חפש מאמרים:
שלום אורח
18.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המנופים והקולנוע

כאשר מדברים על מנופים, נוטים לחשוב על אותם עגורנים עצומי מימדים, אשר ניתן לראות באתרי בנייה רבים. לחילופין חושבים על מנופים אשר משמשים להעברת דירות, או מנופים עם סל לנשיאת עובדים לשם ביצוע עבודות בגבהים, אבל מנופים הם המצאה ותיקה ביותר, בעלת יישומים מרתקים רבים.

מהו מנוף

מלבד אותם מנופי ענק ממונעים אותם אנו רגילים לראות כיום, מנוף הינו מונח מכני. כל המנופים, באשר הם, מבוססים באופן כללי על אותו עקרון ופועלים בהתאם לאותם חוקים פיסיקליים. תפקידו של המנוף, לסייע בהפעלת כוח על עצם בעזרת הגברת המומנט. במילים אחרות, מנוף מסייע להניע חפץ אשר ניצב במקום אחד, באמצעות הפעלת כוח המושקע בנקודה אחרת, כאשר בין שתי הנקודות נוצר מומנט, אשר מורכב מן הכוח המושקע כפול המרחק בין מקום הלחץ למקום החפץ. כשמתייחסים למנופים במשמעות המכנית של המילה, ניתן לגלות שאנחנו משתמשים במנופים כל הזמן. עם זאת, במאמר זה נדבר על כמה שימושים מדליקים במיוחד.

מנופים בתעשיית הקולנוע

בתעשיית הסרטים, לפחות עד שהחלו לעשות כל דבר באמצעות גרפיקה ממוחשבת, מנופים תפסו מקום של כבוד כמעט בכל סרט וסרט, החל מן המנופים עליהם הוצבו המצלמות, עבור במנופים הרגילים אשר שימשו להובלת הציוד הרב הנדרש להקמת הסט, וכלה במנופים אשר היו אחראים לרבים מן האפקטים המרהיבים בהם צפינו. בין אם מדובר שערי ענק הנפתחים או במלכודות שונות ומשונות בסרטי אינדיאנה ג'ונס וכל החיקויים שהופקו לסרטים אלה במהלך השנים; בין אם מדובר בקרבות חלל בין חלליות בסרטי מלחמת הכוכבים ומסע בין כוכבים, או בסרטי סופרמן - מאחורי כולם ניצבים מנופים וצוותי מפעילים מיומנים אשר הפעילו אותם.

קסם או מכניקה - קוסמי במה

נאמר על תחום הקוסמות, כי זהו תחום של עשן ומראות. אז נכון שהעשן עוזר להסתיר דברים והמראות עוזרות ביצירת אשליות אופטיות, אבל מאחורי אלה אלו הם מנופים אשר מבצעים את העבודה. לכן, אולי יש לומר שזהו תחום של עשן, מראות ומנופים, שכן גם בתחום הקוסמות, מנופים תופסים מקום של כבוד. מתחת לבמה, מאחורי הקלעים, בתוך הציוד האחראים לביצוע קסמים, כגון קסמי תעופה והיעלמות, הם מנופים. מנופים הם גם אלו אשר אחראים על פתיחתם וסגירתם של תאים ודלתות נסתרים. מבחינה זאת, קוסמים הם בין השאר מפעילי מנופים מיומנים.

ייצור והפעלה של בובות

הבובות של החבובות? הבובות בסדרה "מספר הסיפורים" הזכורה לטוב? הבובות בסרטים "כגון הסיפור שאינו נגמר"? כולן עושות שימוש במנופים. ניתן לחלק את הבובות לבובות אשר בתוכן אדם (כמו בסרט אי.טי חבר מכוכב אחר, סרטי גודזילה וסרטי מפלצות אחרים), בובות יד המופעלות באמצעות הכנסת היד לגוף הבובה והפעלתה באמצעות מנופים המותקנים בגופה ובובות אשר מופעלות באמצעות חוטים ו/או בשלט רחוק. אולם בכל הבובות, משמשים מנופים בדרגות שונות של חשיבות, החל מהפעלת פעולות עדינות, כגון תנועות איברי הפנים של הבובה וכלה בפעולות גדולות, כגון תנועות הגפיים והראש.

לא לחינם מעדיפים כיום לעשות שימוש בגרפיקה ממוחשבת, מפני שהן הייצור של הבובות, עם כל המנופים והמנגנונים המתוחכמים והן הפעלתן, דורשים רמה גבוהה ביותר של מומחיות. מבחינה זאת, במקום אשפי האנימציה אשר מעבירים את זמנם מול מסך המחשב, היו יצרני בובות ומפעילי בובות מבצעים את כל הפעלולים, תוך הפגנת מיומנות אדירה. יש אשר טוענים שהדבר הקנה לסרטים אלה תחושה אישית, אנושית וחמה בהרבה מאשר הסרטים אשר יוצרו באמצעות אנימציה ממוחשבת.

 תגיות המאמר: מנופים, מנוף


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101509 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/101372 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/101310 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101743 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/101339 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101730 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101404 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי02/05/222962 צפיות
אז מה זה ארנונה ? ארנונה זה מס שמוטל מכוח חוק בכל שנה והוא מורכב לכאורה ממשוואה מאוד פשוטה: "שטח הנכס" כפול "תעריף לכל מ"ר" – המכפלה של שניהם יוצרת בעצם את החיוב השנתי. אבל למען האמת, זה לא כל כך פשוט, וכפי שנציג כאן, הנתונים של "שטח" ו"תעריף" מצריכים בדיקה דקדקנית ועשויים להתפרש במספר אופנים. וכל שינוי קטן במשוואה הזאת יכול להביא להפחתה של עשרות אחוזים בחיוב הארנונה!

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי30/01/223303 צפיות
מה חשוב לדעת בשביל להבין מה זה תבע בצורה פשוטה

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי23/08/211417 צפיות
כאשר אתם צריכים לבצע עבודות שונות בבית שלכם, לא תמיד פשוט להבין למי צריך להתקשר כדי שעבודות אלו יבוצעו. ישנם בעלי מקצוע מומחים מסוגים שונים כמו חשמלאי, אינסטלטור או קבלן שיפוצים. אבל מה קורה כאשר אתם רוצים לבצע תיקונים ומשימות תחזוקה ופשוט לא בורכתם בכישורים המתאימים?

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי28/07/211373 צפיות
מחפשים חברת ניהול ואחזקת בתים בצפון? רגע לפני שאתם בוחרים בחברה כזו או אחרת עליכם לתת את הדעת על הנושאים הבאים:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/211647 צפיות
המגורים בעיר גדולה כמו חיפה אינה אומרת שעל הבניין שלכם להיראות אפרורי וקודר. להיפך, חיפה עטופה בכל כך הרבה טבע ירוק ומוריק, שזו חובה של ממש להקים גינה משותפת. גינה בבניין תסב הרבה הנאה לדיירים וילדיהם, הם יוכלו לבלות בחוץ, או על הגג, תלוי איפה תמוקם הגינה המשותפת, והבניין יראה פשוט נפלא, ייחודי ומלא באופי. אם שאלתם את עצמכם מה לעשות כדי להקים גינה, כל הפרטים לפניכם:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/211619 צפיות
המציאות הטכנולוגית שקיימת כיום, שינתה את החיים שלנו מקצה לקצה בהמון היבטים. ואחד התחומים שהשתנה גם כן כתוצאה מכניסת הטכנולוגיה לחיינו הוא ניהול ועד הבית. טכנולוגיה מתקדמת אשר מותאמת לתחום של ניהול בתים, הפכה את תהליך הניהול למאוד פשוט וידידותי ובעזרת תכנה לניהול בניינים אפשר לנהל את ועד הבית בצורה חכמה, אפקטיבית ובעיקר, שקופה, שזהו פרמטר לא פחות חשוב.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי18/05/211840 צפיות
זה קשור הרבה לבחירה של עיצוב פנים נכון, וקשור גם כן לבחירה של חברת ניקיון משרדים שיודעת מה נדרש ממנה על מנת לשמר את החלל הזה נקי מלכלוך ואבק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica