חפש מאמרים:
שלום אורח
25.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תאונת דרכים במסגרת העבודה

מאת: work-accident-lawדיני עבודה29/11/2010835 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תאונות עבודה הם מכלול של תאונות העלולות להתרחש במהלך העבודה. אחת מהתאונות  הנחשבות בהגדרה של ביטוח לאומי  תאונות עבודה הן תאונות הדרכים. תאונות אלה עלולות לקרות בנסיעה  אל העבודה או חזרה, במהלך נסיעות מטעם המעסיק ועוד. אילו פעולות יש לבצע במקרה של תאונת דרכים במהלך העבודה?

 

באילו פעולות יש לנקוט אם נפגעים בתאונת דרכים במהלך עבודה?

צריך להחליף פרטים כמו בכל תאונה, עם שאר הנפגעים,  כולל  כתובתם, מספרי הטלפון שלהם ופרטי המכונית. יש לרשום במפורט את כל פרטי האירוע כמו: איך התרחשה התאונה, הזמן המדויק של התאונה, פרטים של עדי ראייה לתאונה, צילום של זירת התאונה. חשוב לתעד את הפרטים בצורה מדויקת שתשמש כראייה בשלב התביעה.

 

פנייה אל המעסיק

העובד צריך להחתים את המעביד על טופס 250 שהוא טופס המאשר כי אכן לנפגע  קרתה  לעובד ארעה תאונת דרכים במסגרת העבודה. בטופס זה נרשמים פרטי התאונה ועל המעביד לחתום עליו על פי חוק. לאחר שהמעביד חותם על טופס 250 על הנפגע לפנות אל רופא משפחה ולקבל אישורם מיוחדים לנפגע תאונת עבודה.

קבלת טפול רפואי

הנפגע חייב  לגשת לטיפול רפואי ללא דחיות. גם אם נדמה לנהג שהוא לא נפגע, ייתכנו פגיעות פנימיות או כאבים שיתחילו בשלב מאוחר יותר. הנפגע צריך ליידע את הרופא המטפל על כך שהתאונה ארעה במסגרת העבודה. הרופא צריך לרשום זאת ועל העובד לשמור  את כל המסמכים של קבלת הטיפול הרפאי כולל בדיקות, הפניות, מרשמים וצילומים שעבר. כל הטפולים הרפואיים אותם מקבל העובד בתקופה שלאחר התאונה חייבים להיאסף ולהישמר כולל בעיות שצצות בעקבות התאונה, טיפולי המשך וכו'. אל ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי. בוועדה עורכים  בדיקה רפואית לפיה יוחלט מהם אחוזי הנכות המגיעים לתובע. לפי אחוזי הנכות ייקבע גובה הפיצוי שיקבל הנפגע מביטוח לאומי וזהו גם הבסיס בתביעה של חברת ביטוח הרכב.

אשור משטרה

לאחר שהעובד  מקבל טיפול רפואי עליו לגשת למשטרת התנועה ולהציג בפניהם את המסמכים הרפואיים על מנת לקבל אישור משטרתי לגבי תאונת הדרכים.

 

פיצויים

מכיוון   שהעובד נפגע בתאונת דרכים במהלך עבודתו, הוא יכול לתבוע כמה מקורות: הביטוח הלאומי וחברת ביטוח הרכב שלו.  הפיצוי של שני הגורמים לא יהיה כפול . . ביטוח לאומי נותן פיצויים על אובדן הכנסה בעוד שחברת הביטוח מפצה על הפרשים ונזקים אחרים.    עובד בעל פוליסות ביטוח נוספות כמו ביטוח מנהלים זכאי לקבל מהם פיצויים נוספים. נפגע שנקבעים לו יותר מ-20% נכות צמיתה זכאי לקצבת נכות חודשית קבועה. אם נקבעו לנפגע פחות מ-20% נכות הוא מקבל  פיצוי חד פעמי.

עורך דין המתמחה בתחום תאונות עבודה.

אדם שעבר תאונת דרכים במסגרת העבודה צריך לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין בתחום הנזיקין. הנפגע צריך להוכיח שהתאונה אמנם קרתה במהלך העבודה וזו אינה מלאכה פשוטה לאדם מן השורה. עורך הדין הבקיא ברזי החקיקהיודע כיצד לנהל את התביעה על הצד הטוב ביותר. עורך הדין ינסה להגדיל את סכום הפיצוי בדרכים שונות ובאמצעות חקירה מקיפה של האירוע. העובד לא צריך להתרוצץ בין המוסדות השונים ולכלות את כוחותיו. העובד ממקד את מרצו בטיפול הרפואי בעוד עורך הדין מטפל בתביעה.

 יצוג בועדות רפואיות || נזקי גוף || נזקי גוף במרכז

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הכל על דיני נזיקין, תאונות עבודה, פיצויים, נכות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת work-accident-law

מאת: work-accident-lawדיני עבודה28/10/10661 צפיות
כאשר אדם נפגע בתאונה בזמן עבודה ועקב העבודה, או בדרך מביתו למקום העבודה או בדרך חזרה ממקום עבודתו לביתו, תחשב התאונה כתאונת עבודה.

מאת: work-accident-lawדיני עבודה19/09/10719 צפיות
לפי חוק הביטוח הלאומי הגדרת תאונת עבודה כוללת שני גורמים עיקרים: התאונה צריכה לקרות במסגרת שעות עבודת הנפגע והשני הוא קשר נסיבתי בין התאונה לתנאים של הנפגע בעת עבודתו.

מאת: work-accident-lawתאונות דרכים10/08/10701 צפיות
תקנת הפיצויים לקורבנות תאונות דרכים הוא חוק חברתי שביכולתו לספק הגנה לאנשים רבים מפני פגיעות, נזקי גוף ונפש. בכוונת חקיקתו, ביקש המחוקק להבטיח פיצויי תאונות דרכים לכל נפגעי תאונות דרכים (הולכי רגל, נהגים, נוסעים ואף נפגעי פגע וברח), ללא קשר לשאלת אחריותם בתאונה.

מאמרים נוספים בנושא דיני עבודה

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה10/09/2080 צפיות
עובד המפוטר ממקום עבודתו זכאי לשכר של חודש כנגד כל שנת עבודה (אלא אם כן, הוסכם על שיעור גבוה יותר), בעת פיטוריו או בעת היותו מתפטר כדין מפוטר או כמוסכם בהסכם עבודה. תשלומי פיצויים מגלמים בתוכם את רכיב העמלות (בחישוב ממוצע של 12 החודשים האחרונים), ואת רכיבי השכר הקבועים, גם כאלה שלא נכנסים תחת הקטגוריה "שכר בסיס". עם זאת, פיצויים אינם משולמים עבור פרמיות, מענקים, בונוסים, החזרי הוצאות, משכורת 13 ותוספות מותנות. הכלל הבסיסי הינו (למעט במקרה של מתפטר בדין מפוטר), שעובד מפוטר בלבד, זכאי לפיצויי פיט

מאת: רונית בילרדיני עבודה14/03/18541 צפיות
חוק פיצויי פיטורים קובע, כי עובד אשר פוטר ממקום עבודתו לאחר שנת עבודה זכאי לפיצויי פיטורים מהמעביד. כמו כן, קובע החוק, כי בנסיבות מסוימות זכאי עובד לתשלום פיצויי פיטורים אף לאחר התפטרותו מעבודה. (הרעת תנאים, התפטרות לצורך טיפול בילד, מעבר מגורים לצורך עבודתו של בן הזוג ועוד).

מאת: tiloniדיני עבודה07/09/17910 צפיות
לעיתים, כמו בכל משפחה, יכולים להתגלע ויכוחים וחילוקי דעות, אולי אפילו להיאמר מילים קשות אך במקום העבודה, בניגוד למקרים דומים בתוך המשפחה הקרובה או לחברים הקרובים, עלול הצד השני לראות בדברים אלו כהוצאת לשון הרע בעבודה ולתבוע את אומרם בבית המשפט תחת חוק ""איסור לשון הרע התשכ"ה- 1965"

מאת: שירה אלהדיני עבודה20/12/16831 צפיות
במסגרת עבודתו, זכאי העובד לזכויות שונות, כגון חופשה שנתית, דמי הבראה, גמול שעות נוספות ועוד.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה01/08/161806 צפיות
אישור מרופא תעסוקתי המורה כי אין העובד מסוגל לחזור לעבודתו הקודמת, או מצב הזהה לה, וזאת בשל תפקוד לקוי של אחד מאברי הגוף. עובד הסובל מבעיות בריאותיות ומציג מסמכים מרופא מומחה, המציין את הלקות בכושר עבודתו ומגבלותיו הרפואיות בעבודתו. עובד הסובל ממגבלה בריאותית ומבצע עבודה אשר אינה מתאימה ליכולותיו הרפואיות עקב מצב בריאותי לקוי.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה02/06/162412 צפיות
החובה לשלם שכר בחגים לעובדים, עולה מתוקף צו ההרחבה להסכם המסגרת במגזר העסקי. בהתאם לכך, עובד חודשי ועובד שכר (בתנאים הרשומים להלן) זכאים לשכר רגיל, אף בימים אשר לא עבדו בהם בשל היותם ימי מנוחה בחגים.

מאת: אבי דוידידיני עבודה23/05/162533 צפיות
בקצרה על הרעת תנאים בעבודה לאלו המחליטים להתפטר ולאלו המחליטים להישאר במקום העבודה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica