולם. מכאן, מתחילות אינספור שאלות: איך מאכילים אותם? מתי צריך להחליף להם? איך מטפלים להם בבעיות של גזים בבטן?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/167032 צפיות
היום בו מגיח לאוויר העולם תינוק או תינוקת חדשים הם מהימים המרגשים ביותר- לא רק עבור המשפחה הקרובה שלו, אלא גם עבור שאר קרובי המשפחה וכן עבור חברי המשפחה. זהו יום מרגש, אשר כולל בתוכו את תחילתה של דרך מיוחדת במינה.

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/166955 צפיות
הכניסה של ילד או ילדה חדשים למשפחה מהווה סיבה למסיבה (שלעיתים אף יכולה להיות כפולה או משולשת). כמו בכל מאורע משמח, כמו יום הולדת או יום נישואין, אנחנו נרצה להעניק מתנות מיוחדות ליולדת ולמשפחתה. למרות הרצון הטוב,

מאת: אבי דוידיהריון ולידה28/12/155453 צפיות
מידע שימושי על תרופה להפלה לנשים המתלבטות כיצד לבצע את ההליך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica