חפש מאמרים:
שלום אורח
19.06.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תיזמון יחסי מין לימי הביוץ

מאת: מיכל גילהריון ולידה01/11/20102247 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ביוץ הוא התהליך בו ביצית בשלה יוצאת אל החצוצרה מן השחלות "בתקווה" לפגוש זירעון שיפרה אותה. ביוץ מתרחש כ 14 יום לאחר סיום הווסת החודשית אצל נשים שלהן מחזור חודשי סדיר של 28 ימים. בפועל, זמן ביוץ משתנה מאישה לאישה שכן לרוב הנשים אין מחזור פוריות של 28 יום בדיוק. אם את מנסה להיכנס להריון חשוב לדעת את מועד הביוץ הקרוב על מנת לתזמן את יחסי המין לימי הביוץ שלך.

ישנן דרכים רבות לבדוק את ימי הביוץ. רובן של הבדיקות מתבססות על נוכחותו של הורמון ה – LH בגוף האישה בזמן ביוץ ותופעות לוואי שלו כגון עלייה בחום הגוף. בדיקת של הורמון ה – LH נעשית על ידי בדיקות שתן למשל או בדיקות דם. ההורמון גורם לעלייה של כחצי מעלה בחום הגוף בזמן ביוץ. על ידי מדידת חום השחר, חום הגוף בזמן יקיצה והשוואתו לחום גופך הנמדד קודם, ניתן לדעת מתי הינך מבייצת. לכול שיטה יתרונותיה וחסרונותיה אך כל אחת מהן כרוכה במאמץ, הוצאות וזמן.

לדוגמא, דרך חדשה יחסית לבדיקת מועדו של ביוץ היא על ידי בדיקת רוק. אסטרוגן המופרש בזמן ביוץ גורם לעלייה של אלקטרוליטיים ברוק על ידי מדידת רמתם של האלקטרוליטיים ניתן לדעת אם את אכן מבייצת. השיטה מדויקת לא פחות מן האחרות, אינה כרוכה במאמץ גדול ואי נעימות כמו בדיקת שתן או דם למשל. אך גם כאן ישנו חיסרון משמעותי – עלותו של המכשיר הבודק את רמת האלקטרוליטיים גבוהה מאוד, מעל 1000 ₪.

מעקב אחר זקיקי השחלה או רירית הרחם על ידי אולטראסאונד היא דרך נוספת לבדוק מתי הינך מבייצת. ביוץ גורם לשינויים פיזיים ברירית הרחם כהכנה לקליטת הביצית המופרית וגדילתו של העובר. הפניה מרופא נדרשת על מנת לבצע את הבדיקות הללו, יש להגיע לבדיקה מספר פעמים לאחר סיום הווסת האחרונה.. גם כאן, למרות שיתרונה של השיטה הוא דיוקה הרב, עדיין נדרש ממך זמן ומאמץ ניכר.

הדרך הפשוטה ביותר וזו הדורשת מינימום השקעה הן כספית והן מבחינת זמן ומאמץ היא על ידי חישוב נתוני המחזור החודשי במשך שלושה חודשים. על ידי חישוב זה ניתן לחזות את מועדו של ביוץ עתידי. מחזור הורמונאלי אצל נשים נמשך 28 עד כ 40 יום. על יד חישוב ממוצע של משך מחזור הפוריות שלך ניתן לחזות את הופעתו של ביוץ. במקום לנהל מערך חישובים מורכב מומלץ להיעזר בשירותיו של מחשבון ביוץ.

מחשבון ביוץ עושה את החישוב עבורך, כל שעלייך לעשות הוא להזין את הנתונים של מחזור הווסת שלך בשלושת החודשים האחרונים והמחשבון יוכל לומר לך מתי יתרחש הביוץ הבא. תזמון נכון של יחסי המין חיוני לשם כניסה להריון. ללא ביוץ לזירעונים למעשה אין ביצית להפרות וכמובן שלא יתכן הריון. ישנם זוגות רבים שאינם מודעים לעובדה זו ומנסים להרות משך זמן רב ללא הצלחה. תזמון נכון של יחסי המין בחלון הפוריות שלך יעלה בצורה משמעותית את הסיכוי להריון.

במקום רכישה של בדיקות שונות, חלקן יקרות מאוד וכרוכות בפרוצדורות לא נעימות, הדרך הפשוטה ביותר לחזות את מועד הביוץ היא על ידי מחשבון ביוץ. מחשבון ביוץ טומן בחובו יתרון נוסף, בעוד בדיקות שונות יכולות להצביע על ביוץ ביום בו הוא מתרחש, מחשבון ביוץ יודע לומר לך מרגע הזנת הנתונים את התאריך בו יתרחש ביוץ. על ידי ידיעה מוקדמת תוכני לתזמן את יחסי המין ימים רבים מראש.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כל הזכויות שמורות@ הורוסקופ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל גיל

מאת: מיכל גילהורוסקופ24/10/128513 צפיות
בשבוע שעבר ציינתי כי הכוכב סטורן המוכר גם בשמו המורה הגדול נכנס למזל עקרב וישפיע עליו ועל המזלות השונים משבוע זה ועד לחודש ספטמבר 15.

מאת: מיכל גילהורוסקופ24/10/128638 צפיות
לפני כשנתיים כבר התחלתי להתוודע לתופעה... חבר, שגם מבין בכוכבים (מן הזווית האסטרונומית) שאל אותי שאלה פשוטה: "קרני, איך זה יכול להיות שאת כותבת בתחזית שלך שיופיטר נמצא בשור, אבל בעצם כשמסתכלים בשמיים הוא נמצא במזל טלה???"

מאת: מיכל גילאסטרולוגיה24/10/121458 צפיות
השנה נפתחת במערך כוכבים מעניין במיוחד , עובדה שמצביעה על כך שחיינו ימשיכו להיות מאותגרים על ידי שפע של שינויים והתפתחויות במישורים השונים. מבחינה נומרולוגית מספר הגורל של המדינה הינו 5, ספרה שבאנרגיה שלה מתארת מדינה הבונה את עצמה תוך כדי תנועה מתמדת, כמעט תזזיתית. אין יום דומה למישנהו ומערכת העצבים נמצאת תמיד על סף גירוי גבוה בגלל אירוע זה או אחר.

מאת: מיכל גילהריון ולידה15/03/112167 צפיות
דילמת הכניסה להריון בגיל מבוגר יחסית הופכת לנפוצה יותר ויותר בקרב נשים בישראל ובעולם. הקידמה הטכנולוגית במדע וברפואה מאפשרת לנשים רבות בגילאים אוחרים יחסית להביא ילדים לעולם בטיפולי הפריה גם כשנדמה היה להן כי הדבר הזה לעולם לא יקרה להן.

מאת: מיכל גילפוריות15/12/102354 צפיות
תסמונת שחלות פוליציסטיות קשורה בקשר חזק עם סגנון ואיכות החיים, והיא עשויה לקבל תשובה הולמת בעזרת רפואה נטורופתית. נשים הסובלות מתסמונת שחלות פולציסטיות ורוצות לחוות הריון, הטיפול בהן יתמקד בלעודד השראת ביוץ ותמיכה דרושה לגוף לקראת הכניסה להריון. טיפול נטורופתי יכול גם ללות ולתמוך בנשים אשר פנו לטיפולי הפרייה מערביים וקונבנציונלים.

מאת: מיכל גילהריון ולידה28/11/1016078 צפיות
איך עושים בן או בת? זו שאלה שרבים מחפשים את התשובה לה. יש שיטות שונות שמתימרות להצליח להשפיע על הפיזיולוגיה. כמובן יש לקחת אותן בערבון מוגבל. אבל...גם לא מזיק לנסות.

מאת: מיכל גילהריון ולידה28/11/102228 צפיות
שאלון ביוץ : 10 סימנים מובהקים לכך שיש לך ביוץ! השלימי את השאלון וגלי אם את בשלב פעיל של ביוץ.

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: ניר חוכיימההריון ולידה12/08/204775 צפיות
תקופת ההיריון היא תקופה נהדרת ,עוצמתית ומשמחת עבור כל אישה,יחד עם זאת תקופת ההיריון מלווה בצורך לטפל בגוף ולסייע בהורדת כאבים ולחץ מגב תחתון וריפוי בצקות שמקשות על ההליכה .

מאת: vodplaceהריון ולידה15/08/1611040 צפיות
אפשר ללכת לבד לצילומי הריון, ואפשר ללכת עם אלו שאנחנו אוהבים.

מאת: רוני הכהןהריון ולידה03/08/1611249 צפיות
העולם מורכב מבחירות שונות ומגוונות שאותן נשים רשאיות לבצע עבור עצמן בתור נשים חופשיות ועצמאיות, אז למה רק היום אנו שומעים יותר בחופשיות על הפלה בכדורים שקיימת כבר תקופה ארוכה?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/1611596 צפיות
זהו זה- ההיריון הארוך ומורט העצבים הגיע לסיומו הטוב ותינוק או תינוקת חמודים הגיחו לאוויר העולם. מכאן, מתחילות אינספור שאלות: איך מאכילים אותם? מתי צריך להחליף להם? איך מטפלים להם בבעיות של גזים בבטן?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/167512 צפיות
היום בו מגיח לאוויר העולם תינוק או תינוקת חדשים הם מהימים המרגשים ביותר- לא רק עבור המשפחה הקרובה שלו, אלא גם עבור שאר קרובי המשפחה וכן עבור חברי המשפחה. זהו יום מרגש, אשר כולל בתוכו את תחילתה של דרך מיוחדת במינה.

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/167495 צפיות
הכניסה של ילד או ילדה חדשים למשפחה מהווה סיבה למסיבה (שלעיתים אף יכולה להיות כפולה או משולשת). כמו בכל מאורע משמח, כמו יום הולדת או יום נישואין, אנחנו נרצה להעניק מתנות מיוחדות ליולדת ולמשפחתה. למרות הרצון הטוב,

מאת: אבי דוידיהריון ולידה28/12/155970 צפיות
מידע שימושי על תרופה להפלה לנשים המתלבטות כיצד לבצע את ההליך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica