חפש מאמרים:
שלום אורח
18.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כשמישהו חושב שהוא אינסטלטור

אנשים רבים מסתכלים על בעיות אינסטלציה דרך החור שבגרוש. דהיינו, ברגע שיש סתימה, נזילה או פיצוץ בצנרת, המחשבה הראשונה שעולה במוחם היא: "כמה זה יעלה לי ואיך אני יכול לחסוך את הכסף הזה?". במציאות שכזו, אין זה פלא שאנשים רבים מנסים לתפקד על תקן אינסטלטור ולנסות לפתור בעיות בעצמם. אלא שבמרבית המקרים לא רק שהם לא מצליחים לפתור את הבעיה בעצמם, הם גם גורמים לנזק גדול יותר, שעלות תיקונו גבוהה יותר.

מי רוצה להיות אינסטלטור?!

מסתבר שלא מעט אנשים, בשביל לחסוך 200 - 300 ₪ עבור אינסטלטור, מוכנים לשכב שעות תחת כיור המטבח ולנסות להתמצא בנבכי הצנרת הביתית. מסתבר, שכדי לא "לצאת פראיירים" ולשלם לאינסטלטור מאות שקלים עבור 10 דקות עבודה, אנשים רבים מוכנים להעביר שעות ארוכות באינטרנט כדי לחפש מדריכים על איתור נזילות או מדריכים מקוונים לאינסטלטור המתחיל.

אכן, השוק רוויי באינספור אמצעים, תכשירים וכלים המיועדים "לאינסטלטור החובב": נוזלים מיוחדים לפתיחת סתימות, פומפות ידניות, מדריכים מודפסים או אינטרנטיים וכדומה. כשהעלות המקסימלית של אמצעים אלו מסתכמת בעשרות בודדות של שקלים, או כשהם ניתנים בחינם באינטרנט, הפיתוי הוא גדול במיוחד. אולם ההיסטוריה מלמדת שמי שביקש לחסוך היום, דינו לשלם ביוקר מחר.

כי בפועל, לא כולנו ניחנו בכישורים טכניים ובידיים מיומנות כמו אינסטלטור מקצועי, ולא כולנו מוכנים להעביר ימים כלילות בקריאת מדריכים מקצועיים. בפועל כל ניסיון לבצע בעצמנו איתור נזילות מסתיים בדרך כלל בהדבקת איזוליר-בנד ובתפילות מרובות שהדבק יחזיק מעמד כמה שיותר זמן. במרבית המקרים, לא רק שהנזק שנגרם לרכוש שלנו, עקב ההשתהות המרובה, הוא גדול יותר, אנו גם נאלץ לשלם לאינסטלטור הרבה יותר כסף.

אל תפיל את ה... אינסטלטור!

אם גם לכם יש בעיית אינסטלציה כלשהי אל תנסו לפתור אותה באמצעות טכניקות פרוביזוריות ואלתורים למיניהם (כמו איזוליר-בנד). זאת ועוד, אל תאבדו זמן יקר ואל תחשבו שהבעיה תעלם בעצמה כלא היתה. אם אתם מבחינים בהאטה בקצב ניקוז המים בכיור או באמבטיה - הזמינו אינסטלטור בהקדם האפשרי. אם אתם מבחינים ברטיבות קלה בקיר או בנזילת טיפות בודדות, אל תחכו וקראו עוד היום לאינסטלטור שיבצע איתור נזילות.

כשמדובר בהזמנת אינסטלטור, לזמן יש חשיבות קריטית. ראשית כל, מכיוון שכל זמן שעובר רק מחריף את הבעיה. ושנית כל, לא תמיד אפשר למצוא אינסטלטור זמין לקריאה מיידית. לכן לא מומלץ להתמהמה, ובכל בעיית אינסטלציה, קטנה ככל שתהיה, יש לקרוא לאינסטלטור בהקדם.

כשמזמינים אינסטלטור חשוב מאוד גם לוודא את ניסיונו המקצועי כדי להיות בטוחים שהוא יכול להתמודד עם הבעיה הספציפית שלנו. כך למשל, אם הבחנו בנזילה מהקיר כדאי לוודא שלאינסטלאטור שאנו מזמינים יש את הכלים ואת הידע הדרושים לביצוע איתור נזילות (כמו מצלמה תרמית למשל). בנוסף, חשוב מאוד לוודא שהאינסטלטור מעניק אחריות על העבודה שהוא מבצע. אחריות זו מבטיחה לכם שבמידה והבעיה תחזור בשנית, כעבור זמן קצר מאז ביקור האינסטלטור, הוא ישוב לתקנה ללא כל עלות נוספת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101509 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/101372 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/101310 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101743 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/101339 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101730 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101404 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי02/05/222962 צפיות
אז מה זה ארנונה ? ארנונה זה מס שמוטל מכוח חוק בכל שנה והוא מורכב לכאורה ממשוואה מאוד פשוטה: "שטח הנכס" כפול "תעריף לכל מ"ר" – המכפלה של שניהם יוצרת בעצם את החיוב השנתי. אבל למען האמת, זה לא כל כך פשוט, וכפי שנציג כאן, הנתונים של "שטח" ו"תעריף" מצריכים בדיקה דקדקנית ועשויים להתפרש במספר אופנים. וכל שינוי קטן במשוואה הזאת יכול להביא להפחתה של עשרות אחוזים בחיוב הארנונה!

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי30/01/223303 צפיות
מה חשוב לדעת בשביל להבין מה זה תבע בצורה פשוטה

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי23/08/211417 צפיות
כאשר אתם צריכים לבצע עבודות שונות בבית שלכם, לא תמיד פשוט להבין למי צריך להתקשר כדי שעבודות אלו יבוצעו. ישנם בעלי מקצוע מומחים מסוגים שונים כמו חשמלאי, אינסטלטור או קבלן שיפוצים. אבל מה קורה כאשר אתם רוצים לבצע תיקונים ומשימות תחזוקה ופשוט לא בורכתם בכישורים המתאימים?

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי28/07/211373 צפיות
מחפשים חברת ניהול ואחזקת בתים בצפון? רגע לפני שאתם בוחרים בחברה כזו או אחרת עליכם לתת את הדעת על הנושאים הבאים:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/211647 צפיות
המגורים בעיר גדולה כמו חיפה אינה אומרת שעל הבניין שלכם להיראות אפרורי וקודר. להיפך, חיפה עטופה בכל כך הרבה טבע ירוק ומוריק, שזו חובה של ממש להקים גינה משותפת. גינה בבניין תסב הרבה הנאה לדיירים וילדיהם, הם יוכלו לבלות בחוץ, או על הגג, תלוי איפה תמוקם הגינה המשותפת, והבניין יראה פשוט נפלא, ייחודי ומלא באופי. אם שאלתם את עצמכם מה לעשות כדי להקים גינה, כל הפרטים לפניכם:

מאת: פורטל בתיםבניין ואחזקה - כללי31/05/211619 צפיות
המציאות הטכנולוגית שקיימת כיום, שינתה את החיים שלנו מקצה לקצה בהמון היבטים. ואחד התחומים שהשתנה גם כן כתוצאה מכניסת הטכנולוגיה לחיינו הוא ניהול ועד הבית. טכנולוגיה מתקדמת אשר מותאמת לתחום של ניהול בתים, הפכה את תהליך הניהול למאוד פשוט וידידותי ובעזרת תכנה לניהול בניינים אפשר לנהל את ועד הבית בצורה חכמה, אפקטיבית ובעיקר, שקופה, שזהו פרמטר לא פחות חשוב.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי18/05/211840 צפיות
זה קשור הרבה לבחירה של עיצוב פנים נכון, וקשור גם כן לבחירה של חברת ניקיון משרדים שיודעת מה נדרש ממנה על מנת לשמר את החלל הזה נקי מלכלוך ואבק.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica