חפש מאמרים:
שלום אורח
01.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שינויים ברירית צוואר הרחם בזמן ביוץ

מאת: מיכל גילהריון ולידה01/11/20101991 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המחזור ההורמונאלי אצל נשים נמשך בין 28 ל 40 יום בממוצע. במהלך כל מעגל פוריות מתרחשים שינויים הורמונאליים אשר ניתן לגלותם על ידי תופעות הלוואי שהם גורמים. הפרשת אלקטרוליטיים ברוק, עלייה בחום הגוף בזמן ביוץ ועוד. אחד השינויים הפיסיים שניתן לראותם ואף לעקוב אחריהם הם שינויים ברירית צוואר הרחם.

ביוץ מתרחש כ-14 יום לאחר תום הווסת האחרונה. ביוץ הוא למעשה התהליך בו ביצית אחת, או במקרים נדירים שתיים, יוצאת מן השחלה אל עבר החצוצרה שם היא ממתינה לזרע שיפרה אותה. אם לא התרחשה הפריה בזמן ביוץ הביצית תפלט מן הגוף יחד עם המחזור החודשי כ 14 יום לאחר מכן. הדימום בזמן הווסת נובע  למעשה מן היציאה של ריפוד כלי הדם ברחם שנועד לערסל את העובר ולאפשר את גדילתו אם מתרחשת הפריה. כאמור, אם אין הפריה ואין קליטה של העובר ברחם, כלי הדם והביצית נפלטים החוצה.

עם סיום הווסת מתחיל מחזור פוריות חדש. בשלבי מחזור שונים רירית צוואר הרחם מגיבה לשינויים הללו ומשנה את מרקמה, צבעה וצמיגותה. על ידי זיהוי נכון של ההפרשות מצוואר הרחם, ניתן לשער את מועד ביוץ. כמה ימים לפני ביוץ צוואר הרחם מפריש ריר צלול, נמתח וחלקלק בעל צמיגות נמוכה. הפרשה זו נועדה לעזור לזירעונים להגיע אל הרחם ואל הביצית הבשלה על מנת להפרות אותה. ללא הפרשה זו יתקשו הזירעונים לעשות את דרכם במעלה צוואר הרחם. לאחר סיומו של ביוץ צוואר הרחם מפריש הפרשה צמיגית יותר וכהה יותר במקצת. הפרשות אלו עוינות לזרע וימנעו את חדירתו לצוואר הרחם.

על יד זיהוי נכון של הפרשות רירית צוואר הרחם במהלך מחזור הפוריות ניתן לשער בדיוק סביר בהחלט מתי מתרחש ביוץ. בשילוב שיטות שונות לבדיקת ביוץ כגון מדידת חום השחר, מחשבון ביוץ או בדיקות שתן או רוק, ניתן בהחלט לדעת מתי הנך מבייצת. ישנה חשיבות עליונה לדבר, מכיוון שאם ברצונך להיכנס להריון עלייך מה מועדו של הביוץ שלך. כדאי להיעזר במספר דרכים לבדיקת ביוץ שכן לכול אישה מחזור הורמונאלי שונה ואף לאותה אישה יתכנו בהחלט שינויים במחזור הפוריות מחודש לחודש.

הפריה של הביצית על ידי הזרע אפשרית רק לאחר יציאתה מן השחלה בזמן ביוץ. אם אינך יודעת מתי מתרחש ביוץ הסיכוי לתזמן את יחסי המין בימים אלו בדיוק אינו גבוה. ישנם לא מעט זוגות שלא מצליחים להרות מכיוון שלא מתזמנים את יחסי המין כך שיתרחש מפגש בין הביצית הבשלה לבין הזרע. כאמור, מפגש זה, אשר סופו הריון, אפשרי רק כאשר מתרחש ביוץ. אם ברצונך למקסם את הסיכוי להרות כדאי לעקוב אחר רירית צוואר הרחם ולהיעזר במקבילך בשיטות שונות לבדיקת ביוץ .

אחת השיטות הפשוטות, המדויקות והיעילות ביותר היא מחשבון ביוץ. על ידי הזנת נתוני המחזור החודשי שלך במשך שלושת החודשים האחרונים, יוכל מחשבון ביוץ לומר לך מתי יגיע הביוץ הבא. שיטה זו אינה כרוכה בפעולות מורכבות או לא נעימות מצידך כגון בדיקת שתן או בדיקת דם בקופת החולים. כל שעלייך לעשות הוא להזין את הנתונים בתוך מחשבון ביוץ. שילוב של שימוש בשירותיו של מחשבון ביוץ ומעקב אחר רירית צוואר הרחם בהחלט יעזור לך לדעת מתי את מבייצת ולתזמן את יחסי המין בהתאם. מעקב אחר רירית צוואר הרחם יעזור לך לדעת גם כן מתי נסגר חלון הפוריות שלך. מכיוון שרירית צוואר הרחם מפרישה ריר סמיך וכהה יותר לאחר סיומו של הביוץ תוכלי לדעת כי חלון הפוריות נסגר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כל הזכויות שמורות@ הורוסקופ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל גיל

מאת: מיכל גילהורוסקופ24/10/128116 צפיות
בשבוע שעבר ציינתי כי הכוכב סטורן המוכר גם בשמו המורה הגדול נכנס למזל עקרב וישפיע עליו ועל המזלות השונים משבוע זה ועד לחודש ספטמבר 15.

מאת: מיכל גילהורוסקופ24/10/128219 צפיות
לפני כשנתיים כבר התחלתי להתוודע לתופעה... חבר, שגם מבין בכוכבים (מן הזווית האסטרונומית) שאל אותי שאלה פשוטה: "קרני, איך זה יכול להיות שאת כותבת בתחזית שלך שיופיטר נמצא בשור, אבל בעצם כשמסתכלים בשמיים הוא נמצא במזל טלה???"

מאת: מיכל גילאסטרולוגיה24/10/121133 צפיות
השנה נפתחת במערך כוכבים מעניין במיוחד , עובדה שמצביעה על כך שחיינו ימשיכו להיות מאותגרים על ידי שפע של שינויים והתפתחויות במישורים השונים. מבחינה נומרולוגית מספר הגורל של המדינה הינו 5, ספרה שבאנרגיה שלה מתארת מדינה הבונה את עצמה תוך כדי תנועה מתמדת, כמעט תזזיתית. אין יום דומה למישנהו ומערכת העצבים נמצאת תמיד על סף גירוי גבוה בגלל אירוע זה או אחר.

מאת: מיכל גילהריון ולידה15/03/111907 צפיות
דילמת הכניסה להריון בגיל מבוגר יחסית הופכת לנפוצה יותר ויותר בקרב נשים בישראל ובעולם. הקידמה הטכנולוגית במדע וברפואה מאפשרת לנשים רבות בגילאים אוחרים יחסית להביא ילדים לעולם בטיפולי הפריה גם כשנדמה היה להן כי הדבר הזה לעולם לא יקרה להן.

מאת: מיכל גילפוריות15/12/101876 צפיות
תסמונת שחלות פוליציסטיות קשורה בקשר חזק עם סגנון ואיכות החיים, והיא עשויה לקבל תשובה הולמת בעזרת רפואה נטורופתית. נשים הסובלות מתסמונת שחלות פולציסטיות ורוצות לחוות הריון, הטיפול בהן יתמקד בלעודד השראת ביוץ ותמיכה דרושה לגוף לקראת הכניסה להריון. טיפול נטורופתי יכול גם ללות ולתמוך בנשים אשר פנו לטיפולי הפרייה מערביים וקונבנציונלים.

מאת: מיכל גילהריון ולידה28/11/1011458 צפיות
איך עושים בן או בת? זו שאלה שרבים מחפשים את התשובה לה. יש שיטות שונות שמתימרות להצליח להשפיע על הפיזיולוגיה. כמובן יש לקחת אותן בערבון מוגבל. אבל...גם לא מזיק לנסות.

מאת: מיכל גילהריון ולידה28/11/101973 צפיות
שאלון ביוץ : 10 סימנים מובהקים לכך שיש לך ביוץ! השלימי את השאלון וגלי אם את בשלב פעיל של ביוץ.

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: ניר חוכיימההריון ולידה12/08/201633 צפיות
תקופת ההיריון היא תקופה נהדרת ,עוצמתית ומשמחת עבור כל אישה,יחד עם זאת תקופת ההיריון מלווה בצורך לטפל בגוף ולסייע בהורדת כאבים ולחץ מגב תחתון וריפוי בצקות שמקשות על ההליכה .

מאת: vodplaceהריון ולידה15/08/167946 צפיות
אפשר ללכת לבד לצילומי הריון, ואפשר ללכת עם אלו שאנחנו אוהבים.

מאת: רוני הכהןהריון ולידה03/08/168044 צפיות
העולם מורכב מבחירות שונות ומגוונות שאותן נשים רשאיות לבצע עבור עצמן בתור נשים חופשיות ועצמאיות, אז למה רק היום אנו שומעים יותר בחופשיות על הפלה בכדורים שקיימת כבר תקופה ארוכה?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/168544 צפיות
זהו זה- ההיריון הארוך ומורט העצבים הגיע לסיומו הטוב ותינוק או תינוקת חמודים הגיחו לאוויר העולם. מכאן, מתחילות אינספור שאלות: איך מאכילים אותם? מתי צריך להחליף להם? איך מטפלים להם בבעיות של גזים בבטן?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/167031 צפיות
היום בו מגיח לאוויר העולם תינוק או תינוקת חדשים הם מהימים המרגשים ביותר- לא רק עבור המשפחה הקרובה שלו, אלא גם עבור שאר קרובי המשפחה וכן עבור חברי המשפחה. זהו יום מרגש, אשר כולל בתוכו את תחילתה של דרך מיוחדת במינה.

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/166955 צפיות
הכניסה של ילד או ילדה חדשים למשפחה מהווה סיבה למסיבה (שלעיתים אף יכולה להיות כפולה או משולשת). כמו בכל מאורע משמח, כמו יום הולדת או יום נישואין, אנחנו נרצה להעניק מתנות מיוחדות ליולדת ולמשפחתה. למרות הרצון הטוב,

מאת: אבי דוידיהריון ולידה28/12/155453 צפיות
מידע שימושי על תרופה להפלה לנשים המתלבטות כיצד לבצע את ההליך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica